انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب کدام نسخه توصیه میشود  (دفعات بازدید: 1350 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین remix.hotel

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
نصب کدام نسخه توصیه میشود
« : 12 شهریور 1388، 04:12 ب‌ظ »
باسلام به جامعه عزیر اوبونتو  ؛من یه کم کمک و راهنمایی لازم دارم؟؟ از  اساتید خواهش میکنم   راهنمایی بفرماید
از اوبونتو  واسه دانلود افلاین استفاده میکردم <ver 8.XX>بعدش کم کم عاشقش شدم و سوپر اوبونتو  گیرم اومد که 1.2GBبود،الان یه ورژن دیگه که  <Ubuntu 9.10, 700MB.>و <,Ubuntu-Server 9,700MB.> رسید به دستم
من تازه کارم تو لینوکس و از قدیم البام با نسخه 3.1ویندوز شروع کردم تا حالا که سون دارم؛
جنتا سوال دارم اخرین ورژن اوبونتو کدام همست؟
1)با جدید تر شدن اوبونتو چی بهش اضافه میشه ایا مثل ویندوز جدید تر میشه   هست؟
2)بعضی وقتا نمیاد بالا فقط صفحه مشکی میاد !چطور میتونم درستش کنم؟
3)کار بر چطور میتونه اونو uninstalکنه؟ چون هیچ برنامهای که من دارم مثل پارتیشن مجیک و ترو امیج نمیتونه این پارتیشن رو شناسایی کنه؟ بوت فرام سی دی
4)واسه اینکه برنامه هاش کامل باشه میشه مثلا یه سوپر اوبونتو 8 رو به اوبونتو 9 اپگرید کرد؟ یه چیزی تو همین مایه ها!
5)در کنار سون یا داخل سون میشه اونو نصب کرد؟با برنامه که دقیقا اسمش یادم نیست ولی یه اکون ابی رنک داره و یه باکس اخر برنامه نوشته شده
از لطف شما پیشاپیش متشکرم.

آفلاین آیدین غریب‌نواز

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
  • فکر آزاد، دنیای آزاد
    • کلبهٔ آیدین در دنیای مجازی
پاسخ به: نصب کدام نسخه توصیه میشود
« پاسخ #1 : 12 شهریور 1388، 07:12 ب‌ظ »
سلام.
اوبونتو - کوبونتو - زوبونتو - edubuntu - ubuntugamers ...
کلی نسخه هست!

تفاوت اصلی نسخه ها در پکیج های پیش فرضشون هست. در حقیقت همه تقریبا یکی هستند و می تونید پکیج های یکی رو روی بقیه هم نصب کنید.

نقل‌قول
2)بعضی وقتا نمیاد بالا فقط صفحه مشکی میاد !چطور میتونم درستش کنم؟
احتمالا مشکل از درایور کارت گرافیک هست. درایور جدیدش رو نصب کنید. اگه مشخصات کارت گرافیک رو بدید، دوستان می تونن کمکتون کنن.

نقل‌قول
3)کار بر چطور میتونه اونو uninstalکنه؟ چون هیچ برنامهای که من دارم مثل پارتیشن مجیک و ترو امیج نمیتونه این پارتیشن رو شناسایی کنه؟ بوت فرام سی دی
لازم نیست پارتیشن ها شناسایی بشه! کافیه اون پارتیشن رو پاک کنید.  ;D بعد هم اگه خواستید بوت لودر خود ویندوز رو استفاده کنید، MBR رو رونویسی کنید.

نقل‌قول
5)در کنار سون یا داخل سون میشه اونو نصب کرد؟با برنامه که دقیقا اسمش یادم نیست ولی یه اکون ابی رنک داره و یه باکس اخر برنامه نوشته شده
احتمالا منظور شما VirtualBox هست!  ;) بله، هم میتونید کنار ویندوز نصب کنید (dual boot) هم داخل ویندوز به صورت مجازی. (البته من ترجیح می دم ویندوز رو روی گنو/لینوکس مجازی سازی کنم!)

تا حد توانم جواب دادم. جزییات فنی تر رو باید دوستان بگن!  :)

آفلاین remix.hotel

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
« پاسخ #2 : 13 شهریور 1388، 11:47 ب‌ظ »
اقا من خیلی داغونم میشه ادرس ای میلتو بدی بهم (اگه ممکنه)
یا سوالامو همین جا مطرح کنم تا شاید کسی هم مثل من همین مشکلا رو داشته باشه؟
از لطفتون ممنونم.

آفلاین آیدین غریب‌نواز

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
  • فکر آزاد، دنیای آزاد
    • کلبهٔ آیدین در دنیای مجازی
« پاسخ #3 : 14 شهریور 1388، 06:58 ب‌ظ »
می تونید سوال هاتون رو همین جا مطرح کنید. ممکن است من جواب تمامشون رو ندونم!
در ضمن، اگه یه جستجویی تو گوگل، یا تو همین انجمن انجام بدید، می تونید جواب خیلی چیزها رو پیدا کنید! خوشبختانه الان کلی مقاله فارسی آموزشی گوشه و کنار وب پیدا میشه. ;D

به هر حال من و دوستان هر کمکی از دستمون ساخته باشه انجام می دیم تا یک نفر دیگه رو هم به جمع حامیان نرم افزار آزاد اضافه کنیم.

آفلاین ahmed

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1069
    • یادداشت‌های یک دوست‌دار نرم‌افزارهای آزاد
« پاسخ #4 : 14 شهریور 1388، 08:21 ب‌ظ »
درود :)

نقل‌قول
1)با جدید تر شدن اوبونتو چی بهش اضافه میشه ایا مثل ویندوز جدید تر میشه   هست؟
این یکی از خاصیت‌های مهم نرم‌افزارهای آزاده. توی هر نسخهٔ اوبونتو کلی امکانات جدید اضافه می‌شه که بیشترشون درخواست کاربراست :)

نقل‌قول
4)واسه اینکه برنامه هاش کامل باشه میشه مثلا یه سوپر اوبونتو 8 رو به اوبونتو 9 اپگرید کرد؟ یه چیزی تو همین مایه ها!
بله. البته مثلا نمی‌تونید نسخهٔ ۷٫۱۰ رو مستقیما به ۹٫۰۴ تبدیل کنید. بلکه باید نسخه به نسخه پیش برید :)