انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اوبونتو 9.04 رو دانلود کردم اما نمیتونم نصبش کنم  (دفعات بازدید: 1522 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین H051n

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
من اوبونتو 9.04 رو دانلود کردم و محتویات فایل ایزو رو روی یه سی دی رایت کردم وقتی در ویندوز سی دی رو داخل سی دی روم می گذارم این پیغامو میده : no cd detected,can not run cd menu اما روش که کلیک راست می کنم وارد سی دی میشه و همه چی مرتبه ، مشکل اینجاست که سی دی bootable نیست و من نمی دونم چجوری نصبش کنم چون از داخل ویندوز هم که میرم فقط اجازه میده روی یکی از پارتیشن های ویندوز نصبش کنم ممنون میشم راهنماییم کنید
بیا ره توشه بر گیریم قدم در راه بی برگشت بگذاریم یقینن آسمان آنجا به این تاریکی و ظلمت نخواهد بود...

آفلاین Farshid

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
من اوبونتو 9.04 رو دانلود کردم و محتویات فایل ایزو رو روی یه سی دی رایت کردم وقتی در ویندوز سی دی رو داخل سی دی روم می گذارم این پیغامو میده : no cd detected,can not run cd menu اما روش که کلیک راست می کنم وارد سی دی میشه و همه چی مرتبه ، مشکل اینجاست که سی دی bootable نیست و من نمی دونم چجوری نصبش کنم چون از داخل ویندوز هم که میرم فقط اجازه میده روی یکی از پارتیشن های ویندوز نصبش کنم ممنون میشم راهنماییم کنید
درود

md5 رو چک کردین؟ شاید خراب دریافت یا رایت شده؟
معنای واقعی اوبونتو این است که "آدمی به کمک انسانهای دیگر به گوهر آدمیت میرسد"

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation

سلام عزیز خوش اومدی  ;)

با اینکه بخشی از امکان اون دیسک اینه که بواسطه ابزاری بنام wubi از توی ویندوزم نصب بشه  ولی نیازی نیست

بهتر اینه که شما مثله یک دیسک ویندوز اونو بصورت مستقل نصب کنی بسادگی کنار ویندوز نصب میشه و پس از نصب منویی بنام گراب هر بار سیستم روشن کنی میاد که میتونی باهاش بری توی ویندوزت و یا لینوکست دوال بوت میشه  :)

البته سلامتی اون دیسک هم باید چک بشه اگرم خراب بود راهکار هست نیازی نیست از اول دانلودش کنی با نرم افزار تورنت ترمیم میشه که اگه نیاز بود میگم  :)

اما علی الحساب فعلا کمی تو انجمن و توی ویکی http://wiki.ubuntu-ir.org درباره نصب بخون اگه هم دیدی جایی زده مثلا نصب اوبنتو 8.4 یعنی سه نسخه پیش خیالت راحت این جدیدم مثه همونه روش یکیه

فقط نکته مهم : پارتیشن بندی لینوکس تا حدی باید بدونی که اونم توضیح دادیم بارها تو انجمن مطالبش هست

موفق باشی
« آخرین ویرایش: 05 امرداد 1388، 04:23 ق‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730

سلام

راهنمائی اساتید درسته ولی هفته گذشته شخصا چند تا تجربه تلخ داشتم  ](*,)

متاسفانه کیفیت cd هائی که توی بازار هست خیلی بد شده ، با اینکه اوبنتو رو با سرعت مناسب رایت کرده بودن ولی بوت نمیشد ( یا بوت میشد ارور میداد )‌ آخر مجبور شدم ۵۰ تا cd خام رو بندازم سطل آشغال و cd با مارک دیگه  بخرم  :( ( البته dvd خریدم و ایزو رو روی اون رایت کردم )

ممکنه مشکل از این هم باشه