انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: __مشکل در نصب Ubuntu 64 در Vmware __  (دفعات بازدید: 4639 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hrbaban

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
__مشکل در نصب Ubuntu 64 در Vmware __
« : 26 امرداد 1388، 01:05 ب‌ظ »
سلام . . .

من وقتی میخوام Ubuntu 64 بیتی یا OpenSuse 11.1 x86-64 رو در Vmware نصب کنم پیغام میده که کامپیوتر شما 32 بیتی هستش و اجازه نصب بهم نمیده در صورتی که سی پی یوی من 64 بیتی هست ، ولی وقتی با سی دی لپ تاپ ام رو بوت میکنم مشکلی وجود ندارد . اشکال از کجاست ؟ چطوری این مشکل رو حل کنم ؟

ورژن Vmware هست 6 .

آفلاین arastoo.s

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 70
پاسخ به: __مشکل در نصب Ubuntu 64 در Vmware __
« پاسخ #1 : 31 امرداد 1388، 05:41 ق‌ظ »
سلام دوست عزیز
اوبونتو فعلی شما که هم اکنون رو سیستم نصب هست چند بیتی هست ؟
I am bad person , you don't like me , so never  Judge me

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 728
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
« پاسخ #2 : 31 امرداد 1388، 06:26 ق‌ظ »
احتمالا پردازشگر شما از قابلیت VT ساپورت نمی‌کنه. وی‌تی مخفف همون مجازی سازی می‌شه. فکر می‌کنم اگه این قابلیت رو پردازشگر  نداشته باشه،نشه سیستم عامل ۶۴ بیتی رو نصب کرد!

آفلاین iCEAGE

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 399
  • Life is Free and Beautiful
    • وبلاگ شخصی من
« پاسخ #3 : 31 امرداد 1388، 07:35 ب‌ظ »
احتمالا پردازشگر شما از قابلیت VT ساپورت نمی‌کنه. وی‌تی مخفف همون مجازی سازی می‌شه. فکر می‌کنم اگه این قابلیت رو پردازشگر  نداشته باشه،نشه سیستم عامل ۶۴ بیتی رو نصب کرد!
دقیقا مشکل سر همینه.
سلام . . .

من وقتی میخوام Ubuntu 64 بیتی یا OpenSuse 11.1 x86-64 رو در Vmware نصب کنم پیغام میده که کامپیوتر شما 32 بیتی هستش و اجازه نصب بهم نمیده در صورتی که سی پی یوی من 64 بیتی هست ، ولی وقتی با سی دی لپ تاپ ام رو بوت میکنم مشکلی وجود ندارد . اشکال از کجاست ؟ چطوری این مشکل رو حل کنم ؟

ورژن Vmware هست 6 .
منم قبلا می خواستم این کار رو بکنم ولی چون پردازندم قابلیت پشتیبانی از VT رو نداشت نتونستم انجام بدم برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر برو
http://en.wikipedia.org/wiki/X86_virtualization#Hardware_support
People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world. Richard Stallman
زندگی آزاد

آفلاین hrbaban

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 11 شهریور 1388، 06:32 ب‌ظ »

ظاهرا خوب صورت سوال را نخوندید . . .
من میگم : " سی پی یوی من 64 بیتی هست و ولی وقتی با سی دی ، لپ تاپ ام رو بوت میکنم مشکلی وجود ندارد ." و فقط هنگام نصب در Vmware این مشکل وجود داره . من قبلا نسخه های 64 بیتی در Vmware نصب کردم .

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
« پاسخ #5 : 11 شهریور 1388، 09:20 ب‌ظ »
:)))) شما هم ظاهرا جواب رو نخوندین! آقا دو تا بحثه. یکی همون 64 بیتی بودنه. یکی مجازی سازیه(vt) . پردازشگرهای دو هسته ای همگی 64 بیتی هستند ولی خوب زورشون نمی کشه دو سیستم عامل رو با هم اجرا کنن یعنی قابلیت vt رو ندارند اما شما برای سیستم عامل های 32 بیتی به صورت نرم افزاری باز اینکار رو می تونید بکنید. (حتی با پنتیوم تری هم من می تونستم!!)  . اما وقتی صحبت از سیستم عامل 64 بیتی می شه پردازشگر 64 بیتی شما حتما باید از قابلیت vt پشتیبانی به عمل بیار. مثل پردازشگر q9300 اینتل که وقتی به قابلیتاش نگاه می شه از vt پشتیبانی به عمل می یاره و بنابراین شما با این پردازشگر به راحتی می توانید سیستم 64 بیتی رو بالا بیارید.

آفلاین hrbaban

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 12 شهریور 1388، 05:21 ق‌ظ »
:)))) شما هم ظاهرا جواب رو نخوندین! آقا دو تا بحثه. یکی همون 64 بیتی بودنه. یکی مجازی سازیه(vt) . پردازشگرهای دو هسته ای همگی 64 بیتی هستند ولی خوب زورشون نمی کشه دو سیستم عامل رو با هم اجرا کنن یعنی قابلیت vt رو ندارند اما شما برای سیستم عامل های 32 بیتی به صورت نرم افزاری باز اینکار رو می تونید بکنید. (حتی با پنتیوم تری هم من می تونستم!!)  . اما وقتی صحبت از سیستم عامل 64 بیتی می شه پردازشگر 64 بیتی شما حتما باید از قابلیت vt پشتیبانی به عمل بیار. مثل پردازشگر q9300 اینتل که وقتی به قابلیتاش نگاه می شه از vt پشتیبانی به عمل می یاره و بنابراین شما با این پردازشگر به راحتی می توانید سیستم 64 بیتی رو بالا بیارید.

به این لینک یه نگاهی بنداز . . .
http://ark.intel.com/Product.aspx?id=33917

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
« پاسخ #7 : 12 شهریور 1388، 06:10 ق‌ظ »
اگه پردازشگر شما این باشه که vt رو هم داره و تیکش زده شده! ببخشید شما سیستم عاملی که روش وی‌ام ویر رو نصب کردید چیه؟ ویستا هست؟ اون ۳۲ بیتیه یا اونم ۶۴ بیتیه؟ شاید ویستا شما ۳۲ بیتی هست و می گه و پیغام هم مربوط به اونه! من آخه خودم اوبونتو ۶۴ بیتی دارم. تمام سیستم عاملا رو می تونم نصب کنم. ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی فرقی نداره. حالا شاید منم اوبونتو ۳۲ بیتی داشته باشم، نتونم سیستم عامل ۶۴ بیتی رو نصب کنم.

آفلاین hrbaban

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 12 شهریور 1388، 10:46 ق‌ظ »
نقل‌قول
من میگم : " سی پی یوی من 64 بیتی هست و ولی وقتی با سی دی ، لپ تاپ ام رو بوت میکنم مشکلی وجود ندارد ." و فقط هنگام نصب در Vmware این مشکل وجود داره . من قبلا نسخه های 64 بیتی در Vmware نصب کردم .

Vmware روی ویندوز ایکس پی 32 بیتی نصب هستش . . .

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
« پاسخ #9 : 12 شهریور 1388، 10:54 ق‌ظ »
نقل‌قول

Vmware روی ویندوز ایکس پی 32 بیتی نصب هستش . . .
خوب حالا ۶۴ بیتی نصب کنید! امید است مشکل حل بشه! مگر اینکه فیوز vt پردازشگرتون هم سوخته باشه که اونم می‌شه با لحیم کاری درستش کرد ;)