انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: استفاده از چند Internet به صورت همزمان و جدا!!!  (دفعات بازدید: 6428 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
سلام دوستان

در حال حاضر یک Internet شرکتی دارم و حجمی هست، و قیمت ها هم نسبتا بالا.

می خوام برم از مخابرات Internet بگیرم و همزمان 2 تا Internet داشته باشم.

شاید هم بعدا از 3G هم استفاده کنم.

برای خلاصه شدن دو تا اصطلاح درست میکنم:
1- Internet مخابرات = eth0
2- Internet شرکتی = eth1

می خوام 2 تا کار متفاوت انجام بدم.

1- از eth0 فقط برای Download های سنگین استفاده کنم.
می خوام تنظیم کنم که Update سیستم عامل و برنامه هایی مثل UGET بتونند از eth0 استفاده کنند.
و برنامه های دیگر از eth1 استفاده کنند.

2- در صورت نیاز بتونم هر دو تا ارتباط را Load Balancing کنم.
چون eth1 شبها رایگان هست.

لطفا راه حلهایی مثل استفاده از VirtualBox ندهید.

قبلا در مورد Load Balancing موضوع زدم، اما کسی پاسخ نداده.
http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=91392.0

آفلاین KraToS

• Full Member
  • *
  • ارسال: 148
    • KraToS . Ir
تا جایی که سواد من میرسه هر سیستم فقط یک آی پی میتونه بگیره که به اینترنت وصل بشه و به صورت همزمان بخواین استفاده کنین فکر نمیکنم امکان پذیر باشه ( توی ویندوز معمولی ) ، البته دوستان بهتر از من میتونن راهنمایی کنن
ولی من با وایرلس به اینترنت وصل بودم و از طریق کابل شبکه فایل هامو انتقال میدادم توی اوبونتو که همینم تو ویندوز امکان پذیر نبود
Information is POWER. But like all POWER, There are those who want to keep it for themselves.
- Aaron Swartz
1986-2013

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
هر کارت شبکه میتونه یه IP بگیره. حالا اون سیستم ممکنه چند کارت شبکه داشته باشه :)
یادمه تو ویندوز یه برنامه بود که مثلا دو تا اشتراک مختلف اینترنت مثل چیزی که دوستمون گفت داشتی،میتونستی دوتاش رو باهم یکی کنی(واسه دانلود شبانه که بعضا ممکنه سرعت کم باشه و هر دو ISP ساعت رایگان داشته باشند خوب بود که سرعت هر دو میومد روی هم :D)
ولی برعکسش که دوستمون میخواد جدا استفاده کنه نمیدونم چه جوری میشه(یعنی تا حالا بهش فکر نکرده بودم :P)

آفلاین Amir Emad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 419
از Wonder Shaper استفاده کن
و میتونی تنظیماتی که میخوای رو در /etc/network/interfaces انجام بدی
ولی این فقط برای تنظیمات کلی هست اگر نرم افزاری بخوای استفاده کنی نمیشه

بهتره یک لودبالانسر تهیه کنی و براش رول بنویسی . که مثلا از ساعت 1 نصفه شب تا هشت صبح eth1 رو قطع کنه و از مخابرات استفاده کنه

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
تا جایی که سواد من میرسه هر سیستم فقط یک آی پی میتونه بگیره که به اینترنت وصل بشه و به صورت همزمان بخواین استفاده کنین فکر نمیکنم امکان پذیر باشه ( توی ویندوز معمولی ) ، البته دوستان بهتر از من میتونن راهنمایی کنن
ولی من با وایرلس به اینترنت وصل بودم و از طریق کابل شبکه فایل هامو انتقال میدادم توی اوبونتو که همینم تو ویندوز امکان پذیر نبود
قصد جسارت ندارم، اما برای اصلاح گفته شما باید بگم: هر سیستم می تونه بی نهایت IP بگیره، تعداد IP به تعداد اتصالات بر میگیرده.
برای اتصال به Internet ما از Modem استفاده می کنیم. که می توان در یک سیستم از چندین Modem استفاده کرد.

هر کارت شبکه میتونه یه IP بگیره. حالا اون سیستم ممکنه چند کارت شبکه داشته باشه :)
یادمه تو ویندوز یه برنامه بود که مثلا دو تا اشتراک مختلف اینترنت مثل چیزی که دوستمون گفت داشتی،میتونستی دوتاش رو باهم یکی کنی(واسه دانلود شبانه که بعضا ممکنه سرعت کم باشه و هر دو ISP ساعت رایگان داشته باشند خوب بود که سرعت هر دو میومد روی هم :D)
ولی برعکسش که دوستمون میخواد جدا استفاده کنه نمیدونم چه جوری میشه(یعنی تا حالا بهش فکر نکرده بودم :P)
اون برنامه که فرموید در Windows کار Load Balancing انجام میده.
اما برای GNU/Linux پیدا نکردم. یه مقدار هم Config کردنش پیچیده هست. برای همین دنبال یه راه حل ساده هستم.

در مورد جدا استفاده کردن هم باید راهی باشه که بشه کاری کرد تا ارتباطات برنامه ها را مدیریت کرد.
تا تنظیم کرد کدام برنامه از کدام ارتباط استفاده کند.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *

بهتره یک لودبالانسر تهیه کنی و براش رول بنویسی . که مثلا از ساعت 1 نصفه شب تا هشت صبح eth1 رو قطع کنه و از مخابرات استفاده کنه
تا اونجا که میدونم Wonder Shaper برای مدیریت مصرف هست و نمیشه باهاش کاری های دیگه انجام داد. میشه؟ ???

من نمی خوام یک ارتباط را قطع کنم و ارتباط دیگر را وصل کنم. ( قصد جسارت ندارم، اما این کار را می دونم چطوری باید انجام بدم )

من میخوام بعضی برنامه ها را به یک ارتباط و بعضی دیگر را به ارتباطی دیگر وصل کنم.
و در بعضی مواقعه این ارتباط ها را با هم جمع کنم تا سرعت بیشتری داشته باشم.

آفلاین Amir Emad

• Sr. Member
  • *

تا اونجا که میدونم Wonder Shaper برای مدیریت مصرف هست و نمیشه باهاش کاری های دیگه انجام داد. میشه؟ ???

من نمی خوام یک ارتباط را قطع کنم و ارتباط دیگر را وصل کنم. ( قصد جسارت ندارم، اما این کار را می دونم چطوری باید انجام بدم )

من میخوام بعضی برنامه ها را به یک ارتباط و بعضی دیگر را به ارتباطی دیگر وصل کنم.
و در بعضی مواقعه این ارتباط ها را با هم جمع کنم تا سرعت بیشتری داشته باشم.

خب وقتی شما پاسخ سوالتون رو میدونید دیگه برای چی تاپیک میزنید ؟

این که گفتید نرم افزار رو میخواین کنترل کنید همچین چیزی امکان پذیر نیست و تنها راهی که به فکرم میرسه استفاده از پروکسی هست

یک سیستم با دو کارت شبکه دارید و روی اون یک پروکسی سرور ران میکنید . با اکانتینگ و این داستان ها پروکسی های تولید میکنید
که یکی از Eth1 و دیگری از eth0 استفاده بکنه

اون وقت تو برنامه های دلخواهتون پروکسی دلخواهتون رو انتخواب میکنید !

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
??? ??? ??? ??? ???
پاسخ سوال خودمو میدونم و خودم خبر ندارم؟ ??? ??? ???
 ??? ??? ??? ??? ???

این که گفتید نرم افزار رو میخواین کنترل کنید همچین چیزی امکان پذیر نیست
من نمی خوام نرم افزار را مدیریت کنم. می خوام ارتباط نرم افزار را مدیریت کنم.

تنها راهی که به فکرم میرسه استفاده از پروکسی هست

یک سیستم با دو کارت شبکه دارید و روی اون یک پروکسی سرور ران میکنید . با اکانتینگ و این داستان ها پروکسی های تولید میکنید

لطفا بیشتر توضیح دهید و در صورت امکان آموزش قرار دهید.

اما یک نکته: روش Proxy می تونه در حالتی که Download مستقیم باشه، کاربرد داشته باشه.
اما در بعضی Download در Proxy مشخصات لازم برای VPN را وارد میکنم.
آیا می توان همزمان به 2 تا Proxy وصل شد؟

راستی این راهم اضافه کنم من معمولا در برنامه هام برای عبور از Filter از Proxy استفاده میکنم.

آفلاین Amir Emad

• Sr. Member
  • *
??? ??? ??? ??? ???
پاسخ سوال خودمو میدونم و خودم خبر ندارم؟ ??? ??? ???
 ??? ??? ??? ??? ???

این که گفتید نرم افزار رو میخواین کنترل کنید همچین چیزی امکان پذیر نیست
من نمی خوام نرم افزار را مدیریت کنم. می خوام ارتباط نرم افزار را مدیریت کنم.

تنها راهی که به فکرم میرسه استفاده از پروکسی هست

لطفا بیشتر توضیح دهید و در صورت امکان آموزش قرار دهید.

اما یک نکته: روش Proxy می تونه در حالتی که Download مستقیم باشه، کاربرد داشته باشه.
اما در بعضی Download در Proxy مشخصات لازم برای VPN را وارد میکنم.
آیا می توان همزمان به 2 تا Proxy وصل شد؟

راستی این راهم اضافه کنم من معمولا در برنامه هام برای عبور از Filter از Proxy استفاده میکنم.

طبق قوانین انجمن نمیشه درباره این بحث کرد ولی به صورت معمولی :

شما برای هر برنامه ای که میخواید استفاده کنید باید پروکسی ست کنید !

برای خود لینوکس هم باید یک پروکسی جدا ست کنید

در سیستمی که سرور کردید 3 کارت شبکه دارید !

تنظیم میکنید پروکسی اول با ایپی 3030:10.10.10.1 تمام ترافیک شبکه رو به eth0 عبور بکنه

و در تنظیمات پروکسی دوم تنظیم میکنید تمام ترافیک شبکه رو به eth1 عبور کنه با ایپی 10.10.10.1:2020

حالا یک کارت شبکه دارید به نام eth3 ! شبکه داخلی خودتون هست ! با ایپی 10.10.10.1

که شما تو سیستم خودتون مثلا فایرفاکس این ایپی رو به عنوان پروکسی ست میکنید !

حالا اگه دانلود از مخابرات داشته باشید از 10.10.10.1:3030 استفاده میکنید

یا اگه دانلود عادی باشه از ایپی 10.10.10.1:2020 استفاده میکنید

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
طبق قوانین انجمن نمیشه درباره این بحث کرد ولی به صورت معمولی :

شما برای هر برنامه ای که میخواید استفاده کنید باید پروکسی ست کنید !

برای خود لینوکس هم باید یک پروکسی جدا ست کنید

در سیستمی که سرور کردید 3 کارت شبکه دارید !

تنظیم میکنید پروکسی اول با ایپی 3030:10.10.10.1 تمام ترافیک شبکه رو به eth0 عبور بکنه

و در تنظیمات پروکسی دوم تنظیم میکنید تمام ترافیک شبکه رو به eth1 عبور کنه با ایپی 10.10.10.1:2020

حالا یک کارت شبکه دارید به نام eth3 ! شبکه داخلی خودتون هست ! با ایپی 10.10.10.1

که شما تو سیستم خودتون مثلا فایرفاکس این ایپی رو به عنوان پروکسی ست میکنید !

حالا اگه دانلود از مخابرات داشته باشید از 10.10.10.1:3030 استفاده میکنید

یا اگه دانلود عادی باشه از ایپی 10.10.10.1:2020 استفاده میکنید
روش کار را متوجه شدم، اما نمی دونم باید چطوری اجرایی کنم.

اما همانطور که گفتم در این روش یکی از مشکلات اصلی من اینه که دیگه نمی تونم از تحریم را دور بزنم. چون در برنامه ها Proxy را تنظیم کرده ام.

یه سوال: این برنامه هایی که میگن کدام نرم اقزار در حال استفاده از Internet هست و چقدر استفاده میکنه و... و میشه تنظیم کرد که کدام نرم اقزار به Internet دسترسی داشته باشه و کدام نداشته باشه.

برنامه مشابه ای وجود نداره که بشه باهاش این کاری که می خوام را انجام بدم. و بگم کدام نرم افزار به کدام شبکه وصل بشه؟

آفلاین KraToS

• Full Member
  • *
  • ارسال: 148
    • KraToS . Ir
قصد جسارت ندارم، اما برای اصلاح گفته شما باید بگم: هر سیستم می تونه بی نهایت IP بگیره، تعداد IP به تعداد اتصالات بر میگیرده.
برای اتصال به Internet ما از Modem استفاده می کنیم. که می توان در یک سیستم از چندین Modem استفاده کرد.

خیر خواهش میکنم ٫ هیچ چیز بهتر از یاد گرفتن نیست ٫ ممنون که اشتباه بنده رو گوشزد فرمودید
Information is POWER. But like all POWER, There are those who want to keep it for themselves.
- Aaron Swartz
1986-2013

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
شما می‌تونید تعداد نامحدودی آی‌پی داشته باشید ولی تنها یک Default Gateway روی سیستم قرار می‌گیره. می‌شه از چندین Gateway استفاده کرد، ولی برای این کار باید Routing انجام بدید و با iptables می‌شه اینکار رو انجام داد، مثلا هر بسته‌ها رو به ترتیب به هر کدوم از کارت‌شبکه‌ها فرستاده بشه.

اگر بخواید بصورت نرم‌افزاری کنترل رو انجام بدید، یک نرم‌افزار Proxy نیاز دارید که بتونید توی اون Interface مورد استفاده رو مشخص کنید و بعد دو بار اون رو روی دو پورت مختلف اجرا کنید. حالا هر وقت از پورت اول استفاده کنید، از Interface اول استفاده می‌شه و هر وقت از پورت دوم استفاده کنید، از Interface دوم استفاده می‌شه.

در صورتی که از یک HTTP Proxy دیگه روی این Proxy می‌خواید استفاده کنید، باید از Socks Proxy Serverها استفاده کنید.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
شما می‌تونید تعداد نامحدودی آی‌پی داشته باشید ولی تنها یک Default Gateway روی سیستم قرار می‌گیره. می‌شه از چندین Gateway استفاده کرد، ولی برای این کار باید Routing انجام بدید و با iptables می‌شه اینکار رو انجام داد، مثلا هر بسته‌ها رو به ترتیب به هر کدوم از کارت‌شبکه‌ها فرستاده بشه.

اگر بخواید بصورت نرم‌افزاری کنترل رو انجام بدید، یک نرم‌افزار Proxy نیاز دارید که بتونید توی اون Interface مورد استفاده رو مشخص کنید و بعد دو بار اون رو روی دو پورت مختلف اجرا کنید. حالا هر وقت از پورت اول استفاده کنید، از Interface اول استفاده می‌شه و هر وقت از پورت دوم استفاده کنید، از Interface دوم استفاده می‌شه.

در صورتی که از یک HTTP Proxy دیگه روی این Proxy می‌خواید استفاده کنید، باید از Socks Proxy Serverها استفاده کنید.
می دونم بر خلاف قوانین هست، فقط اگر لطفا کنید یک آموزش قرار بدین ممنون میشم.
اگر اینجا نمیشه در پ.خ بگین.
« آخرین ویرایش: 26 دی 1393، 04:49 ب‌ظ توسط { AliReaza } »

آفلاین 藤沼

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
یک نگاهی به لینک‌ زیر بیندازید:
http://brief.ly/~fwpAa

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
یک نگاهی به لینک‌ زیر بیندازید:
http://brief.ly/~fwpAa
ممنون دوست عزیز

این آموزش ها برای Load Balancing هست.

فعلا تا یک سرویس Internet دیگر نداشته باشم، نمی تونم آزمایش کنم. سعی می کنم سریع بررسی کنم.