انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پاک کردن کامل اوبونتو  (دفعات بازدید: 8917 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین godfather

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
پاک کردن کامل اوبونتو
« : 27 تیر 1388، 06:46 ق‌ظ »
با سلام خدمت دوستان
من توی این سه ساعتی که در انجمن سرچ کردم یک مواردی رو پیدا کردم واسه اینکه نمیخوام کامپیوترم بخوابه راه حل خودم رو مینویسم اگر اشتباهی وجود داره دوستان تصحیح کنند
کامپیوتر من سه درایو داره
c: وینوز ایکس پی
لینوکس که شمال 4 پارتیشن هست
E: فایلهای معمولی

الان من میخوام لینوکس رو بطور کامل روی این کامپیوتر پاک کنم و یک درایو ntfs جای اون بگذارم و ویندوز جدید روی درایو c نصب کنم
الان که هم ویندوز و لینوکس نصب هست سی دی بوت وینوز ایکس پی رو که میزارم اصلا به مرحله نصب نمیره! و قبل از ریختن فایلهای ویندوز صفحه مشکی میشه و چراغ هارد روشن و به صفحه اولیه ابی رنگ نصب ویندوز اکس پی نمیره!که فکر میکنم اشکال از درایوهای لینوکس باشه!!! که ایجاد اختلال میکنه...
نحوه کار:
1-از مسیر My Computer > Control Panel > (Switch to classic view) > Administrative tools > Computer Management برید و از داخل پنجره باز شده از قسمت سمت چپ، برید و Disk Management رو انتخاب کنید. از قسمت سمت راست پنجره باز شده، می تونید لیست پارتیشنهاتون رو ببینید. اون پارتیشن هایی که متعلق به لینوکس هستند بدون اسم هستند و file systemشون خالی هست. هر کدوم رو که خواستید انتخاب کنید و روش برید و راست-کلیک کنید و گزینه Delete رو بزنید.
بعد می تونید توسط همون برنامه جای اون پارتیشن های پاک شده، پارتیشن های NTFS درست کنید
(برگرفته شده از: http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=4084.0)

2- الان سی دی بوت وینوز ایکس پی رو میزاریم و شروع به نصب بر روی درایو c میکنیم.
سوالات:
این راه درست و بدون نقص هست؟ الان دیگه ویندوز راحت نصب میشه؟مسلما مشکل بوت از ویندوز هم نباید باشه! چون ویندوز جدید دیگه نصب میشه!
- چهار پارتیشن لینوکس پاک شده رو چطوری یک پارتیشن کنم؟یا به پارتیشنهای دیگه اضافه کنم؟(به غیر از پارتیشن مجیک)

با تشکر
ببخشید شاید سوال ساده بود  ::)

آفلاین @(^I^)@

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
    • http://1nevisande.com
پاسخ به: پاک کردن کامل اوبونتو
« پاسخ #1 : 14 امرداد 1388، 04:36 ق‌ظ »
عالي بود عالي.
ساده بودن اش و بيان دقيق زيبا تر ش كرد.
وقتی تنها ابزارش چکش است با همه چیز مثل میخ رفتار می کند.

آفلاین سید محمود رضا سجادی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 704
    • مرکز برنامه نویسی ایران
پاسخ به: پاک کردن کامل اوبونتو
« پاسخ #2 : 14 امرداد 1388، 10:08 ب‌ظ »
الان که هم ویندوز و لینوکس نصب هست سی دی بوت وینوز ایکس پی رو که میزارم اصلا به مرحله نصب نمیره! و قبل از ریختن فایلهای ویندوز صفحه مشکی میشه و چراغ هارد روشن و به صفحه اولیه ابی رنگ نصب ویندوز اکس پی نمیره!که فکر میکنم اشکال از درایوهای لینوکس باشه!!! که ایجاد اختلال میکنه...

سلام دوست من

منم این مشکل رو داشتم!
من لپتاپ ASUS F3SV دارم و این مشکل به شکل زیر بود
من تا مدتها فق لینوکس داشتم - به دلایلی قصد نصب xp کردم که تو صفحه نصب نمیرفت
با مطالعه و پرس و جواب به این تنیجه رسیدم که گویا یک سری مشکلات سخت افزاری بر روی سیستم هارد مت و نغییراتی رخ داده که ویندوز در هنگام شناسایی هارد براش مشکل ایجاد میشه!!
شما هم برای مطالعه در این مورد در گوگل عبارت زیر رو تایپ کن
blank screen before xp setup
برای کسان دیگه ای هم پیش اومده که حتی هرگز لینوکس رو به عمرشون هم ندیدن(ربطی به لینوکس نداره)-یکیشون حتی یک تعمیرکار کامپیوتر بود - خودت میتونی تو فروم های ویندوزی سرچ کنی-اون تعمیرکار پس از تست هارد یک لپ تاپ مجبور به تعویض کامل هارد اون دستگاه شد!!!!

راه حل تست این مثیله هم راحته(اینکه مشکل از هارده یا نه)

هارد رو جداکن و ببین که چقدر ساده ویندوز به داخل setup میره

جالب بود!!!!!

پس ربطی به لینوکس نداره

پاکش نکون فعلا

پی باید چیکار کنی؟؟
جواب -> یک سیدی به حجم فقط ۴ مگ به نام supergrub که آدرسشو از wiki پیدا میکنی دانلود کن
بعد از اون برو و grub رو پاک کن و بوت ویندوز رو جاش بذار
یه بار دیگه امتحان کن (ممکنه جواب بده)

اگه جواب نداد میتونی از CD live یا لینوکس 90 MB به نام RIP استفاده کنی!!!

با اونا که بالا اومدی تمام اطلاعات مهمتو از روی هارد بردار - برنامه GParted رو باز کن و کل هارد رو پاک کن و بعدش کل هارد رو چک کن و دوباره پارتیشن بندی کن
به احتمال زیاد باید درست بشه
اگه اینبار هم موفق به نصب ویندوز نشی باید هارد رو عوض کنی

این راه درست و بدون نقص هست؟ الان دیگه ویندوز راحت نصب میشه؟مسلما مشکل بوت از ویندوز هم نباید باشه! چون ویندوز جدید دیگه نصب میشه!
- چهار پارتیشن لینوکس پاک شده رو چطوری یک پارتیشن کنم؟یا به پارتیشنهای دیگه اضافه کنم؟(به غیر از پارتیشن مجیک)

راه شما برای پارتیشتن های لینوکسی غلطه
چون شما الان با سیستم عامل روی هارد بوت هستید
همونجوری که از داخل ویندوز قادر به پاک یا تغییر درایو C نیستید در اینجا هم شما پارتیشن / , /home رو دسترسی ندارید
چون mount هستند و unmount کردن آنها در زمانی که بوت هستید غیر ممکنه

تازه اگرم این کار رو (بر فرض محال) انجام بدید فایده نداره
چون شما حتما باید هارد رو چک کنید که سالمه یا نه

برنامه برای این کار زیاده ولی من Gparted رو تجربه کردم و ازش راضیم
خیلی خوبه این برنامه
آدرسشم اینه :
system -> administration -> partition editorاگه نبود باید نصبش کنید و برای ایجاد پارتیشن های ntfs تغییر ار اونها باید پکیج nfstools رو هم نصب کنید

موفق و لینوکسی باشید
« آخرین ویرایش: 14 امرداد 1388، 10:14 ب‌ظ توسط سید محمود رضا سجادی »
مرکز برنامه نویسی ایران
محلی برای تمامی علاقه مندان به برنامه نویسی http://www.SourceCenter.IR