انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار یا کانون کپی برداری ؟  (دفعات بازدید: 5730 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین M∂hmood

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
  • Free software is a matter of liberty, not price
    • رایت‌وب
روز روشن برداشتن مارک تجاری شرکت کنونیکال رو کپی کردن و تبدیلش کردن به لوگوی کانون کارگزاران بورس.جدا که خجالت آوره.این پست رو از وبلاگ روزبه شفیعی عزیز اینجا مینویسم:

روزبه میگه:

با دوست عزیزی برای پیدا کردن عکسی در سایت DeviantArt جستجو می کردیم تا رسیدیم به عکس زیر که در نگاه اول خیلی برایمان عجیب بود ! لوگوی اوبونتو برای کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار !!! هرچقدر فکر کردم که ببینم چه رابطه ای بین بازار بورس و سیستم عامل اوبونتو گنو/لینوکس می تواند وجود داشته باشد به جایی نرسیدم . گفتم شاید این تنها یک طرح باشد و رسما جایی منتشر نشده باشد ولی با این حال سری هم به سایت “کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار” هم زدم و با کمال تعجب دیدم که این لوگو لوگوی رسمی این کانون هستش و بر روی سایتشان هم قرار داده شده است !
لینک منبع عکس در سایت DeviantArt

هرچقدر فکر کردم که ببینم طراح و گرافیست محترم به چه منظور می توانسته این اقدام مزحک و کپی برداری از یک لوگوی Trade Mark آن هم مربوط به شرکتی معروف و معتبر (Canonical) را انجام دهد به هیچ جا نرسیدم و تنها فکری که به ذهنم رسید این بود که جناب آقای گرافیست ! احتمالا فکر کرده که وقتی محصولات اوپن سورس می تواند رایگان باشد حتما لوگو های آنها هم می تواند ثبت نشده و بدون Trade mark باشد و می شود هرجایی و هر کجا از آن استفاده کرد !

خوشبختانه زیر لوگوی طراحی شده تمام راه های ارتباطی با این کانون قید شده و به راحتی می توان با شماره تلفن ٫ فکس و ایمیل با آنها در ارتباط بود و آنها را در جریان گذاشت ! اگر این مورد تنها یک اشتباه بوده باشد و بدون قصد و منظور صورت گرفته باشد می توان آنها را از اشتباهشان مطلع کرد ٫ در غیر این صورت در مراحل بعدی می توان این مسئله را با ارسال ایمیل به شرکت کنونیکال و مدیریت این شرکت درمبان گذاشت تا خود آنها از طریق مراحل قانونی اقدام کنند !

فعلا کاری که در اولین اقدام می شود انجام داد این است که از یکی از راه های ارتباطی زیر این موضوع را با مدیران این کانون در میان بگذاریم ! به عنوان اولین نفر قبل از نوشتن این پست مراتب اعتراض خودم را با ارسال فکس اعلام کردم . شما هم اگر حامی و دوستدار ابونتو و نرم افزارهای آزاد هستید با من همراه شوید….

ادامه مطلب رو در وبلاگ روزبه شفیعی بخونید.آدرس و تلفن کانون هم هست.هر فکر ایده دیگه ای برای اعتراض به ذهنتون میرسه اعلام کنید در کامنت های این پست و وبلاگ روزبه شفیعی.
لینک به شبکه های اجتماعی-دادن فکس و ایمیل با محتوای اعتراضی به این کانون-نوشتن پست در وبلاگتان و همه و همه راه هایی هستن که میتونیم به این حرکت اعتراض کنیم

منبع: وبلاگ Zoom Out (روزبه آنلاین)  http://www.roozbehonline.com/1388/06/04/seba-ubuntu-logo/

لینک در بالاترین: http://balatarin.com/permlink/2009/8/26/1725656

در همین رابطه از وبلاگ کیبرد آزاد (جادی)  http://jadi.undo.it/2009/08/kanoon_kargozaran_ubuntu/#comments
« آخرین ویرایش: 04 شهریور 1388، 07:40 ب‌ظ توسط MahmoodRM »

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
دولتیه! بیشتر از این توقع دارید؟
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
البته (من از اين قوانين زياد سر در نمي يارم) نگاه كنيد اين با لوگوي كانونيكال فرق مي كنه درسته كه با نگاه اول اون لوگو به ذهن آدم مي ياد ولي اين فرق مي كنه مثلا" دو حلقه ي تو درتو با يك هسته ي مركزي هست در حالي كه لوگوي كانونيكال يك حلقه است
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
فردا علیه کنونیکال شکایت هم می‌کنن که لوگوی ما رو در راه استعمار استفاده کردن ;))
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین hassan19

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
  • ساکت دارم اوبونتو کار می کنم!!
واقعا که خجالت آوره :frown:..به این تابلویی از یک مارک انحصاری یا همون لوگو استفاده کردن و افتخار کردن..

ما ایرانی ها همه چیز رو تحریف کردیم..اینم یکی دیگه!!

البته تقلب و کپی برداری همه جا مرسومه..ولی نه به این افتضاحی!!

http://www.logodesignlove.com/similar-original-logos

آفلاین Ali.M

• Full Member
  • *
  • ارسال: 124
سلام
منم با نظر negarsoft موافقم
این لوگو شبیه هست ولی فرقش هم با لوگوی اوبونتو زیاده فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه.
دوستان اگه قوانینش رو میدونند با ذکر منبع اینجا هم بذارند استفاده کنیم.

آفلاین علی میرجمالی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 86
ببخشید موضوع قدیمی رو بالا میارم. ولی ساختمونشون سر کوچه ماست. هر روز از کنار ساختمونشون رد میشم. حیف که دیگه از سن و سال من گذشته وگرنه هر روز که از سر کار برمی‌گشتم زنگشون رو میزدم و در میرفتم. خیلی دوست دارم که بدونم که طراح گرافیکی که آرمشون رو درست کرده، چقدر تیغشون زده.

« آخرین ویرایش: 11 اسفند 1394، 10:02 ب‌ظ توسط سلمان م. »

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 452
این جور چیزا رو فقط تو ایران میشه دید  :oops: