انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب درایو های موجود بر روی ابونتو :  (دفعات بازدید: 3664 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Joel

• Newbie
  • *
  • ارسال: 18
  • به هم کمک میکنیم چون وجود انسان همینه .
    • Doctor PC
نصب درایو های موجود بر روی ابونتو :
« : 26 آبان 1393، 10:21 ب‌ظ »
برای نصب درایو های موجود سخت افزار کامپیوتر چه باید کرد راحلش چیست .؟
چشم ها را باید شست جوره دیگر باید دید .

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19706
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : نصب درایو های موجود بر روی ابونتو :
« پاسخ #1 : 26 آبان 1393، 10:31 ب‌ظ »
منظورت درایوره؟
در گنو/لینوکس راه‌اندازهای سخت‌افزاری داخل خود کرنل قرار دارن و در حالت عادی باید همه‌چیز کار کنه و نیازی نیست کاری بکنی. اگه دستگاهی از رایانه‌ات کار نمی‌کنه می‌تونی دقیق بگی کدوم قطعه منظورته تا دوستان کمکت کنن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Joel

• Newbie
  • *
  • ارسال: 18
  • به هم کمک میکنیم چون وجود انسان همینه .
    • Doctor PC
« پاسخ #2 : 27 آبان 1393، 01:03 ب‌ظ »
منظورت درایوره؟
در گنو/لینوکس راه‌اندازهای سخت‌افزاری داخل خود کرنل قرار دارن و در حالت عادی باید همه‌چیز کار کنه و نیازی نیست کاری بکنی. اگه دستگاهی از رایانه‌ات کار نمی‌کنه می‌تونی دقیق بگی کدوم قطعه منظورته تا دوستان کمکت کنن

سلام دوست من دقیقاً منظورم درایور بود باید بگم این سیستم عامل به خوبی داره برای من کار میده فقط مشکلی که هست گرافیک سیستم هست که برای یه سری کار گرافیکی لگ میزنه پنجره های باز شده آروم حرکت میکنن میدونید که چی میگیم میخوام این مشکل رفع بشه . گرافیک ان وی دیا جی فورس 9400 .
چشم ها را باید شست جوره دیگر باید دید .

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
« پاسخ #3 : 27 آبان 1393، 01:14 ب‌ظ »
منظورت درایوره؟

سلام دوست من دقیقاً منظورم درایور بود باید بگم این سیستم عامل به خوبی داره برای من کار میده فقط مشکلی که هست گرافیک سیستم هست که برای یه سری کار گرافیکی لگ میزنه پنجره های باز شده آروم حرکت میکنن میدونید که چی میگیم میخوام این مشکل رفع بشه . گرافیک ان وی دیا جی فورس 9400 .
کلید سوپر ( همون دکمه ی پنجره/ویندوز ) رو فشار بدید تا dash بشه
additional drivers رو تایپ کنید و یکی صبر کنید تا دنبال کارت گرافیک بگرده و بسته ی مناسب رو پیدا کنه
بعد هم یکی از گزینه ها که برای گرافیک موجوده رو انتخاب و نصب کنید
البته ممکنه چیزی هم نیاره که یعنی کارت گرافیک شناسایی شده
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین ـFarshadـ

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 57
  • همیشه در حال یادگیری
« پاسخ #4 : 30 آبان 1393، 11:41 ب‌ظ »
خوب بچه ها صحبت اینجاست که توی Addition Drive  هم نمیاره ؟ من تاچ پدم کار نمیکنه نمیتونم کاری کنم
تازه اندروید کار میکنم گوشی ام رو هم نمیشناسه تا به عنوان شبه ساری معرفی کنم
معمولا آدما دودسته میشن یا لینوکس کار میکنن یا دوست دارن لینوکس کار کنن

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #5 : 01 آذر 1393، 06:42 ق‌ظ »
خوب بچه ها صحبت اینجاست که توی Addition Drive  هم نمیاره ؟ من تاچ پدم کار نمیکنه نمیتونم کاری کنم
مدل لپتاپت چیه؟ مطمعن شو تاچپد خاموش نیست. معمولا یه دکمه ترکیبی (برای من Fn +F9) تاچپد رو خاموش روشن میکنه.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین ـFarshadـ

• Jr. Member
  • *
  • همیشه در حال یادگیری
« پاسخ #6 : 01 آذر 1393، 08:16 ق‌ظ »
مدل لپتاپت چیه؟ مطمعن شو تاچپد خاموش نیست. معمولا یه دکمه ترکیبی (برای من Fn +F9) تاچپد رو خاموش روشن میکنه.

Asus x450 L
نه بابا میدونم اونو لب تاپ قبلی هم hoykey داشت اینا سری جدیدا کلا ۶ ماه از تولدشون میگذره نمیدونم چکار کنم

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 01 آذر 1393، 08:31 ق‌ظ »

Asus x450 L
نه بابا میدونم اونو لب تاپ قبلی هم hoykey داشت اینا سری جدیدا کلا ۶ ماه از تولدشون میگذره نمیدونم چکار کنم
اوبونتو ۱۴.۰۴ داری؟ روی یه توزیع با کرنل و مخصوصا درایور synaptics جدیدتر باید کار کنه.
من یه لپتاپ تقریبا همدوره با مال تو دارم (UX301LA) روی اوبونتو ۱۴.۰۴ تاچ‌پد کار نمیکرد ولی روی فدورا ۲۱ کار میکنه. روی فدورا ۲۱ دکمه‌های ترکیبی کم و زیاد کردن نور صفحه و کیبورد هم بر خلاف اوبونتو کار میکنن. پیشنهاد میکنم فدورا ۲۱ بتا رو یه بار بوت کنی.

آفلاین ـFarshadـ

• Jr. Member
  • *
  • همیشه در حال یادگیری
« پاسخ #8 : 01 آذر 1393، 12:11 ب‌ظ »

Asus x450 L
اوبونتو ۱۴.۰۴ داری؟ روی یه توزیع با کرنل و مخصوصا درایور synaptics جدیدتر باید کار کنه.
من یه لپتاپ تقریبا همدوره با مال تو دارم (UX301LA) روی اوبونتو ۱۴.۰۴ تاچ‌پد کار نمیکرد ولی روی فدورا ۲۱ کار میکنه. روی فدورا ۲۱ دکمه‌های ترکیبی کم و زیاد کردن نور صفحه و کیبورد هم بر خلاف اوبونتو کار میکنن. پیشنهاد میکنم فدورا ۲۱ بتا رو یه بار بوت کنی.

ای بابا خوو بابا تاچ پد کنار میام اره ۱۴.۰۴ دارم گوشیم رو چیکار کنم من اندروید کار  میکنم گوشی ام نشناسه بیچارم باید اونجا تست کنم بعد اون وقت مجبورم برم وندوز ای خدا .....

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
« پاسخ #9 : 01 آذر 1393، 09:48 ب‌ظ »

Asus x450 L

ای بابا خوو بابا تاچ پد کنار میام اره ۱۴.۰۴ دارم گوشیم رو چیکار کنم من اندروید کار  میکنم گوشی ام نشناسه بیچارم باید اونجا تست کنم بعد اون وقت مجبورم برم وندوز ای خدا .....

یعنی چی گوشی اندوریدی رو نمیشناسه؟
چکار دقیقا میخوای بکنی؟ اگه میخوای فایل بریزی که میشناسه.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین ـFarshadـ

• Jr. Member
  • *
  • همیشه در حال یادگیری
« پاسخ #10 : 01 آذر 1393، 10:35 ب‌ظ »
ببین وقتی میخوام برنامه نویسی کنم (اندروید)‌من شبیه ساز رو گوشی میخوام اعلام کنم که رو گوشی اجرا بشه حالا صحبت انجاست که دیگه نمیشه مثل ویندوز خیلی راحت میشناخت ولی اینجا نه  ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 02 آذر 1393، 02:18 ق‌ظ »
عزیزم آروم باش. مشکلاتت رو شمرده و با دقت بنویس.
گوشیت چیه؟ دقیقا میخوای چه کار میکنی؟ اگر داری از روی راهنمای خاصی جلو میری لینکش رو این‌جا بزار.
معمولا برای ارتباط با گوشی‌های اندوریدی از طریق USB به udev rule ها مناسب نیاز داری. مثل این.

آفلاین ـFarshadـ

• Jr. Member
  • *
  • همیشه در حال یادگیری
« پاسخ #12 : 02 آذر 1393، 10:03 ق‌ظ »
عزیزم آروم باش. مشکلاتت رو شمرده و با دقت بنویس.
گوشیت چیه؟ دقیقا میخوای چه کار میکنی؟ اگر داری از روی راهنمای خاصی جلو میری لینکش رو این‌جا بزار.
معمولا برای ارتباط با گوشی‌های اندوریدی از طریق USB به udev rule ها مناسب نیاز داری. مثل این.

گوشیم HTC - Sensation Xe با اندروید ۴.۰.۳
ما وقتی برنامه نویسی میکنیم اندورید شبیه ساز را خود گوشی اعلام میکنیم که برنامه ها مستقیم روی گوشی اجرا بشه حالا گوشی رو میشناسه چند تا کامنت زدم ولی وقتی حالت DEBUGE فعال میکنم که شبیه ساز بشه و elips اون رو بشناسه نمیشناسه