انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: جه برتری اوبونتو نسبت به ویندوز داره  (دفعات بازدید: 2492 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین osho

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 44
سلام من ۳ ماه دارم از اوبونتو استفاده می کنم ولی واقعا هیچ مزیتی رو نسبت به ویندوز ندیدم.
شاید من اشتباه کنم ولی واقعا اگه داره بگین.

آفلاین hamed_ubuntu

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 251
  • linuxforlife.ir
    • لینوکس برای زندگی
سلام دوست عزیز
همین قدم اول بزرگترین قدمه و اون هم وارد شدن به دنیای آزاد و فلسفه آزادی هست.
خوب هر سیستم عاملی مزیت های خاص خودشو داره و نمیشه قطعا گفت این بهتر از اونه یا اون بهتر از اینه ولی در کل چند نکته مهم رو عنوان کنم:
۱-اوبونتو سیستم یکپارچه ای داره و خیلی منظم و شیک و مجلسی طراحی شده برای نمونه میتونی کنترل پنل سیستم عامل ویندوز هشت رو با اوبونتو مقایسه کنی!
۲-قابلیت شخصی سازی در اوبونتو به مراتب خیلی بالاتر از سیستم عامل های  کد بسته مایکروسافته.
۳-امنیت در گنو/لینوکس به مراتب خیلی بالاتره و اصلا هیچ کسی نمیتونه این امنیت رو با امنیت ویندوز مقایسه کنه.
۴-توی اوبونتو ساختار پارتیشن ها(به دیفرگ هارد نیازی نیست) و همچنین  نصب برنامه ها همه روی یک مبنای مشترک انجام میشه به همین دلیل ساختار سیستم خود به خود حالت راک به خودش میگیره و پایدارتر هست.
۵-اوبونتو با تمام قدرت سخت افزار کار میکنه و میتونه در رندر و کامپایل و خروجی گرفتن ویدئوها و... سریع تر از ویندوز عمل کنه.
۶-اوبونتو ساختارش روی بستر اینترنت هم جلوتر از ویندوزه و هماهنگی بیشتری با نرم افزارهای اینترنتی داره(gmail,fb,yahoo,...) میتونی توی بخش سیستم ستینگ اکانت های آنلاینت رو معرفی کنی بهش.
۷-خیالت از ویروس و تروجان و ... همیشه راحته و ویروس کش وجودشون واقعا خنده داره!
۸-با هر آپدیت سیستم ،کرنل سیستم ارتقا پیدا میکنه و هر بار کلی درایور بهبود یافته و درایور جدید در هسته قرار میگیره که یک مزیت بسیار خوب محسوب میشه.
۹-اوبونتو به مراتب کمتر در حالت هنگ و کرش قرار میگیره و همیشه احساس خوش آیندی در استفاده از سیستمت داری.
۱۰-نرم افزارهای اوبونتو با اینکه رایگان هستن و شاید محیط پر گرافیکی هم در بعضی مواقع نداشته باشن ولی واقعا یاد بگیری خیلی پر کیفیت تر و بهتر عمل میکنن.
خوب این ده نکته تجربه کاری من هستن و قطعا تا صبح میتونم از مزیت هاش برات بنویسم.
« آخرین ویرایش: 13 دی 1393، 01:05 ب‌ظ توسط hamed_ubuntu »
تا میتونم باید تلاش کنم.همین

آفلاین osho

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 44
خیلی بهم برخورد داشتم یک فایا ورود با حجم ۱۰ mige رو با اوبونتو باز می کردم دیدم اصلا نمی تونی باز کنه ولی پشت یک pc با مشخصات کمتر از لب تابم باز کردم خیلی راحت باز شد
دیدم اوبونتو خیلی سنگینه که نمی تونه یک فایل ورود رو باز کنه.

آفلاین Amir Emad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 419
خیلی بهم برخورد داشتم یک فایا ورود با حجم ۱۰ mige رو با اوبونتو باز می کردم دیدم اصلا نمی تونی باز کنه ولی پشت یک pc با مشخصات کمتر از لب تابم باز کردم خیلی راحت باز شد

لینوکس بیشتر بدرد سرور میخوره بخاطر مزیت هایی که داره

دیدی که ابونتوفون شکست خورد

آفلاین abyz

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 83
    • تجربه‌های پراکنده
منم یه نکته‌ای اضافه کنم.

از دید کاربر نهایی هیچ تفاوتی میان ویندوز و اوبانتو وجود نداره. تجربه من میگه خانمم که یه مدت مجبور بود با یه سیستم که اوبانتو داشت استفاده کنه تقریبا جز یکم عجیب غریب بودن سیستم هیچ مشکلی نداشت و الان هم به راحتی بین لینوکس لپ تاپ من و ویندوز لپ تاپ خودش تقریبا تفاوتی قائل نمیشه و با هردوش کار میکنه.

یه سری تفاوت‌های فلسفی و کارکردی وجود داره که بسیاری از کاربران از جمله خود من در استفاده روزمره بهش توجه نمیکنن و نتیجه براشون مهمه
تجربه‌های پراکنده من http://blog.abyz.ir
بسازید شکست بخورید اما موفق شوید http://pretotyping.ir

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
اگر سیستمتون خیلی عملکرد کندی داره شاید صحیح پیکره بندی نشده یا...

اگر احساس میکنید اوبونتو یا هر گنو/لینوکس دیگه ای مزیتی براتون نداره خوب برید از سیستم عاملی که مناسب شما هست استفاده کنید اجباری نیست به استفاده از گنو/لینوکس.

اینجا یک لیست کلی از مزایا یا دلایل برتری گنو/لینوکس درج شده (ممکنه این لیست از نظر شما مزیت نباشه):

www.whylinuxisbetter.net
اگر علاقمند هستید یک فایل متنی چند گیگی درست کنیم و بعد ببینیم تو ویندوز سریع تر باز میشه یا گنو/لینوکس.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین علی ۵۰۰

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 775
فُرمَتِ فایلِ وُردِ شما چیه؟ :)

آفلاین CodeR

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 320
  • ..:: CodeR ::..
الان اگه دانیال بود همتون رو به رگبار میبست  ;D
gnu linux کلا خیلی بهتر از ویندوز هست دوست عزیز بشرطی بدونی چیزی که میخوایی رو از چه طریق باید بدستش بیاری .

اینکه دوستان میگن اوبونتو از کل منابع سیستم استفاده میکنه واقعا حقیقت داره و من بین استفاده با اوبونتو و با ویندوز مقایسه هایی کردم که به این نتیجه رسیدم .

نقل‌قول
اگر علاقمند هستید یک فایل متنی چند گیگی درست کنیم و بعد ببینیم تو ویندوز سریع تر باز میشه یا گنو/لینوکس.
بیخیال رفیق ،
یه فایل 400 مگ با ویندوز به زور باز میشه /

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
سلام من ۳ ماه دارم از اوبونتو استفاده می کنم ولی واقعا هیچ مزیتی رو نسبت به ویندوز ندیدم.

:|||||
ای خدا منو بکشه. چطور تا بحال به فکر خودم نرسیده بود؟!! راست می‌گینا. منم حالا که دقت می‌کنم می‌بینم واقعا در اوبونتو هیچ مزیتی رو نسبت به ویندوز ندیدم :|
نخیر من اشتباه می‌کنم. نه دیگه واقعا هیچ مزیتی نداره که بگیم.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
سلام . احتمالا فایل docx  بوده است که دیر باز شده است .    یادم می اید استادی داشتیم که از ترس ویروس جرات نمیکرد مموری اش رای برای چاپ نمونه سوال به کامپیوتر وصل کند . چند سال پیش داشتم با solidworks  در ویندوز پروژه ای را انجام میدادم و باید و فردای انروز نیز باید تحویل میشد  که یکدفعه انتی ویروس ما به سرش زد که کرک سالید را از بین ببرد ! تا صبح گرفتار شدم و به سختی پروژه را پایان دادم !  در حال حاضر هم هرگز هارد اکسترنال خود را به ویندوز وصل نخواهم کرد ! چون بکاپ دیگری ندارم و ممکن است سبب بروز مشکلات شود .
در مورد مقایسه با ویندوز هم اگر موضوع مقایسه باز کردن یک سایت باشد ممکن است از دید شما فرقی نداشته باشد ! اما حتی در همین مورد بسیار ساده هم فایروال خود و فایروال ویندوز را خاموش کنید و به سایتهایی که خطرناک (ویروسی ) معرفی شده اند سر بزنید !  :D
یکی از نکات مهم در این سیستم عامل کنترل خوب و استفاده بهینه از امکانات سیستم است . و نرم افزارها هم مثل ویندوز طراحی استاتیک ندارند .
همین الان اگر روی سیستم ویندوزی به شما یک مموری بدهند و انتی ویروس اپدیت نداشته باشید چقدر وحشت دارید از اینکه ان را متصل و باز کنید !   اگر روی یک سیستم نرم افزارهای پیچیده  مثل solid  abaqus  ansys  catia  با هم داشته باشید برای اسکن کردن باید چندین ساعت cpu شما روی 90٪  باشد !!  ;D
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین سمیرا

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 30
پاسخ : جه برتری اوبونتو نسبت به ویندوز داره
« پاسخ #10 : 13 دی 1393، 07:14 ب‌ظ »

سلام
به نظر من لزوما نباید یک چیز برتری نسبت به چیز دیگر داشته باشه تا ازش استفاده کرد. مثلا مشابه گوشی اپل با توجه به قیمتش  میتوان گوشی های بهتر با قیمت مناسبتر خرید و باتوجه به مشکلات دانلود برنامه ها در اپل و آی پد به نظر من گوشی های اندرویدی تا روزی که ایران زندگی میکنم بهتر است هرچند که خیلی ها داخل ایران این را قبول ندارند. فرق ویندوز و لینوکس در ایران کمه چون ما از برنامه های دزدی استفاده میکنیم و هزینه واقعی خرید ویندوز یا برنامه ها رو نمیدیم. به هرحال خیلی افراد دلایل خودشون دارند. من خودم به این دلیل از لینوکس استفاده کردم که میخواستم با بسته محاسباتی کوانتوم اسپرسو برای پروژه ام کار کنم و تحت محیط ویندوز قابل اجرا نبود و به جز اون از تنها چیزی که لذت میبرم این که دنبال آننتی ویروس نیستم و با خیال راحت فلش مموری بچه های دانشگاه رو به سیستم وصل میکنم و نگران ویروسی شدن نیستم. با چیزهای کوچیک هم میشه خوشحال بود ;)

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
پاسخ : جه برتری اوبونتو نسبت به ویندوز داره
« پاسخ #11 : 13 دی 1393، 08:58 ب‌ظ »
در این مورد به اندازه کافی پست زده شده، پیشنهاد می‌کنم پست‌هایی که قدیم زده شده رو بخونید.

چون این پست‌ها پتانسیل بالایی برای منحرف شدن دارند، از پذیرش چنین پست‌هایی معذوریم و متاسفانه باید قفل بکنمش.