انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

آیا شما موافق قانون منع ترویج نرم افزار غیر آزاد (قانون ۵ انجمن) هستید ؟

بله
23 (35.9%)
خیر
41 (64.1%)

مجموع آرای اعضا: 64

بستن رای گیری: 21 فروردین 1394، 04:35 ب‌ظ

نویسنده موضوع: آیا شما موافق قانون منع ترویج نرم افزار غیر آزاد هستید ؟  (دفعات بازدید: 28229 بار)

0 کاربر و 11 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
نقل‌قول
قوانین انجمن قبل از نهایی شدن به تأیید کمیته‌ی جوامع کاربری اوبونتو رسیده و اون‌ها هیچ مشکلی با این بند نداشتن
منظورتون خودتون و رفیق هاتون هستید دیگه !  :) منظورم همون گرداندگان هست ، توی دموکرات ترین کشور ها نه تنها اگر اکثریت بخوان قانون اساسی عوض می شه بلکه تازه حتی کشور هم ممکنه بخشی قسمت هاش جدا بشه (نمونه اش اسکاتلند که البته مردم رای نداند به جدایی طلبی و یا حتی سودان جنوبی و شمالی)

بله حتی ریچارد استالمن می گه جنبش ما شباهت زیادی داره به کمونیسم ولی با این فرق که توش حق انتخاب داریم ،‌حتی از ریچارد استالمن هم اینا گنویی ترن  :) ، من نمی دونم باید چه جوری اعلام بکنیم ما شما رو قبول نداریم به عنوان اداره کننده تا وقتی این روش برخورد رو دارید، اصلا شما رو کی تعیین کرده ، خودتون نشستید پشت میز به خودتون رای دادید ، کی به شما گفته حق دارید این جور تایپک ها رو ببندید اصلا به شما چه اینجا انجمن اوبونتو هست نه انجمن گنو ! جواب نامه شما هم که واضحه ، اتفاقا شما باید فورک شید نه ما ، می تونید آمار نظر سنجی رو ببینید که چه کسایی باید برن و چه کسایی باید بمونن ! فقط خدا می دونه این افکار شما از کجا نشات گرفته.
« آخرین ویرایش: 25 آذر 1393، 08:04 ق‌ظ توسط ح.م »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
منظورتون خودتون و رفیق هاتون هستید دیگه !  :)

اصلا شما رو کی تعیین کرده ، خودتون نشستید پشت میز به خودتون رای دادید ، کی به شما گفته حق دارید این جور تایپک ها رو ببندید
خیر. شورای جوامع کاربری اوبونتو که تا چند وقت پیش ریاستش برعهده‌ی جونو بیکن بود و بعد از اتمام دوره‌اش با رأی ما (اعضای رسمی اوبونتو)دوست خوبم دنیل هولباخ به ریاستش رسید.

بله حتی ریچارد استالمن می گه جنبش ما شباهت زیادی داره به کمونیسم ولی با این فرق که توش حق انتخاب داریم ،‌حتی از ریچارد استالمن هم اینا گنویی ترن  :)
این‌جا هم حق انتخاب کامل هست، مي‌تونید عضو این‌جا باشید یا نه. همون‌طور که می‌تونید از نرم‌افزار آزاد استفاده کنید یا نه!

من نمی دونم باید چه جوری اعلام بکنیم ما شما رو قبول نداریم به عنوان اداره کننده تا وقتی این روش برخورد رو دارید
شما با تأیید شرایط و ضوابط سایت در هنگام عضویت با این‌ها موافقت کردید. ولی خوشبختانه ما اصراری بر موندن هیچ‌کس نداریم، هرچند ترجیح می‌دیم چنین افرادی از همون ابتدا اصلاً وارد نشن.

توی دموکرات ترین کشور ها نه تنها اگر اکثریت بخوان قانون اساسی عوض می شه بلکه تازه حتی کشور هم ممکنه بخشی قسمت هاش جدا بشه (نمونه اش اسکاتلند که البته مردم رای نداند به جدایی طلبی و یا حتی سودان جنوبی و شمالی)

اصلا به شما چه اینجا انجمن اوبونتو هست نه انجمن گنو ! جواب نامه شما هم که واضحه ، اتفاقا شما باید فورک شید نه ما ، می تونید آمار نظر سنجی رو ببینید که چه کسایی باید برن و چه کسایی باید بمونن ! فقط خدا می دونه این افکار شما از کجا نشات گرفته.
دوست من نرم‌افزار آزاد و اوبونتو به هیچ عنوان دموکراسی نیست! کسی که بیش‌تر به جامعه کمک می‌کنه، رأی و نظرش ارزش بیش‌تری از بقیه‌ی افراد اون جامعه داره. این بند به صراحت در سیاست‌نامه‌ی جوامع کاربری اوبونتو ذکر شده:
نقل‌قول
This is not a democracy, it’s a meritocracy. We try to operate more on consensus than on votes, seeking agreement from the people who will have to do the work. Mark Shuttleworth, as self-appointed benevolent dictator for life (SABDFL), plays a happily undemocratic role as sponsor of the project. He has the ability, with regard to Canonical employees, to ask people to work on specific projects, specific feature goals and specific bugs.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
درسته من چند تانرم افزار غیر ازاد مثل rar رو سیستمم دارم, ولی مخالف نرم افزار غیر ازاد هستم.به جز اون چند تا نرم افزار غیر ازاد سعی کردم همیشه کارم رو با نرم افزار ازاد راه بندازم و موفق هم بودم.
به نظر من ترویج نرم افزار غیر ازاد کار درستی تو لینوکس نیست و به نوعی انحراف هستش.برای همین گزینه بله رو انتخاب کردم.لینوکس ویندوز نیست و نباید با نگاه ویندوزی به لینوکس نگاه کرد.در مورد مدیران و نحوه انتخاب شدن شون و اداره سایت هم نظری ندارم چون می دونم همه تلاش شون رو میکنند.
« آخرین ویرایش: 26 آذر 1393، 08:42 ق‌ظ توسط jackshepherd »
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
نقل‌قول
خیر. شورای جوامع کاربری اوبونتو که تا چند وقت پیش ریاستش برعهده‌ی جونو بیکن بود و بعد از اتمام دوره‌اش با رأی ما (اعضای رسمی اوبونتو)دوست خوبم دنیل هولباخ به ریاستش رسید.
روی چهارتا گزینه توی Launchpad کلیک کردی دلت خوشه ها. شما رو این جا مهدی حسن‌پور ناظر کرده، ایشون هم سال ۸۴ مدیر کامیونیتی فارسی زبان اوبونتو شد چون کس دیگه‌ای نبود!
نقل‌قول
دوست من نرم‌افزار آزاد و اوبونتو به هیچ عنوان دموکراسی نیست! کسی که بیش‌تر به جامعه کمک می‌کنه، رأی و نظرش ارزش بیش‌تری از بقیه‌ی افراد اون جامعه داره.
کاملا موافقم با حرفت. شما و مدیر فعلی سایت اون کسی نیستید که بیشترین کمک رو به جامعه کاربری میکنه و رای و نظرش ارزش بیشتری از بفیه افراد جامعه داره.
« آخرین ویرایش: 26 آذر 1393، 01:21 ق‌ظ توسط ساسان »
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
به نظر من ترویج نرم افزار غیر ازاد کار درستی تو لینوکس نیست و به نوعی انحراف هستش.برای همین گزینه نه رو انتخاب کردم
خب اگه نظرت اینه باید بله رو انتخاب می‌کردی :D سومین نفری هستم که می‌بینم اشتباه کرده در این مورد. به نظرم سوال خیلی پیچیده و با واژه‌های منفی ساز طرّاحی شده که باعث این اشتباهات می‌شه. یه نمونه‌ی بهتر برای این سوال مي‌تونست این باشه: «آیا شما با وجود بخش نرم‌افزار غیر آزاد در انجمن  موافق هستید؟»
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
ببخشید من بله رو انتخاب کرده بودم.شرمنده گیج خواب بودم اشتباهی نه نوشتم.پست قبلی ویرایش شد.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
سلام دوستان فکر کنم این تایپک رو اگه مطالعه بفرمایید مفید باشه.

جواب رسمی به قانون انجمن که مربوط به نرم‌افزارهای غیرآزاد هست

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
اول اینکه: واقعا به نظر شما کاربران (که البته ما خیلی بهش احترام می‌گذاریم) ما باید اینجا برای نرم‌افزاری بسته تبلیغ کنیم؟ بعد اگه این‌کار رو بکنیم عده‌ای از شما نمیایین بگین آقا اینجا چطور انجمن نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز هست که توش تبلیغ نرم‌افزارهای انحصاری میشه؟ :)

تکنولوژی‌های بسته که خودشون حسابی هم پول دارن هم سایت و تبلیغات و همایش...

بچه‌ها یادتون باشه که هدف ما چیه و چیکار داریم می‌کنیم ;)

دوم اینکه: ما راجع به این قوانینی که نوشته اینقدرها هم سخت‌گیر نیستیم. همین حالا هم کلی پست و نوشته در مورد نرم‌افزارهای بسته وجود داره تو انجمن و بعد از این هم خواهد بود. من خودم اتفاقا جزو دسته‌ای هستم که همیشه تو گروه راهبران طرفدار آزادی عمل بیشتر تو انجمن‌ها و راحتی بیشتر کاربرا بودم. البته ممکنه پستی هم بسته شده یا ویرایش یا هر چیز دیگه که البته در همه این موارد شما می‌تونید موضوع رو با ناظران در میون بگذارید اونها وظیفه دارن توضیح بدن که موضوع برای شما هم شفاف بشه.

سوم: ما بعد از تهیه این قوانین اون رو به رای گذاشتیم و اکثریت باهاش موافق بودن یا اگر نکته‌ای هم داشتن گفتن و در قوانین اضافه/کم شده. البته معنی این حرف این نیست که این قوانین باید تا ابد همینجوری باقی بمونه. مطمئنا این قوانین می‌بایست هر چند وقت یکبار با نظر عموم کاربران اصلاح بشه.

Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1348
به نظر میاد  از شروع تاپیک تا اینجا مدیران و کاربران ۲ بحث جدا دارن میکنن !
من از روی شروع این تاپیک هر روز و روزی چند بار سر زدم و پست ها رو به دقت خوندم

اول اینکه: واقعا به نظر شما کاربران (که البته ما خیلی بهش احترام می‌گذاریم) ما باید اینجا برای نرم‌افزاری بسته تبلیغ کنیم؟

فکر نکم هیچ کدوم از کاربران این فروم اینجا تصمیم به تبلغ نرم افزار آزاد کنن، مثلا تاپیک بزنیم "چرا فتوشاپ بهتر از گیمپ است؟" اما وقتی تاپیکی زده میشه "درخواست کمک برای نصب فتوشاپ روی واین؟" انظار هم نمیره که تاپیک قفل بشه، به هر حال هر کسی آزاده که هرطور که میخواد از سیستمش استفاده کنه، اگه کانونیکال مخالف چنین چیزی بود واین در مخازن اصلی نبود. همینطور فلش پلیر .

و این:

سوال مي‌تونست این باشه: «آیا شما با وجود بخش نرم‌افزار غیر آزاد در انجمن  موافق هستید؟»

فکر نکنم کسی بخش نرم افزار غیر آزاد بخواد، اگه بخواد هم کاملا غیر منطقی هست.
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
اگه یکی بخواد این هدف و... ما رو یادآوری کنه میتونه به صورت خلاصه بگه «اینجا انجمن اوبونتو هستش.»؟درسته؟:/

اول اینکه: واقعا به نظر شما کاربران (که البته ما خیلی بهش احترام می‌گذاریم) ما باید اینجا برای نرم‌افزاری بسته تبلیغ کنیم؟ بعد اگه این‌کار رو بکنیم عده‌ای از شما نمیایین بگین آقا اینجا چطور انجمن نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز هست که توش تبلیغ نرم‌افزارهای انحصاری میشه؟ :)

تکنولوژی‌های بسته که خودشون حسابی هم پول دارن هم سایت و تبلیغات و همایش...

این قانون کلا چیز بیخود و بی ربطیه.یه مطلب یا به انجمن اوبونتو و زیرمجموعه هاش مربوط میشه و یا نمیشه!غیر از اینه؟اگه سوال به انجمن مربوط میشه که چه دلیلی داره برای قانونی که هیچ ربطی به انجمن اوبونتو نداره مانع از پاسخ گرفتن سوالی بشید که به اوبونتو مربوطه؟اگر هم به انجمن مربوط نمیشه که آزاد و غیر آزاد نداره.داره؟معلومه هرکی بیاد بپرسه ویندوز چطوری نصب میشه باید تاپیکش قفل بشه.
اگه جایی از حرفم مشکل داره ممنون میشم توضیح بدید!

دوم اینکه: ما راجع به این قوانینی که نوشته اینقدرها هم سخت‌گیر نیستیم. همین حالا هم کلی پست و نوشته در مورد نرم‌افزارهای بسته وجود داره تو انجمن و بعد از این هم خواهد بود. من خودم اتفاقا جزو دسته‌ای هستم که همیشه تو گروه راهبران طرفدار آزادی عمل بیشتر تو انجمن‌ها و راحتی بیشتر کاربرا بودم. البته ممکنه پستی هم بسته شده یا ویرایش یا هر چیز دیگه که البته در همه این موارد شما می‌تونید موضوع رو با ناظران در میون بگذارید اونها وظیفه دارن توضیح بدن که موضوع برای شما هم شفاف بشه.
شفاف سازی نقل قول کردن همین بند از قانونه.

سوم: ما بعد از تهیه این قوانین اون رو به رای گذاشتیم و اکثریت باهاش موافق بودن یا اگر نکته‌ای هم داشتن گفتن و در قوانین اضافه/کم شده. البته معنی این حرف این نیست که این قوانین باید تا ابد همینجوری باقی بمونه. مطمئنا این قوانین می‌بایست هر چند وقت یکبار با نظر عموم کاربران اصلاح بشه.

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
البته ما هدفمون چیزی فراتر از اوبونتو هست. اوبونتو امروز هست ممکنه فردا نباشه... هدف ما تو یه جمله آشنا کردن ذائقه کاربران ایرانیِ سیستم‌های رایانه‌ای با فرهنگ نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز هست!

خیلی عجیبه، تاپیکی بوده با عنوان کمک برای نصب فوتوشاپ تو اوبونتو که قفل شده؟؟؟؟  ](*,)
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
اگر مدیران به قوانین اهمیت میدن و امیدوارم که بدن:

قانون ششم:

نقل‌قول
۶. شما توافق می‌کنید که برای ارسالهای خود عناوین متناسب با متن انتخاب نمائید.
به عنوان مثال «فقط شبکه» یا «مشکل پشت مشکل» عناوین نامناسب و «به اشتراک گذاری اینترنت در اوبونتو» در صورتی که متن سوال نیز در همین مورد باشد یک عنوان مناسب است. لطفاً در هنگام ایجاد ارسال جدید به این نکته توجه نمائید تا ارسال شما بیشتر مورد توجه سایر کاربران قرار گیرد!

با این حساب کسی که تاپیک میزنه با موضوع سوال یا مشابه باید اگر هم جوابی گرفت باید اخطار دریافت کنه، درسته ؟

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,106447.0/topicseen.html

و حالا جواب اول رو مدیر میده، البته کم نیست از این دست موارد .
انگار فقط قانون ۵ برای بعضی از مدیران مهمه !

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
خیلی عجیبه، تاپیکی بوده با عنوان کمک برای نصب فوتوشاپ تو اوبونتو که قفل شده؟؟؟؟  ](*,)

مشکل صدا در وایبر:

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,105977.0.html

:)

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
این یکی خیلی عالیه:
forum.ubuntu.ir/index.php/topic,98457.msg806392.html#msg806392
یکی یه برنامه ی آموزشی اوبونتو واسه اندروید ساخته بود،زدن لینکش رو به خاطر این که روی مایکت هستش حذف کردن!البته انفاق شد و همون زمان کل تاپیک قفل نشد!هرچند که آخرش یه جوری شد که دیگه مجبور شدن قفل کنن.

احتمالا میشه راحت یه صد تا مثال دیگه زد.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اگر مدیران به قوانین اهمیت میدن و امیدوارم که بدن:

قانون ششم:

نقل‌قول
۶. شما توافق می‌کنید که برای ارسالهای خود عناوین متناسب با متن انتخاب نمائید.
به عنوان مثال «فقط شبکه» یا «مشکل پشت مشکل» عناوین نامناسب و «به اشتراک گذاری اینترنت در اوبونتو» در صورتی که متن سوال نیز در همین مورد باشد یک عنوان مناسب است. لطفاً در هنگام ایجاد ارسال جدید به این نکته توجه نمائید تا ارسال شما بیشتر مورد توجه سایر کاربران قرار گیرد!

با این حساب کسی که تاپیک میزنه با موضوع سوال یا مشابه باید اگر هم جوابی گرفت باید اخطار دریافت کنه، درسته ؟

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,106447.0/topicseen.html

و حالا جواب اول رو مدیر میده، البته کم نیست از این دست موارد .
انگار فقط قانون ۵ برای بعضی از مدیران مهمه !

تا جایی که یادمه نویسنده‌ی اون مطلب سر همون موضوع اخطار گرفته، انتظار داشتی فحش بدم بهش یا بگم تا وقتی درستش نکردی بهت جواب نمی‌دم؟ :D
توجه داشته باشید که این بند در بخش قوانین عمومیه و انتظار می‌ره رعایت بشه، ولی حکمی نیست «به این نکته توجه نمائید تا ارسال شما بیشتر مورد توجه سایر کاربران قرار گیرد». امّا اون بند پنح در قسمت اخطارها و الزامات قرار داره، رعایتش الزامیه و توش صریحاً اومده «حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش چنین ارسال‌هایی را برای خود محفوظ می‌داند»
« آخرین ویرایش: 27 آذر 1393، 02:07 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »