انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل Debian: Detect and mount CD-ROM  (دفعات بازدید: 14563 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
مشکل Debian: Detect and mount CD-ROM
« : 26 دی 1393، 09:13 ب‌ظ »
سلام دوستان

دارم روی سیستم خونه Debian 7.8.0 نصب می کنم.
Debian را با Grub2 از USB در سیستم اجرا میکنم و در مرحله Detect and mount CD-ROM با خطای " Incorrect CD-ROM detected " مواجعه میشم.

از عمو گوگل پرسیدم و بهم گفت اول Ctrl+Alt+F2 بزنم و دستور زیر را وارد کنم:
mount -t vfat /dev/sdb /cdrom
اما با خطای " mount: mounting /dev/sdb on /dcrom failed: Invalid argument " مواجعه شدم و باکلی آزمون و خطا به دستور زیر رسیدم:
mount -t vfat /dev/sdc1 /cdrom
اما بعد از عبور از Detect and mount CD-ROM در مرحله Load installer componenes from CD با خطای " Failed to copy file from CD-ROM. Retry? " مواجعه میشم.

برای همین دستور
ls /cdromزدم و دیدم که اطلاعات USB منو نمایش میده.

در نتیجه دستورات زیر را زدم:
umount /cdrom
mkdir /usb
mount -t vfat /dev/sdc1 /usb
mount -o loop /usb/boot/debian-7.8.0-amd64-DVD-1.iso /cdrom

اما حتی بعد از یک ربع صبر کردن mount نمیشه. ](*,)

از عمو گوگل پرسیدم، ولی همش از زیر کار در میره  ;D و جواب هایی میده که ربطی نداره  :(

چکار کنم؟

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
پاسخ : مشکل Debian: Detect and mount CD-ROM
« پاسخ #1 : 26 دی 1393، 09:31 ب‌ظ »
خوب من چند روز پیش دبیان جسی نصب کردم و همین مشکل رو داشتم ! البته بعدش به شکل غریبی حل شد !
خوب مشکل از اینجا شروع میشه که انگاری نصاب دبیان اول لود میشه و بعد فایل های نصب رو کپی میگیره، مشکل اینه که به صورت پیش فرض سیستم از روی cd میخواد نصب شه، بعد لود فایل های نصب رو می خواد از روی cd rom بخونه !
راه حلی که گفته بودن این بود که usb رو روی cd rom مونت کنیم که من نتونستم ! که شما هم انجام دادی و نتیجه نداد

اما بعد با unetbootin روی یک فلش دیگه ریختم و نصاب بدون هیچ مشکلی بالا اومد و نصب شد !
حالا نمیدونم مشکل از فلش من بود یا دبیان شما هم تونستی با یک فلش دیگه امتحان کن شاید شد !
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
« پاسخ #2 : 26 دی 1393، 11:29 ب‌ظ »
خوب من چند روز پیش دبیان جسی نصب کردم و همین مشکل رو داشتم ! البته بعدش به شکل غریبی حل شد !
خوب مشکل از اینجا شروع میشه که انگاری نصاب دبیان اول لود میشه و بعد فایل های نصب رو کپی میگیره، مشکل اینه که به صورت پیش فرض سیستم از روی cd میخواد نصب شه، بعد لود فایل های نصب رو می خواد از روی cd rom بخونه !
راه حلی که گفته بودن این بود که usb رو روی cd rom مونت کنیم که من نتونستم ! که شما هم انجام دادی و نتیجه نداد

اما بعد با unetbootin روی یک فلش دیگه ریختم و نصاب بدون هیچ مشکلی بالا اومد و نصب شد !
حالا نمیدونم مشکل از فلش من بود یا دبیان شما هم تونستی با یک فلش دیگه امتحان کن شاید شد !
دقیقا مشکل اینه که نمیتونه از cdrom نصاب را بخونه.

من می تونم USB را mount کنم. اما نکته اینجاست که وقتی از برنامه هایی مثل unetbootin برای ساخت USB Installer استفاده میشه، عملا تمام اطلاعات را در جای خود قرار میگیره و مثل یک CD یا DVD عمل میکنه و با mount کردن USB به عنوان cdrom همه چیز درست میشه.
اما وقتی ISO را boot کنید و بعد USB را mount کنید عملا اطلاعات اشتباه هست. در اصل باید ISO را mount کرد.

اما مشکل اصلی من اینه که نمی تونم ISO را mount کنم. حتی احتمال دادم که load طول بکشه و تا 30 دقیقه هم صبر کردم، اما نشد.

با خطای " mount: can't setup loop device: No space left on device " مواجعه میشم. در حالی که در USB بیش از 10GB فضای خالی هست.

به نظرتون مشکل از کجاست؟

احتمال میدم با mount کردن ISO مشکل برطرف میشه.

راستی دوستان file های نصاب چه فایل هایی هستند؟
شاید با copy کردن مستقیم نصاب ها در USB و تغییر مسیر خواندن file ها از ISO مشکل برطرف بشه.

آفلاین dostajn

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 47
« پاسخ #3 : 27 دی 1393، 06:36 ق‌ظ »
ُسلام
از عمونون  ;D خطاتون پرسیدم:
https://www.google.com/search?q=mount%3A+can%27t+setup+loop+device%3A+No+space+left+on+device&oq=mount%3A+can%27t+setup+loop+device%3A+No+space+left+on+device&aqs=chrome..69i57j69i58&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8
تولینک اول جواب داد:
Got it, needed to load the loop module before mounting. :)

modprobe loop

شاید به کار شما هم بیاد

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 27 دی 1393، 09:29 ق‌ظ »
ُسلام
https://www.google.com/search?q=mount%3A+can%27t+setup+loop+device%3A+No+space+left+on+device&oq=mount%3A+can%27t+setup+loop+device%3A+No+space+left+on+device&aqs=chrome..69i57j69i58&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8
تولینک اول جواب داد:

modprobe loop

شاید به کار شما هم بیاد
فکر کنم چون زیاد ازش سوال پرسیدم، از دستم خسته شده  ;D
خیلی بی معرفته، وقتی متن خطا رو بهش گفتم جواب درست و حسابی بهم نداد :(

حتما امتحان می کنم و نتیجه را میگم. فعلا با استفاده از unetbootin مشکل را درست کردم.
ولی من از روی عادت معمولا چندین بار سعی می کنم نصب انجام بدم، تا چشم بسته هم بتونم کار کنم.  ;D

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 27 دی 1393، 12:27 ب‌ظ »
ُسلام
تولینک اول جواب داد:

modprobe loop

شاید به کار شما هم بیاد
امتحان کردم، وقتی دستور زیر را میزنم:
modprobe loopبا خطای زیر مواجعه میشم:
libkmod: kmod_lookup_alias_from_builtin_file: could not open builtin file '/lib/modules/3.2.0-4-amd64/modules.builtin.bin'
FATAL: module loop not found.
از عمو گوگل پرسیدم:
https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=libkmod:+kmod_lookup_alias_from_builtin_file:+could+not+open+builtin+file+%27%2Flib%2Fmodules%2F3.2.0-4-amd64%2Fmodules.builtin.bin%27
اما نتونستم جواب پیدا کنم. :'(

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 27 دی 1393، 01:14 ب‌ظ »
الان میخوای iso رور روی cd-rom مونت کنی ؟

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 27 دی 1393، 01:21 ب‌ظ »
بله

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 27 دی 1393، 01:26 ب‌ظ »
بله

خوب اگه با مونت کردن iso مشکل داری زمان نصب، من قبلا یک بار میخواستم همچین کاری کنم یه ابتکار به خرج دادم و مشکلم ok شد !
اول iso رو توی یک سیستم عامل دیگه مونت کردم و کلش رو کپی کردم توی کل فولدر ! بعد اون فولدر رو با این دستور مونت کردم

mount --bind ~/debian/ /mnt/

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 27 دی 1393، 01:34 ب‌ظ »
خوب اگه با مونت کردن iso مشکل داری زمان نصب، من قبلا یک بار میخواستم همچین کاری کنم یه ابتکار به خرج دادم و مشکلم ok شد !
اول iso رو توی یک سیستم عامل دیگه مونت کردم و کلش رو کپی کردم توی کل فولدر ! بعد اون فولدر رو با این دستور مونت کردم

mount --bind ~/debian/ /mnt/
خیلی ممنون
اما این روش را هم امتحان کرده بودم.
و با خطا مواجعه شدم و cancel کردم.

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 27 دی 1393، 01:41 ب‌ظ »
خیلی ممنون
اما این روش را هم امتحان کرده بودم.
و با خطا مواجعه شدم و cancel کردم.

کپی iso تو حالت گرافیکی و تحت یوزر اگه انجام هم بشه کامل نیست (تجربه شخصی) اما:

اول iso رو مونت کن
sudo mount -o loop ~/debian.iso /mnt/
بعد هم کپی به فولدر :
sudo cp -rv /mnt/* ~/debian/

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 27 دی 1393، 07:22 ب‌ظ »
قطعی Internet کشت منو. الان بیش از 2 ساعت قطع بود. خدا Internet ازمون نگیره  ;D

کپی iso تو حالت گرافیکی و تحت یوزر اگه انجام هم بشه کامل نیست (تجربه شخصی) اما:

اول iso رو مونت کن
sudo mount -o loop ~/debian.iso /mnt/
بعد هم کپی به فولدر :
sudo cp -rv /mnt/* ~/debian/

در این حالت هم فرقی نداره و با چنتا خطا مواجعه شدم.

از دستور زیر برای جدا کردن خطاها استفاده کردم:
ubuntu@ubuntu:~$ sudo cp -rv /media/ubuntu/Debian\ 7.8.0\ amd64\ 1/ /media/ubuntu/87D1-B87F/debian > Desktop/debian.cp
cp: cannot create symbolic link ‘/media/ubuntu/87D1-B87F/debian/Debian 7.8.0 amd64 1/debian’: Operation not permitted
cp: cannot create symbolic link ‘/media/ubuntu/87D1-B87F/debian/Debian 7.8.0 amd64 1/dists/stable’: Operation not permitted
cp: cannot create symbolic link ‘/media/ubuntu/87D1-B87F/debian/Debian 7.8.0 amd64 1/doc/FAQ/html/ch-basic_defs.html’: Operation not permitted
cp: cannot create symbolic link ‘/media/ubuntu/87D1-B87F/debian/Debian 7.8.0 amd64 1/doc/FAQ/html/ch-choosing.html’: Operation not permitted
cp: cannot create symbolic link ‘/media/ubuntu/87D1-B87F/debian/Debian 7.8.0 amd64 1/doc/FAQ/html/ch-compat.html’: Operation not permitted
cp: cannot create symbolic link ‘/media/ubuntu/87D1-B87F/debian/Debian 7.8.0 amd64 1/doc/FAQ/html/ch-contributing.html’: Operation not permitted
cp: cannot create symbolic link ‘/media/ubuntu/87D1-B87F/debian/Debian 7.8.0 amd64 1/doc/FAQ/html/ch-customizing.html’: Operation not permitted
cp: cannot create symbolic link ‘/media/ubuntu/87D1-B87F/debian/Debian 7.8.0 amd64 1/doc/FAQ/html/ch-faqinfo.html’: Operation not permitted
cp: cannot create symbolic link ‘/media/ubuntu/87D1-B87F/debian/Debian 7.8.0 amd64 1/doc/FAQ/html/ch-ftparchives.html’: Operation not permitted
cp: cannot create symbolic link ‘/media/ubuntu/87D1-B87F/debian/Debian 7.8.0 amd64 1/doc/FAQ/html/ch-getting.html’: Operation not permitted
cp: cannot create symbolic link ‘/media/ubuntu/87D1-B87F/debian/Debian 7.8.0 amd64 1/doc/FAQ/html/ch-kernel.html’: Operation not permitted
cp: cannot create symbolic link ‘/media/ubuntu/87D1-B87F/debian/Debian 7.8.0 amd64 1/doc/FAQ/html/ch-nexttime.html’: Operation not permitted
cp: cannot create symbolic link ‘/media/ubuntu/87D1-B87F/debian/Debian 7.8.0 amd64 1/doc/FAQ/html/ch-pkgtools.html’: Operation not permitted
cp: cannot create symbolic link ‘/media/ubuntu/87D1-B87F/debian/Debian 7.8.0 amd64 1/doc/FAQ/html/ch-pkg_basics.html’: Operation not permitted
cp: cannot create symbolic link ‘/media/ubuntu/87D1-B87F/debian/Debian 7.8.0 amd64 1/doc/FAQ/html/ch-redistrib.html’: Operation not permitted
cp: cannot create symbolic link ‘/media/ubuntu/87D1-B87F/debian/Debian 7.8.0 amd64 1/doc/FAQ/html/ch-software.html’: Operation not permitted
cp: cannot create symbolic link ‘/media/ubuntu/87D1-B87F/debian/Debian 7.8.0 amd64 1/doc/FAQ/html/ch-support.html’: Operation not permitted
cp: cannot create symbolic link ‘/media/ubuntu/87D1-B87F/debian/Debian 7.8.0 amd64 1/doc/FAQ/html/ch-uptodate.html’: Operation not permitted
cp: cannot create symbolic link ‘/media/ubuntu/87D1-B87F/debian/Debian 7.8.0 amd64 1/doc/FAQ/html/footnotes.html’: Operation not permitted
cp: cannot create symbolic link ‘/media/ubuntu/87D1-B87F/debian/Debian 7.8.0 amd64 1/doc/FAQ/html/index.html’: Operation not permitted
cp: cannot create symbolic link ‘/media/ubuntu/87D1-B87F/debian/Debian 7.8.0 amd64 1/firmware/firmware-linux-free_3.2_all.deb’: Operation not permitted

در نهایت بدون توجه به خطاها USB را boot و پوشه را mount کردم به جای cdrom و به زیبایی کار کرد.

اما در ادامه 2 مشکل پیش آمد:
1- در مرحله Seftware selection فقط یک گزینه " Standard system utilities " وجود دارد. و گزینه های دیگری مثل " Laptop, Web Server, Mail Server,... " وجود ندارند.
2- در مرحله نصب GRUB با خطای " GRUB installation failed " مواجعه شدم.

در این مراحل باید چکار کنم؟ تا درست بشن؟

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 27 دی 1393، 09:05 ب‌ظ »
یه مشکل دیگه

این بار بجای boot کردن ISO مستقیما از خوده پوشه boot کردم.

اما این بار در مرحله Install the base system با خطای " Debootstrap Error " مواجعه شدم.  ](*,)
وقتی log را بررسی میکنم ( Alt+F4 ) با خطای زیر روبرو شدم:
Jan 17 17:25:01 main-menu[421]: INFO: Menu item 'bootstrap-base' selected
Jan 17 17:25:01 base-installer: error: exiting on error base-installer/no_codename
Jan 17 17:25:02 main-menu[421]: WARNING **: Configuring 'bootstrap-base' failed with error code 1
Jan 17 17:25:02 main-menu[421]: WARNING **: Menu item 'bootstrap-base' failed.
Jan 17 17:25:04 main-menu[421]: DEBUG: resolver (libgcc1): package doesn't exist (ignored)

فکر کنم وقت گذاشت برای رفع این مشکلات فایده نداشته باشه و باید صبر کرد تا خوده Debian به فکر درست کردن این مشکلات باشه.

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 27 دی 1393، 09:07 ب‌ظ »
debian 7.7 رو دارم و همین الان مونت و کپی کردم و بدون مشکل کپی شد دلیل این همه خطای عجیب و غریب رو نمیفهمم  :o

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 27 دی 1393، 11:17 ب‌ظ »
debian 7.7 رو دارم و همین الان مونت و کپی کردم و بدون مشکل کپی شد دلیل این همه خطای عجیب و غریب رو نمیفهمم  :o
اگر براتون مقدوره Debian 7.8.0 را بگیرین و ببینید چطوریه!!!
شاید در بروزرسانی 7.8.0 خراب کاری کرده باشن  :-X