انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: برطرف کردن مشکلات UI بدون ریست کردن سیستم! (حل شد)  (دفعات بازدید: 23049 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آنلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3501
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
سلام دوستان.
دیدین که بعضی اوقات ممکنه توی میزکار چیزی درست کار نکنه یا کلا مشکل واسش پیش بیاد
مثلا من امروز یه دفعه ای کلا دیگه نمی تونم وقتی کیبوردم رو بین زبون انگلیسی و فارسی سوییچ می کنم، توی پنل هم سوییچ کردنش رو ببینم. کلا جوری شده انگاری از کار افتاده. واسه همین تنظیم Window (که برای سوییچ خودکار بین پنجره ها هست) هم دیگه کار نمی کنه.
توی تنظیمات هم رفتم و یه خورده دستکاری کردم گفتم شاید یه تکونی به خودش بده. ولی مثل اینکه تا ریست نکنم درست نمیشه.
میخوام بدونم با چه دستوراتی میشه UI رو ریستارت کرد بدون اینکه سیستم ریست بشه؟؟
مثلا یه دستور بود واسه ریست پلاسما ولی وقتی من اون دستور رو بزنم دیگه تا ریست نکنم، نمیتونم ترمینال رو ببندم. اگه ببندم دوباره برمیگرده به حالت قبل. فقط تا زمانی پلاسمایی که ریست کردم جواب میده که ترمینال باز باشه. یعنی جوریه که انگاری پروسه ی پلاسما توی ترمینال باقی می مونه و چه قطعش کنم یا چه ببندم ترمینال رو، باز برمیگرده به پلاسمایی که مشکل داشته.
الان مثلا برای اینکه ویجت و تنظیمات کیبوردم ریست بشه باید چه دستوری بزنم؟ همون دستور ریست پلاسما؟
من نمیخوام از Session خارج بشم. فقط میخوام اون بخش مربوط به میزکارم ریست بشه  ;)
مرسی  ;)
« آخرین ویرایش: 27 فروردین 1394، 09:10 ب‌ظ توسط Rasubuntu »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
من این‌طور مواقع مدیر نمایش‌گر رو از یک TTY دیگه ریستارت می‌کنم، مثلا:
sudo service kdm stop
sudo service kdm start

آنلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
من این‌طور مواقع مدیر نمایش‌گر رو از یک TTY دیگه ریستارت می‌کنم، مثلا:
sudo service kdm stop
sudo service kdm start

kubuntu@Rasubuntu:~$ sudo service kdm stop
kdm: unrecognized service

توی  tty هم همینو میگه.  ](*,)
چه استارت چه استاپ همینو میگه  :'(
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آنلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
آهان. گرفتم.
کوبونتو kdm نداره. lightdm ‌داره
قبلا توی اوبونتونکست دسکتاپ از این دستور سرویس lightdm استفاده کرده بودم
ولی مشکل اینه که این دستور یوزر رو sign out می کنه.
من نمیخوام از Session خارج بشم. فقط میخوام اون بخش مربوط به میزکارم ریست بشه  ;)

آفلاین Ma3X

• *
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
خب پست اول رو به‌روز کن و به این نکته توش اشاره کن.

آنلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
چشم.
اشاره شد  ;)

این لینک رو نگاه کنین
http://askubuntu.com/questions/481329/can-i-restart-the-kde-plasma-desktop-without-logging-out
اونی که جواب صحیح انتخاب شده همونیه که من تو پست اول گفتم.
وقتی میزنم plasma-desktop & بدون مشکل پلاسمام ریست میشه و همه چی هم حل میشه. ولی؟
اون ترمینالی که من توش اون دستور رو زدم دیگه نباید ببندم. اگه ببندم دوباره برمیگرده سر همون پلاسمای مورد دار.
توی tty هم که میزنم کلا جواب نمیده. میگه اونجا دیسپلی وجود نداره  ;D
خب این دستور مال کل پلاسماس. حالا من بخوام مثلا فقط کیبوردش رو ریست کنم باید چیو بزنم؟

آفلاین Ma3X

• *
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
توی ترمینال ctrl + z بزن بعدش ببین می‌تونی ببندی؟

آنلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
توی ترمینال ctrl + z بزن بعدش ببین می‌تونی ببندی؟

نه اتفاقی نمی افته. بعد از زدن پلاسما اند میشه:

kubuntu@Rasubuntu:~$ plasma-desktop &
[1] 6195
kubuntu@Rasubuntu:~$ QDBusConnection: session D-Bus connection created before QCoreApplication. Application may misbehave.
QDBusConnection: session D-Bus connection created before QCoreApplication. Application may misbehave.

با کنترل + زد هم نمیشه. فقط با سی میشه که اونم بسته میشه و پلاسما برمیگرده

البته الان کیل نکردم پروسه رو که بعد بخوام دوباره استارتش کنم. همین جور وقتی پلاسما باز بود، دستور پلاسما-دسکتاپ رو زدم. ولی خب کلا جریانش همین جوریه. وقتی دستور رو میزنم دیگه نمی تونم قطعش کنم. باید صبر کنم تا زمانی که بعدش بخوام ریست کنم.
« آخرین ویرایش: 13 بهمن 1393، 09:54 ب‌ظ توسط Rasubuntu »

آنلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
پاسخ : برطرف کردن مشکلات UI بدون ریست کردن سیستم!
« پاسخ #8 : 19 فروردین 1394، 01:59 ب‌ظ »
سلام.
خدا خیری به جادی بده که LPIC رو یاد داد. این قضیه ی & آخر دستور برای مدیریت Jobs رو الان دیگه کاملا درک کردم  :D
خب اینجوری میشه پلاسمای جدید رو گذاشت توی بک گراند و خلاص.
ولی خب مثلا وقتی کیبورد سیستم قاط میزنه، چه دستوری برای درست کردنش هست؟ باید کجا دنبال سرویسش بگردم که مثلا مثل Pulse Audio یا Tor و ... بتونم ریستارتش کنم  ;)
(فکر کنم باید یه دید دیگه توی کلیپای جادی بزنم ببینم برای باز و بسته کردن سرویس ها چی باید بزنم. اوف کاشکی میشد توی فیلم ها سرچ کرد  ;D )

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
« پاسخ #9 : 20 فروردین 1394، 02:05 ب‌ظ »
توی گنوم شل alt+f2 رو میزنم مینویسم restart و اینتر، دسکتاپ رستارت میشه و برنامه های در حال اجرا هم به کارشون ادامه میدن، کلا چیز خوبه !
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آنلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 20 فروردین 1394، 02:07 ب‌ظ »
توی گنوم شل alt+f2 رو میزنم مینویسم restart و اینتر، دسکتاپ رستارت میشه و برنامه های در حال اجرا هم به کارشون ادامه میدن، کلا چیز خوبه !

سلام.
عه؟  ;D
توی KDE یه تست بزنم (اینم alt+f2 داره  :P) ببینم چی میگه  ;D
مرسی  ;)

غیر از این راه دیگه ای سراغ نداری؟ که مثلا بتونه یه عضو مشخص از میزکار رو ریستارت کنه؟ مثل همین کیبورد که توی پنل هست یا هر چیز دیگه ای؟

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
« پاسخ #11 : 20 فروردین 1394، 02:25 ب‌ظ »
نقل‌قول
سلام.
عه؟  ;D
توی KDE یه تست بزنم (اینم alt+f2 داره  :P) ببینم چی میگه  ;D
مرسی  ;)

غیر از این راه دیگه ای سراغ نداری؟ که مثلا بتونه یه عضو مشخص از میزکار رو ریستارت کنه؟ مثل همین کیبورد که توی پنل هست یا هر چیز دیگه ای؟

سلام ;)
راستش توی اوبونتو xkill رو میزدم بعد پنل یونیتی رو انتخاب میکردم، دسکتاپ میترکید :D اما ۲-۳ ثانیه بعد دسکتاپ از نوع بالا میومد و خوب بود !

KDE رو نمیدونم اما چند تا دستور داره انگاری، مثلا گفتن این رو بزنید توی run (همون alt+f2)

kwin --replace
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آنلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 20 فروردین 1394، 03:07 ب‌ظ »
نقل‌قول
راستش توی اوبونتو xkill رو میزدم بعد پنل یونیتی رو انتخاب میکردم، دسکتاپ میترکید :D اما ۲-۳ ثانیه بعد دسکتاپ از نوع بالا میومد و خوب بود !

ایده ی خیلی توپی بود. دمت گرم   ;D
تا حدودی با xkill میشه مشکلات احتمالی رو درست کرد. حالا نمیدونم اصولی هست این روش یا نه  ;)
مثلا با ریستارت کردن plasma-desktop توی بک گراند میشه پلاسما رو از اول لود کرد. ولی خب من یه روش میخوام برای ریست کردن جزء به جزء سیستم  ;)

نقل‌قول
KDE رو نمیدونم اما چند تا دستور داره انگاری، مثلا گفتن این رو بزنید توی run (همون alt+f2)

kwin --replace

kwin میشه مدیر پنجره ی KDE و اون پنل پایین مربوط به پلاسما هست. کی دی ای هر نقطه ش مربوط به یک پروسه هست.  ;)