انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با آماروک  (دفعات بازدید: 2174 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین vanta

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
مشکل با آماروک
« : 19 شهریور 1388، 03:11 ب‌ظ »
من آماروک از طریق add/remove اوبونتو نصب کردم قبلش هیچ فایل صوتی توصیوی روی سیتم من اجرا نمیشد با دستورات sudo apt-get clean
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras
با همچین دستورایی تونسم فایلهای صوتی تصویری رو اجرا کنم الان با پلیر پیش فرض اوبونتو اجرا میشن ولی آکماروک رو که اجرا میکنم هیچ اتفاقی نمیافته کسی میدونه چرا؟ممنون

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
پاسخ به: مشکل با آماروک
« پاسخ #1 : 19 شهریور 1388، 03:25 ب‌ظ »
یک راه حل همیشه اینه که برنامه رو از توی یک ترمینال اجرا کنی. اینجوری اشکالات رو می تونی توی ترمینال بخونی و تاحدی بفهمی که مشکل چیه.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین vanta

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #2 : 19 شهریور 1388، 10:15 ب‌ظ »
یک راه حل همیشه اینه که برنامه رو از توی یک ترمینال اجرا کنی. اینجوری اشکالات رو می تونی توی ترمینال بخونی و تاحدی بفهمی که مشکل چیه.

جادی جون برنامه ران میشه ولی نمیخونه از ترمینال چه جوری اجرا کنم چون زدم
sudo Amarok
اجرا نشد گفت کامند پیدا نشد

آفلاین sudotux

• *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #3 : 19 شهریور 1388، 11:01 ب‌ظ »
این دستور رو اجرا کن تا کدک های مورد نیاز برای آماروک نصب بشن:

sudo apt-get install kubuntu-restricted-extras

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
« پاسخ #4 : 20 شهریور 1388، 09:04 ب‌ظ »
اگر فقط می خواین فایل های MP3 رو اجرا کنید فقط کافیه پکیج libxine1-ffmpeg رو از طریق دستور زیر نصب کنید :

sudo aptitude install libxine1-ffmpeg
پیکیج kubuntu-restricted-extras رو که حسین جان گفت نزدیک به ۴۵ مگابایت حجمشه که شاید یه همچنین حجمی دانلودش برای خیلیا آزاردهنده باشه !

اگر فقط می خواین فرمت MP3 توی آماروک اجرا کنید پیشنهاد من تنها نصب libxine1-ffmpeg هستش...
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین sudotux

• *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #5 : 20 شهریور 1388، 09:23 ب‌ظ »
اگر فقط می خواین فایل های MP3 رو اجرا کنید فقط کافیه پکیج libxine1-ffmpeg رو از طریق دستور زیر نصب کنید :

sudo aptitude install libxine1-ffmpeg
پیکیج kubuntu-restricted-extras رو که حسین جان گفت نزدیک به ۴۵ مگابایت حجمشه که شاید یه همچنین حجمی دانلودش برای خیلیا آزاردهنده باشه !

اگر فقط می خواین فرمت MP3 توی آماروک اجرا کنید پیشنهاد من تنها نصب libxine1-ffmpeg هستش...

روزبه جان اتفاقا توی این فکر هم بودم که حجم این بسته زیاده , ولی چون ایشون اشاره کردند که بسته ی ubuntu-restricted-extras رو نصب کردند و از اونجایی که خیلی از پیش نیازهای ubuntu-restricted-extras و kubuntu-restricted-extras یکی هستند ( مثل جاوا , flashplugin و ... ) , بنابراین نباید نصب بسته ی kubuntu-restricted-extras حجم خیلی زیادی برای ایشون داشته باشه چون خیلی از پیش نیازها به واسطه ی نصب ubuntu-restricted-extras , نصب شدند.

آفلاین جادی

• *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #6 : 20 شهریور 1388، 09:39 ب‌ظ »
چرا سودو ؟ سودو وقتی است که بخوای چیزی رو با دسترسی مدیریتی اجرا کنی. در عین حال مشکل دستورت توی A اول بود که باید a باشه (: لینوکس به حروف بزرگ و کوچیک حساسه (: به راحتی بزن amarok و خلاص (:
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی