انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مقایسه بین MS Office و WPS Office و libre Office و OpenOffice  (دفعات بازدید: 14050 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
اول از هر چیز این تاپیک یک تاپیک مقایسه ای هستش و وجود نام نرم افزارهای     Proprietary جهت مقایسه هیچ تداخلی با قانون انجمن نداره :
نقل‌قول
۵. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هر گونه عنوانی که به هر نحوی کاربران را به استفاده از نرم‌افزارهای غیرآزاد مایل نماید معذور است و حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش چنین ارسال‌هایی را برای خود محفوظ می‌داند. مسلما انواع مقایسه بین نرم‌افزارهای آزاد و غیرآزاد شامل این بند نمی‌شود.
برنامه MS Office رو که همه دوستان می شناسند و نمیشه منکر توانایی های فراوان اون شد اما متاسفانه نسخه لینوکسی براش وجود نداره
برنامه libre office که فکر می کنم در حال حاضر پر طرفدارترین برنامه office باشه منتهی من چند سال پیش یادم (اون موقع چیزی از لینوکس نمی فهمیدم) وقتی برنامه ای معادل MS Office میخواست عنوان شه همه OpenOffice رو می گفتند
جدیدا هم با ی برنامه ای آشنا شدم که واقعا به قدرت بلامنازع چینی ها در copy کردن ایمان آوردم(البته RQ 170 ایرانی خودمونم دست کمی نداره تو این زمینه  :o) نسخه آخر این برنامه زیراکس نسخه آخر MS Office طراحی شده موندم چطور مایکروسافتی شکوه و گلایه ای نکرده!دوتا عکس از محیط این برنامه گذاشتم تا میزان شباهت زیاد رو ببینید!!
حالا از بحث خارج نشم میخوام از دوستان چه حرفه ای و چه عادی نظر خودشون رو در مورد مزایا و معایب این نرم افزارهای علی الخصوص ۳ تای آخر بگن
« آخرین ویرایش: 20 آذر 1393، 04:54 ب‌ظ توسط v.taghavi68 »
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
جالبه.
فکر کنم قبلا تستش کرده بودم.
فارسی ساپورت نمیکرد :)

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
یعنی قرار بود تا الان از زبان عربی و عبری پشتیبانی می کردن ولی انگاری هدف این برنامه شکستن کمر ماکروسافت و استفاده ۲ میلیارد جمعیت از این برنامه به جای ماکروسافت افیس بود البته جالبه که بدونید این برنامه رایگان هست.
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
من ی چیزی تو این برنامه ندیدم که خلاقیت خود طراحانش بوده باشه به جز مهارت مثال زدنی در کپی برابر اصل بودنش  ;D
فارسیش رو ظاهرا میشه درست کرد اندکی مشکل در چینش حروف داره تو فارسی
تا اونجایی که من تست کردم مصرف منابعش بالا است
اما به قول ح.م این برنامه اومده که کمر مایکروسافت رو بشکنه البته امکانات کامل این برنامه هم برای سازمان ها پولی هست اما قطعا ارزانتر باید باشه و بنظرم حالا حالا مونده بخواد شاخ شه برای مایکروسافت آفیس به هر حال برای عاشقان MS Office که میخواهند پول خرج نکنند و یا کاربرای لینوکسی جالب باشه
من تا حالا با libreOffice ارايه ای یا مقاله ای چیزی در دانشگاه ندادم و ترس اینو داشتم که جایی مشکلی پیش بیاد لینوکس رو سوژه کنن کسی بوده که از libreOffice برای اینکار استفاده رسمی کرده باشه؟

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
کسی بوده که از libreOffice برای اینکار استفاده رسمی کرده باشه؟

خوب من تصمیم داشتم پایان نامه ام رو با libreoffice انجام بدم و pdf کنم و تحول بدم، اما استاد حتما docx. میخواست که مجبور شدم بدم یکی از دوستان ویندوزی فایل رو باز کنه و مرتبش کنه (توی ms office به شدت به هم ریخته بود) البته ناگفته نمونه که libreoffice خیلی گیج میزد و ربطی به بلد بودن و نبودن و عادت و اینا هم نداشت !

البته چند پروژه های کوچیک رو با gedit نوشتم و خروجی pdf گرفتم و به شدت هم راضی بودم :D

« آخرین ویرایش: 21 آذر 1393، 06:21 ب‌ظ توسط Masoud92m »
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
من قبلا تست کردم فارسی پشتیبانی نمیکرد . الان شما تست کردین فارسی رو پشتیبانی میکرد  ؟

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
کسی بوده که از libreOffice برای اینکار استفاده رسمی کرده باشه؟
پروژه دانشگاه نه ولی واسه بعضی درس ها نیاز به تحقیق و مقاله بوده ازش استفاده کردم :)

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
با عربی و فارسی مشکل داره حروف رو جدا جدا می نویسه
من که هر کاری کردم درست نشد که نشد.کلا این چینی ها ی بوزینه با فارسی میونه خوبی ندارن تو گوشی های هوآوی هم کیبورد خود گوشی فارسی نداره

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
من تا حالا با libreOffice ارايه ای یا مقاله ای چیزی در دانشگاه ندادم و ترس اینو داشتم که جایی مشکلی پیش بیاد لینوکس رو سوژه کنن کسی بوده که از libreOffice برای اینکار استفاده رسمی کرده باشه؟
من ۵ سال (از ۱۳۸۶) با نسخه‌های قدیمی اوپن‌افیس و بعد که لیبره‌آفیس اومد با اون تمام پروژه‌ها و اساینمت‌هام رو تحویل دادم، تا پروژه‌ی نهایی کارشناسی که به خاطر تعریف‌هایی که از تک شنیده بودم رفتم روی تک و تا الآن هم همه‌ی کارهام رو با تک انجام می‌دم.
اگه دنبال کار بزرگی هستی که تو فارسی با اوپن/لیبره آفیس انجام شده باشه، کتاب پارسیکس نمونه‌ی خوبیه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
منظورتون از تک چیه؟  :o من نفهمیدم! اسم برنامه است یا افزونه میشه بشکافی  ;D

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
منظورتون از تک چیه؟  :o من نفهمیدم! اسم برنامه است یا افزونه میشه بشکافی  ;D
http://wiki.ubuntu.ir/tex
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
من از لیبره برا ارائه تحقیقم به اساتید استفاده میکنم منتها بازم گیج میزنه مجبورم تو مایکروسافت افیس باز کنم و مرتب کنم.
کلا تو خیلی از موارد استفاده از افیس راحت تره مثلا اضافه کردن عکس تو متن یا استفاده به عنوان پس زمینه.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
من از لیبره برا ارائه تحقیقم به اساتید استفاده میکنم منتها بازم گیج میزنه مجبورم تو مایکروسافت افیس باز کنم و مرتب کنم.
کلا تو خیلی از موارد استفاده از افیس راحت تره مثلا اضافه کردن عکس تو متن یا استفاده به عنوان پس زمینه.
بلد نبودن چیزی یا عادت نداشتن بهش دلیل بر سختی اون نیست

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
بلد نبودن چیزی یا عادت نداشتن بهش دلیل بر سختی اون نیست

بحث عادت نداشتن نیست بلکه بحث عدم توانایی و ارائه کارکرد مناسب هست مثلا همین پشتیبانی از فارسی در مایکرو سافت افیس کامل و بدون مشکل هست ولی تو لیبره خیلی مشکل داره و هنوز خیلی راه داره تا کاربردی بشه.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up