انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ●●●●يك تازه كار دنبال يك پاسخ ساده و مختصر●●●●  (دفعات بازدید: 5642 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین PHP

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
سلام
 بنده يه تازه كارم كه مي خوام با اوبوتنو كار كنم ولي اوبونتو از اجراي ساده ترين فايل هاي صوتي تصويري عاجزه.
اگر ممكنه در يك پاسخ فشرده و ساده راحت ترين راه هايي رو كه مي شه اين امكان رو اضافه كرد بفرماييد.
(قبلا جستجو كردم ولي پاسخ مناسبي نيافتم)

با تشكر

آفلاین @(^I^)@

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
    • http://1nevisande.com
سلام.
بیشتر توضیح بدین.اگر موقع اجرا ارور دارین باید دید چه اروری.ورژن اوبونتو رو هم بگین.
وقتی تنها ابزارش چکش است با همه چیز مثل میخ رفتار می کند.

آفلاین ناربه

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2033
سلام دوست عزیز. خوش اومدید.
برای شروع شدیدا توصیه میشه ویکی رو مطالعه کنید.
http://wiki.ubuntu-ir.org/

برای پخش MultiMedia هم:
http://wiki.ubuntu-ir.org/RestrictedFormats

در ضمن جستجو هم یادتون نره.
موفق باشید.

آفلاین mshadman

• Full Member
  • *
  • ارسال: 159
سلام دوست عزیز
فکر کنم اگه " هما" تهیه کنی بتونی خیلی از مشکلاتت رو حل کنی
نمي دانم پس ازمرگم چه خواهدشد ؟/ نمي خواهم بدانم كوزه گراز خاك اندامم چه خواهد ساخت/  ولي بسيارمشتاقم/كه از خاك گلويم/سوتكي سازد/گلویم سوتکی باشد بدست كودكي گستاخ وبازيگوش/ واو يكریزو پي در پي دم گرم خوشش رابرگلويم سخت بفشارد/ و خواب  خفتگان خفته راآشفته ترسازد/بدينسان بشكند در من سكوت مرگبارم را

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
سلام
ورودتو به دنياي آزاد تبريك مي گم.
اولا بايد بگم اين مشكل در دنياي ويندوز هم موجوده.
فكر كن يه لپ تاپ خريدي كه روش ويندوز ويستا نصبه حالا مي خواي يه فايل mov مال quick time و يا حتي يه فيلم با فرمت فشرده سازي divx رو ببيني در حالت نرمال ويندوز از اجراي هر دوي اينها معافه.
براي اجراي هر دوي اينها بايد يه ديكودر نصب كني.
توي اوبونتو هم به همين منواله.
به نظر من هم شما س دي هما رو تهيه كني بهترين كار ور كردي.
موفق باشي

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
اینا که شما میگین عجز نیست مشکل هم نیست با کمی مطالعه و تحقیق برطرف میشه این شبهات به صفحات ویکی و موضوعاتی که قبلا بحث شده مراجعه کنید
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین PHP

• Newbie
  • *
سلام دوستان

ممنوم از پاسختون ولي به جاي ديسك هما بهتر نيست يك لينوكس ديگر تهيه كنيم كه همه ي امكانات اوليه مثل پخش فايل هاي صوتي تصويري را داشته باشد؟
فكر مي كنم اوبونتو براي حرفه اي ها ساخته شده نه براي ما.بنده دنبال چشيدن طعم php در linux هستم.به نظر شما از كدام توزيع استفاده كنم كه لااقل امكانات مورد نياز بنده رو داشته باشد.opensuse,fedora,debian,mandrake,mandriva يا ...

پيشاپيش ممنونم

موفقيت

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
سلام دوستان

ممنوم از پاسختون ولي به جاي ديسك هما بهتر نيست يك لينوكس ديگر تهيه كنيم كه همه ي امكانات اوليه مثل پخش فايل هاي صوتي تصويري را داشته باشد؟

البته دیسک هما علاوه بر کدک های صوتی و تصویری برنامه های زیادی داره که به همراه دی وی دی اوبونتو میتونه نیازهاتون رو تا حدود زیادی برطرف کنه.
میتونید از Linux Mint استفاده کنید. این توزیع براساس اوبونتو و به همراه تمامی کدک های صوتی و تصویری و ابزارهای مدیریتی بیشتر منتشر میشه. sabayon هم یکی دیگه از توزیع های کامل و out of the box است.

آفلاین PHP

• Newbie
  • *
سلام

ممنونم ولي نظر خودم opensuse هست.نظرتون در مورد اين توزيع چيه؟مخصوصا براي برنامه نويسي php

با تشكر

آفلاین Big Bang

• Full Member
  • *
  • ارسال: 117
  • کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من!
سلام دوستان

فكر مي كنم اوبونتو براي حرفه اي ها ساخته شده نه براي ما.بنده دنبال چشيدن طعم php در linux هستم.به نظر شما از كدام توزيع استفاده كنم كه لااقل امكانات مورد نياز بنده رو داشته باشد.opensuse,fedora,debian,mandrake,mandriva يا ...

پيشاپيش ممنونم

موفقيت
برخلاف تصور شما اوبونتو توزیع کاربرپسند و ساده ایه و عمده مشهوریت و مقبولیتش بین کاربرا بخاطر همینه.
openSUSE هم توزیع خوب و قدرتمندنیه ولی فکر نمی کنم مشکل شما با عوض کردن توزیع حل بشه، چون هر توزیع ای که انتخاب کنید مدتی زمان می بره تا طبق سلیقه ی خودتون تنظیمش کنید و برنامه های مورد نیازتون رو نصب کنید، شما اگه میخواید مشکلتون حل بشه باید یه خورده صبر داشته باشید و تلاش کنید والا نصب نبودن چندتا کدک که دلیل عوض کردن توزیع نمی شه.

آفلاین PHP

• Newbie
  • *
سلام
نقل‌قول
نصب نبودن چندتا کدک که دلیل عوض کردن توزیع نمی شه

ممنون دوست عزيز.ولي خوب همه مثل شما حرفه اي نيستند كه به راحتي با اوبوتنو كدك نصب كنند(اگه پيدا شد)،به اينترنت وصل بشند(بعد پيدا كردن و نصب درايور اگر شد 13 kb وگرنه كرك مي كنيم تا شايد بشه 56) و ابتدايي ترين كارها كه بايد كاربر مبتدي مثل بنده انجام بدهد كه تازه اوبونتو بشود مثل ويندوز.بيخود نيست ويندوز سلطان سيستم عامل هاست.سيستم عاملي كه ساده ترين امكانات رو نداشته باشه به درد لاي ....

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
با سلام
از هر توضیعی استفاده می‌کنید ، از دبیان استفاده نکنید چون اصلا بدرد شما نمی‌خوره .
یا علی
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
با سلام
از هر توضیعی استفاده می‌کنید ، از دبیان استفاده نکنید چون اصلا بدرد شما نمی‌خوره .
یا علی

1+

آفلاین Big Bang

• Full Member
  • *
  • ارسال: 117
  • کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من!
سلام
نقل‌قول
نصب نبودن چندتا کدک که دلیل عوض کردن توزیع نمی شه

ممنون دوست عزيز.ولي خوب همه مثل شما حرفه اي نيستند كه به راحتي با اوبوتنو كدك نصب كنند(اگه پيدا شد)،به اينترنت وصل بشند(بعد پيدا كردن و نصب درايور اگر شد 13 kb وگرنه كرك مي كنيم تا شايد بشه 56) و ابتدايي ترين كارها كه بايد كاربر مبتدي مثل بنده انجام بدهد كه تازه اوبونتو بشود مثل ويندوز.بيخود نيست ويندوز سلطان سيستم عامل هاست.سيستم عاملي كه ساده ترين امكانات رو نداشته باشه به درد لاي ....

دوست عزيز حرفه اي بودن يه چيز نسبيه، من كه خودم رو يه كاربر حرفه اي نمي دونم با اين حال شما هم نياز نيست حرفه اي باشيد چون اينجا كساني وجود دارند كه كافيه شما مشكلتون رو مطرح كنيد و راه حل قدم به قدم تحويل بگيريد.
قصد بحث درباره ي مزايا و معايب نرم افزار آزاد و غير آزاد رو ندارم ولي شما اگه بخوايد از ويندوز هم استفاده كنيد(كه قاعدتن كم اشكال تر از سيستم عامل هاي مبتني بر گنو/لينوكسه)با مشكلاتي رو به رو هستيد اما چون گزينه ي بهتري براي فرار نداريد با اين مشكلات كنار ميايد.
براي حل مشكل فعلي تون در اوبونتو كافيه هما رو تهيه كنيد. اگه مشكلي هم با هما داشتيد ميتونيد مطرح كنيد تا دوستان پاسخ بدن. اگر از توزيع مورد نظرتون انتظارات خاصي داريد ميتونيد مطرح كنيد تا دوستان توزيعي كه به خواسته هاي شما نزديك تره رو معرفي كنن. 

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
سلام.در مورد سوزه باید بگم که اونجا هم شما همین مشکل کدک رو داری.با مودمت هم مشکل داری.تازه کمی بیشتر..از این لحاظ تو اوبونتو خیلی سرراست تر مشکل حل میشه.کافیه به این تاپیک یه نگاه بندازی تا مشکل تا حد زیادی برطرف شه:
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,10166.0.html
البته این برا وقتیه که شما نخوای از هما استفاده کنی وگرنه که قضیه 3سوته حله.
در مورد توزیعی که با مالتی مدیا اذیتت نکنه فکر کنم مینت (linuxmint ) چیز ملسی باشه.اینو واسه این میگم که میگی تازه کاری مثل من.چون مینت مبتنی بر اوبونتو است و مشکلاتتو میتونی بیای اینجا بپرسی.من سابایون رو ندیدم و زیاد در موردش نمیدونم ولی با چیزایی که در مورد pclinuxos شنیدم شاید اون از بقیه به لحاظاتی بهتر باشه.البته کسایی که خیلی به نرم آزادی نرم افزار و ....اهمیت میدن از PCLINUXOS بدشون میاد.حالا چرا!اینو دیگه بیخیال.
راستی اینو از دوستان میپرسم:پارسیکس برا این رفیقمون چطوره؟؟
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.