انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: ارتقا اوبونتو 13 به دیگر توزیع های هم خانواده  (دفعات بازدید: 2405 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین زهیر

• Newbie
  • *
  • ارسال: 15
سلام
من الان ابونتو 13 دارم می خواستم بپرسم:
1- آیا امکان آپدیتش به آخرین نسخه هست یا بهتره آخرین نسخه رو دوباره دانلود کنم (فرقی می کنه؟)
2- آیا امکان تغییر این توزیع به توریع های هم خانواده مثل کوبونتو و زوبونتو و اوبونتو استودیو و اوبونتو گنوم و لوبونتو هست؟ (مثلا دسکتاپ و نرم افزار هام رو به دسکتاپ و نرم افزار های پیش فرض این نسخه ها تغییر بدم) اگه میشه ممنون میشم دستور و نکات لازم برای هرکدومشون رو بگید.
خیلی ممنون

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
1-امکانش هست ولی امکان بوجود اومدن مشکل و ناپایداری و مشکل گرافیکی و ... هست
بهتره آخرین نسخه رو دانلود کنید که این مشکلات پیش نیاد

2- میتونید میزکار سایر توزیع ها رو نصب کنید
مثلا کی.دی.ای رو روی اوبونتو نصب کنید
ولی اگه میخوایید با یه توزیع به صورت دایمی کار کنید ، بهتره دانلودش کنید تا مشکلی بوجود نیاد :)
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین زهیر

• Newbie
  • *
با دانلود نرم افزاراهای دیک توزیع دیگه چی؟ مشکلی پیش نمیاد؟

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
اگه نرم افزار هایی که پیش فرض  میز کار دیگه ای هستند (مثل k3b برای kde) رو بخواین نصب کنید مشکلی نیست.
نصب میز کار دیگه هم در کنار میز کار اصلی هم مشکلی نداره ولی توزیع رو سنگین میکنه. و به اون بهینگی که پیش فرض روی یه توزیع باشه رو نداره اولش :)

آفلاین زهیر

• Newbie
  • *
اگه نرم افزار هایی که پیش فرض  میز کار دیگه ای هستند (مثل k3b برای kde) رو بخواین نصب کنید مشکلی نیست.
نصب میز کار دیگه هم در کنار میز کار اصلی هم مشکلی نداره ولی توزیع رو سنگین میکنه. و به اون بهینگی که پیش فرض روی یه توزیع باشه رو نداره اولش :)

اگه بخوام نرم افزار های اوبونتو استودیو رو روی زوبونتو نصب کنم(فقط نرم افزار هاش) چه دستوری رو باید اجرا کنم؟
میدونم یه دستوری هست که توش desktop ubuntustudio-  هست اما کاملش رو نمی دونم

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
دستور کلی نمیدونم داره یا نه ولی میتونی ببینی چه نرم افزار هایی داره و کدوماش رو میخوای بعد همونا رو تو سافتور سنتر جست و جو کن.
اگه همش رو میخوای خب بهتره کل اون توزیع رو دانلود کنی. اونم XFCE هست دسکتاپش ;)

آفلاین sajjad93

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 294
سلام
من الان ابونتو 13 دارم می خواستم بپرسم:
1- آیا امکان آپدیتش به آخرین نسخه هست یا بهتره آخرین نسخه رو دوباره دانلود کنم (فرقی می کنه؟)
2- آیا امکان تغییر این توزیع به توریع های هم خانواده مثل کوبونتو و زوبونتو و اوبونتو استودیو و اوبونتو گنوم و لوبونتو هست؟ (مثلا دسکتاپ و نرم افزار هام رو به دسکتاپ و نرم افزار های پیش فرض این نسخه ها تغییر بدم) اگه میشه ممنون میشم دستور و نکات لازم برای هرکدومشون رو بگید.
خیلی ممنون
۱۳ ها هردوشون(۱۳.۰۴ و ۱۳.۱۰) پشتیبانیشون تموم شده پس دیگه براشون آپدیت نمیاد، استفاده ازشون ریسک امنیته، به این راحتیا نمیشه نرم افزار براشون نصب کرد و...
 ۱۲.۰۴ یا ۱۴.۰۴ پشتیبانی بلند مدت دارند(هر کدوم تا ۵ سال بعد از انتشار) و ۱۴.۱۰ با پشتیبانی کوتاه مدت تا ۵-۶ ماه آینده پشتیبانیش تموم میشه.

آفلاین زهیر

• Newbie
  • *
دستور کلی نمیدونم داره یا نه ولی میتونی ببینی چه نرم افزار هایی داره و کدوماش رو میخوای بعد همونا رو تو سافتور سنتر جست و جو کن.

یه توزیع هست به اسم sabily که تو سایتش نوشته برای تبدیل اوبونتو به این توزیع می تونی این کارو بکنی:
If you have an old version of Ubuntu, less than 9.10, you should first upgrade your system:

sudo aptitude update && sudo aptitude safe-upgrade
sudo aptitude dist-upgrade
Then, to convert Ubuntu to Sabily, follow these steps:

Open a terminal window (Applications→Accessories→Terminal), and execute the following command:

sudo add-apt-repository ppa:sabily.team/ppa && sudo apt-get -q update
sudo apt-get install sabily
Answer ‘Yes’ when needed.

Finally, restart your computer to apply changes.

این دستور ها دقیقا چیکار میکنه؟ برای توزیع های دیگه هم میشه این کار رو کرد؟

آفلاین sajjad93

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 294

یه توزیع هست به اسم sabily که تو سایتش نوشته برای تبدیل اوبونتو به این توزیع می تونی این کارو بکنی:
If you have an old version of Ubuntu, less than 9.10, you should first upgrade your system:

sudo aptitude update && sudo aptitude safe-upgrade
sudo aptitude dist-upgrade
Then, to convert Ubuntu to Sabily, follow these steps:

Open a terminal window (Applications→Accessories→Terminal), and execute the following command:

sudo add-apt-repository ppa:sabily.team/ppa && sudo apt-get -q update
sudo apt-get install sabily
Answer ‘Yes’ when needed.

Finally, restart your computer to apply changes.

این دستور ها دقیقا چیکار میکنه؟ برای توزیع های دیگه هم میشه این کار رو کرد؟
سری اول دستورات برای بروزرسانی اوبونتو.
سری دوم دستورات برای اضافه کردن یک ppa و نصب یک برنامه مربوط به اون ppa است.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
نگارش ۱۳.۰۴ و ۱۳.۱۰ دیگه پشتیبانی نمی‌شن و هیچ‌کاری نمی‌تونی باهاشون بکنی. هرچیزی می‌خوای رو از نگارش‌های ۱۴.۰۴ یا ۱۴.۱۰ دوباره و از ابتدا نصب کن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن