انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نبودن اوبونتو در گراب بعد از نصب اوبونتو (حل شد)  (دفعات بازدید: 3720 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سمیرا

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 30
سلام
من اوبونتو ۱۰.۱۰ رو از سیستم پاک کردم و بعد از یک دنیا دردسر بخاطر dynamic بودن سیستم و تبدیل به basic بالاخره اوبونتو۱۲.۰۴ نصب شد بعد از پیغام تمام شدن نصب و ریست شدن بوت لودر ویندوز وجود داره که گزینه ای ubuntu قبل کنارشه و خوب کار هم نمیکنه (ارور گذاشتن سی دی ویندوز) :o ویندوزم درسته و در قسمت mangement قسمت های ساخته شده برای اوبونتو دیده میشه!! به نظرتون چه مشکلی دارم؟ از گراپمه؟ من زیاد تو این کارها خوب نیستم و به شدت الان محیط لینوکس لازم دارم. تو رو خدا زود کمکم کنید :(
[/font][/font]
« آخرین ویرایش: 27 آذر 1393، 01:34 ق‌ظ توسط سمیرا »

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
وقتی اوبونتو رو انتخاب می‌کنی چه پیغام خطایی می‌ده؟

آفلاین 藤沼

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
الآن من سؤال شما رو بد متوجه شدم یا شما سؤال رو خوب مطرح نکردید؟ یا کلاً بی‌حوصله بودید و با عجله این سؤال رو طرح کردید؟ و یا… بگذریم من که نفهمیدم!

۱-اوبونتو ۱۰.۱۰ رو از روی سامانه‌تون حذف کردید.
۲-چون دیسک شما داینامیک هستش (که یقیناً باید سرور یا فایل سرور باشه) اون رو به بیسیک تبدیل و اوبونتو رو (با یک دنیا دردسر!) نصب کردید.
۳-بعد از نمایان شدن پیام اتمام از طرف نصاب اوبونتو و ریست شدن سیستم، نسخهٔ قبلی اوبونتو برای گزینش در گراب وجود داره و کار نمی‌کنه.
۴-ویندوز شما کار می‌کنه و در بخش مدیریت هارد دیسک فضای اشغال‌شده به‌وسیلهٔ اوبونتو نشون داده می‌شه.
« آخرین ویرایش: 25 آذر 1393، 06:18 ب‌ظ توسط نوید راد »

آفلاین قارتال

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
به صورت لایو ابونتو رو اجرا کن و دستور زیر رو در تزمینال بزن
sudo update-grub

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
sudo update-grub
راهنمایی غلط نکنیم دیگه!
 این دستور عملاً هیچ تغییری در سیستم به وجود نمی‌آره. راه درستش این‌جاست: http://wiki.ubuntu.ir/Grub2Howto/Recover
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سمیرا

• Jr. Member
  • *
sudo update-grub
راهنمایی غلط نکنیم دیگه!
 این دستور عملاً هیچ تغییری در سیستم به وجود نمی‌آره. راه درستش این‌جاست: http://wiki.ubuntu.ir/Grub2Howto/Recover
سلام
من این راه سایت را امتحان کردم حالا دیگه حتی گزینه انتخاب ویندوز هم ندارم :( :(
وقتی سیستم ری استارت کردم GNU GRUB نمایش داده میشه البته نه روی صفحه بنفش رنگ که من انتظار داشتم و پیغام میده
minimal BAsh-lkie line editing is supported. for the first word Tab lists possible command completions. anywhere else Tab lists possible device or file completions.
حالا چکار کنم؟ :( وقتی دکمه Tab میزنم هم هیچ چیز به درد بخوری نمیاد
راستی توی مراحل اون صفحه گراب مرحله chroot ارور داد و انجام نشد ](*,)
وای چکار کنم؟

آفلاین سمیرا

• Jr. Member
  • *
الآن من سؤال شما رو بد متوجه شدم یا شما سؤال رو خوب مطرح نکردید؟ یا کلاً بی‌حوصله بودید و با عجله این سؤال رو طرح کردید؟ و یا… بگذریم من که نفهمیدم!

۱-اوبونتو ۱۰.۱۰ رو از روی سامانه‌تون حذف کردید.
۲-چون دیسک شما داینامیک هستش (که یقیناً باید سرور یا فایل سرور باشه) اون رو به بیسیک تبدیل و اوبونتو رو (با یک دنیا دردسر!) نصب کردید.
۳-بعد از نمایان شدن پیام اتمام از طرف نصاب اوبونتو و ریست شدن سیستم، نسخهٔ قبلی اوبونتو برای گزینش در گراب وجود داره و کار نمی‌کنه.
۴-ویندوز شما کار می‌کنه و در بخش مدیریت هارد دیسک فضای اشغال‌شده به‌وسیلهٔ اوبونتو نشون داده می‌شه.
سلام
آره مشکلم قبلا دقیقا همین بود که شما گفتید ولی الان راه حل پیشنهادی آقای بهزادی را امتحان کردم و دیگه هیچ سیستمی بالا نمیاد ](*,) ](*,) ](*,)
یک صفحه سیاه با یک grub>- همه چیزی که دارم! :( :( :(

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
دوباره همون مسیر رو برو و مطمئن شو که تا آخرش رو انجام می‌دی. اگه جایی خطایی داد متن کاملش رو این‌جا بذار تا ببینیم چی بوده
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین 藤沼

• Sr. Member
  • *
خوب اوّل یک سری به اینجا بزنید و بعد سیستم رو با استفاده از دیسک ویندوز (7,8,XP) بیارید بالا و درون قسمتی که نصاب ویندوز نشون داده می‌شه،یک گزینه‌ای هست با نام «Repaire your computer» این گزینه رو انتخاب کنید و در صفحه‌ای که نمایان می‌شه «Command Prompt» رو گزینش کنید. بعد از اینکه این مراحل رو طی کردید دو دستور زیر رو درون Command Prompt وارد کنید.
تصویر۱ | تصویر۲
bootrec.exe /fixboot
bootrec.exe /fixmbr

همچنین نیازی به خواهش و اعانه نیست. کسانی که درون این انجمن فعّالیت دارند تا اونجایی که بتونند به شما یاری می‌رسونن.
« آخرین ویرایش: 26 آذر 1393، 12:15 ب‌ظ توسط نوید راد »

آفلاین سمیرا

• Jr. Member
  • *
دوباره همون مسیر رو برو و مطمئن شو که تا آخرش رو انجام می‌دی. اگه جایی خطایی داد متن کاملش رو این‌جا بذار تا ببینیم چی بوده

ی چیزی ک دفعه پیش فکر میکردم مهم نباشه ولی الان شک کردم اینه ک درایو ستاره دار من sda1 ولی لینوکس روی sda7 , sda8 هست. منم موقع mount این دو تا رو انتخاب کردم نه sda1 رو (ویندوز روی اون نصبه).
این کارم درسته؟

آفلاین سمیرا

• Jr. Member
  • *

ی چیزی ک دفعه پیش فکر میکردم مهم نباشه ولی الان شک کردم اینه ک درایو ستاره دار من sda1 ولی لینوکس روی sda7 , sda8 هست. منم موقع mount این دو تا رو انتخاب کردم نه sda1 رو (ویندوز روی اون نصبه).
این کارم درسته؟

بعد از وارد کردن دستور sudo chroom /mnt ارور میده
failed to run command '/bin/bash' no such file or directory

آفلاین 藤沼

• Sr. Member
  • *
هنگام نصب یک گزینه‌ای در پایین نصاب وجود داره که کل دیسک رو انتخاب می‌کنه برای نصب گراب آیا اون رو تغییر دادید؟

آفلاین 藤沼

• Sr. Member
  • *
نقل‌قول
chroot
sudo chroot /mnt

آفلاین سمیرا

• Jr. Member
  • *
هنگام نصب یک گزینه‌ای در پایین نصاب وجود داره که کل دیسک رو انتخاب می‌کنه برای نصب گراب آیا اون رو تغییر دادید؟

اگه درست متوجه منظورتون شده باشم گزینه ای ک بعد از اضافه کردن root , swap , boot پایین وجود داره منظورتونه؟ ن اون گزینه ای رو انتخاب کردم ک ب پارتیشن /boot مربوط بود

آفلاین سمیرا

• Jr. Member
  • *
نقل‌قول
chroot
sudo chroot /mnt

بله اونجا درست وارد کردم اینجا اشتباه تایپ کردم. بازم امتحان کردم ارور همونه