انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: لينوكسم قات زده  (دفعات بازدید: 1793 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Sir Achilles

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
لينوكسم قات زده
« : 02 شهریور 1388، 02:11 ب‌ظ »
سلام خدمت همه ي دوستان . آقا من داشتم با لينوكس كار ميكردم . اصلا هم به تنظيمات و كلا هيچ چيز ورنرفتم . بعد خسته شدم رفتم ويندوز . بعدا كه دوباره از لينوكس اومدم بالا ديدم  desktop يه جورايي قفل شده . يعني نه آيكونهاي desktop نمايش داده ميشن . روش راست كليك ميكني هيچي نميشه . با نگه داشتن چپ كليك مستطيلي براي select كردن باز نميشه . در ضمن home و desktop و documents و... رم هم كه از appilication باز ميكنم نميان . يعني فكر ميكني عمليات اومدنشون داره انجام ميشه ولي آخرش نميان . اگه يه كمكي بكنيد ممنون ميشم. اين همه تعريف لينوكس رو در bug نداشتن شنيديم بدتر از winsows قات زده . حداقل windows رو يه شش ماهي داشتيم بعد قات ميزد دوباره ميريختيم . يعني بعد از يه هفته لينوكس ريختن بايد دوباره بريزم ؟! ](*,)
l
l

آفلاین سید محمود رضا سجادی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 704
    • مرکز برنامه نویسی ایران
پاسخ به: لينوكسم قات زده
« پاسخ #1 : 02 شهریور 1388، 07:55 ب‌ظ »
در باره دسکتاپ و آیکوناش یه پیشنهادی دارم
یه سر به برنامه ubuntutweak بزن.اونجا میشه دسکتاپ رو ازکار انداخت (من خودم از قصد اینکار رو کردم چون دسکتاپ خالی رو بیشتر دوست دارم)

برای باز نشدن برنامه ها هم اونارو از ترمینال اجرا کن و خروجی اون رو بگذار شاید فرجی شه
مثلا برای باز کردن فولدر خانگیت دستور زیر رو بزن
nautilus ‍~
ویا برای باز کردن فولدر دسکتاپت دستور زیر رو بزن

nautilus ~/Desktop
دقت کن که ترمینال لینوکس به کوچکی وبزرگی حروف حساسه

البته چون داری میگی که به چیزی دست نزدی باید بیشتر توجه کرد
یا یک پکیج به دلایلی خراب شده
ویا اینکه پاک شده....

باید دید

(فعلا خروجی ها رو بگذار تا ببینیم چرا فولدر هات باز نمیشه!)
مرکز برنامه نویسی ایران
محلی برای تمامی علاقه مندان به برنامه نویسی http://www.SourceCenter.IR

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #2 : 02 شهریور 1388، 08:40 ب‌ظ »
برو به ویندوز و سیستم رو خاموش کن. بعد مجددا سیستم رو روشن کن و اوبونتو رو بوت کن. ببین مشکل حل میشه یا نه.

آفلاین Sir Achilles

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
« پاسخ #3 : 02 شهریور 1388، 11:25 ب‌ظ »
اقا بدون اينکه کاري بکنم خودش درست شد . يا شايدم تصادفا کاري که اقا حسين گفت رو کردم . چون بعدش به تاپيک سر زدم . ولي جالب  اينه که الان هر چي ( مثلا firefox) رو  باز ميکنم تو پنل پايين نمياد . يعني وقتي minimize ميکنم ديگه نميتونم بيارمشون . اصلا معلوم نيست minimize ميشه کجا ميره . ولي بسته نميشه چون وقتي restart ميدم اونايي که minimize کرده بودم ميان.  با اينکه بعيده ولي ممکنه ويروسي شده باشه ؟ اخه جايي نبوده که بخاد ازش ويروس بگيره .خلاصه دستم به دامنتون . اين يکي بدتر از قبلي نباشه . بهتر نيست .
l
l

آفلاین سید محمود رضا سجادی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 704
    • مرکز برنامه نویسی ایران
« پاسخ #4 : 02 شهریور 1388، 11:47 ب‌ظ »
روی پنل پایین رایت کلیک کن و add to panel رو بزن و از اونجا windows list رو به پنل پایینیت اضافه کن
مرکز برنامه نویسی ایران
محلی برای تمامی علاقه مندان به برنامه نویسی http://www.SourceCenter.IR