انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فونت های پیشنهادی شما برای مشاهده ی بهتر صفحات وب (حل شد)  (دفعات بازدید: 2318 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3483
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
سلام دوستان.
من روزگارم سیاه شد از بس فونت تست کردم و این فایرفاکس آخرش درست نشد.
مشکلی که فایرفاکس داره (نمیدونم شاید همه ی مرورگرا اینجوری ان) اینه که فونت برای فارسی و فونت برای انگلیسی به صورت جدا ست نمی کنه. مثلا من بخوام کلمات فارسی وب رو با دروید عربی نسخ ببینم، مجبورم کلمات انگلیسی رو به صورت بدقواره تحمل کنم. چون دیگه نمیشه برای کلمات انگلیسی فونت مخصوص به خودش رو ست کرد. بخوام فونت انگلیسی خوبی ست کنم، دوباره کلمات فارسی بدقواره میشن.
تنظیمات فونت فایرفاکس رو که دیدین چجوریه. یه دیفالت فونت داره. بعد یه ادونس داره واسه تنظیمات بیشتر
این دیفالت فونت رو که میدونم بر اساس اون ادونس در آخر ست میشه. حالا میخوام بدونم اون بخش ادونس رو شما چه جوری انتخاب کردین که بهترین نتیجه رو بهتون داده؟
عکسی که پیوست کردم تنظیمات خودمه که خب انگلیسی رو خوب نشون میده ولی فارسی رو نه.
بهترین حالت به نظر شما چیه؟
(راستی در مورد Serif و Sans-serif هم اطلاع دارم.  ;) )
مرسی  ;)
« آخرین ویرایش: 10 بهمن 1393، 04:36 ب‌ظ توسط Rasubuntu »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
این که تو گذاشتی برای latin هست که انگلیسی‌ها رو تنظیم مي‌کنه. برای فارسی باید arabic رو تنظیم کنی. این برای منه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
دقیقا منظورم همین جاس.
خب من عربی رو انتخاب کنم دیگه فونت های انگلیسی خوبی نداره
الان اینکه شما سریف رو همون سریف گذاشتین. سنس سریف هم همون سنس سریف، مشکلی ندارین با فونت های انگلیسی؟
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
آقا یافتم.
قلقش رو پیدا کردم. ;)
این لاتین و عربی کل فونت های مرورگر رو شامل نمیشن. هر کدوم جداگونه تنظیم می کنه.  ;)
مرسی  ;)

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
فقط یه مشکل
برای اینکه بتونم همه ی سایتایی که سر میزنم رو با فونت دلخواهم ببینم، باعث شده بعضی از سایت ها یه آیکن هایی از قالباشون بپره جاش هیچی نشون نده. فکر کنم اینا از Symbol های رسمی اون فونت های خودشون استفاده می کردن. منم که تیک فونت های خودشون رو برداشتم  ;D
راهی هست که هم فونت خودم باشه هم اونا درست بشن؟

پ.ن:
برای فارسی (عربی) از Droid Arabic Naskh استفاده کردم
برای لاتین هم از Oxygen-Sans (فونت سیستمم  ;) )
« آخرین ویرایش: 10 بهمن 1393، 04:48 ب‌ظ توسط Rasubuntu »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
نمی‌شه دیگه… یا خرما یا خدا D:
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن