انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: امنیت GNU-Linux یا Mac OSx  (دفعات بازدید: 10594 بار)

0 کاربر و 14 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
امنیت GNU-Linux یا Mac OSx
« : 30 آبان 1393، 06:15 ب‌ظ »
سلام
من دیشب با یه آلمانی چت میکردم.که ادعا میکرد.رییس امنیت یه شرکت مهمه.و مدارک تخصصی امنیتی رو گرفته بود.و دانشگاه نظامی آلمان درس خونده بود.نه مدارک تخصصی IT.ولی مدارک اش امنیتی و نظامی بود.و ظاهرا یه رشته ای به اسم مقابله با تهدیدات و شناسایی تهدیدات رو خونده بود.
عنوان مدرکش این بود : MApplSc. in Intelligence and Threat Assesment
و میگفت در اون دانشگاه سالی ۱۵ نفر فقط از این مدرک دانش آموخته میشوند.و از این حرف ها.
ازش پرسیدم که در شرکتتون از چه سیستم عاملی استفاده میکنید گفت : windows 8.1 و Mac OSx
ازش پرسیدم به نظرت امنیت کدوم سیستم عامل برای امنیت شرکتتون بهتره؟ گفت به نظرم اگه Mac OSx خوب کانفیگ بشه امنیت اش خیلی بالاست.
منم گفتم به نظر من گنو-لینوکس خیلی بهتره.چون متن بازه.و چرا سراغ اون نمیرید؟
ظاهرا میگفت که کار باهاش رو خوب بلد نیستن.و ایرادی که بهش میگرفت این بود که قدیمی شده و ۳۰ سال پیش نوشتنش و از این حرفا.و میگفت سرور لینوکسی اونها به خاطر مشکلات فلگ برنامه هاش از کار افتاده که خوب منظورش رو نفهمیدم.ولی به هر حال توی امنیت Mac OSx رو به لینوکس ترجیح میداد.
ولی من گفتم به نظر من گنو-لینوکس بهتره.و عاشقشم چون Richard Stallman و Linus Torvalds اون رو از روی عشق ساختن نه برای پول .ولی دیگه خیلی باهاش بحث نکردم.چون زبانم خیلی خوب نبود.و همچنین حوصله کل کل نداشتم.
نظر شما در مورد Mac چیه؟ چرا اون آلمانی که Head of security یک شرکت مهم بود انقدر ازش تعریف میکرد؟
من مکینتاش رو اصلا نمیشناسم.فقط اسمش رو شنیدم و میدونم سازندش اپل بوده.
« آخرین ویرایش: 30 آبان 1393، 06:39 ب‌ظ توسط میلاد فشی »
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : امنیت لینوکس یا Mac OSx
« پاسخ #1 : 30 آبان 1393، 06:26 ب‌ظ »
از این صاحب‌نظرها و متخصّصین عرزشمند تو کشور خودمون هم داریم که می‌گن بهترین سیستم‌عامل ویندوز xp هست و بقیه همه جاسوسن. اسم هم نمی‌برم که مشکل پیش بیاد، همه‌تون خوب می‌شناسیدشون :D
ولی جدا از شوخی یکی از دلایلش می‌تونه محدودیت سیستم‌عامل مک باشه که خب چون نمی‌تونی یه سری کارهایی رو توش بکنی، مشکل امنیتی خاصی توی اون مورد خاص نخواهی داشت. مثلاً می‌تونی یک نفر رو تو خونه زنجیر کنی و مطمئن باشی هیچ‌وقت موقع رد شدن از خیابون تصادف نمی‌کنه، دلیلش هم اینه که نمی‌تونه بره تو خیابون که بخواد تصادف کنه…
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
پاسخ : امنیت لینوکس یا Mac OSx
« پاسخ #2 : 30 آبان 1393، 06:42 ب‌ظ »
از این صاحب‌نظرها و متخصّصین عرزشمند تو کشور خودمون هم داریم که می‌گن بهترین سیستم‌عامل ویندوز xp هست و بقیه همه جاسوسن. اسم هم نمی‌برم که مشکل پیش بیاد، همه‌تون خوب می‌شناسیدشون :D
ولی جدا از شوخی یکی از دلایلش می‌تونه محدودیت سیستم‌عامل مک باشه که خب چون نمی‌تونی یه سری کارهایی رو توش بکنی، مشکل امنیتی خاصی توی اون مورد خاص نخواهی داشت. مثلاً می‌تونی یک نفر رو تو خونه زنجیر کنی و مطمئن باشی هیچ‌وقت موقع رد شدن از خیابون تصادف نمی‌کنه، دلیلش هم اینه که نمی‌تونه بره تو خیابون که بخواد تصادف کنه…
این محدودیت ها رو یکی از دوستام که iOS داشت.عنوانش میکرد.و ازش خیلی بدش میومد.و میگفت اندروید دستت رو بیشتر باز گذاشته و روی اعصاب ات نمیره
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 615
پاسخ : امنیت GNU-Linux یا Mac OSx
« پاسخ #3 : 30 آبان 1393، 08:07 ب‌ظ »
چند وقت پیش در یک روزنامه نروژی خوندم که سازمانهای اطلاعاتی از سیستم عامل مک و شرکت apple بشدت انتقاد کرده اند چون سیستم امنی برای آدم های فاسد و ضد اخلاق است و به آنها مجوز عبور آزاد به سایت های ممنوعه میدهد  بدون آنکه بتوان آنها را رد گیری کرد
« آخرین ویرایش: 30 آبان 1393، 08:10 ب‌ظ توسط سیروس »

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #4 : 30 آبان 1393، 08:13 ب‌ظ »

اتفاقا یکی از اینجور آدمهارو من هم دیدم که میگفت :
اندروید خوب نیست و مک خوبه . چرا ؟ چون مثلا نمیتونی حتی یک تم رو نصب کنی چونکه اجازهٔ این کارها رو نداری که به سیستم آسیب بزنی !!! من در گوشیم از سالهای پیش پیغامهارو دارم که دست نخورده مونده و این یعنی امنیت .......
اون مورد هم احتمالا یکی از همین آدما بوده که شاید اصلا آبدارچی اون شرکت بوده و یا شاید هم عابر رهگذر خیابون و یا حتی دزدی که در شرکت داشته دزدی میکرده و داشته سیستم رو دستکاری میکرده و ازش برای شما و من و این و اون‌یکی تعریف میکرده .

متخصص امنیت و این حرفا :o ;D
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
« پاسخ #5 : 30 آبان 1393، 09:55 ب‌ظ »

اتفاقا یکی از اینجور آدمهارو من هم دیدم که میگفت :
اندروید خوب نیست و مک خوبه . چرا ؟ چون مثلا نمیتونی حتی یک تم رو نصب کنی چونکه اجازهٔ این کارها رو نداری که به سیستم آسیب بزنی !!! من در گوشیم از سالهای پیش پیغامهارو دارم که دست نخورده مونده و این یعنی امنیت .......
اون مورد هم احتمالا یکی از همین آدما بوده که شاید اصلا آبدارچی اون شرکت بوده و یا شاید هم عابر رهگذر خیابون و یا حتی دزدی که در شرکت داشته دزدی میکرده و داشته سیستم رو دستکاری میکرده و ازش برای شما و من و این و اون‌یکی تعریف میکرده .

قصد جسارت و بی ادبی ندارم اما ایا وقتی به لینوکس(که حتی بعضی از دوستان اینگونه اسم دادن به این سیستم رو ایراد میدونند و به زور و تحکم خودشون اونو گنو لینوکس خطاب میکنن)شما هم اینگونه برخورد نمیکنید و اونو خدای امنیت معرفی نمی کنید؟اینکه ما برای گسترش استفاده از این سیستم عامل تنها بر تخریب دیگر سیستم عامل ها تکیه کنیم رفتاری درست است؟
پیشاپیش از استارتر محترم طلب بخشش دارم.
« آخرین ویرایش: 30 آبان 1393، 09:58 ب‌ظ توسط Риал Краесис »

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #6 : 30 آبان 1393، 10:06 ب‌ظ »

تخریب نیست عزیز دل برادر . چیزیه که داره اتفاق میافته و واقعی هست :

لینوکسینا خدای امنیت نیستن بلکه امن‌تر هستن البته من در ویندوز xp هم مشکلی نداشتم ولی دلیلی بر امنیت اون نیست . اینکه من بتونم سیستم رو دستکاری کنم و به خطر بیافتم یا اینکه تم نصب کنم و به خطر بیافتم از زمین تا زیرزمین با هم فرق دارن .
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 30 آبان 1393، 10:19 ب‌ظ »

تخریب نیست عزیز دل برادر . چیزیه که داره اتفاق میافته و واقعی هست :

لینوکسینا خدای امنیت نیستن بلکه امن‌تر هستن البته من در ویندوز xp هم مشکلی نداشتم ولی دلیلی بر امنیت اون نیست . اینکه من بتونم سیستم رو دستکاری کنم و به خطر بیافتم یا اینکه تم نصب کنم و به خطر بیافتم از زمین تا زیرزمین با هم فرق دارن .
کاملا متوجه حرفتون هستم منتها متاسفانه خیلی بسیار دیدم که بی دلیل و بیخود دوستان سعی در تخریب ویندوز دارند تو همین فروم بگردید نمونه های بسیاری مشاهده میکنید.
به شخصه میتونم بگم از جهاتی ویندوز از لینوکس بهتر هم هست منتها خیلی به دیدگاه و نوع کار شخص بستگی داره.
مثلا خود من قبل از اینکه لینوکسی بشم برام بتی از لینوکس ساخته بودن که انگار هیچ ایرادی نداره منتها چه اون موقع(که تست زدم) چه الان که دارم روزمره استفاده میکنم حس بت تو خالی که ساخته شده بود هنوز با منه پس بهتر نیست واقعیات رو ببینیم تا اینکه انچه واقعیت نداره و ما دلمون میخواد واقعیت داشته باشه ببینیم.

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #8 : 30 آبان 1393، 10:47 ب‌ظ »

من قبل از اوبونتو فقط در nokia n900 که داشتم با لینوکس آشنا شدم که بعد از چهار پنج سال هنوز دارمش . اوایل برای کار کردن باهاش دق میکردم ولی از نوع کارش خوشم میومد با اینکه بلد نبودم و هیچکس هم بلد نبود چطور کار میکنه ؟ موقع خرید از فروشنده پرسیدم سیستم عاملش چیه ؟ گفت مائمو هست یه چیزی بین لینوکس و سیمبین !!! سختیهای لینوکس رو اونجا آشنا شدم و دیدم که واقعا خیلی وقت و کار میبره ولی دوست داشتم که باهاش بیشتر آشنا بشم . خودم فلشش میکردم و بکاپ ری‌استور میکردم . بعدها به اوبونتو و مینت رسیدم که اوبونتو خوشایندتر از مینت بود فکر کنم سینامون رو گرفتم که برام یادآور ویندوز بود و اون موقع خوشم نیومد و حتی نمیدونستم که میتونستم میزکار رو عوض کنم و ازش استفاده کنم ولی درهرصورت اوبونتو رو انتخاب کردم که کلی سوال داشت و از همه مهمتر کلی سوال بی‌جواب که خیلیها اصلا باهاشون برخورد نداشتن . ولی هنوز اولین گزینهٔ انتخاب در بوت لپتاپم اوبونتو هست که همچنان ادامه داره و عوض نشده و حتی ویندوز رو برای نوستالژی هم تست نمیکنم . ترجمهٔ خوب جادی که در امضام هست و دانیال بهزادی اونو بهم معرفی کرد خیلی در دیدگاهم تاثیر داشت و کمک کرد که مشکلات لینوکسی رو حل کنم یا اگه نتونستم حداقل باهاش کنار بیام .

لینوکس یا گنو یا گنولینوکس یا گنو/لینوکس یا گنو\لینوکس یا گنو|لینوکس و امثالهم برای اینه که آجر اول رو درست بذاریم که بعد از گذشت زمانهای مدید از رجیستری ویندوز سردرنیاره . ناراحت نشو . شما سهل‌الوصول بودن و سادگی و بی غل و غش بودن برات مهمه میگی ویندوز xp اون‌یکی فتوشاپ براش مهمه میگه ویندوز حالا هرچی بود فرقی نداره یکی میگه من میخوام کمتر در دسترس سازمانهای جاسوسی باشم میگه لینوکسینا یکی میگه میخوام متفاوت باشم به هر قیمت و مبلغی که باشه حتی اگه نتونم با دستگاهم کار کنم پس میگه مک و زیرمجموعه‌اش .........

سیستم بدون ایراد مثل سرخپوست خوبه که سرخپوست مرده‌اس :oپس یعنی بدون ایراد نداریم فقط میتونیم ایرادهارو کاهش بدیم یا نوع ایرادهارو عوض کنیم .

موفق باشید جمیعاولاتفرقوا ;D ;)

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 30 آبان 1393، 11:00 ب‌ظ »

من قبل از اوبونتو فقط در nokia n900 که داشتم با لینوکس آشنا شدم که بعد از چهار پنج سال هنوز دارمش . اوایل برای کار کردن باهاش دق میکردم ولی از نوع کارش خوشم میومد با اینکه بلد نبودم و هیچکس هم بلد نبود چطور کار میکنه ؟ موقع خرید از فروشنده پرسیدم سیستم عاملش چیه ؟ گفت مائمو هست یه چیزی بین لینوکس و سیمبین !!! سختیهای لینوکس رو اونجا آشنا شدم و دیدم که واقعا خیلی وقت و کار میبره ولی دوست داشتم که باهاش بیشتر آشنا بشم . خودم فلشش میکردم و بکاپ ری‌استور میکردم . بعدها به اوبونتو و مینت رسیدم که اوبونتو خوشایندتر از مینت بود فکر کنم سینامون رو گرفتم که برام یادآور ویندوز بود و اون موقع خوشم نیومد و حتی نمیدونستم که میتونستم میزکار رو عوض کنم و ازش استفاده کنم ولی درهرصورت اوبونتو رو انتخاب کردم که کلی سوال داشت و از همه مهمتر کلی سوال بی‌جواب که خیلیها اصلا باهاشون برخورد نداشتن . ولی هنوز اولین گزینهٔ انتخاب در بوت لپتاپم اوبونتو هست که همچنان ادامه داره و عوض نشده و حتی ویندوز رو برای نوستالژی هم تست نمیکنم . ترجمهٔ خوب جادی که در امضام هست و دانیال بهزادی اونو بهم معرفی کرد خیلی در دیدگاهم تاثیر داشت و کمک کرد که مشکلات لینوکسی رو حل کنم یا اگه نتونستم حداقل باهاش کنار بیام .

لینوکس یا گنو یا گنولینوکس یا گنو/لینوکس یا گنو\لینوکس یا گنو|لینوکس و امثالهم برای اینه که آجر اول رو درست بذاریم که بعد از گذشت زمانهای مدید از رجیستری ویندوز سردرنیاره . ناراحت نشو . شما سهل‌الوصول بودن و سادگی و بی غل و غش بودن برات مهمه میگی ویندوز xp اون‌یکی فتوشاپ براش مهمه میگه ویندوز حالا هرچی بود فرقی نداره یکی میگه من میخوام کمتر در دسترس سازمانهای جاسوسی باشم میگه لینوکسینا یکی میگه میخوام متفاوت باشم به هر قیمت و مبلغی که باشه حتی اگه نتونم با دستگاهم کار کنم پس میگه مک و زیرمجموعه‌اش .........

سیستم بدون ایراد مثل سرخپوست خوبه که سرخپوست مرده‌اس :oپس یعنی بدون ایراد نداریم فقط میتونیم ایرادهارو کاهش بدیم یا نوع ایرادهارو عوض کنیم .

موفق باشید جمیعاولاتفرقوا ;D ;)

اول از همه n900 رو خوب اومدی بنده خدا همه جور سیستم عاملی میشه روش نصب کرد از مائمو که مال خودشه بگیر برو تا اوبونتو دسکتاپ روش حتی اکس پی هم لود کرده دارم یادش بخیر
بحث بی غل و غش بودن و راحتی استفاده نیست مشکل اون دسته از دوستانی هستند که اصرار بر بهترین بودن لینوکس در تمامی جنبه ها دارند که متاسفانه گاهی واقعا بی منطق میشوند که این حالت معمولا در دوستداران اپل بیشتر هست.
لینوکس در بحث پشتیبانی سخت افزار واقعا خوب وحتی میشه گفت عالی عمل کرده(کارت گرافیک یه بحث دیگست که مشکل ۲شرکت انویدیا و ای تی ای هست) اما در زمینه نرم افزار های کاربردی هنوز از ویندوز عقب هست نمونش لیبره افیس درسته تغریبا هر کاری با افیس میشه کرد با این هم میشه کرد منتها بدون اپدیت پشتیبانی افتضاحی بزای فارسی داره و کمی تا قسمتی در این مورد و چندین مورد دیگه از افیس عقب تره این فقط یه مثال بود.در حوزه اورکلاک سی پی یو هم هنوز از وین عقبه و......
« آخرین ویرایش: 30 آبان 1393، 11:05 ب‌ظ توسط Риал Краесис »

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
« پاسخ #10 : 30 آبان 1393، 11:06 ب‌ظ »
سلام
با فرض این که طرف راست گفته:حرفش خیلی غیر منطقی به نظر نمیاد.اگه به شرکت اپل اطمینان داشته باشید،منطقا یه سیستم که به دست متخصص های کاردرست تنظیم شده و تنظیمات مورد دارش قابل تغییر نیستن میتونه تا حد بسیار زیادی امن باشه.خیلی امن تر از چیزی که میشه تنظیماتش رو خیلی ساده به هم ریخت.

فکر میکنم شبیه کاری باشه که بعضی ارگان های دولتی و نظامی انجام میدن.کامپیوتر رو کاملا قرنطینه میکنن.حتی درگاه های usb رو هم خراب میکنن.اینتطوری خیلی فرقی نداره که نرم افزار سیستم چی و چطوری باشه.

پ.ن:گنو یا گنو/لینوکس ۱۰۰٪ امنه.غیر قابل نفوذه.مگه این که کسی به ذهن و قلب و تخیلات نفوذ کنه.;)
« آخرین ویرایش: 01 آذر 1393، 06:14 ب‌ظ توسط احسان☺ »

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 485
  • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
    • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
« پاسخ #11 : 01 آذر 1393، 12:44 ق‌ظ »
من اطلاعات کافی ندارم.
اما به نظرم یه متخصص امنیت هیچوقت انقدر راحت مطلق حرف نمیزنه که این خوبه و اون بده! همه چیز نسبیه و سر جای خودش میتونه خوب باشه.
در ضمن یه متخصص امنیت انقدر راحت در مورد اطلاعات سیستمی که توش فعاله حرف نمیزنه.
اگر به بهداشت و فرهنگ رفتار با حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
وبلاگ شخصی من: http://fadavi.net

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #12 : 01 آذر 1393، 06:40 ق‌ظ »
عقل سالم میگه حرف اون متخصصی که کار با لینوکس رو بلد نیست زیاد جدی نگیری!
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 506
  • :(
« پاسخ #13 : 01 آذر 1393، 03:34 ب‌ظ »
لینوکس؟ مک؟ کسی بلد نیستش؟
اون یا متخصص امنیت نبوده , یا تصورش از لینوکس یک اسلکور وحشتناکه! نه اوبونتو گوگولی که  کار نکردن سخت تر از کار کردن باهاشه!
و حتما و قطعا یا اصلا تو عمرش با لینوکس کار نکرده , یا اخرین نسخه ای که کار کرده softlanding linux systems ver 1.0.0 بوده ! ;D

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #14 : 01 آذر 1393، 06:56 ب‌ظ »

عقل سالم میگه حرف اون متخصصی که کار با لینوکس رو بلد نیست زیاد جدی نگیری!
بسیارهم عالــــــــــــــــــــــــــــــــی واسهٔ همین گفتم :

نقل‌قول

لینوکس‌ ویندوز نیست