انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: اضافه کردن هارد دوم  (دفعات بازدید: 1734 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 337
اضافه کردن هارد دوم
« : 14 دی 1393، 12:08 ب‌ظ »
با سلام
هارد سیستم من 500GB هست، (فقط لینوکس دارم) موقع نصب لینوکس گذاشتم خودش اتوماتیک پارتیشن بندی کنه (هارد خام و بدون هیچ پارتیشنی بود)
چون از نرم افزار xamp استفاده میکنم جا کم آوردم، تصمیم گرفتم هارد دیگه ای بهش اضافه کنم.

حالا اگه یه هارد 500GB دیگه هم بهش اضافه کنم. باید چکار کنم تا نرم افزارها برن توی اون؟؟
 اصلا راهی داره؟  ???

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
پاسخ : اضافه کردن هارد دوم
« پاسخ #1 : 14 دی 1393، 03:30 ب‌ظ »
بله امکانش هست.
می‌تونید بخشی از پارتیشن رو که در نظر دارید جدا کنید رو روی هارد جدید کلون کنید، بعد ماونت پوینت‌ها رو تنظیم کنید. توی همین انجمن این سوال قبلا پرسیده شده...

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 14 دی 1393، 11:59 ب‌ظ »
۵۰۰ گیگ برای نرم‌افزار؟ کلّ نرم‌افزارهای موجود برای اوبونتو در دنیا رو با هم نصب کنی فکر نکنم ۱۰۰ گیگ هم بشن. بهتره این جدیده رو بذاری به عنوان home و کلّ قبیله رو بذاری به عنوان root
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 337
« پاسخ #3 : 16 دی 1393، 07:29 ق‌ظ »
بله امکانش هست.
می‌تونید بخشی از پارتیشن رو که در نظر دارید جدا کنید رو روی هارد جدید کلون کنید، بعد ماونت پوینت‌ها رو تنظیم کنید. توی همین انجمن این سوال قبلا پرسیده شده...
با تشکر از شما دوست عزیز! راهنمایی خوبی بود  ;) (دقیقا میدونم همچین سوالی باید پرسیده شده باشه، ولی نمیدونستم چی سرچ کنم. الان که گفتین بهتر شد)

۵۰۰ گیگ برای نرم‌افزار؟ کلّ نرم‌افزارهای موجود برای اوبونتو در دنیا رو با هم نصب کنی فکر نکنم ۱۰۰ گیگ هم بشن. بهتره این جدیده رو بذاری به عنوان home و کلّ قبیله رو بذاری به عنوان root

میدونم دوست عزیز. اتفاقا یکی از 1000 دلیلی که از لینوکس خوشم میاد هم همینه که حجم همه برنامه هاش کمه!
اما استفاده خاصی که دارم باعث میشه حجم اطلاعات در مسیر برنامه هام زیاد بشه. همونطور که گفتم نرم افزار xampp رو نصب کردم بعنوان لوکال هاست؛ طبیعتا همش درحال بالارفتن حجم این پوشه هست.
بازم ممنون از جوابتون