انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نابودی باتری لپ تاپ من توسط ubuntu  (دفعات بازدید: 2835 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Abbas Naghdi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
نابودی باتری لپ تاپ من توسط ubuntu
« : 05 دی 1393، 01:43 ق‌ظ »
سلام بچه ها

یه تجربه تلخ :
الان ده روزی میشه از ubuntu 14.04 استفاده میکنم و با وجود مشکلاتی فراوان اما  بازم استفاده کردم اما متوجه شدم در مقایسه با ویندز خیلی از باتری استفاده میکنه ...
اوایل خوب بود و هر روز باتیریم کمتر و کمتر شارژ نگه میداشت و من فکر میکردم دلیلش نبود مدیریت مناسب بر روی استفاده از انرژی هست تا امروز که دیدم باتریم شارژ نمیشه  !
ویندوز نصب کردم و دیدم داخل ویندوز هم شارژ نمیشه  ... !
باتریم رو نابود کرد ... یه جستجو کردم دیدم برای چند نفر دگه اتفاق افتاده ... راهی نداره یه کاری بکنم که درست بشه ؟

الان ناراحت نیستم باتریم خراب شده ناراحت اینم که چرا لینوکس باید خرابش کنه ... کلا زده شدم از لینوکس
لطفا کمکم کنید !

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : نابودی باتری لپ تاپ من توسط ubuntu
« پاسخ #1 : 05 دی 1393، 02:24 ق‌ظ »
لینوکس به صورت مستقیم به خراب شدن باتری ربط چندانی نداره. ممکنه به خاطر گرمای بیش‌تر یا سرعت دشارژ بیش‌تر این اتّفاق به تدریج بیفته و نیاز به چند سال زمان داره. ولی باز هم امکان نداره در طول ده روز خراب بشه. احتمالاً عمر باتری‌ات تموم شده بود و به صورت اتّفاقی با نصب اوبونتو هم‌زمان شده
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Abbas Naghdi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
« پاسخ #2 : 05 دی 1393، 02:31 ق‌ظ »
یه جستجو کردم دیدم خیلیا مشکل من رو داشتن و اما به صورت رسمی تایید نشده ... اگه فقط مشکل  من بود حرفی اما این مشکل رو بعضی ها داشتن ...

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
« پاسخ #3 : 18 دی 1393، 11:47 ب‌ظ »
تموم شدن باتری من هم همزمان با استفاده از اوبونتو بود.ولی هیچ وقت به اوبونتو بیچاره تهمت نزدم.
ولی شما خیلی به گنو-لینوکسی بدبینی.هر چقدر با این سیستم عامل سبک و بی دردسر برای سخت افزار کار کنی بیشتر ازش خوشت میاد و بهش خوش بین میشی.
تازه کارها بی تجربگی خودشون رو گردن لینوکس میندازن.
هر مشکلی هم براشون پیش میاد(سخت افزاری یا نرم افزاری) گنو/لینوکس رو مقصر میدونند! چون میگن ما توی ویندوز مشکلی نداشتیم.و مقصر ما نیستیم.مقصر سیستم عامله.چرا ویندوز میتونه این کار و بکنه ولی گنو/لینوکس نمیتونه!
بلد نیستن با محیط CLI و Aria2c+crontab دانلود کنند.میگن لینوکس چرا IDM نداره.پس به درد نخوره.
مثلا ++C درس میدام.گفتم شما که قبلا VB خوندید این زبان مثل VB عملگر ^ کار توان رو انجام نمیده.
مثلا نمیشه نوشت c=2^3 و انتظار داشت c=8 بشه .چون این Operator کار توان رو انجام نمیده.
اونها هم چون تازه کار بودن و برنامه نویسی بلد نبودن.و فقط کمی Visual Basic خونده بودن.فکر میکردن برنامه نویس اند.و میگفتن پس ++C به درد نمیخوره!!! چون توان نداره!!!
خوب واقعا این مثال نشون میده دید بسته اون ها باعث این تصمیم گیری عجولانه شده بود.
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین brooz

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
« پاسخ #4 : 18 دی 1393، 11:58 ب‌ظ »
با سلام
من با مشکل خالی کردن شارژ در لب تاپ روبرو بوده ام . اگر ویندوز با کمک نرم افزار شارژ تا دو ساعت نگه می داشت لینوکس کمتر یک ساعت تموم می شود . حال علت این عمل نمی دونم که کدوم سیستم عامل این مشکل را دارند . و در حالت کلی لینوکس دسکتاپ در اول راه هست. و شاید این عیب هنوز برطرف نشده است . بدون هر گونه تصیبی چون اکثر داریورهای سخت افزاری اکثر در هنگام تولید سازنده درایو آن برای ویندوز نوشته میشود . وبرای لینوکس کمتر ابدیت داده میشود و سطح کمتر کاربر لینوکس نسخه دسکتابی این عیوب دیرتر کشف و برطرف میشود

من خودم برای حل این موضوع خالی کردن شارژ باتری لب تاپ به هیچ راه حلی نرسیدم . شاید نسخه های دیگر لینوکس دسکتابی این مشکل را نداشته باشند مثل فدروا . باید امتحان کرد.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #5 : 19 دی 1393، 12:13 ق‌ظ »
بلد نیستن با محیط CLI و Aria2c+crontab دانلود کنند.میگن لینوکس چرا IDM نداره.پس به درد نخوره.

آخ که حرف دل منو زدین.

البته من راجب به این تاپیک نظری ندارم. برای استارتر سوء تفاهم نشه  ;)
فقط چیزی که توی این چند سال تو دلم مونده بود رو وقتی از میلاد جان شنیدم خواستم بهش بگم دمش گرم  ;)
اینو من خواستم یک سال فرو کنم تو کله ی زومیتی ها ولی آخرش نشد. یعنی اوضاع خراب آقا خراب  ;D
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
« پاسخ #6 : 19 دی 1393، 12:18 ق‌ظ »
قبوله.یادمه اوبونتو بیشتر باتری مصرف میکرد.مشکل هم فعال بودن کارت گرافیکه.
غیر فعالش کن.چون اونایی که این OS رو دوست دارند.معمولا اهل Game نیستن.
در ضمن باتری من چون که همیشه (حتی زمانی که تو خونه بودم) روی سیستم ام بود و همزمان با کارکردن با سیستم اون رو شارژ میکردم.شارژ همزمان با کار با لپ تاپ دمای اون رو بالا میبره چون هم شارژ شدن و هم دمای بالای زیر لپ تاپ حین روشن بودن دمای باتری رو به شدت بالا میبره.و همین باعث شد بیشتر از ۲ سال عمر نکنه.بعضی از دوستام بهم گفتن که باتری رو روی لپ تاپ نزار چون زودتر خراب میشه و عمرش تموم میشه.اما چون ترجیح میدادم باتری لپ تاپ خراب بشه.ولی به خاطر نوسانت برق مادربرد یا CPU نسوزه باتری رو فدا کردم.
حالا اگه شما ۲ ساله لپ تاپ داری و مثل من همیشه باتری روی لپ تاپ ات بوده خوب عمر باطری تموم شده و ربطی به OS نداره.
الانم باطری من بیشتر از ۱۰ دقیقه شارژ نگه نمیداره.(هم در ویندوز هم در اوبونتو).چون خراب شده.ولی خوب محافظ خوبی هستش برای لپ تاپ ام.و همیشه اون رو به شارژ میزنم و استفاده میکنم.مثل PC.
« آخرین ویرایش: 19 دی 1393، 12:24 ق‌ظ توسط میلاد فَشی »
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین brooz

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
« پاسخ #7 : 19 دی 1393، 01:04 ق‌ظ »
آقا میلاد حرف شما صحیح هست . ولی من خودم این مشکلات برخوردم و حل کردم . اگه از فن خنک کننده استفاده کنی باتری لب تاب عمر بهتری داره . ولی مشکل خالی کردن باتری خیلی زیاد برخوردن افراد زیاد . تو فروم اصلی اوبونتو این مشکل داشتند و یک نرم افزار معرفی کرده بودند . و به نتیجه ای نرسیده بودند. و گفتند در ابدیتهای جدید برطرف بشه شاید
من خودم یک مشکل اساسی هنگام بوت شدن کیبورد لب تاب نمی شناسه و مستقیم وارد لینوکس میشه و فقط با کیبورد usb  باید به ویندوز برم