انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در نصب !!!  (دفعات بازدید: 4666 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین s-a-l-i-m

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
مشکل در نصب !!!
« : 21 آذر 1393، 10:45 ق‌ظ »
دوستان بعد اینکه از دوستان پرسیدم چه مدلی رو نصب کنم حالا با نصب به مشکل برخورد کردم !!
مشکل اول :
توی کامپیوتر برادرم ابونتو نصب کردم ولی قبل اینکه میز کار بالا بیاد { مثل چیزی که توی امتحان کردن نشونت میده و نوار ابزار داری و خلاصه چیزی هست که بشه بفهمی } یه صفحه میاد میگه یه مشکلی وجود داره و اگر میخوای نگهش داری کلید s و اگر میخوای دستی درستش کنی کلید m رو بزنید !!
مشکل از کجاست ؟!
عکس:
این عکس اوله وقتی بین ویندوز و اوبونتو میزنم اوبونتو دوباره این میادش :
http://8pic.ir/images/u3z7eb77gtkwg8qiij8b.jpg
و وقتی دوباره هم اوبونتو رو میزنم این میاد : { البته پایینیش هم بزنم باز دو گزینه میاد که بازم میرسه به همین }
http://8pic.ir/images/6ru34fgk01i21cwe8jdv.jpg
و اینم عکس اخر که بعد از اینکه s یا m رو بزنی میادش :
http://8pic.ir/images/8yozqercxltuf0pb0s57.jpg
مشکل دوم :
نوت بوک من اصلا توی بوت منو نمیره که گزینه فلش رو انتخاب کنم و نصبش کنم !!!
چیکار کنم ؟!
همه کلید ها رو امتحان کردم ! ویندوز 8 دارم !
« آخرین ویرایش: 21 آذر 1393، 10:59 ق‌ظ توسط s-a-l-i-m »

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
پاسخ : مشکل در نصب !!!
« پاسخ #1 : 21 آذر 1393، 11:56 ق‌ظ »
برو توی win8 و قابلیت fastboot رو غیر فعال کن !
توی قسمت power روی advanced کلیک کن و بعد تیک fastboot رو ور دار
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین sajjad93

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 294
« پاسخ #2 : 21 آذر 1393، 02:24 ب‌ظ »
دوستان بعد اینکه از دوستان پرسیدم چه مدلی رو نصب کنم حالا با نصب به مشکل برخورد کردم !!
مشکل اول :
توی کامپیوتر برادرم ابونتو نصب کردم ولی قبل اینکه میز کار بالا بیاد { مثل چیزی که توی امتحان کردن نشونت میده و نوار ابزار داری و خلاصه چیزی هست که بشه بفهمی } یه صفحه میاد میگه یه مشکلی وجود داره و اگر میخوای نگهش داری کلید s و اگر میخوای دستی درستش کنی کلید m رو بزنید !!
مشکل از کجاست ؟!
عکس:
این عکس اوله وقتی بین ویندوز و اوبونتو میزنم اوبونتو دوباره این میادش :
http://8pic.ir/images/u3z7eb77gtkwg8qiij8b.jpg
و وقتی دوباره هم اوبونتو رو میزنم این میاد : { البته پایینیش هم بزنم باز دو گزینه میاد که بازم میرسه به همین }
http://8pic.ir/images/6ru34fgk01i21cwe8jdv.jpg
و اینم عکس اخر که بعد از اینکه s یا m رو بزنی میادش :
http://8pic.ir/images/8yozqercxltuf0pb0s57.jpg
مشکل دوم :
نوت بوک من اصلا توی بوت منو نمیره که گزینه فلش رو انتخاب کنم و نصبش کنم !!!
چیکار کنم ؟!
همه کلید ها رو امتحان کردم ! ویندوز 8 دارم !
اول md5 فایل iso که دانلود کردی رو چک کن. (برنامه چک کردن md5 برای ویندوز دانلود کنید)
نوت بوک خودت رو روشن کن و بعد از این که ویندوز بالا اومد ری استارتش کن در این حین فلش رو هم وصل کن.

آفلاین s-a-l-i-m

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 21 آذر 1393، 07:59 ب‌ظ »
مرسی از راهنمایی هاتون ، امشب لینوکس مینت ورژن cinnamon رو دانلود میکنم البته اگر اشتباه نام میبرم شاید ورژن نباشه ، ردست یادم نیست ! و فردا نصب میکنم !
تیک فست بوت رو هم برداشتم ، تشکر 3>

حالا برای کامپیوتر برادرم چیکار کنم؟!
میشه اینی که نصب کردم حذفش کنم ؟!

و سوال دیگه اینکه اگر من این اوبونتو رو در کنار ویندوز نصب کنم ! فایل هایی که توی ویندوز دارم مثل موزیک ، توی این اوبونتو هم میان ؟! یا اینکه نه ؟!
چون اگر بیان ، ممکنه بعد مدتی ویندوزم رو از درایو سی پاک کنم و کلا همین اوبونتو رو جایگزین کنم ، چون این ورژنش رو گفتن شبیه ویندوز هست و راحت تره !!

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #4 : 21 آذر 1393، 08:03 ب‌ظ »
در اوبونتو و سایر لینوکسیها شما به همه چیز دسترسی داری ولی در ویندوز نه
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین s-a-l-i-m

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 21 آذر 1393، 08:21 ب‌ظ »
یعنی الان تمام اطلاعاتی که در ویندوزم دارم توی اوبونتو میاد بالا ؟!
این که عالیههه \\:D/ فردا نصب میکنم با کمک دوستان ، فقط کامپیوتر داداشم رو ببینم چیکار میتونم بکنم !!

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #6 : 21 آذر 1393، 08:30 ب‌ظ »
در ویندوز ما با ntfs سروکله میزنیم که نمیتونه ext4 لینوکس رو بشناسه ولی در لینوکس همه‌چی تحت نظر شماست البته ممکنه که ویندوز بعضی مواقع با ntfs خودش اذیتت کنه و نذاره که دسترسی داشته باشی که معمولا به هایبرنت مرتبط هست .
در مورد اون عکس زمان بوت هم فقط میتونم بگم که شاید چیز مهمی نباشه چون منهم یکی‌دوبار برخوردم و یه گزینهٔ repair یا یه‌همچین چیزی رو میزدم که مقداری وقت میگذروند و سرانجام هم درست میشد . اوبونتو نصب شده یا در حال نصب این ارور رو میزد ؟
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین s-a-l-i-m

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 21 آذر 1393، 08:58 ب‌ظ »
سوال اول :
میشه پس بعد نصب اوبونتو ، از داخلش ویندوز رو پاک کنم و خیالم راحت باشه که برنامه های مثلا دایو دی من سر جاش هست ، و دارایو c هم که ویندوز رو پاک کردم بقیه حجمش بیاد به عنوان فضای خالی درون ابونتو ، درسته ؟!

سوال دوم :
نصب تمام شدش !! ولی اینطوری امده بالا !!

یه سوال دیگه :
بهتره از الان از داخل ویندوزم حجمی رو مشخص کنم مثلا زا درایو c  حجم 20 گیگ و 2 گیگ برایswap و اون یکی مشخص کنم که بعدا توی همینا نصب کنمش که فردا خواستم پاکش کنم راحت باشم ، یا اینکه همون موقع نصب هم میشه حجم خالی مثلا از 300 گیگ که دو درایو هست  و در مجموع 100 گیگ خالیه !
اونجا از امقدار حجم خالی برای نصب اوبونتو کنار بزارم ؟!
کلا فرقی دارن ؟!
من از الان برای فردا حجم 20 و 2 کنار گذاشتم و از درایو c کم کردمش ! که فردا نصبشون کنم تو همینا !

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #8 : 21 آذر 1393، 09:15 ب‌ظ »
سوال اول :
میشه پس بعد نصب اوبونتو ، از داخلش ویندوز رو پاک کنم و خیالم راحت باشه که برنامه های مثلا دایو دی من سر جاش هست ، و دارایو c هم که ویندوز رو پاک کردم بقیه حجمش بیاد به عنوان فضای خالی درون ابونتو ، درسته ؟!

سوال دوم :
نصب تمام شدش !! ولی اینطوری امده بالا !!

یه سوال دیگه :
بهتره از الان از داخل ویندوزم حجمی رو مشخص کنم مثلا زا درایو c  حجم 20 گیگ و 2 گیگ برایswap و اون یکی مشخص کنم که بعدا توی همینا نصب کنمش که فردا خواستم پاکش کنم راحت باشم ، یا اینکه همون موقع نصب هم میشه حجم خالی مثلا از 300 گیگ که دو درایو هست  و در مجموع 100 گیگ خالیه !
اونجا از امقدار حجم خالی برای نصب اوبونتو کنار بزارم ؟!
کلا فرقی دارن ؟!
من از الان برای فردا حجم 20 و 2 کنار گذاشتم و از درایو c کم کردمش ! که فردا نصبشون کنم تو همینا !
۱. بعله میتونید ولی بعدش باید گراب رو ویرایش کنید که گزینهٔ ویندوز از منوی بوت پاک بشه . منظورت از سرجابودن برنامه‌های درایو چیه ؟ وقتی ویندوز پاک بشه برنامه‌هاشم پاک میشه ! با gparted اون پارتیشن حذف میشه و به عنوان یک فضای خالی جدید معرفی میشه .
۲. ؟
۳. سعی کن از ویندوز هیچ کاری برای لینوکس انجام ندی : رفاقت ویندوز زیاد قابل اعتماد نیست . برای سواپ میتونی تا دو برابر رم فضا تخصیص بدی . موقع نصب هم میتونی فضای جدید درست کنی به شرط اینکه تعداد پارتیشنها و پرایمری و لاجیکال ووو درست باشه .

موفق باشی ;)
« آخرین ویرایش: 21 آذر 1393، 09:19 ب‌ظ توسط narayana »

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین s-a-l-i-m

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 22 آذر 1393، 12:35 ق‌ظ »
نه ، منظورم این بود من الان تو درایو دی خودم مثلا کلی اهنگ و فیلم و مقاله دارم !!
وقتی ویندوزم رو پاک کنم و فقط اوبونتو باشه !! اینا بدون مشکل هستند ؟!
من فقط فکرم همینه ، کلی چیز میزه ، بپره من 1 هفته دپرسم

سوال دوم : نصب تمام شده بود  ! میخواست لود کنه ولی اونطوری لود شدش !

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #10 : 22 آذر 1393، 12:41 ق‌ظ »
فایلها و اطلاعات شخصی سر جاشون هستن و از اون بابت مشکلی نیست . حواست باشه که دور و بر اونا نگردی .
سوال دوم : ؟؟؟!!! ببین boot-repair کمک میکنه  ???

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین s-a-l-i-m

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #11 : 22 آذر 1393، 09:23 ق‌ظ »
مرسی از اینکه وقت میذاری دوست عزیز :oops:     
3>
الان مشکلات اینا هست :

1- حالا بلاخره تونستم توی بوت برم ولی حالا نمیدونم چرا بالا نیاره مراحل نصب رو...عجب داستانی شداااا    :|

2- چطوری اون ابونتوی نیمهه نصب شده یا نصب شده رو پاک کنمش ؟! { سرچ کردم چیزایی خوندم !! ولی ساده ترینش چیه از ویندوز پاکش کنم ؟! }

3-linuxmint با دسکتاپ cinnamon رو توی کامپیوتر برادرم نصب رو میزنم اول میره توی صفحه Try که میدونید همتون !! میشه دید چطوریه محیط کار !!

پ.ن : بلاخره تونستم نصب کنم لینوکس مینت رو توی کامیوتر برادرم !!! ولی یه اشتباهی کردم یه درایو رو فرمت کرد و ریورت هم کاری نمیکرد !

حالا مشکل دیگه اینکه بنده گیج هم شدم که linuxmint با دسکتاپ cinnamon رو نصب کنم یا اوبونتوی 14.04 رو ؟!!!
« آخرین ویرایش: 22 آذر 1393، 11:13 ق‌ظ توسط s-a-l-i-m »

آفلاین sajjad93

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 294
« پاسخ #12 : 22 آذر 1393، 11:44 ق‌ظ »
مرسی از اینکه وقت میذاری دوست عزیز :oops:     
3>
الان مشکلات اینا هست :

1- حالا بلاخره تونستم توی بوت برم ولی حالا نمیدونم چرا بالا نیاره مراحل نصب رو...عجب داستانی شداااا    :|

2- چطوری اون ابونتوی نیمهه نصب شده یا نصب شده رو پاک کنمش ؟! { سرچ کردم چیزایی خوندم !! ولی ساده ترینش چیه از ویندوز پاکش کنم ؟! }

3-linuxmint با دسکتاپ cinnamon رو توی کامپیوتر برادرم نصب رو میزنم اول میره توی صفحه Try که میدونید همتون !! میشه دید چطوریه محیط کار !!

پ.ن : بلاخره تونستم نصب کنم لینوکس مینت رو توی کامیوتر برادرم !!! ولی یه اشتباهی کردم یه درایو رو فرمت کرد و ریورت هم کاری نمیکرد !

حالا مشکل دیگه اینکه بنده گیج هم شدم که linuxmint با دسکتاپ cinnamon رو نصب کنم یا اوبونتوی 14.04 رو ؟!!!

برای ریکاوری درایو فرمت شده از testdisk استفاده کن این راهنما رو ببین:
www.howtogeek.com/howto/15761/recover-data-like-a-forensics-expert-using-an-ubuntu-live-cd/

مزایای لینوکس مینت(از نظر من):
کدک های صوتی و تصویری و فلش پلیر، vlc player, java, یه سری برنامه هی کاربردی دیگه از پیش نصب شده هستند روش همچنین به خاطر دسته بندی آپدیت هاش پایدارتر هست، ظاهر شبیه به ویندوز داره و کلا کار کردن باهاش برای تازه واردها آسون تره.

مزایای اوبونتو(از نظر من):
من از قیافه ی دسکتاپ اوبونتو unity خوشم میاد ;D (البته خیلی ها هم خوششون نمیاد!)

آفلاین s-a-l-i-m

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #13 : 22 آذر 1393، 04:43 ب‌ظ »
مرسی از کمک تک تک دوستان گل 3>

الان یکی فقط بهم گبه با این نوت بوکم چیکار کنم ؟!
گاهی در ایران مشت چاره میشه !! زدم ولی نشد ;D

آفلاین #elahe#

• Full Member
  • *
  • ارسال: 212
« پاسخ #14 : 22 آذر 1393، 05:02 ب‌ظ »
مرسی از کمک تک تک دوستان گل 3>

الان یکی فقط بهم گبه با این نوت بوکم چیکار کنم ؟!
گاهی در ایران مشت چاره میشه !! زدم ولی نشد ;D
اگه ویندوزتون هنوز سرجاشه برید تو ویندوز و یه برنامه مدیریت پارتیشن نصب کنید
مثل EASEUS Partition Master یا Paragon Partition Manager و یا هر برنامه دلخواه دیگه
بعد برید از تو این برنامه پارتیشنهای مربوط به لینوکسی که نصب کرده اید رو دیلیت کنیدو دوباره اقدام به نصب توزیع موردتون کنید