انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حجم آپدیت در توزیعهای غلتان  (دفعات بازدید: 4448 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 285
حجم آپدیت در توزیعهای غلتان
« : 27 آبان 1393، 07:22 ب‌ظ »
سلام.
الان دبیان تستینگ دارم. حجم آپدیتهاش خوبه، ولی بعضی بسته‌هاش خیلی به روز نیستن (البته مشکل من با آسام هست که من آخرین نسخه‌شو میخوام. میخواستم از git نصب کنم، نشد. زیاد نمیخوام باهاش سر و کله بزنم.) میخوام ببینم کسایی که از توزیعهای غلتان برای کارهای عمومی (لیبره آفیس، VLC، فایرفاکس، و بقیه‌ی نرم‌افزارهای عمومی) استفاده میکنن، به صورت هفتگی حدودا چقدر آپدیت دارن. مثلا سابایون تاجایی که من یادمه هفته‌ای نیم گیگ آپدیت داشت.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
پاسخ : حجم آپدیت در توزیعهای غلتان
« پاسخ #1 : 27 آبان 1393، 09:08 ب‌ظ »
علیک سلام
اگر اعصاب پولادین ، ترافیک ترابایتی ! و تخصص کافی و حوصله لازم برای رفع باگ هاش رو نداری بی خیال شو ! :D
واسه من در اولین آپدیت مانجارو نیاز به دانلود ۱ گیگابایت ناقابل آپدیت بود که آپدیت ها هم نصب نشدن ! اگر هم مصری به نصب یه توزیع غلطتان تشریف ببر و آرچ مینیمال رو بگیر و هرجور خواستی کانفیگش کن ! از توزیع های دسته دوم مثل مانجارو و اساسا توزیع هایی که رابط گرافیکی واسه نصب دارن دوری کن و خودت رسما کنترل همه چیز رو در دست بگیر  :D
توصیه من نصب اوبونتو ۱۴.۰۴ هست و بس ! توزیعی به این خوبی تا حالا بوجود نیومده ! این رو با تجربه نصب توزیع های مختلف می گم ! حالا خود دانی  8)
« آخرین ویرایش: 27 آبان 1393، 09:09 ب‌ظ توسط ح.م »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 27 آبان 1393، 09:39 ب‌ظ »
اعصاب پولادین رو میتونم یه کاریش کنم. ولی ترافیک رو نه. دقیقا به همین خاطر دنبال یه توزیع با حجم کم آپدیت میگردم. دبیان تستینگ برای من تا حالا عالی بوده. تنها مشکلی که من باهاش دارم همون آسامه. آخه چی میشد نسخه ۳.۵ میذاشتن توش. (راستی، مگه دبیان تستینگ غلتان حساب نمیشه؟)
نتیجه گرفتم نزدیک مانجارو نرم. اگه شما میدونید آرچ به طور متوسط هفته‌ای چقدر آپدیت میده مارو هم در جریان بذارید.
اوبونتو داشتم. یادم نمیاد چرا پاکش کردم. فقط یادم میاد به خودم گفتم دیگه اوبونتو نصب نکنم. الان دبیان تستینگ با آسام دارم. غیر از ورژن آسام، بقیه چیزا عالیه.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 27 آبان 1393، 09:43 ب‌ظ »
دبیان و توزیع غلطان !  :D دبیان همینه هر چی قدیمی تر بهتر!
بستگی داره چقدر برنامه نصب کنید هر چی برنامه بیشتر نصب کنید بیشتر آپدیت می خواد مثلا اون مانجارو ۳ ماه بود انتشار پیدا کرده بود ! حتی gcc هم می خواست آپدیت کنه ! سمت توزیع غلطان نرید ! موجی می شید  :D اوبونتو نصب کنید باور کنید توزیع به این ماهی ندیدم تا حالا  ;)

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 27 آبان 1393، 10:05 ب‌ظ »
اگه سخت نگیریم غلتان حساب میشه دیگه. وقتی تستینگ بعدی میاد، لیست مخازن رو ویرایش میکنیم و آپدیت و آپگرید.
برنامه‌های خیلی عمومی استفاده میکنم. فیلم و موزیک که vlc و gmusicbrowser، لیبره آفیس، فایرفاکس و تاندربرد هم استفاده میکنم که میتونم جایگزین پیدا کنم (مثلا میدوری و clawsmail)
مشکل فقط سرعت/حجم اینترنته.
اگه دیگه اصلا راهی نباشه، همین دبیان رو نگه میدارم. سبک نصب کردم که خودم بیشتر بفهمم چه خبره. اگه اوبونتو نصب کنم باید کلی ازش بسته پاک کنم، که خودش کار پیچیده‌ایه.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 27 آبان 1393، 11:30 ب‌ظ »
هر طور راحتی ! ولی فکر کنم یه توزیع مینیمال واسه اوبونتو هم باشه که حتی رابط گرافیکی هم نداره بعد اگر خواستی روش چیزهای اضافه و رابط نصب می کنی !‌ اوبونتو هم قابلیت این رو داره که با تغییر مخازن ورژنش رو ارتقا بدی  ;) ولی کلا این کار توصیه نمی شه  :) یعنی من توصیه نمی کنم چون ممکنه حین به روزرسانی مشکلاتی پیش بیاد
http://www.maketecheasier.com/install-a-minimal-ubuntu-on-old-laptop/
https://help.ubuntu.com/community/Installation/MinimalCD
« آخرین ویرایش: 27 آبان 1393، 11:34 ب‌ظ توسط ح.م »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 28 آبان 1393، 02:09 ق‌ظ »
دبیان ustable غلطان(!) هست. ببین اون نسخه‌ای از آسام که می‌خوای رو داره یا نه http://packages.debian.org/
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 485
  • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
    • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
« پاسخ #7 : 28 آبان 1393، 03:06 ق‌ظ »
ببخشید به جز آرچ لینوکس و فرزندانش بازم توزیع غلتان دیگه ای هم داریم؟
« آخرین ویرایش: 29 آبان 1393، 11:35 ب‌ظ توسط محمد فدوی »
اگر به بهداشت و فرهنگ رفتار با حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
وبلاگ شخصی من: http://fadavi.net

آفلاین AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 506
  • :(
« پاسخ #8 : 28 آبان 1393، 08:30 ق‌ظ »
ببخشید به جز آرچ لینوکس و فرزندانش بازم توزیع غلطان دیگه ای هم داریم؟
اگه اشتباه نکنم جنتو , fedora tumbel weed و چند تا ثیگه که من یادم نیست
-------
خوب برادر من برو
Debian testing netinst version رو نصب کن , سر اپدیت ها هم مشکلی بود :
۱-سرچ کن پکیجشو گیر بیار
۲-برو packman نصب بکن بعد رو مخازن ارچ تنظیمش کن
۳- apt رو رو مخازن یک توزیع دیگه مثل اوبونتو تنظیم کن(هشدار! روش خطرناک ! تا مجبور نشده اید انجام ندهید!)
البته اوبونتو هم نسخه مینیمال داره, ولی ترافیک میطلبه, نصبش هم به راحتی نصبdebian testing netinst نیست, در ضمن خود دبیان مینیمال  هم موقع نصب میتونی  بهش بگی مثلا xfce یا kde یا... نصب کن تا تو محیط خط فرمان سر در گم نشی
« آخرین ویرایش: 28 آبان 1393، 08:47 ق‌ظ توسط sun microsystems »

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #9 : 28 آبان 1393، 08:37 ق‌ظ »
دبیان تستینگ غلطان نیست. تستینگ نسخه ای است که قراره در اینده بهش بگیم استیبل (الان جسی). دبیان رولینگ، همون sid یا unstable است که نباید از اسمش ترسید چون از خیلی توزیع های پایدار، پایدارتره (:

jadi@funlife:~/Desktop/goals$ aptitude show awesome
Package: awesome                         
New: yes
State: not installed
Version: 3.4.15-1+b1
Priority: optional
Section: x11
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 28 آبان 1393، 02:33 ب‌ظ »
دبیان ustable غلطان(!) هست. ببین اون نسخه‌ای از آسام که می‌خوای رو داره یا نه http://packages.debian.org/
اونجا رو قبلا نگاه کردم. نسخه‌ی ۳.۵ آسام فقط توی experimental هست. منم راستش از اسمش میترسم.
این دبیان که الان دارم هم استیبل بود. سورس لیستشو ویرایش کردم شد تستینگ.
دبیان تستینگ غلطان نیست. تستینگ نسخه ای است که قراره در اینده بهش بگیم استیبل (الان جسی). دبیان رولینگ، همون sid یا unstable است که نباید از اسمش ترسید چون از خیلی توزیع های پایدار، پایدارتره (:

jadi@funlife:~/Desktop/goals$ aptitude show awesome
Package: awesome                         
New: yes
State: not installed
Version: 3.4.15-1+b1
Priority: optional
Section: x11
آسام توی تستینگ و آنستیبل ۳.۴ هست. اگه ۳.۵ بخوام باید گلوله رو گاز بگیرم و experimental نصب کنم که کار باهاش فکر نکنم آسون باشه.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 28 آبان 1393، 04:33 ب‌ظ »
experimental فکر کنم از توزیع های آرچ بیس بهتر باشه  :D

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 29 آبان 1393، 12:41 ق‌ظ »
از راهنماییهاتون ممنونم. تا وقتی اینترنت درست و حسابی برای خودم ردیف کنم، از همین دبیان تستینگ استفاده میکنم. (شاید بعد از اینکه اینترنت خوب ردیف کردم هم از همین دبیان تستینگ یا نهایتا آنستیبل استفاده کنم.)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #13 : 29 آبان 1393، 01:50 ق‌ظ »
دبیان اکسپریمنتال یک توزیع گنو/لینوکس کامل نیست و خیلی از بسته‌ها رو نداره. هروقت اکسپریمنتال فعلی بسته‌هاش کامل بشه، تبدیل می‌شه به آن‌استیبل و همه‌ی ارائه‌های دبیان یک شیفت می‌خورند و دبیان جدید معرّفی می‌شه که همون تستینگ قبل از کامل شدن اکسپریمنتال هست. از این‌جا به بعد هر بسته‌ی جدیدی بیاد تحت عنوان اکسپریمنتال (جدید) منتشر می‌شه.
پس اکسپریمنتال برای نصب نیست. فقط می‌شه مخازنش رو به آن‌استیبل اضافه کرد تا در صورتی که لازم شد (مثل همین‌جا) با یه چنین چیزی آسام رو از اکسپریمنتال گرفت:
$ sudo apt-get -t experimental install awesome
« آخرین ویرایش: 29 آبان 1393، 01:52 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
« پاسخ #14 : 29 آبان 1393، 11:36 ق‌ظ »
علیک سلام
اگر اعصاب پولادین ، ترافیک ترابایتی ! و تخصص کافی و حوصله لازم برای رفع باگ هاش رو نداری بی خیال شو ! :D
واسه من در اولین آپدیت مانجارو نیاز به دانلود ۱ گیگابایت ناقابل آپدیت بود که آپدیت ها هم نصب نشدن ! اگر هم مصری به نصب یه توزیع غلطتان تشریف ببر و آرچ مینیمال رو بگیر و هرجور خواستی کانفیگش کن ! از توزیع های دسته دوم مثل مانجارو و اساسا توزیع هایی که رابط گرافیکی واسه نصب دارن دوری کن و خودت رسما کنترل همه چیز رو در دست بگیر  :D
توصیه من نصب اوبونتو ۱۴.۰۴ هست و بس ! توزیعی به این خوبی تا حالا بوجود نیومده ! این رو با تجربه نصب توزیع های مختلف می گم ! حالا خود دانی  8)
شبیه این مشکلی که برا شما تو مانجارو به وجود اومده برا من هم تو ارچ به وجود اومده بود.البته این مشکل من با اضافه کردن فقط یه اپشن --force حل شد.با آخر حرفای شما هم موافقم.الان ارچ یه ادا هاییی تو سیستمم درمیاره که نه برا کسی پیش اومده نه کسی میدونه چرا