انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

با توجه به توضیحات زیر کدام دانلود منیجر برای شما سریع تر است؟

XDM
9 (60%)
Aria2c
6 (40%)

مجموع آرای اعضا: 15

نویسنده موضوع: نظر سنجی : مقایسه سرعت aria2c و xdm  (دفعات بازدید: 2924 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 844
  • میلاد فشی
نظر سنجی : مقایسه سرعت aria2c و xdm
« : 08 دی 1393، 03:30 ب‌ظ »
یک فایل یکسان رو با دو دانلود منیجر پرسرعت زیر تست کنید.
۱-Xtreme Download Manager(ظاهرا آخرین ورژن لینوکسی : 3.03 .اگر ورژن جدیدتر هم دارید.ذکر کنید )
در option xdm با تنظیم connection per download = 32 و TCP windows size =64 فایل خود را دانلود کنید.

۲-با استفاده از aria2c (آخرین ورژن : 1.18.1)
برای افزایش سرعت دانلود با aria2c از این کد استفاده کنید :
aria2c -c -x16 -s16 -j1 -k 1M URL
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آنلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3485
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : نظر سنجی : مقایسه سرعت aria2c و xdm
« پاسخ #1 : 08 دی 1393، 04:04 ب‌ظ »
سرعت توی xdm بیشتره. چون xdm حداکثر 32 سگمنت داره. ولی آریا2 حداکثر 16تا.
البته با این تعداد سگمنت، دیگه 16 یا 32 بودن کانکشن خیلی تفاوتی نداره و تجربه ی من میگه اصلا حتی حس هم نمیشه.
من حتی دانلودام رو وقتی روی 8 کانکشن هم میذارم بازم با همون سرعتی میگیرم که با 32 کانکشن می گرفتم.
منتها 32 کانکشن یا 16 کانکشن باعث میشه کل پهنای باند درگیر دانلود بشه و اونوخ دیگه وبگردی و گوشی و چت و .. هوتوتو.  ;)
من 1 سال از xdm استفاده کردم ولی الان چند روزه دارم از aria2c استفاده می کنم و به شدت هم راضی ام.
xdm یه مشکلاتی داره که aria2 نداره. مثل
- نداشتن قابلیت درست و حسابی واسه صف
- زمان بندی نمی تونه بکنه یا اگه کار کنه (توی نسخه ی آخر من تونستم راش بندازم توی نسخه های قبلی نمیشد اصلا ) صف ها از بین میرن
- محدودیت سرعت نداره
- منابع زیادی هم استفاده می کنه
- نسخه ی آخرش این آیکنش توی system tray نمیاد و رو اعصابمه. همین جور وله تو صفحه

تا زمانی نامحدود داشتم خیالی نبود. هیچ کدوم از این مشکلات برام مهم نبود. ولی از وقتی که نتم محدود شده مشکلات هم کم کم شروع شده. برای همین آریا2 رو با اینکه 16 سگمنت درست می کنه، به xdm ترجیح میدم (در حال حاضر)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
« پاسخ #2 : 08 دی 1393، 04:10 ب‌ظ »
ورژن 3.03 برنامه xdm رو دارم
سرعت دانلود xdman بیشتر بود، البته با 8 کانکشن
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #3 : 08 دی 1393، 06:28 ب‌ظ »
آخه تو همین فروم دیدم که بعضی از دوستان معتقدند که با آزمایش و تجربه به این نتیجه رسیدند که عدد سرعت دانلود در XDM یک عدد Fake و اغراق آمیز! است.و ادعای این دوستان از روی تجربه دانلود و به علت زمان دانلود طولانی به نسبت سرعت کیلوبایت / ثانیه است.که البته بعضی دوستان به علت Open Source بودن XDM اون رو رد کردند.ولی به هر حال هدفم این بود که بررسی کنیم که آیا XDM عدد سرعت دانلود(Transfare Rate) واقعی را به ما میدهد یا نه!؟
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)

آنلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 08 دی 1393، 06:33 ب‌ظ »
آخه تو همین فروم دیدم که بعضی از دوستان معتقدند که با آزمایش و تجربه به این نتیجه رسیدند که عدد سرعت دانلود در XDM یک عدد Fake و اغراق آمیز! است.و ادعای این دوستان از روی تجربه دانلود و به علت زمان دانلود طولانی به نسبت سرعت کیلوبایت / ثانیه است.که البته بعضی دوستان به علت Open Source بودن XDM اون رو رد کردند.ولی به هر حال هدفم این بود که بررسی کنیم که آیا XDM عدد سرعت دانلود(Transfare Rate) واقعی را به ما میدهد یا نه!؟

خب راستش منم به این موضوع شک کرده بودم
من وقتی یه فایلی رو توی xdm دانلود میکردم مثلا میشد 120 کیلوبایت
در صورتی که کل پهنای باند من 512 بود و سرعت واقعی من 64 بود
یعنی با ویجت کانکی یا حتی نتورک منیجر کی دی ای که نگاه می کردم حداکثر سرعت رو 64 میزد (یعنی تا خرخره داشت دانلود میکرد) ولی باز توی xdm میشد 120 کیلو 140 کیلو. هرچی بود بالای 64 میشد.
برای همین حرف دوستان درسته
ولی اینکه xdm سرعتش بیشتره یا آریا2 باید بگم xdm بیشتره. چون 32 سگمنته. آریا2 16 سگمنت
تنها فرقش اینه که xdm از 32 سگمنت موقع دانلود یکم سرعت رو اغراق آمیز میبره بالا.
پس در هر صورت xdm سرعتش بیشتره ولی بهتر بود اون عدده، عدد واقعی بود  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #5 : 08 دی 1393، 07:37 ب‌ظ »
یعنی این ۱۶ تا سگمنت بیشتر چقدر تاثییر داره!؟ چون که این XDM چوپان دروغگو شده مقایسه کردنشون مشکل شده

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
« پاسخ #6 : 08 دی 1393، 07:39 ب‌ظ »
یعنی این ۱۶ تا سگمنت بیشتر چقدر تاثییر داره!؟ چون که این XDM چوپان دروغگو شده مقایسه کردنشون مشکل شده

سرعت رو از جای ثابتی مثل nethogs یه سیستم مانیتور نگاه کن، من با nethogs دیدم و سرعت xdm بالاتر بود .
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آنلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 08 دی 1393، 07:48 ب‌ظ »

خیلی تاثیر نداره. میگم که. طبق تجربه ای که داشتم حتی در بیشتر موارد محسوس نیست این افزایش سرعت.
یعنی 16 که  شده 32، سرعت هم دو برابر نمیشه مثلا. خیلی بشه مثلا 10-20 کیلو بیشتر بگیره. (شایدم کمتر)
میگم من حتی با 8 سگمنت هم تو لینکای خارجی سرعت دانلودم با 16 و 32 سگمنت هم یکی بود
پس از 8 سگمنت به بالا دیگه سرعت آنچان افزایش پیدا نمی کنه که ما بخواهیم اینجور مقایسه ها انجام بدیم
روی کاغذ بله. 32 بیشتر از 16 و 16 بیشتر از 8 هست ولی موقع دانلود از این خبرا نیست خیلی
مثلا شما پهنای باندتون 1 مگابیت هست. سرعت دانلودتون میشه 128 کیلوبایت
یه فایل رو از سرور خارجی دارین دانلود می کنین مثلا با یک سگمنت میشه 50. خب شما 3 سگمنت هم داشته باشین برای دانلودش کافیه. 3*50=150 حتی بیشتر از پهنای باند. حتی اگه سرعت اون سرور خیلی هم داغون باشه (مثلا 10 کیلو) بازم شما با 16 کانکشن دارین 160 کیلو میگیرین (بازم بیشتر از 128ی که دارین)
پس اینکه 16 باشه یا 32 تاثیر چندانی نداره
ولی از نظر تئوری میشه گفت xdm سرعتش بیشتر از Aria2 هست حتی با اینکه سرعت رو یکم بالاتر از حد واقعی نشون میده.

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 485
  • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
    • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
« پاسخ #8 : 17 دی 1393، 02:53 ق‌ظ »
من XDM 4.7 دارم و سرعت دانلودش از Aria2 بیشتر بود برام.
البته خیلی دوست دارم یه نرم‌افزار CLI رو جایگزین XDM کنم ولی تا الان نرم‌افزاری با کارایی XDM پیدا نکردم.
اگر به بهداشت و فرهنگ رفتار با حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
وبلاگ شخصی من: http://fadavi.net

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #9 : 17 دی 1393، 12:42 ب‌ظ »
من XDM 4.7 دارم و سرعت دانلودش از Aria2 بیشتر بود برام.
البته خیلی دوست دارم یه نرم‌افزار CLI رو جایگزین XDM کنم ولی تا الان نرم‌افزاری با کارایی XDM پیدا نکردم.
XDM4.7 رو دانلود کردم.xdman.deb بود.با ubuntu software center نصب اش کردم.ولی تغییری ایجاد نشد.و هنوز نسخه قدیمی رو اجرا میکنه(۳.۳)

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #10 : 17 دی 1393، 06:22 ب‌ظ »
این نسخه جدید xdm خیلی سرعت رو تخیلی می زنه  ;D من سرویسم 256 هست سرعتم باید روی 30  تا 33 باشه اما xdm دستش به کم نمیره که لامصب می زنه 225 دو ثانیه بعد میزنه 120. کلا بین رنج ۱۰۰ تا ۴۰۰ واسه خودش عدد میندازه
ولی رفتم ی فایل یکسان رو روی xdm و idm تست کردم زمان باقیمانده برای دانلودشون تقریبا یکی بود. ی جورایی میشه گفت تو سرعت همپای idm هست
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
« پاسخ #11 : 17 دی 1393، 07:04 ب‌ظ »
این نسخه جدید xdm خیلی سرعت رو تخیلی می زنه  ;D من سرویسم 256 هست سرعتم باید روی 30  تا 33 باشه اما xdm دستش به کم نمیره که لامصب می زنه 225 دو ثانیه بعد میزنه 120. کلا بین رنج ۱۰۰ تا ۴۰۰ واسه خودش عدد میندازه
ولی رفتم ی فایل یکسان رو روی xdm و idm تست کردم زمان باقیمانده برای دانلودشون تقریبا یکی بود. ی جورایی میشه گفت تو سرعت همپای idm هست
فکر کنم فاصله زمانی آپدیت مانیتور کردن سرعت دانلود تو XDM خیلی کم هست برای همین نوسانات ریز که سرعت فضایی میشه رو هم نشون میده :D