انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: استفاده از Clonezilla Image در VirtualBox  (دفعات بازدید: 768 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
استفاده از Clonezilla Image در VirtualBox
« : 16 دی 1393، 08:20 ق‌ظ »
سلام دوستان

در سیستم خانه 2 تا HardDisk دارم:

- 80GB
بیش از 70GB پر شده.

- 500GB
بیش از 420GB پر شده.

کلا می خوام هر دو تا را کاملا Format کنم:
- در 80GB سیستم عامل نصب کنم ( Ubuntu, Debian, Ferdora, TinyCore, ... )
- از 500GB برای Home استفاده کنم. ( برای هر سیستم عامل یک Home جداگانه )

فعلا نه وقت دارم و نه حوصله تا بشینم و کلا بررسی کنم و ببینم چی لازمه هست و نیست.

برای همین می خوام از هر دو تا، با Clonezilla یک Backup کامل در یک HardDisk 2TB بگیرم.

از عمو گوگل در مورد استفاده از Clonezilla Image در VirtualBox پرسیدم.
یکی از نتایج:
http://www.ehow.com/how_12197027_convert-clonezilla-virtualbox.html

اما در هرجا به یک شکل متفاوت توضیح داده. برای همین می خوام شما دوستان عزیز که در این مورد تجربه دارید مرا راهنمایی کنید.

در سیستم خانه هم Windows 7 و هم Ubuntu 12.04.4 دارم.
در Windows نمی دونم چی دارم. ( به غیر از یکی دوبار برای نصب چنتا برنامه و آزمایش برای دوستام، فکر کنم بیش از 1سال میشه که کلا ازش استفاده نمی کنم. )
اما در Ubuntu می دونم و نیازشون دارم.

می خوام بدونم چطوری می تونم Backup تمام Partition ها را در VirtualBox وارد کنم و مثل یک سیستم کامل ازش استفاده کنم؟
میخوام وارد محیط سیستم عامل ها بشم. Windows مهم نیست، ولی اگر بشه خوبه. بیشتر برای من Ubuntu اهمیت داره.

می دونم می تونم Clonezilla Image را باز کنم و به محتوا دسترسی داشته باشم. اما می خوام بدونم میشه با VirtualBox وارد سیستم عامل ها شد؟

تا شما دوستان عزیز بیاین و جواب بدین، منم برم پای اون یکی سیستم و بزنم Backup بگیره.

باتوجه به قدیمی بودن سیستم و حجم  تقریبا 500GB اطلاعات فکر کنم تا ظهر طول بکشه  :'(

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
پاسخ : استفاده از Clonezilla Image در VirtualBox
« پاسخ #1 : 18 دی 1393، 05:07 ب‌ظ »
سلام دوستان

2 روز پیش که این موضوع را زدم، از HardDisk 80GB بعد از حدود 3 ساعت، پشتبان گیری و ذخیره در HardDisk 2TB کار تمام شد. ( 2 ساعت برای پشتبان گیری و 1 ساعت بررسی )
بعدشم به دلایلی وقت نشد تا از HardDisk 500GB پشتیانی بگیرم. تا دیروز ظهر نزدیک ساعت 2 بعد از ظهر
چون سیستم عامل Ubuntu و تمام اطلاعاتم در HardDisk 2TB بودن و بهشون نیاز داشتم، با Samba یک پوشه از HardDisk 2TB را اشتراک گذاشتم و زدم تا از اطلاعات در آن پوشه ذخیره بشه.
شاید باورتون نشه اما 434.0GB اطلاعات تازه امروز ظهر ساعت 2 بعد از ظهر فقط پشتیبان گیریش تموم شده و الان 3 ساعت هست که داره بررسی می کنه که اطلاعات سالم هستند یا نه و....

طبق زمان سنج، زمان باقی مانده برای اتمام بررسی 7 ساعت هست.

حالا اگر این بررسی تموم بشه، چطوری باید از Clonezilla Image در VirtualBox استفاده کنم؟