انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ۸.۰۴.۳ هارددیسک را به هنگام نصب نمی شناسد(حل شد)  (دفعات بازدید: 5826 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین kaveh01

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 40
سلام دوستان
من میخام ubuntu ۸.۰۴.۳ رو روی دستگاهم نصب کنم اما هارد دیسکم رو نمیشناسه به دلایلی نمیتونم از نسخه های بالاتر استفاده کنم مشخصات دستگاه من (hdd 750 western digital mainboartd gigabyte p43 sel (intel p43 ICH10)
با تشکر
« آخرین ویرایش: 25 شهریور 1388، 07:06 ب‌ظ توسط kaveh01 »

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
پاسخ به: ۸.۰۴.۳ هارددیسک را به هنگام نصب نمی ش
« پاسخ #1 : 25 شهریور 1388، 01:24 ب‌ظ »
سلام دوستان
من میخام ubuntu ۸.۰۴.۳ رو روی دستگاهم نصب کنم اما هارد دیسکم رو نمیشناسه به دلایلی نمیتونم از نسخه های بالاتر استفاده کنم مشخصات دستگاه من (hdd 750 western digital mainboartd gigabyte p43 sel (intel p43 ICH10)
با تشکر

سلام

اوبنتو 8.04 با ich10 مشکلی نداره روی مود ide ، ahci و raid تستش کردم میشه بیشتر توضیح بدین ( البته نسخه کرنل رو یادم نیست )

اگر ممکنه از اون صفحه نصب یه عکس یا پیغامی بگذارید

البته توی شرایط اینچنینی اگر براتون مقدور باشه بهترین گزینه استفاده از نسخه آلترنیت هستش

معمولا اون نسخه از این جور گیرها نمیده

موفق باشید
« آخرین ویرایش: 25 شهریور 1388، 01:26 ب‌ظ توسط HardyLaity »

آفلاین kaveh01

• Jr. Member
  • *
پاسخ به: ۸.۰۴.۳ هارددیسک را به هنگام نصب نمی شناسد
« پاسخ #2 : 25 شهریور 1388، 03:17 ب‌ظ »
سلام
اون قسمت که به صورت دستی پارتیشن میکنیم هیچ hdd نشان نمیده  :'( من روی فلش OS رونصب کردم بعد از نصب هم هارد رو نمیشناسه تو /dev هم من چیزی نمیبینم

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
پاسخ به: ۸.۰۴.۳ هارددیسک را به هنگام نصب نمی شناسد
« پاسخ #3 : 25 شهریور 1388، 05:47 ب‌ظ »
سلام
اون قسمت که به صورت دستی پارتیشن میکنیم هیچ hdd نشان نمیده  :'( من روی فلش OS رونصب کردم بعد از نصب هم هارد رو نمیشناسه تو /dev هم من چیزی نمیبینم

سلام

توی بایوس یه قسمت هستش که میتونید کنترلر رو رو حالت ahci یگذارید

این کار رو انجام بدین ، تست کنید ( البته این مد ممکنه با ویندوز xp مشکل داشته باشه ) بعد نتیجه رو بفرمائید

اگر مشکل لینوکس حل شد به راحتی میتونید مشکل xp رو حل کنید ( کافیه درایور ahci رو از روی cd مین بورد نصب کنید )

موفق باشید

آفلاین kaveh01

• Jr. Member
  • *
ممنون HardyLaity مشکلم حل شد . خشبختانه ویندوز هم ندارم  \\:D/

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 728
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
( کافیه درایور ahci رو از روی cd مین بورد نصب کنید )
چطوری نصب کنیم؟ وقتی ویندوز بالا نمی‌یاد چطوری واردش شم نصب کنم!؟ برای سون هم این درایور هست ???

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
پاسخ به: ۸.۰۴.۳ هارددیسک را به هنگام نصب نمی ش
« پاسخ #6 : 25 شهریور 1388، 08:58 ب‌ظ »
( کافیه درایور ahci رو از روی cd مین بورد نصب کنید )
چطوری نصب کنیم؟ وقتی ویندوز بالا نمی‌یاد چطوری واردش شم نصب کنم!؟ برای سون هم این درایور هست ???

از ویندوز ویستا به بعد نیاز به درایور نیست چون توسط خود ویستا ( و همینطور 7 ) ahci ساپورت میشه

اما برای xp شما اگر سیستمتون فلاپی داره با cd مین بوت کنید توی منوهاش یه قسمت داره که دیسک درایور میسازه ( یا میتونید از روی نت دانلود کنید )

فلاپی رو که ساختین ، وقتی که با cd بوت کردین در اولین صفحه آبی f6 بزنید بعد از یکم فکر کردن میگه فلاپی بزارید و .......

و اگر فلاپی ندارید با برنامه nlite درایورها رو به iso نصبتون اضافه کنید ، حالا یه cd نصب xp دارید که هارد رو روی مد ahci میشناسه

و باز هم اگر منظورتون xp موجود روی هارد هستش ، مود رو با حالت ide برگردونید ، xp رو بوت کنید ، درایور رو از روی cd نصب کنید ، سیستم رو ریست کنید و ahci کنید xp باید راحت بوت بشه

موفق باشید
« آخرین ویرایش: 25 شهریور 1388، 09:04 ب‌ظ توسط HardyLaity »

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 728
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
منم تا الان فکر می کردم این سون لعنتی ahci نیم خواد! اما الان که می خوام اسنو نصب کنم و باید تنظیم کنم رو حالت ahci می بینم سون بالا نمی یاد :o 

مادربورد هم ایسوس p5q و جالبه که دوست من که گیگا داره اصلا همچین مشکلی رو نداره :o

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
منم تا الان فکر می کردم این سون لعنتی ahci نیم خواد! اما الان که می خوام اسنو نصب کنم و باید تنظیم کنم رو حالت ahci می بینم سون بالا نمی یاد :o 

مادربورد هم ایسوس p5q و جالبه که دوست من که گیگا داره اصلا همچین مشکلی رو نداره :o

ایسوس اخیرا کلی درایور برای 7 ریلیز کرده توی سایتش بگردید ۹۹٪ پیدا میکنید