انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل کار نکردن درایور تاچ پد lenovo z510 در اوبونتو 14.04  (دفعات بازدید: 3288 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین SaeedSabouri93

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
با سلام خدمت دوستان
روی lenovo z510 به تازگی اوبونتو 14.04 نصب کردم
ولی متاسفانه درایور تاچ پد رو شناسایی نمیکنه یعنی هیچکدوم از gesture های تاچ پد عمل نمیکنه
مشکل از کجاست ؟؟ چجوری درستش کنم ؟؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19708
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
سلام. بخش مربوطش رو توی تنظیمات سامانه دیدی؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه

سلام و صد سلام

یعنی تاچ‌پد اصلا کار نمیکنه ؟ منهم lenovo z510 دارم ولی کار میکنه البته منظورت از gesture چیه ؟ میخوای مثل ویندوز از کششها و لمسهای یک‌انگشتی تا سه‌انگشتی عکس‌العمل داشته باشه ؟ مثلا با لمس دو‌انگشتی چپ به راست نوار لانچر بره‌وبیاد .....

فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین a.moeini

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
سلام
ببخشید من توی اوبونتو تازه واردم. از این پست و جواب هاش هم یک سال گذشته با این حال یه سوال دارم. گفتین

میخوای مثل ویندوز از کششها و لمسهای یک‌انگشتی تا سه‌انگشتی عکس‌العمل داشته باشه ؟

میشه مثل ویندوز از این قابلیت ها استفاده کرد؟

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
سلام
شاید بشه بعضیاشو فعال کرد مثل هات‌کرنر … البته شاید . خودم پیگیرش نشدم و نبودم .
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین msajadi832

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 331
  • http://appza.ir
    • اپزا: ابزار هوشمند کسب و کار شما
توی میزکار KDE تنظیمات خیلی عمیق تری داره و برای دو انگشتی و سه انگشتی میشه تنظیمات انجام داد

آفلاین a.moeini

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
سلام
میزکار KDE که گفتین نصب کردم ولی اجرا نمی کرد. توی WIKIBOOKS یک راه برا اجرا کردنش گفته، اون کد را که استفاده کردم نه KDE باز شد نه دیگه می تونم وارد اکانتم بشم. فقط می تونم توی اکانت مهمان (guest) وارد بشم.
چه کار می تونم بکنم؟

آفلاین msajadi832

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 331
  • http://appza.ir
    • اپزا: ابزار هوشمند کسب و کار شما
این kde مورد استفاده من به همراه kubuntu ۱۴.۰۴ است.
یعنی اگه کوبونتو رو بگیرید به نظرم راحت تر باشید و همچنین طبق گفته اساتید بهتره که برای تست میزکار های مختلف توزیع مربوط به اون رو بگیرید و تست کنید. نصب میزکار ممکنه باعث بهم ریختگی بشه