انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اپرا 26 برای لینوکس نسخه پایدار منتشر شد.  (دفعات بازدید: 1979 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین x

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 562
سلام
اپرا 26 برای لینوکس منتشر شد. این اولین نسخه اپرا پایدار برای لینوکس بعد از اپرا 12.16، که تقریبا یک سال نیم طول کشید.
برای دانلود اپرا 26 که تنها نسخه 64bit آن در دسترس است به لینک زیر بروید.
http://www.opera.com/computer/linux   
در هنگام نصب اپرا (26 deb) از شما خواسته می شود که اگر می خواهید به فعال کردن مخزن اپرا، برای دریافت به روز رسانی اپرا اتوماتیک.

شما اگر اپرا پایدار قبلی (12.16) در توزیع خود نصب شده دارید و به روز رسانی را دریافت نمی کنید به دلیل بسته قدیمی "اپرا" است.
باید اپرا قدیمی رو از توزیع خود حذف کنید و بسته اپرا جدید رو نصب کنید
برای حذف کردن اپرا نسخه قدیمی دستور زیر رو در ترمینال اجرا کنید.
sudo apt-get remove operaو بعد از دانلود نسخه جدید اپرا (26 64bit deb)از طریق ترمینال به مسیر فایل دانلود شده بروید.
و دستور زیر رو برای نصب اپرا در ترمینال اجرا کنید.
sudo dpkg -i opera-stable_26.0.1656.32_amd64.deb
موفق باشید.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
اپرا هیچ مزیتی نسبت به فایرفاکس و حتی کرومیوم نداره ! و اصلا دلیلی هم برای استفاده ازش وجود نداره  :)
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
دوست عزیز واقعا دست تون درد نکنه و همیشه خوش خبر باشید.من چند وقت پیش به مدیر بخش خاورمیانه اپرا ایمیل زدم و خواهش کردم که که توسعه اپرا رو برای لینوکس ادامه بدند.ولی جوابی ندادند.
یکی از مزیت های برتر اپرا که من خیلی دوست دارم صفحه محافظت از حریم شخصی هستش.مثلا اگه صفحه ای بنا به صلاح دید بزرگان از دسترس خارج بشه, اپرا صفحه پیوندها رو نمایش نمیده, به جاش یه صفحه میاره و میگه که یکی سعی داره به حریم شخصی شما دسترسی داشته باشه و ما اونو بستیم.
خیلی دوست داشتم که واسه مرورگر محبوبم فایرفاکس این گزینه رو فعال کنم که فهمیدم فقط اپرا انحصار این رو داره.

سپاس فراوان دوست عزیز.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
.
یکی از مزیت های برتر اپرا که من خیلی دوست دارم صفحه محافظت از حریم شخصی هستش.مثلا اگه صفحه ای بنا به صلاح دید بزرگان از دسترس خارج بشه, اپرا صفحه پیوندها رو نمایش نمیده, به جاش یه صفحه میاره و میگه که یکی سعی داره به حریم شخصی شما دسترسی داشته باشه و ما اونو بستیم.
خیلی دوست داشتم که واسه مرورگر محبوبم فایرفاکس این گزینه رو فعال کنم که فهمیدم فقط اپرا انحصار این رو داره.
سلام .برای انجام این کار در فایر فاکس و کرومیوم ادرس و ip  آن صفحه عزیز  ;D رو به adblock plus  بدهید تا دیگر صفحه مذکور را نبینید !
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
یه مشکل با تم های تاریک داره و اونم اینه که آدرس بار تاریک هست و متن هم مشکی. عملا چیزی که تایپ میکنی دیده نمیشه!

آفلاین sajjad93

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 294
نسخه قبلی راحت تر میشد پ*روکسی بهش ست کرد

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
.
سلام .برای انجام این کار در فایر فاکس و کرومیوم ادرس و ip  آن صفحه عزیز  ;D رو به adblock plus  بدهید تا دیگر صفحه مذکور را نبینید !
با no script علاوه بر اون کار،میتونید جلوی اجرا شدن خیلی از کدهای مخرب دیگه رو هم بگیرید.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
با no script علاوه بر اون کار،میتونید جلوی اجرا شدن خیلی از کدهای مخرب دیگه رو هم بگیرید.
دوست عزیز من نتونستم پیدا کنم.ممنون میشم کمک کنید.هم برای اپرا هم برای فایرفاکس

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
نقل‌قول
دوست عزیز من نتونستم پیدا کنم.ممنون میشم کمک کنید.هم برای اپرا هم برای فایرفاکس
بفرمایید:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/noscript/
برای اپرا یه افزونه با همین اسم هست.ولی ظاهرا ربطی به این نداره.احتمالا میتونید جایگزین مناسبی پیدا کنید.

مرورگر تور هم از این افزونه استفاده میکنه.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
سپاس دوست عزیز.

اصلا انتظار نداشتم اپرا اینجوری باشه بدجوری تو ذوقم زد.راستش می خوام پاکش کنم ولی دستور زیر کار نکرد.ابونتو 14.04.دوستان ممنون میشم تو این مورد هم کمک کنید.
sudo apt-get remove operaمتن خطا
Package 'opera' is not installed, so not removed

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
دوستان ببخشید که شما رو تو دردسر انداختم.با دستور زیر اسم فایل رو پیدا کردم:
dpkg -lو با دستور زیر پاک کردم:
sudo apt-get --purge remove opera-stable
پ.ن:واقعا از اپرا خوشم می اومده و باهاش کلی خاطره خوب داشتم.ولی برای هر چیزی پایانی هستش.پس اسوده بخواب ای اپرای من و بدرود دست عزیز.(من موافق ازادی کامل نرم افزار بودم و هستم فقط اپرا واسم استثنا بود)