انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: رعایت حق صاحب اثر ( موسیقی و فیلم )  (دفعات بازدید: 3249 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ابرار

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
دوستان حقاً و قانوناً ، آیا کار درستیه که ما موسیقی ، فیلم و سریال های ایرانی و خارجی رو به رایگان گوش میدیم و تماشا میکنیم ؟
اونا که دیگه جاسوس افزار نیستن ؛ هستن ؟
جنبش نرم افزار آزاد در این مورد نظرش چیه ؟
و همین طور نظر شما دوستان عزیز ؟

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
پاسخ : رعایت حق صاحب اثر ( موسیقی و فیلم )
« پاسخ #1 : 01 دی 1393، 06:46 ب‌ظ »
قانونا این کار درست نیست.

آفلاین ابرار

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
« پاسخ #2 : 01 دی 1393، 11:04 ب‌ظ »
قانونا این کار درست نیست.
حقاً چطور دوست گرامی ؟
منظور من بیشتر روی حق هستش تا قانون.
میگم چطور میشه جامعه ای که از حق حرف میزنه خودش حقوق دیگرانو رعایت نکنه ؟ احتمالا اکثر ما حتی موسیقی های تولید داخل رو هم به ناحق رایگان دانلود و کپی میکنیم ؟ در حالی که میدونیم اون خوده صاحب اثر یا ناشر برای کارش مبلغ تعیین کرده. یقیناًاکثر فیلم و موسیقی های تولید شده رایگان نیست پس مثلا خود آقای استالمن برای گوش دادن به موسیقی یا تماشای فیلم مورد علاقش هزینه ای پرداخت میکنه یا نه ؟
« آخرین ویرایش: 01 دی 1393، 11:33 ب‌ظ توسط ابرار »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 01 دی 1393، 11:26 ب‌ظ »
دوستان حقاً و قانوناً ، آیا کار درستیه که ما موسیقی ، فیلم و سریال های ایرانی و خارجی رو به رایگان گوش میدیم و تماشا میکنیم ؟
اونا که دیگه جاسوس افزار نیستن ؛ هستن ؟
جنبش نرم افزار آزاد در این مورد نظرش چیه ؟
و همین طور نظر شما دوستان عزیز ؟
قانوناً که درست نیست. ولی یه اصلی در جامعه‌شناسی هست که می‌گه اگه تقریباً همه‌ی جامعه دارن یک قانون رو می‌شکنن، نشون می‌ده قانونگزارها از جامعه عقب هستن. من خودم این‌جوری عمل می‌کنم که ابتدا فیلم یا موسیقی رو می‌بینم یا می‌شنوم، بعد اگه امکانش بود هرچه‌قدر که به نظرم ارزشش رو داشت و خودم هم توانایی‌اش رو داشتم به تولید کننده پرداخت مي‌کنم. خیلی از متخصّصین می‌گن که تا چند سال آینده هیچ‌کس محصول غیرفیزیکی رو نمی‌خره و این نشون می‌ده که تجارت‌ها مجبورن به این سمت برن. نمونه‌ی خیلی خوبش در ایران گروه دوبلاژ گلوری هست که دوبله‌هاش رو در سایتش برای بارگیری رایگان قرار می‌ده و بعد هم در زیر اون اثر، امکان کمک مالی به هر اندازه‌ای که دوست داشتی رو برات گذاشته. به نظر من این شیوه‌ی اصلی تجارت در آینده خواهد بود که در مورد مزایاش بر سیستم فعلی هم خیلی می‌شه صحبت کرد
« آخرین ویرایش: 02 دی 1393، 12:05 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
« پاسخ #4 : 01 دی 1393، 11:49 ب‌ظ »
اثار زیادی وجود دارند که فاقد حق نشر میباشند . مثلا کتب زیادی هستند که نویسنده انها در قید حیات نیست و مدعی ندارند . یا کتبی هستند که نویسنده برای هدف بالاتری (از مادیات ) اقدام به نوشتن انها کرده اند و بعضا در مصاحبه ها و سخنرانی هایشان اعلام کرده اند که نارضایتی از کپی کنندگان ندارند . یا برخی اهنگها را خود صاحبان اثر رایگان انتشار میدهند . در مورد کتب و مالتی مدیای خارجی هم قسمتی از انها رایگانند مثلا برای یادگیری زبان engvid و mr duncan , ...  رایگانند و بسیاری از منابع اموزشی دیگر در علوم مختلف ...   در مورد غیر رایگان ها هم , ملیاردها دلار از ثروت عمومی این سرزمین بلوکه شده است !در صورت نارضایتی از همان منابع بلوکه شده برداشت کنند !
« آخرین ویرایش: 02 دی 1393، 12:00 ق‌ظ توسط محمودی فرد »
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
« پاسخ #5 : 02 دی 1393، 12:28 ق‌ظ »
در مورد غیر رایگان ها هم , ملیاردها دلار از ثروت عمومی این سرزمین بلوکه شده است !در صورت نارضایتی از همان منابع بلوکه شده برداشت کنند !
ممنون که اجازه استفاده از پول‌های بلوکه شده رو صادر کردید :)