انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: امكان نصب kde در اوبونتو بدون نياز به اينترنت  (دفعات بازدید: 20108 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین OpenS

• Full Member
  • *
  • ارسال: 213
سلام دوستان

ميخواستم ببينم ميشه kde 4.2 رو بدون دسترسي به اينترنت انجام داد ؟؟

متاسفانه كوبونتو رو هم ندارم

من سرچ كردم پستي در اين زمينه پيدا نكردم
« آخرین ویرایش: 13 امرداد 1388، 10:36 ب‌ظ توسط Hosein-Mec »

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
با تهیه دی وی دی Homa 9.04.1  می تونید میزکار KDE 4.2.2 رو از روی اون بدون اتصال به اینترنت نصب کنید  ;)
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین OpenS

• Full Member
  • *
ممنون

جايي نيست روي نت كه من از يه كامپيوتر ديگه دانلود كنم بعد اونجا اجرا كنم؟؟؟

آفلاین امیرمهری

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1270
  • درورد بر اوبونتو
خداحافظ وبلاگ نويسي

من كاربر حرفه اي لينوكس نيستم
فقط خوب جستجو ميكنم.

آفلاین OpenS

• Full Member
  • *
پاسخ به: امكان نصب kde در اوبونتو بدون نياز به ا&#
« پاسخ #4 : 12 امرداد 1388، 12:25 ب‌ظ »
منظورم اينه مثلا اينجا KDE4 هست واسه دانلود http://packages.ubuntu.com/search?keywords=kde4

حالا من از بين اينا بايد كدوماشو نصب كنم تا دسكتاپم kde بشه؟؟؟

نرم افزاراش فعلا مهم نيست فقط خود دسكتاپ رو ميخوام

فكر كنم بايد همشو بگيرم؟؟؟

بعد خوب ترتيب نصبش چه جوريه؟؟
« آخرین ویرایش: 12 امرداد 1388، 12:31 ب‌ظ توسط OpenS »

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
منظورم اينه مثلا اينجا KDE4 هست واسه دانلود http://packages.ubuntu.com/search?keywords=kde4

حالا من از بين اينا بايد كدوماشو نصب كنم تا دسكتاپم kde بشه؟؟؟

نرم افزاراش فعلا مهم نيست فقط خود دسكتاپ رو ميخوام

فكر كنم بايد همشو بگيرم؟؟؟

بعد خوب ترتيب نصبش چه جوريه؟؟

سلام عزیز

کی دی ای یه دسکتاپ با کلی نرم افزار و پیش نیاز و .. هست و اما یک راه جذاب که نمیدونم چرا کسی تو فکر این راه نیست  ;D

من وقتی اوبونتو داشتم و اینترنت دایال اپ این ترفند بکار میبردم اول synaptic رو وا میکردم بعد پکیج دلخواه رو انتخاب میکردم که در این مورد شما باید پکیج

kubuntu-desktop

رو با سرچ توی سیناپتیک بدست بیارید و تیک نصب ان را بزنید که این خوده پکیج و وابستگیهاش رو برای نصب انتخاب بمیکنه سپس از منوی file گزینه gnereate package download script کلیک کنید اون لینک تمام پکیجهای مورد نیاز رو در محلی دلخواه ذخیره میکند که میتوانید ان لیست که همشم لینک مستقیم فایلها هست رو در جایی مثلا کافی نت با یک دانلود منجر بسادگی دریافت کنید و سپس به پوشه ارشیو تو لینوکس انتقال بدید
« آخرین ویرایش: 13 امرداد 1388، 01:46 ق‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
راه راحتتر اینه که بسته ی kubuntu-desktop و تمام پیش نیازهاش رو از طریق uspc دانلود کنید.

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
بله اون راه حسین عزیزم گفت میشه  ;) یادش بخیر کلی چیز دانلود میکردم میاوردم با فلش تو خونه  ;D راستی برخی دانلود منجر ها میتونن کل لیست متنی تهیه شده با سیناپتیک رو بگیرن و از توش لینکها رو بخونن و در لیست دانلود خودشون اد کنند :)

« آخرین ویرایش: 12 امرداد 1388، 11:31 ب‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین OpenS

• Full Member
  • *
ممنون از حسن آقا و حسين آقاي عزير

حسن جان اين آرشيو لينوكس كه گفتي ميشه بيشتر توضيح بدي؟؟؟؟

من اين روشي كه شما گفتين رو چه جوري تو كافي نت پياده كنم اونا كه اوبونتو ندارن نرم افزار uspc رو هم ندارن كه!!!!

اون راه فلشي كه گفتين رو من ميخوام بدونم چه جوريه چون منم دقيقا همين راه رو ميخوام

ممنون

موفق و پيروز باشيد

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
ممنون از حسن آقا و حسين آقاي عزير

حسن جان اين آرشيو لينوكس كه گفتي ميشه بيشتر توضيح بدي؟؟؟؟

من اين روشي كه شما گفتين رو چه جوري تو كافي نت پياده كنم اونا كه اوبونتو ندارن نرم افزار uspc رو هم ندارن كه!!!!

اون راه فلشي كه گفتين رو من ميخوام بدونم چه جوريه چون منم دقيقا همين راه رو ميخوام

ممنون

موفق و پيروز باشيد

درسته تو میری کافی نت که احتمالا ویندوز هست با IDM و حتی اجازه نصب چیزی هم نداری خب راهکار چیه  ???  این که شما ابتدا لیست دانلود درست کنی خب اون لیست برای لینوکسه و برای نمایشش تو ویندوز برای باید پسوندش رو بزاری

.txt
حالا شما توی کافی نت یا دانشگاه همون فایل متنی رو باید مثه یه فایل متنی عادی بدی به همین IDM تا کل لینکهاشو بر داره و اد کنه تو خودش دانلود منجرهای دیگه هم هستند اینکار رو میکنند بهر حال اینگونه شما میتونی هر چی دوس داری دانلودش کنی اما برای نصب چی کل چیزایی که دانلود کردی بیار در لینوکس و در اینجا کپی کن

/var/cache/apt/archives
البته قائدتا باید دسترسی روت داشته باشی که متناسب با میزکار الانت میشه

sudo nautilus
و در KDE هم که در اینده خواهی داشت میشه

sudo dolphin
سپس بسادگی دستور نصب پکیج مورد نظرتو بزن که در این مورد میشه

sudo apt-get install kubuntu-desktop
همچنین میتونی حتی تو اون پوشه ارشیو هم نریزی بلکه با ترمینال بری در پوشه داخل فلشت ( حتی نیاز به کپی تو هاردم نیست ) و این دستور بزنی

sudo dpkg -i *.deb
به همچنین با همین ترفند هر چی دوس داری میتونی بگیری بیاری خونه نصب کنی  ;D دوستای دیگه هم که دیال اپ دارند پس دیگه نباید با این روش بهانه ای داشته باشند   :)

مثلا دوستی تو بخش اسکای نت واسه اپدیت هسته گیر بود خب با همون دیال اپ باث بزنه

sudo apt-get update
و سپس از همون سیناپتیک بزنه که کل اپدیتها mark بشه و با این روش لیستشو بسازه و ... بگیره بیاره کل اپدیتها رو تو خونه نصب کنه

موفق باشی  ;)
« آخرین ویرایش: 13 امرداد 1388، 02:20 ق‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین OpenS

• Full Member
  • *
ممنون خيلي كامل جامع و عالي=D>

جدا ممنون

آفلاین sudotux

• *

در پست قبلیم لینک تاپیک معرفی uspc رو گذاشتم که اگر دقت می کردید لینک دانلود نسخه ی ویندوزی این برنامه در اون تاپیک وجود داره !  ;)
« آخرین ویرایش: 13 امرداد 1388، 05:09 ب‌ظ توسط Hosein-Mec »

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *

در پست قبلیم لینک تاپیک معرفی uspc رو گذاشتم که اگر دقت می کردید لینک دانلود نسخه ی ویندوزی این برنامه در اون تاپیک وجود داره !  ;)

ببین حسین یه چیز مهم هست اونم اینه وقتی اینجوری که گفتم عمل بشه صرفا پکیجهای مورد نیاز دانلود میشه نه اضافی چون احتمال داره طرف خیلی چیزها رو نصب کرده باشه الان مثلا به چهار تا دپدنسی بند باشه ( کلا میگم نه صرفا کاره این دوست عزیز )خب اینجوری صرفا همون چیزای مورد نیاز میره تو لیست دانلود نه دپدنسیهایی که از قبل تو سیستم نصب باشه ولی اون نرم افزار uspc میاد هر چی وابستگیه میگیره که خب خیلی دانلود الکی میشه ( تستش کردم قبلا ) تازه جدای از اینکه طرف تو خیلی کافی نتها و امکان مشابه نمیتونه چیزی نصب کنه مجاز نیست

نکته دوم هم اینه که این روش اصلا بند ویندوز و نرم افزار خاصی نیست اگه فرد جایی یه لینوکس و یا ویندوز و یا مک ببینه میتونه لیست دانلود رو بده به دانلود منجرش و بگیره بیاره خونه بدون وابستگی به سیستم عامل یا نرم افزاری خاص  :)

آفلاین sudotux

• *

ببین حسین یه چیز مهم هست اونم اینه وقتی اینجوری که گفتم عمل بشه صرفا پکیجهای مورد نیاز دانلود میشه نه اضافی چون احتمال داره طرف خیلی چیزها رو نصب کرده باشه الان مثلا به چهار تا دپدنسی بند باشه ( کلا میگم نه صرفا کاره این دوست عزیز )خب اینجوری صرفا همون چیزای مورد نیاز میره تو لیست دانلود نه دپدنسیهایی که از قبل تو سیستم نصب باشه ولی اون نرم افزار uspc میاد هر چی وابستگیه میگیره که خب خیلی دانلود الکی میشه ( تستش کردم قبلا ) تازه جدای از اینکه طرف تو خیلی کافی نتها و امکان مشابه نمیتونه چیزی نصب کنه مجاز نیست

نکته دوم هم اینه که این روش اصلا بند ویندوز و نرم افزار خاصی نیست اگه فرد جایی یه لینوکس و یا ویندوز و یا مک ببینه میتونه لیست دانلود رو بده به دانلود منجرش و بگیره بیاره خونه بدون وابستگی به سیستم عامل یا نرم افزاری خاص  :)

نکات مهمی بود. ممنون حسن جان ...  ;)

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
و اما کشفی نو  ;D

تو این فکر بودم  ::) چگونه وقتی اصلا بهر دلیلی سیناپتیک نداریم چنین لیست دانلودی بسازیم  ??? مثلا نسخه سرور نصب کردیم و یا اصلا یه کوبونتو فابریک بی اینترنت و یا هر توزیع دیگه ای مبتنی بر دبیان دارید خلاصه هر موجودی که سیناپتیک توش نیست و یا میل ندارید ازش استفاده کنید راهکار چیه  ;) ؟

این اسکریپت رو که با پایتون نگاشته شده دانلود کنید و اونو در پوشه خانگی خودتون بزارید !

سپس برای مثال شما همین پکیج kubuntu-desktop رو لازم دارید و یا هر پکیجی کافیه در ترمینال بزنید :

python grabpackages.py -o download_script_file kubuntu-desktop
به جای download_script_file هم هر نامی میتونید بزارید این اسم اون لیستیه که برای ما میسازه برای مثال

python grabpackages.py -o list kubuntu-desktop
پس از زدن دستور و کمی مکث این عین همون لیست رو با صرفا پکیجهایی که نیاز دارید و نه اونها که نصبه برای شما میسازه و بقیه مسائل لازم رو هم که در بالا گفتم  ;)

موفق باشید