انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: لطفا کمک کنین نصب اوبوتو روی تبلت X86  (دفعات بازدید: 7063 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین DOOM

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
لطفا کمک کنین نصب اوبوتو روی تبلت X86
« : 13 آبان 1393، 10:08 ب‌ظ »
سلام جاهی مختلف سوال کردم ولی کسی راهنمایی نکرد
لطفا کمک کنین
میخوام روی تبلت خودم یه هارد اکسترنال نصب و در هاردی که یه تبلت وصله سیستم عامل رو روی هارد بریزم و سیستم عامل کامل باشه و ایکنه سیستم عامل مخصوص پردازنده ARM نباشه مخصوص INTEL X86 باشه و کامل کامل باشه
CPU تبلت من INTEL ATOM Z3745
اگه میشه بگید که برم یه هارد اکسترنال بخرم
لطفا کمک کنین

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
پاسخ : لطفا کمک کنین نصب اوبوتو روی تبلت X86
« پاسخ #1 : 13 آبان 1393، 11:30 ب‌ظ »
تبلتت چیه؟ مدلش به جیز CPU? و دوم اینکه منظورت چیه از هارد اکسترنال؟ یعنی سیستم عامل رو بریزی رو هارد و بعد بزنی به تبلت از روی اون بوت بشه؟
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
« پاسخ #2 : 14 آبان 1393، 03:28 ق‌ظ »
سلام جاهی مختلف سوال کردم ولی کسی راهنمایی نکرد
لطفا کمک کنین
میخوام روی تبلت خودم یه هارد اکسترنال نصب و در هاردی که یه تبلت وصله سیستم عامل رو روی هارد بریزم و سیستم عامل کامل باشه و ایکنه سیستم عامل مخصوص پردازنده ARM نباشه مخصوص INTEL X86 باشه و کامل کامل باشه
CPU تبلت من INTEL ATOM Z3745
اگه میشه بگید که برم یه هارد اکسترنال بخرم
لطفا کمک کنین

دوست عزیز این حالت تغریبا غیر ممکنه چون تبلتها اجازه بوت از روی USB رو نمیدهند.
تنها راه شما نصب مستقیم اوبونتو روی تبلت می باشد که دردسر های خاص خودش روداره و هنوز برای همه تبلت ها ممکن نیست.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین DOOM

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 14 آبان 1393، 03:05 ب‌ظ »
ممنون از راهنمایتون فک نمیکردم کسی جوابمو بده  :oops:
برام نهوه بوت مهم نیست بیشتر میخوام که هر نرمافزاری که نصب میکنم در هارد اکسترنال قرار بگیره و اوبونتو داخل حافظه تبلت باشه من تنها کاری که میخوام بکنم نصب استیم و اجرای بازی dota 2 میباشد
کلا ابوبونتو برام حیاتیه ممنون
راستی مدل تبلت asus memo pad 181
تر خدا نگید نمیشه :D

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 14 آبان 1393، 05:46 ب‌ظ »
تبلترو بده بره!!! من می خوام یه نکسوس ۷ بخر بعد روش اوبونتو نکست بریزم. تو هم اینچنان کن!!! :)

این ویدیو رو نگاه کن.

https://www.youtube.com/watch?v=h384z7Ph0gU

تازه تو لینوکس ریویو یه مطلب نوشتم که توش یه ویدیو بود که اوبونتو رو تو سرفیس ۳ نصب کرده بود اوبونتو عادی. ولی خوب پولش زیاده :)
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.

آفلاین DOOM

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 14 آبان 1393، 09:35 ب‌ظ »
نکسوس که مسه اب خوردن روش ابونتو نصب میشه cpu اون ارمه که اصلا بدرد نمیخوره پردازنده من x86 تمام کارامو من با x86 انجام میدم
بچه ها هم اکنون نیزمند یاری نارنجیتان هستم :D
« آخرین ویرایش: 14 آبان 1393، 09:52 ب‌ظ توسط DOOM »

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 15 آبان 1393، 12:52 ق‌ظ »
فکر می کنی اون X86-64 که رو تبلت هست خیلی قوی تر از ARM هستش؟ درسته خیلی از پردازنده‌های اینتل خیلی پرسرعتن ولی همشون که قوی تر نیستن که. مثلا همین Atom رو نت بوک ها چه قدر سرعت پایینی داشت.

آفلاین DOOM

• Newbie
  • *
« پاسخ #7 : 15 آبان 1393، 03:59 ب‌ظ »
اصلا ارم چه ربطی به x86 داره !  ؟
یادش بخیر hotoverclock یه سوال میکردی 10 نفر پاسخ میدادن راهنماییت میکردن  :'(
لطفا راهنمایی کنین ایا میشه ابونتو کامل ریخ رو تبلت و هارد بهش وصل کرد ؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 17 آبان 1393، 06:19 ق‌ظ »
اگه پردازنده‌ات x86 باشه و دستگاهت بتونه با یه وسیله‌ی خارجی (USB) بوت بشه چرا که نه؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین DOOM

• Newbie
  • *
« پاسخ #9 : 17 آبان 1393، 12:17 ب‌ظ »
ممنون اقای بهزادی
ایا دستگاهم میتونه ؟ یا اگه نتونه میشه ابونتو رو داخل حافظه تبلت بریزم بعد حالا هر برنامه ای که خواستم داخل هارد بریزم ؟
بچه ها ممنون

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 18 آبان 1393، 01:45 ق‌ظ »
اگه پردازنده‌ات x86 باشه و دستگاهت بتونه با یه وسیله‌ی خارجی (USB) بوت بشه چرا که نه؟
ببخشید ولی تا به امروز تبلتی ندیدم که بتونه از رو USBبوت بشه(اگه مدلی میشناسید معرفی کنید)

دووم عزیز تبلت شما از USBOTG پشتیبانی نمیکنه یعنی نمیتونید بهش حافظه خارجی مثل فلش و یا هارد اکستر نال وصل کنید(http://www.gsmarena.com/asus_memo_pad_8_me181c-6413.php) یعنی فکر کنم کل قضیه منتفیه.البته امکان نصب اوبونتو روی خود تبلت رو نمیشه رد کرد و شما باید جستجو کنید.

آفلاین DOOM

• Newbie
  • *
« پاسخ #11 : 18 آبان 1393، 07:41 ب‌ظ »
رفتم دیدم همه جا نوشته otg ساپورت میکنه
حالا بر فرض اینکه نکنه ایا میشه روی تبلت نسخه واقعی رو ریخت ؟ من شنیدم برای تبلت ها کرنالش عوض شده و مخصوص پردازنده ارم شده ایا لمکان تجربه ابونتو روی تبلت هست ؟

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 18 آبان 1393، 09:58 ب‌ظ »
رفتم دیدم همه جا نوشته otg ساپورت میکنه
حالا بر فرض اینکه نکنه ایا میشه روی تبلت نسخه واقعی رو ریخت ؟ من شنیدم برای تبلت ها کرنالش عوض شده و مخصوص پردازنده ارم شده ایا امکان تجربه ابونتو روی تبلت هست ؟
در مورد این تبلت بله من فکر میکنم امکانش باشه البته مطمئن نیستم علت این حرفم هم این است که این تبلت پردازنده ارم ندارد بلکه پردازنده X86-64 داره و اوبونتو برای پردازنده های 32 بیتی و 64 بیتی ساخته شده و اصلا نسخه ارم نداره(نسخه ارم همون اوبونتو موبایل هست)
میتونید لینکی در رابطه با ساپورت OTG بهم بدید(فقط میخوام مطمئن شم)

آفلاین Shahin HBB

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
« پاسخ #13 : 18 آبان 1393، 10:25 ب‌ظ »
بنده هم از همین تبلت استفاده میکنم. امکان نصب اوبونتو در این تبلت وجود نداره. کلا یه اوبونتو تاچ داریم مخصوص تبلت ها و موبایل ها که اون فقط برای تعداد محدودی از نکسوس ها پورت شده و برای ما قابل استفاده نیست. نسخه جدید اوبونتو(همون اوبونتو دسکتاپ) هم که از صفحه نمایش لمسی پشتیبانی میکنه به مینیمم رم دو گیگابایت و ریکامندد 4 گیگابایت اختیاج داره. من خیلی دنبال انجام این کار بودم ولی تقریبا غیر ممکنه. توجه کنید گرافیک اینتل اتم خیلی ضعیفه. الان گرافیک اینتل 4000 از 16 ALU استفاده میکنه و گرافیک اتم بیتریل از 4 تاALU. خود اینتل 4000 تقریبا هیچ کدوم از بازی های چدید رو نمیتونه اجرا کنه حالا حساب کنید اینتل بیتریل میخواد چی کار کنه. اگه تونستید اوبونتو رو نصب کنید چون پردازندت X86-64 از تمام برنامه هایی که واسه صفحه لمسی قابل استفاده باشن میتونی استفاده کنی. اوبونتو از درایور گرافیک اینتل اتم هم پشتیبانی میکنه. مشکل اصلی همون رم پایینه.
« آخرین ویرایش: 18 آبان 1393، 10:27 ب‌ظ توسط Shahin HBB »

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 18 آبان 1393، 10:34 ب‌ظ »
بنده هم از همین تبلت استفاده میکنم. امکان نصب اوبونتو در این تبلت وجود نداره. کلا یه اوبونتو تاچ داریم مخصوص تبلت ها و موبایل ها که اون فقط برای تعداد محدودی از نکسوس ها پورت شده و برای ما قابل استفاده نیست. نسخه جدید اوبونتو(همون اوبونتو دسکتاپ) هم که از صفحه نمایش لمسی پشتیبانی میکنه به مینیمم رم دو گیگابایت و ریکامندد 4 گیگابایت اختیاج داره. من خیلی دنبال انجام این کار بودم ولی تقریبا غیر ممکنه. توجه کنید گرافیک اینتل اتم خیلی ضعیفه. الان گرافیک اینتل 4000 از 16 ALU استفاده میکنه و گرافیک اتم بیتریل از 4 تاALU. خود اینتل 4000 تقریبا هیچ کدوم از بازی های چدید رو نمیتونه اجرا کنه حالا حساب کنید اینتل بیتریل میخواد چی کار کنه. اگه تونستید اوبونتو رو نصب کنید چون پردازندت X86-64 از تمام برنامه هایی که واسه صفحه لمسی قابل استفاده باشن میتونی استفاده کنی. اوبونتو از درایور گرافیک اینتل اتم هم پشتیبانی میکنه. مشکل اصلی همون رم پایینه.

اوبونتو موبایل یا همون اوبونتو تاچ اصلا معماری X86-64 رو ساپورت نمیکنه چون برای معماری ARM ساخته شده و نصب اون روی این تبلت غیر ممکنه.دوست عزیز حتی گوشی مثل N900توانایی اجرای اوبونتو 12.04 رو داره(منظورم اینه که رابط لمسی خیلی مهم نیست) پس احتمال نصب رو این تبلت وجود داره اما ممکنه خیلی کند باشه و لگ بزنه(من این تبلت روندارم اگه داشتم حتما تست میزدم) یا شاید هم خوب کار کنه کسی نمیدونه.
پیشنهاد من استفاده از یکی از نسخه های سبک تر اوبونتو مثل زوبونتو یا لوبونتو هست.
« آخرین ویرایش: 18 آبان 1393، 10:38 ب‌ظ توسط Риал Краесис »