انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چگونه نصب مجدد SUSE Linux Enterprise Desktop در HP Probook 4540S  (دفعات بازدید: 5628 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
سلام دوستان

من HP Probook 4540S دارم و یک برچسب برروی آن هست که نوشته SUSE Linux Enterprise Desktop 11.
تو اینترنت گشتم و مشخص شد که به صورت کارخانه ای بر روی این سیستم ها SUSE نصب بوده.

وقتی که سیستم را گرفتم، جعبه را دیدم و در آن هیچ CD یا DVD وجود نداشت.

از طرفی هم چون سیستم دست دوم هست، وقتی گرفتم روی آن Windows  ](*,) نصب بود.

حالا خیلی دوست دارم تا SUSE Linux Enterprise Desktop 11 را آزمایش کنم. در سایتش باید پول پرداحت بشه تا بشه Download کرد.

آیا راهی وجود داره تا بتونم SUSE Linux Enterprise Desktop 11 را آزمایش کنم؟

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
من هم hp probook 4520s دارم و سیستم عامل اورجینال هم زوزه هستش.موقع خرید dvd زوزه هم تو کارتن بود.تجربه من از زوزه میگه که این سیتم عامل خیلی سخته و برای شرکت ها طراحی شده.برای امتحان زوره open suse رو نصب کنید.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
من هم hp probook 4520s دارم و سیستم عامل اورجینال هم زوزه هستش.موقع خرید dvd زوزه هم تو کارتن بود.تجربه من از زوزه میگه که این سیتم عامل خیلی سخته و برای شرکت ها طراحی شده.برای امتحان زوره open suse رو نصب کنید.
خب از اسمش هم مشحصه "Enterprise". اما دوست دارم برای یک بار هم که شده در حدود مثلا 1 هفته باهاش کار کنم و تفاوت بین توزیعات رو احساس کنم. \\:D/
نمی دونم چرا وسوسه شدم که بگم از CD برام Copy کنید ;D و بفرستید  :-X

طبق جستجوهایی که کردم، نتونستم فرق خاصی بین Open SUSE با SUSE Linux Enterprise Desktop پیدا کنم.

فقط پیدا کردم که Enterprise برنامه هاش قدیمیتر و پایدارتر.

آیا Open SUSE و SUSE Linux Enterprise Desktop مثل CentOS و RedHat فقط از نظر پشتیبانی باهم فرق دارند؟ یا تفاوت دیگه ای هم دارند؟

آفلاین SLACKER

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 868
سلام دوست عزيز

اوبونتو استفاده كني بهتره
همه توزيع ها رو امتحان كردم
روي يك توزيع بمون و ازش استفاده كن 
فقط تا حالا جنتو نصب نكردم  :P

دوست عزيز سيستم شما مخصوص مك هستش راحت مك روش نصب ميشه
مدل شما بهترين كانفيگ براي نصب مك هستش
پيشنهاد ميكنم يكبار مك رو نصب كنيد
پشيمون نميشيد  \\:D/
اسلکور

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
سلام دوستان

من HP Probook 4540S دارم و یک برچسب برروی آن هست که نوشته SUSE Linux Enterprise Desktop 11.
تو اینترنت گشتم و مشخص شد که به صورت کارخانه ای بر روی این سیستم ها SUSE نصب بوده.

وقتی که سیستم را گرفتم، جعبه را دیدم و در آن هیچ CD یا DVD وجود نداشت.

از طرفی هم چون سیستم دست دوم هست، وقتی گرفتم روی آن Windows  ](*,) نصب بود.

حالا خیلی دوست دارم تا SUSE Linux Enterprise Desktop 11 را آزمایش کنم. در سایتش باید پول پرداحت بشه تا بشه Download کرد.

آیا راهی وجود داره تا بتونم SUSE Linux Enterprise Desktop 11 را آزمایش کنم؟
از کسی که خریدی dvd اش رو بگیر.به احتمال خیلی زیاد داره.
منم اگه شرایط تورو داشتم اتیش میگرفتم!
دقت کن توزیع هایی مثل دبیان،Redhat Enterprise یا این معمولا برای پایداری بسته های قدیمی دارن.
که تو این زمینه دبیان از اون یکی ها سرتره.برتری که تو از دست دادی support ای هستش که ازش میشد  :'(
نمیدونم چرا من بیشتر از تو حرص خوردم  ;D

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
ممنون دوستان

من همین الان دارم با Ubuntu کار می کنم و واقعا ازش راضی هستم.
فقط دوست داشتم که سیستم عامل پیشفرضی که قبلا رو سیستم بوده را امتحان کنم.

در مورد MacOS هم باید بگم که قبلا آزمایش کردم و اتفاقا خیلی هم خوب بود. اما وقتی سیستم را روشن میکردم تا 2 دقیقه کلا شبکه کار نمی کرد.
بعدا جستجو کردم و گفتن باید بروزرسانی بشه و... که باز هم درست نشد.
در آخر بعد از 3 ماه گفتن که مشکل برطرف شده.

در حالی که تاحالا نشده مشکل اساسی داشته باشم و در گنو/لینوکس سریع به نتیجه نرسیده باشم \\:D/. (بیشترین زمان 1 ماه بوده  :o)

البته 3 ماه جای شکر داره.
یادمه یک مشکلی بود که قبلا یکی از AntiVirus ها در Windows Vista داشت و مشکل هم از خوده Windows بود. اما بعد ارائه Windows 7 هنوز اون مشکل بود. ](*,)
( لینکشو پیدا کنم میذارم )

اتفاقا از کسی هم که خریده بود پرسیدم و گفت یادش نمی یاد DVD داشته باشه. از طرفی وقتی سیستم گرفته از همون اول هم روش Windows نصب بوده.  ](*,)

دوستان به نظرتون راهی داره که بتونم بدونه زیر پاک گذاشتن حق copyright یک SUSE Linux Enterprise Desktop تهیه کنم؟

چون وقتی این سیستم را خریدم، عملا هزینه SUSE Linux Enterprise Desktop را هم پرداخت کردم و حق دارم که این سیستم عامل را داشته باشم. 8)

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
که تو این زمینه دبیان از اون یکی ها سرتره.برتری که تو از دست دادی support ای هستش که ازش میشد  :'(
میشه یک مقدار در مورد مزایای Support توضیح بدین؟
مثلا چند وقت پشتیبانی می کنند؟
شامل چه مواردی میشه؟
چه مواردی باعث ابطال پشتیبانی میشه؟
آیا پشتیانی شامل موارد سخت افزاری هم هست؟

نمیدونم چرا من بیشتر از تو حرص خوردم  ;D
خیلی ممنون از همدردیتون  ;D

آفلاین Mavenium

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 59
    • Mavenium
سلام
شما میتونید آخرین ورژن SUSE Linux Enterprise Desktop رو از لینک زیر دریافت کنید ولی 60 روز رایگان هست :
https://www.suse.com/products/desktop/download/
https://download.suse.com/index.jsp

افسوس که بر سر نادانی از روی لپتاپ دومم پاکش کردم و خیال کردم همین اوپن سوزه هست :(

دیدن تصاویر این توزیع :
http://www.linuxscreenshots.org/?distro=sle
« آخرین ویرایش: 14 دی 1393، 02:06 ب‌ظ توسط Wolfskin »
بلندترین فریاد,سکوت است.

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
دوست عزیز وقتی برچسب suse enterprise روش خورده پس باید بهمراه دستگاه این توزیع باشه. حالا یا اون کسی که شما ازش لپ تاپ رو خریدی به شما نداده یا مغازه ای که ازش این لپ تاپ خریده شده پیچونده !!!
باز برای اطمینان اگه اشتباه نکنم می تونی شماره ایی به اسم tag داره هر سیستمی اون رو تو خوده سایت HP سرچ کنی ببینی برای این محصول خاص واقعا توزیع سوزه هم داده میشده یا نه!!!

وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
سلام
شما میتونید آخرین ورژن SUSE Linux Enterprise Desktop رو از لینک زیر دریافت کنید ولی 60 روز رایگان هست :
https://www.suse.com/products/desktop/download/
https://download.suse.com/index.jsp

افسوس که بر سر نادانی از روی لپتاپ دومم پاکش کردم و خیال کردم همین اوپن سوزه هست :(

دیدن تصاویر این توزیع :
http://www.linuxscreenshots.org/?distro=sle
ممنون دوست عزیز

با این حساب میشه SUSE Linux Enterprise Desktop را دوباره نصب کرد، اما برای یک مدت محدود.

دوستان به نظرتون راهی داره که بتونم بدونه زیر پاک گذاشتن حق copyright یک SUSE Linux Enterprise Desktop تهیه کنم؟

چون وقتی این سیستم را خریدم، عملا هزینه SUSE Linux Enterprise Desktop را هم پرداخت کردم و حق دارم که این سیستم عامل را داشته باشم. 8)

پس سوالم را به این شکل اصلاح میکنم:

آیا راهی وجود دارد تا بتوانم Activation Code استفاده شده برای نصب SUSE Linux Enterprise Desktop در زمان کارخانه را بدست بیارم؟

یا راهی وجود دارد که با شرکت SUSE تماس بگیرم و مشکلم را بیان کنم و ازشون Activation Code بگیرم؟