انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: توزیع مناسب برای برنامه نویس ها  (دفعات بازدید: 2025 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین moghadam

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
توزیع مناسب برای برنامه نویس ها
« : 11 دی 1393، 09:04 ق‌ظ »
با سلام به همه دوستان
من با اوبونتو کار میکنم و رشته تحصیلیم هم IT هست و به دلایل زیاد که اینجا جاش نیست بگم علاقه زیادی به کار با گنو/ لینوکس دارم و از اول آشنایی هم با اوبونتو کار کردم
شنیده ها میگن گنو/ لینوکس سیستم عامل مناسب برای برنامه نویسها هست و بهتریم سیستم عاملی هست که کار رو برای برنامه نویس ها راحت میکنه و به نوعی بهشت برنامه نویسها هست
من در حال حاظر با netbens تو اوبونتو جاوا کار میکنم، و با گشت و گذار هایی که تو توزیع های مختلف گنو/ لینوکس داشتم هنوز به نتیجه مناسبی برای انتخاب یه توزیع مناسب برای کسی که رشتش کامپیوتره و برنامه نویس کار میکنه نرسیدم.
یکی مگه دبیان بهتره یکی میگه اوپن سوزه، یکی میگنه رد هت،فدورا، یا جنتو و یا اسلاکور و.....
میخوام بدونم کدوم یک از دوستان تو این زمینه اطلاعات و یا تجربه ای داره تا یه توزیع بهتر رو معرفی کنه
آخه تو همون فروم بچه ها میگفتند باید ببینی کارت چیه و چکار میخوای با اون توزیع بکنی تا دنبال بهترینش باشی، خب منم کل خواستم رو گفتم، میخوام دوستان نظر بدند
در ضمن یکی از عوامل انتخاب یه توزیع داشتن پشتیبانی و منابع آموزشی اون هست، حالا اگر مثلا من توزیع اوپن سوزه یا دبیان رو انتخاب کردم چطور مشکلاتم رو حل کنم؟ چون فروم فارسی اوپن سوزه و دبیان دیگه فعال نیست
با این اوصافی که من گفتم پیشنهاد دوستان چیه؟

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
پاسخ : توزیع مناسب برای برنامه نویس ها
« پاسخ #1 : 11 دی 1393، 09:16 ق‌ظ »
این سوال بارها پرسیده شده؛ خلاصه ی موضوع اینه که فرقی نمی کنه از چه توزیعی استفاده می کنی، به هر حال نت بینز و اکلیپس (و شرکا) در تمام توزیع ها موجود هستند. پس محدودیتی ندارید :)

پ.ن: می دونم این جواب بسیار گیج کنندست، برای همین پیشنهاد من استفاده از همین اوبونتو هست که محبوب ترین توزیع لینوکسی برای توسعه دهنده هاست. منبع
« آخرین ویرایش: 11 دی 1393، 09:20 ق‌ظ توسط سالار مقدم »

آفلاین moghadam

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
« پاسخ #2 : 11 دی 1393، 10:20 ق‌ظ »
ممنون سالار جان اما بنا به گفته دوستان توزیع هاییی مثل اوبونتو و فدورا و مینت یه نوع Desktop هستند و بهتره کسایی که میخوان حرفه ای کار کنند از نسخه های server اون مثل ردهت و یا دبیان و یا جنتو و یا اسلاکور استفاده کنند
در ضمن گفته میشه لینوکس ابزار برنامه نویسی مناسب و خیلی فراوانی ور در اختیار برنامه نویس قرار میده، آیا به نظر شما اوبونتو میتونه این نیاز ها رو جواب بده؟
راستی در مورد علت تعطیلی فروم های اوپن سوزه و دبیان اگر چیزی میدونید بگید
ممنون

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #3 : 11 دی 1393، 11:58 ق‌ظ »
ممنون سالار جان اما بنا به گفته دوستان توزیع هاییی مثل اوبونتو و فدورا و مینت یه نوع Desktop هستند و بهتره کسایی که میخوان حرفه ای کار کنند از نسخه های server اون مثل ردهت و یا دبیان و یا جنتو و یا اسلاکور استفاده کنند
نسخه های سرور برای کاربرد های سرویس دهنده مثل سرور وب، سرور کلود و ... کاربرد دارند. یعنی برای کاربران دسکتاپ(از جمله توسعه دهندگان) مناسب نیستند، چون معمولا نرم افزار های قدیمی دارند یا خیلی از نرم افزار ها رو نصب ندارند(در بعضی موارد حتی محیط گرافیکی هم ندارند).
تو یکی از همین تایپیک های مرتبط گفته شده بود: حرفه ای بودن مشخصه ی یک لینوکس کار است، نه یک توزیع.
در ضمن گفته میشه لینوکس ابزار برنامه نویسی مناسب و خیلی فراوانی ور در اختیار برنامه نویس قرار میده، آیا به نظر شما اوبونتو میتونه این نیاز ها رو جواب بده؟
با توجه به این که اوبونتو یک سیستم عامل مبتنی بر لینوکسه(منبع)(و همینطور توزیع هایی که نام بردی) همه قابلیت هایی که یک توسعه دهنده نیاز داره رو داره. پس دیگه از اینجا به بعد بحث سلیقه میشه.