انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

آیا شما موافق قانون منع ترویج نرم افزار غیر آزاد (قانون ۵ انجمن) هستید ؟

بله
23 (35.9%)
خیر
41 (64.1%)

مجموع آرای اعضا: 64

بستن رای گیری: 21 فروردین 1394، 04:35 ب‌ظ

نویسنده موضوع: آیا شما موافق قانون منع ترویج نرم افزار غیر آزاد هستید ؟  (دفعات بازدید: 28219 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
یکی از بحث برانگیزترین قوانین انجمن و عامل قفل شدن بیشتر تایپک ها این قانون هست
نقل‌قول
۵. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هر گونه عنوانی که به هر نحوی کاربران را به استفاده از نرم‌افزارهای غیرآزاد مایل نماید معذور است و حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش چنین ارسال‌هایی را برای خود محفوظ می‌داند. مسلما انواع مقایسه بین نرم‌افزارهای آزاد و غیرآزاد شامل این بند نمی‌شود.
اما سوال های من
۱-اسم این انجمن چیست ؟ آیا اسم این انجمن انجمن گنو هست یا انجمن اوبونتو ؟ آیا خود شرکت کونیکال این رو به شما ابلاغ کرده ؟ که الزام داشته باشید به بستن این جور تایپک ها ؟
۲-آیا این قانون منشا بیرون رفتن عده ای کثیر از این انجمن و سرد شدن جامعه کاربری اوبونتو نیست ؟
۳-در صورتی که ما یک نرم افزار معادل مثلا برای متلب نداشته باشیم اون وقت باز هم راهنمای راه اندازی توی اوبونتو نمی تونه مفید باشه ؟
۴-چه دلیلی برای این وجود دارد که عده ای از پاپ کاتولیک تر هستند ؟ در صورتی که خود شرکت کونیکال مشکلی با این موضوع ندارد ؟
۵-آیا این کار باعث یک نوع دیکتاتوری در انتخاب نرم افزار نمی شود ؟

دوستان لطفا در نظر سنجی شرکت کنید.
مدت نظر سنجی (۱۲۰) روز هست
« آخرین ویرایش: 20 آذر 1393، 03:38 ب‌ظ توسط ح.م »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
دوست عزیز بابت زدن این تاپیک ممنونم
اگه به این نظر سنجی توجهی نشه یعنی عملا دهن کجی کردن به کاربران
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
به نظرم بهتره این قانون یکم تعدیل بشه یا حداقل تایپیک قفل نشه هرکی بلده بیاد جواب بده حتی اگه این تایپیک ها بی جواب هم بمونه بهتر از اینه که قفل بشه. قفل کردن همچین تایپیک هایی زیاد ضرورتی نداره کسایی هم که با نرم افزار غیر آزاد مشکل دارن کافیه راحت از کنارش رد شن اتفاق خاصی هم نمیوفته به همین راحتی!  ;D

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
۱-اسم این انجمن چیست ؟ آیا اسم این انجمن انجمن گنو هست یا انجمن اوبونتو ؟ آیا خود شرکت کونیکال این رو به شما ابلاغ کرده ؟ که الزام داشته باشید به بستن این جور تایپک ها ؟
۲-آیا این قانون منشا بیرون رفتن عده ای کثیر از این انجمن و سرد شدن جامعه کاربری اوبونتو نیست ؟
۳-در صورتی که ما یک نرم افزار معادل مثلا برای متلب نداشته باشیم اون وقت باز هم راهنمای راه اندازی توی اوبونتو نمی تونه مفید باشه ؟
۴-چه دلیلی برای این وجود دارد که عده ای از پاپ کاتولیک تر هستند ؟ در صورتی که خود شرکت کونیکال مشکلی با این موضوع ندارد ؟
۵-آیا این کار باعث یک نوع دیکتاتوری در انتخاب نرم افزار نمی شود ؟

۱) اینجا انجمن اوبونتو برای فارسی‌زبانان هستش و قوانین این سایت توسط اداره‌کنندگان این سایت مشخص می‌شه. به علت قرار داشتن سرور سایت توی آلمان، اجازه نقض قوانین آلمان رو هم نداریم.

۲) این قانون منشا بیرون رفتن عده‌ای از کاربرها و موندن عده‌ای از کاربرها هستش. این قانون دلیلی هست که افراد بدونن فعالیت و کمکی که به این انجمن می‌کنند، تنها برای نرم‌افزارهای آزاد استفاده می‌شه، نه برای نرم‌افزارهای انحصاری. این قانون افراد تاثیرگذار و افرادی که میل به کمک کردن دارند رو نگه می‌داره. این یکی از قوانینی هست که باعث شده با اینکه من وقت زیادی ندارم، اینجا فعالیت بکنم و سعی بکنم موثر باشم.

۳) اکثر افرادی که این سایت رو اداره می‌کنند و در اینجا موثر هستند، دوست ندارند کمک‌هاشون برای نرم‌افزارهای انحصاری استفاده بشه و باید به این تصمیمشون احترام گذاشت. و اگر نرم‌افزار معادل نداریم، اون رو بنویسید یا به نرم‌افزارهای مشابه آزاد اون کمک کنید.

۴) قوانین این انجمن ربطی به کنونیکال نداره، اداره کنندگان این انجمن، این قوانین رو گذاشتند.

۵) خیر، شما آزادید که هر نرم‌افزاری که می‌خواید نصب بکنید. ما اینترنت شما رو فیلتر نمی‌کنیم که نتونید به اون نرم‌افزارها دسترسی داشته باشید و شما رو مجرم نمی‌دونیم اگر که در سایت‌ها و انجمن‌های دیگه در مورد این نرم‌افزارها صحبت کنید.

* برای تغییر یک قانون، باید اکثریت اداره‌کنندگان سایت موافق اون تغییر باشند و در حال حاضر، اینطور نیست. البته این مخالف برگزار کردن چنین نظرسنجی‌ای نیست، چون ممکنه باعث تغییر نظر اون‌ها بشه، ولی خوب به معنای این هم نیست که یک نظرسنجی مستقیما قوانین رو تغییر می‌ده.

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
اداره‌کنندگان سایت چگونه انتخاب می شوند؟

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
خوب مشخص شد که تحت نظارت canonical نیست انجمن و یکسری اداره کننده مستقل داره ولی نمیفهمم که مگه تو آلمان بحث درباره ی نرم افزارهای غیرآزاد غیر قانونی هست که میفرمایید نمی توان قوانین آلمان رو نقض کرد؟؟؟ یا شرکت هاستینگ مورد استفاده منعی برای این دست از نرم افزاها داره؟

نقل‌قول
* برای تغییر یک قانون، باید اکثریت اداره‌کنندگان سایت موافق اون تغییر باشند و در حال حاضر، اینطور نیست. البته این مخالف برگزار کردن چنین نظرسنجی‌ای نیست، چون ممکنه باعث تغییر نظر اون‌ها بشه، ولی خوب به معنای این هم نیست که یک نظرسنجی مستقیما قوانین رو تغییر می‌ده.
صرف اینکه نظرسنجی برگزار بشه یا نشه مهم نیست مهم اینکه به نظرسنجی کاربرا و درخواستشون اگه مانع قانونی نداره توجه بشه اینکه یکسری اداره کننده سایت بنا به تمایل و صلاحدید شخصیشون بخواهند نظرشون رو به کاربرا تحمیل کنند قابل قبول نیست چون ارزش انجمن به کاربراشه اصلا دلیل بوجود آمدن هر انجمنی کاربراش هستند پس باید درخواست کاربرا رو بشنوند و در صورت امکان تجدید نظر کنند

نقل‌قول
۵) خیر، شما آزادید که هر نرم‌افزاری که می‌خواید نصب بکنید. ما اینترنت شما رو فیلتر نمی‌کنیم که نتونید به اون نرم‌افزارها دسترسی داشته باشید و شما رو مجرم نمی‌دونیم اگر که در سایت‌ها و انجمن‌های دیگه در مورد این نرم‌افزارها صحبت کنید.
خدا خیرتون بده . یک در دنیا یک در آخرت! واقعا لطف می کنید بخاطر این امر خدا پسندانتون  :o
« آخرین ویرایش: 21 آذر 1393، 09:16 ق‌ظ توسط v.taghavi68 »
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1348
جدا از بحث نظر سنجی و موضوع تاپیک !

برای تغییر یک قانون، باید اکثریت اداره‌کنندگان سایت موافق اون تغییر باشند و در حال حاضر، اینطور نیست.

:o
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
میشه حداقل اداره کنندگان انجمن معرفی بشند تا بشناسیمشون
تا جایی که میدونم خیلی از ناظران فعالیت ندارند و قاعدتا نباید جز اداره کنندگان باشند
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
۱) اینجا انجمن اوبونتو برای فارسی‌زبانان هستش و قوانین این سایت توسط اداره‌کنندگان این سایت مشخص می‌شه. به علت قرار داشتن سرور سایت توی آلمان، اجازه نقض قوانین آلمان رو هم نداریم.
بحث من اینه که شما هیچ اجباری به اجرای این قانون ندارید.
نقل‌قول
۲) این قانون منشا بیرون رفتن عده‌ای از کاربرها و موندن عده‌ای از کاربرها هستش. این قانون دلیلی هست که افراد بدونن فعالیت و کمکی که به این انجمن می‌کنند، تنها برای نرم‌افزارهای آزاد استفاده می‌شه، نه برای نرم‌افزارهای انحصاری. این قانون افراد تاثیرگذار و افرادی که میل به کمک کردن دارند رو نگه می‌داره. این یکی از قوانینی هست که باعث شده با اینکه من وقت زیادی ندارم، اینجا فعالیت بکنم و سعی بکنم موثر باشم.
باید دید اونهایی که رفتن بیشتر بودن یا اونایی که موندن که من و بقیه کاربرها خوب جواب این سوال رو می دونیم  :)
نقل‌قول
۳) اکثر افرادی که این سایت رو اداره می‌کنند و در اینجا موثر هستند، دوست ندارند کمک‌هاشون برای نرم‌افزارهای انحصاری استفاده بشه و باید به این تصمیمشون احترام گذاشت. و اگر نرم‌افزار معادل نداریم، اون رو بنویسید یا به نرم‌افزارهای مشابه آزاد اون کمک کنید.
کسی اونها رو مجبور نکرده به نرم افزار های انحصاری کمک کنن ، ما می گیم اگر کسی خودش دوست داره راهنمایی کنه تایپکش رو قفل نکنیم.
نقل‌قول
۴) قوانین این انجمن ربطی به کنونیکال نداره، اداره کنندگان این انجمن، این قوانین رو گذاشتند.
این حرف رو که زدید یاد این تایپک افتادم
نقل‌قول
باید ببنیم اگر کنترل اینترنت دست گنویی ها بود چه کار می کردن ، حالا که اگر بخوان هم نمی تونن این کار رو بکنن
نقل‌قول
بنده فقط یک سوال دارم گرداندگان این انجمن آیا حتی یک ریال بابت این هاست دارن هزینه می کنن ؟ یا بابت انجمن سازش دارن هزینه می کنن ؟ پس عملا دلیلی نداره که اونها بخوان افکار خودشون رو به بقیه تحمیل کنن ، اونها باید تابع جامعه کاربری باشن یا از مدیریت و نظارت کنار بکشن  ::)
« آخرین ویرایش: 21 آذر 1393، 11:36 ق‌ظ توسط ح.م »

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
نقل‌قول
این افراد تاثیر گذاری که میگید چه کسانی هستند؟ این جا پست بدن من و بقیه باشون آشنا بشیم!
نقل‌قول
* برای تغییر یک قانون، باید اکثریت اداره‌کنندگان سایت موافق اون تغییر باشند و در حال حاضر، اینطور نیست.
پس به عبارت ساده تر مدیریت این سایت دیکتاتوریه و نظر کاربرها پشیزی ارزش نداره!
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
لحنتون رو بهتر کنید من دوست دارم این تایپک به نتیجه برسه و دوست ندارم قفل بشه  ;) (نتونستم بهتون پ.خ بدم)

آفلاین AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 506
  • :(
در صورتی که مثلا درباره اجرای فوتوشاپ دزدی با wine حرف بزنن منم مخالفم ولی بعضی دوستان (که خودتون بهتر میشناسید )  حتی به freeware ها هم ایراد میگیرن (که دیگه فکر نکنم این یکی جزو قوانین المان باشه) و قفل میکنن بعدشم این قانون رو نقل قول میکنن :|
باید متن این قانون یکم شفاف تر بشه

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
نقل‌قول
باید دید اونهایی که رفتن بیشتر بودن یا اونایی که موندن که من و بقیه کاربرها خوب جواب این سوال رو می دونیم  :)
کاش مشکل فقط بابت تعدادشون بود کسانی مثل کرگدن رفتن که بار علمی‌شون عجیب بود البته من منکر دانش و اطلاعات دانیال و سلمان و nixoeen و جادی و امثالهم نیستم ولی بیست‌تا کاربلد از ده‌تا بهتره ... نکنه در این هم شک‌وشبهه هست !؟

نقل‌قول
این افراد تاثیر گذاری که میگید چه کسانی هستند؟ این جا پست بدن من و بقیه باشون آشنا بشیم!
موافقم خیلی خوبه که آدم رئیسش رو بشناسه که حداقل بتونه از دیگران به اون شکایت کنه :
( از دشمنان برند شکایت به دوستان                   چون دوست دشمن است شکایت کجا بریم ؟ )

نقل‌قول
اینهم کاملا صحیحه . ماها فلان پیشنهاد و انتقاد رو مطرح میکنیم هیچکس از ناظران و مدیران نظری نمیدن پس از کلی قبول زحمت میگن باید بقیه نظر بدن و نظرسنجی بشه وقتی نظرسنجی میشه :
نقل‌قول
برای تغییر یک قانون، باید اکثریت اداره‌کنندگان سایت موافق اون تغییر باشند و در حال حاضر، اینطور نیست.
برای مخالفت حداقل منطقی برخورد کنیم و پیشنهادهارو باری‌به‌هرجهت رد نکنیم .
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
نقل‌قول
کاش مشکل فقط بابت تعدادشون بود کسانی مثل کرگدن رفتن که بار علمی‌شون عجیب بود البته من منکر دانش و اطلاعات دانیال و سلمان و nixoeen و جادی و امثالهم نیستم ولی بیست‌تا کاربلد از ده‌تا بهتره ... نکنه در این هم شک‌وشبهه هست !؟

شما از کجا می‌دونی کاربری مثل کرگدن بابت این داستان فعالیتش تو انجمن کم شده؟

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
حرف من مثل حرف شما بدون اطلاع دقیق هست مگر اینکه شما همون کاربر بخصوص باشید !!! در ضمن اون فقط یک مثال بود از خیل عظیمی از کاربرانی که متاسفانه دیگه اینجا فعالیت ندارن شاید اون کاربر اصلا میلی به فناوری نداشته باشه شاید دار فانی رو وداع کرده اونارو من خبر ندارم . من فقط وضعیت تنزلی انجمن رو مدنظر دارم و دیگر هیچ .
کسانیکه با این مثال قراره متوجه وضعیت بحرانی انجمن بشن باید متوجه بشن اگرم متوجه نمیشن که صلاح خودشون رو بهتر میدونن .
اگر هم دراین‌باره برای شما سوءتفاهمی پیش اومده معذرت میخوام .
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست