انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: درخواست معرفی اجرا کننده برنامه اندروید در اوبونتو  (دفعات بازدید: 5159 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
خخ میشه بگی کدوم یکی از اینا عیب لینوکس حساب میشن؟  :o
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین dante00700

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
یه برنامه بگید که کار فتوشاپ را بکنه

دقیقا کار فتوشاپ

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
عیب هی لینوکس:

1: ما تو ایرانیم تو ایرانم خیلی جاها اینترنت ندارند و تو لینوکس هر چی بخوای باید اینترنت داشته باشی تو ویندوز با یه جا به جایی فایل exe از این سیستم به اون یکی برنامت را بدست میاری

2:کار کردن با رابط گرافیکی را حت تره ویندوز 99٪ گرافیکیه لینوکس این طوری نیست

3:تنوع برنامه داره هر برنامه ای بخواهی است یه سری برنامه تو لینوکس نیست

4:برنامه های ویندوز بهتر مثلا مقایسه ی photoshop cs6 با gimp

5:تو یه سری برنامه ی مهندسی نقص داره مثلا اتوکد برنامه داریم جای اتوکد را نمی گیره

6:خیلی از شرکت ها پشتشبانی اش نمی کنند

جواب1) عزیزم فکر نکن اینکه خیلی راحت exe از اینور و از اون ور میگیری کار درستیه. برنامه رو آدم باید از سایت رسمی بگیره که مطمئن باشه اون برنامه بدافزار نداره. ماشالله که ویندوزیا تمام قوانین برنامه رو نخونده agree‌ میزنن میره پی کارش. بعد توقع دارن سیستمشون امن باشه.
بعد هم مثل اینکه شما نمی دونی تمام برنامه های نصبی لینوکس رو هم میشه روی سیستمای دیگه نصب کرد. کافیه فایل های debشون رو از پوشه آرشیو برداری و یه جا دیگه نصب کنی. یا اینکه مخازن کل اوبونتو رو دانلود کنی یا بخری و همه جا استفاده کنی. اینکه نمیدونی دلیل نمیشه که نباشه
درضمن:‌ویندوز هم تا یکی دو سال دیگه که همه چیز شد مترو اونوخ ببینم بازم اینو میگی یا نه. برنامه های مترو رو از کجا میاری؟ از استور. استور کجاست؟‌توی اینترنت. ویندوز هم تا چند وقت دیگه همه چیزش با اینترنت هست. اینکه توی ایران اینترنت مشکلات داره، تقصیر لینوکس یا ویندوزه؟؟

جواب2) خب مشکل همین جاس. لینوکس ویندوز نیست. قرار نیست لینوکس همون چیزی باشه که ویندوز هست. اگه همچین فکری داری پس لینوکس به دردت نمی خوره. ویندوز گرافیکی بهتره لینوکس متنی بهتره. حالا کدومش بهتره؟؟ یه ویندوزی براش گرافیک بهتره یه لینوکسی براش متن بهتره. شما مجبور نیستی لینوکس استفاده کنی وقتی نمی تونی با نرم افزار متنی کار کنی.
اینکه لینوکس قدرتش توی نرم افزار های متنیه، عیب لینوکسه؟

جواب3) تنوع برنامه؟؟ برای چی؟؟ توی لینوکس از یه برنامه ممکنه سه تا برنامه باشه. همین سه تا کافیه دیگه. نیاز نیست 1000 تا دانلود منیجر داشته باشه لینوکس. همون سه تا نیاز همه رو برطرف می کنه. و نرم افزار هایی داره که پلتفرم های دیگه هم ندارن. ببین اول باید بفهمی لینوکس چیه. بعد ازش استفاده کنی. توی لینوکس چرخ رو دوباره اختراع نمی کنن. پس نیاز نیست تنوع نرم افزاری داشته باشیم.

جواب4) خب شما چند وقت با فتوشاپ کردی؟ چند وقت با گیمپ کار کردی؟ هر دوتا رو طی مدت زمان یکسان کار کن بعد بیا بگو کدوم از کدوم بهتره. هر کاری با فتوشاپ می کنی با گیمپ هم می تونی. راجب به چیزی اگه میخوای نقد یا مقایسه انجام بدی، لطف کن به اندازه ی اون نرم افزاری که حالا میخوای باهاش مقایسه انجام بدی کار کن. 10 سال ویندوز داشتی؟؟ 10 سال هم لینوکس کار کن بعد مقایسه کن. 5 سال فتوشاپ کار کردی؟؟ 5 سال هم گیمپ کار کن بعد بگو کدوم بهتره. با دو روز کار کردن که هیچ مقایسه ای منطقی نیست. مثل این می مونه من با دو روزی که با مک او اس تن 10.6 و 10.9 کار کردم، بیام مک رو نقد کنم. اصلا منطقیه؟؟

جواب5) کاربرای لینوکسی نیاز به برنامه ی مهندسی نداشتن. شما نیاز داری؟؟‌بشین بنویس. بذار دیگران هم بعد از تو اگه نیاز داشتن از برنامه ت استفاده کنن. یا اینکه از معادل ها استفاده کن. اونی که دنبال تغییر نیست، برای چی پس اومده سمت لینوکس؟

جواب6) پشتیبانی نمی کنن چون:
الف) نیازی بهشون نداریم
ب) اونا به خاطر پول کار میکنن و لینوکس کاری به پول نداره
پ) اون برنامه ها انحصاری هستن و لینوکس حامی آزادی هست

یه برنامه بگید که کار فتوشاپ را بکنه

دقیقا کار فتوشاپ

Gimp - Inkscape
دقیقا کار فتوشاپ رو انجام میدن. باید بلد باشی ازشون استفاده کنی. چون روز اولی که فتوشاپ نصب کردی مطمئنا بلد نبودی و ماه ها و هفته ها کار کردی تا یاد گرفتی. اینم همین طور. یادت رفته که قبلا هم این سختی ها رو کشیدی. فتوشاپ رو که ذاتی بلد نبودی بودی؟؟ تو خونت موقع بدنیا اومدن که نبوده؟؟ باهاش کار کردی یاد گرفتی. لینوکس هم همین طور. یه دنیای جدید که بیشتر محتوای درونش هم جدیده و باید اونارو یاد بگیری.
میشه بپرسم دلیل اومدنت به لینوکس چی بوده؟؟ کلا هدفت چی بوده؟ چه کارهایی برای رسیدن به این دنیا انجام دادی؟؟
« آخرین ویرایش: 29 اسفند 1393، 01:52 ب‌ظ توسط Rasubuntu »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
برنامه ای که دقیقا کار فتوشاپ رو میکنه ، فتوشاپه
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
برنامه ای که دقیقا کار فتوشاپ رو میکنه ، فتوشاپه

بستگی داره طرف چجوری فکر کنه.
اگه منظور از فتوشاپ، برنامه ای برای روتوش و تغییر تصاویر باشه (به عبارتی نیاز به برنامه ای برای روتوش عکس داشته باشه) پس  هر برنامه ای می تونی کار فتوشاپ رو انجام بده.
ولی اگه منظور از فتوشاپ، خود نرم افزار باشه (مثلا میگن فلان عکس فتوشاپیه. در صورتی که اون عکس ممکنه با نرم افزار paint دستکاری شده باشه  ;D) آره. فقط فتوشاپه که کار فتوشاپ رو می کنه.
باید ببینی نیازت مهمه یا صرفا اسم یه برنامه که بین مردم جا افتاده  ;)

آفلاین dante00700

• Full Member
  • *
بحث اندرویید را به مقایسه کشوندین هان؟ ;D ;D

من طرف لینوکس هستم ولی باید قبول کنید هر چیزی مشکل داره این بحث باز ی و برنامه مشکل لینوکس نیست قبول دارم اما چرا برای ویندوز این طور نیست دلایلش ذکر شد اما به خاطر ای دلیل ها نمی شه کاری نکرد و گفت مشکله لینوکس نیست باید حل بشه.

مگه نه؟ :o :o ;D ;D

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
بحث اندرویید را به مقایسه کشوندین هان؟ ;D ;D

من طرف لینوکس هستم ولی باید قبول کنید هر چیزی مشکل داره این بحث باز ی و برنامه مشکل لینوکس نیست قبول دارم اما چرا برای ویندوز این طور نیست دلایلش ذکر شد اما به خاطر ای دلیل ها نمی شه کاری نکرد و گفت مشکله لینوکس نیست باید حل بشه.

مگه نه؟ :o :o ;D ;D

ما کشوندیم؟؟؟  :o
بدهکار هم شدیم؟  ](*,)

آره هرچیزی یه مشکلی داره. ولی باید بدونی چه چیزی عیبه یا چه چیزی ویژگیه
ویندوز یه سیستم عامل بوده که از قدیم برای بازی و مولتی مدیا ساخته شده. لینوکس سیستم عاملی بوده که از قدیم برای امنیت و شبکه ساخته شده. حالا باید ببینی شبکه و امنیت توی این دنیا مهم تره یا بازی  ;)
شما می بینی بازی نیست خب براش بازی بساز. دیگران نیازی نداشتن که بسازن.
بعدشم شما باید اول بفهمی بازی یعنی چی. بازی یه چیز سرگرم کننده هست که آدم رو از مشکلات و دغدغه های زندگی دور میکنه و یکم برای آدم سرگرمی میاره. حالا بتلفید بازی کنی یا لوگارو چه فرقی داره؟ مهم بازی کردنه.
لینوکس کلی بازی داره. حتی بازی های متنی که می تونن سرگرم کننده باشن.
تا زمانی که شما فکر کنی فلان بازی ویندوز بهش میگن بازی ولی به بازی های لینوکس نمی گن بازی یا وقتی به برنامه ی روتوش عکس بگی فتوشاپ و چون توی لینوکس فتوشاپ نباشه بگی همچین، به جایی نمیرسی.
به قول عیسی جان، شما یه عیب یا مشکل لینوکس رو بگو که واقعا مشکل باشه.
بازم میگم. لینوکس ویندوز نیست. پس منطقی نیست بگی چرا واسه ویندوز اینطوری نیست!
به نظر من یکم راجب به لینوکس تحقیق کن. برو تو سایت جادی. سرچ کن لینوکس ویندوز نیست! سه تا مطلب داره بخونشون. تا به درک واقعی تری از لینوکس برسی. یا اینکه پروفایل spirits رو نگاه کن. توی امضاش یه لینک از گوگل درایو داره. اونو بخون.
« آخرین ویرایش: 29 اسفند 1393، 02:23 ب‌ظ توسط Rasubuntu »

آفلاین dante00700

• Full Member
  • *
خوب همه چیز ویندوز که بهتره !
چرا از ویندوز استفاده نمیکنید ؟ :)
پست هاتون داره به سمت ترول بازی میره

اگه مینیون همچین حرفی نمی زد من هم کشش نمی دادم بعدش هم یک گیمر واقعی می تونه بگه Call Of Duty Advance warfare بده و بازی های متنی لینوکس خوبن

آقایون من غلط کردم لینوکس هیچ عیبی نداره هیچی شما درست می گید

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
تاپیک به انحراف کشیده شد.
اگه واقعا فکر می کنی لینوکس مشکل داره. مشکلات رو توی یه تاپیک جدید بنویس تا اونجا بچه ها روشنت کنن.  ;)

آفلاین dante00700

• Full Member
  • *
تاپیک گذشته شد بیایید انجمن عمومی!!!! ;) ;) ;)