انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: 45 سوال بی جواب من ازUbuntu 9.04 / به 35 سوالات پاسخ داده شد  (دفعات بازدید: 11270 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین khafan_bat

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
  • www.innovation.iranblog.com
    • روباتیک و فن آوری های مرتبط
با سلام و خسته نباشید خدمت تمامی شما دوستان و اساتید گرامی

تقریبا ۹ ساعتی میشه که تو این سایت هستم. اطلاعات خیلی مفیدی و جالبی بدست آورم و یه جورایی خودم و کامپیوترم رو آپدیت کردم.

قضیه از این قراره که تصمیم گرفتم کاربر همیشگی لینوکس بشم ( تا الان برده ی مایکروسافت بودیم ) و از اینجا انزجار خودم رو از ویندوز (تمامی نسخه ها) و حمایت خودم رو از گنو/لینوکس (تمامی توزیع ها) اعلام میدارم.هم اکنون نیز در حال پیدا کردن ، دانلود و نصب برنامه های مورد علاقه ی خودم هستم. (البته در ابونتو فرآیند دانلود و نصب یه جا صورت میگیره)
در وافع وسایل و ابزار های لازم رو برای مهاجرت کامل به گنو/لینوکس آماده میکنم. از طرفی بسیار علاقه مند هستم که با این سایت مخصوصا بخش ویکی همکاری داشته باشم. در خدمت هستیم.

تا اینجا که ok

یه چند تا سوال خیلی ساده (اما مهم از نظر من) داشتم که خوشحال میشم عزیزان پاسخ سوالات من رو بدن. قرار نیست هر کس همه ی سوالات رو جواب بده ، خیر فقط شماره ی سوال رو ابتدا  و جوابش رو در ادامه بزاره.  فقط یه نکته اینکه معرفی مرجع + توضیح ریز تر فراموش نشه. چون ممکنه این ها سوالات دیگر افراد مبتدی هم باشه که به این فروم سر میزنند.

نکته: ابونتو من ۹.۰۴ هست.

سوال ۱ ) در ویندوز ویستا هنگام اجرای هر فایل اجرایی پیغامی مرتبط با این موضوع توسط نرم افزار اگه اشتباه نکنم User control داده میشه که میشه با رفتن به کنترل پنل اون رو Turn off کرد.
شبیه همین چیز در ابونتو هم هست و این روی مخ من راه میره. چون تقریبا هر فایلی رو که میخوام باز کنم (حتی اچ تی ام ال) رو به عنوان فایل اجرایی میدونه (حق داره ) و قبل از باز شدن فایل یک پیعامی میده . یا مثلا وقتی میخوام سورس های سی رو با یه ادیتور باز کنم. حالا میخوام اون رو یه جورایی خفه کنم. راه حلی هست؟؟؟؟

سوال ۲ )  وقتی کیبورد من در حالت فارسی قرار میگیره حرف پ ،روی کلید M هست.  این هم تمرکز رو از من گرفته. میشه تغیرش داد؟ برای شما هم همینطوریه ؟

سوال ۳) من میخوام وقتی سیستم رو روشن میکنم. صفحه ی بوت من ( اونجایی که سیستم عامل رو انتخاب میکنیم ) شبیه بوت Suse بشه . ایا نرم افزار مخصوصی میخواد؟؟ آیا این نرم افزار جزو package های معرفی شده خود ابونتو هست یا باید جداگانهاز جای دیگه دانلود ، نصب و اجرا کنم. اگه اینتوره لینک نصب + نحوه ی نصب (شاید دوستان دیگه هم همین درخواست رو داشته باشند)

سوال ۴ ) وارد بازی Billiard-GL  که میشم بعضی موقع سیستم من هنگ میکنه. (گرافیک و رم من بالاست. No Problem ) ....!! اصلا ابونتو یا در کل بگم لینوکس برای بازی خوبه؟ چون بیشتر بازی هایی که دیدم همه دو بعدی و ساده بودند. (شاید جایی رو که باید میدیدم ندیدم) لطفا بازی خور ها راهنمایی کنند. مثلا کانتر یا یه چیزی تو این مایه ها برای لینوکس ساختند؟

سوال ۵ ) میخوام آیکون های دسکتا‍پ رو یه کوچولو کوچیک کنم. i don't know

سوال ۶ ) این که میگن لینوکس ویروسی نمیشه ، و نمیشه بهش نفوذ کرد خالی بندیه دیگه . با همین شل اسکرییپت که میشه کلی کار کرد...!!!!

سوال ۷ ) موقع خاموش کردن سیستم. وقتی پنجره زیر ظاهر میشه. با کلیک روی Shut Down ابتدا یک بوق به صدا در میاد و سپس مراحل خاموش شدن (یا رستارت) ادامه پیدا میکنه. نمیشه کاری کرد که اون بوق به صدا در نیاد؟؟ (الان اگه ویندوز بود با رجیستری سه سوت کار ردیف میشد) . نصف شب نمیشه سیستم رو خاموش کرد . صدا میده

سوال ۸ ) یاهو برای لینوکس مسنجر نداده بیرون؟؟ Nero چی؟ هیچ Burner ی نمیتونه جای نرو رو تو هیچ سیستم عاملی بگیره..! (البته از نظر من)

سوال ۹ ) آیا این برنامه ها که تعدادشون هم کم نیست همه رو با همین IDE های KDeve و codelit توسعه دادن و ساختن؟ چه جلب ؟؟ من هم میخوام شروع کنم. \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/

سوال ۱۰ ) درایو های mount شده ی من روی دسکتاپ قرار میگیرند. آخه چه دلیلی داره وقتی MY Computer هست. خوب از همونجا میریم دیگه. میخوام این کار صورت نگیره

سوال ۱۱ ) برنامه های موجود در سایت http://softpedia.com رو چه جوری ارزیابی می کنید؟ هر چی بخوای پیدا میشه..! حالا اگه یه برنامه وصله ی خاصی خواست چی کنیم؟؟ منظورم اینه که موتور جستجویی سراغ دارید که نام پکیج رو بدیم ->بسته رو واسه ما پیدا کنه

سوال ۱۲ ) اگه دایرکتوری HOME رو یه پارتیشن جدا بزارم بعد از نصب ، دوباره تنظیمات ثابت میمونه؟؟ در حال حاضر تمام دایرکتوری های من تو یه پارتیشن ۱۵ گیگ هست. شما چه پیسنهاد می کنید؟ دایرکتوری ها رو تو پارتیشن های جدا جدا بزارم؟؟

سوال ۱۳ ) فکر کنم edubuntu  یا شاید هم kubuntu رو نصب کردم که صفحه ی لود ابونتو + صفحه ی لوگین من تغییر کرده (آبی شده) . میخواستم بدونم میشه این حالت ها رو هر وقت خواستم عوض کنم و به حالت قبلی برگردونم؟؟؟؟

سوال۱۴) بعدا میپرسم. دیگه وقته خوابه  :o :o :o :o :o :o :o

دعوت: به بلاگ من یه سری بزنید. در رابطه با روباتیک مینویسم تحت عنوان "روباتیک . علوم مرتبط".خوشحال میشم.
www.innovation.iranblog.com

انتقاد: نوع فروم انتخابی اصلا جالب نیست. از یه ورژن یا نسخه ها ی دیگر مدیریت محتوا استفاده میکردین  ;)

انتقاد: در صفحه ی اصلی فروم بین تاپیک های تاپ و تاپیک های معمولی تمایز زیادی وجود نداره. فکری برای حل این مشکل بکنید. (البته PLZ) :P

پیشنهاد: دوستان عزیز توسعه گر  یکی به این دست اندر کاران ابونتو بگه که تو نسخه بعدی در Add/Remove App هنگام Downloading Packages یک دکمه Pause هم اضافه کنند خوب. آخه بین دانلود شاید خواستیم یه سایت سنگین رو ببینیم. اون رو یه لحظه متوفق کنیم.

شرمندگی: کیبورد لبتاپ من برچسب حروف فارسی نداره ُ به خاطره غلط املایی ببخشید.

شرمنده از فردوسی: خیلی نوکریم حکیم جان ، مجبوریم برای خلاصه کردن مطالب از کلمات اجنوی استفاده کنیم. میدونم چه جوری ۳۰ سال کار کردی بدین گونه زنده کردی پارسی ، ما خودمون قدر این زبان و مملکت خودمون رو نمیدونیم. بعد که چند سال دیگه همه نصفه انگلیسی صحبت میکنن ، نصفه فارسی گیر میدیم به زمین و زمان و دولت و جمهوری اسلامی و .....

دوستان هر کی هر چی به ذهنش رسید در رابطه با این سوالات مطرح کنه همه استفاده کنند. شاید ویرایش کردم چند تا سوال دیگه اضافه کردم

« آخرین ویرایش: 07 مهر 1388، 02:48 ق‌ظ توسط khafan_bat »

آفلاین milad-hero

• Full Member
  • *
  • ارسال: 128
  • There are solutions: Even to the hardest problems
به دنیای آزاد خوش اومدی ;D
۱. این به خاطر تفاوت در خصوصیات فایل ویندوز و لینوکسه. اگه میخوای این پیغام ظاهر نشه می‌تونی دستور زیر رو برای فایل یا پوشه موردنظرت اجرا کنی. مثلا:
sudo chmod -R 644 /home/user ۲. نگران نباش، خیلی زود عادت می‌کنی.
۶. درسته که با شل-اسکریپت میشه هرکاری کرد، ولی برای انجام کارهای سیستمی و امنیتی نیاز به اجازه و تایید خود کاربر هست و به همین خاطر ویروس کار خاصی نمیتونه انجام بده.
۸. یاهو نه، ولی میتونی از نرم‌افزارهای آزادی مثل pidgin استفاده کنی.
۱۰.  از طریق نرم‌افزار gconf-editor میتونی تنظیمات زیادی رو انجام بدی.
بعد از نصبش، در قسمت apps->nautilus->desktop میتونی گزینه volumes-visible رو برداری تا درایوهای مونت شده تو دسکتاپ ظاهر نشن.
۱۳. با دستور زیر میتونی صفحه لوگین رو تغییر بدی:
sudo dpkg-reconfigure kdmgdm لوگین مربوط به اوبونتو / گنوم و kdm لوگین مربوط به کوبونتو / kde ه.

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
سلام

به دنیای آزاد خوش آمدید.

با جستجو میتونید جواب تمام سوال هاتون رو پیدا کنید ! من اوبونتو ندارم که دقیق راهنماییتون کنم ولی با این وجود یک سری از سوالاتون رو جواب میدم:

۱) در فایل منیجر Nautilus به قسمت Edit->Preferences و صفحه ی Behavior مراجعه کنید و در قسمت Executable Text File گزینه ی Run executable text file .... رو انتخاب کنید !

۲) بهتره خودتون رو به یک سری تغییرات عادت بدید ! ولی به هر حال در مورد این موضوع قبلا در انجمن بحث شده ===>>  http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,10215.0.html

۳) از QGRUBEditor استفاده کنید. اینجا رو هم ببینید.

۴) کارت گرافیک و همچنین آخرین آپدیت های اوبونتو رو نصب کردید ؟

* بازی های به خوبی ویندوز برای لینوکس وجود نداره فعلا ! ولی خوب یک سری بازی هست که تا حدودی میتونه راضیتون کنه مثل بازی تحت اینترنت و بسیار زیبای Urban Terror  و ... . توی بلاگم یک سری از این بازی ها رو معرفی کردم. این بازی هم جدیدا دوستان معرفی کردن ... !
* همچنین شما میتونید بعضی ازبازی ها و برنامه های ویندوزی رو از طریق Wine و ابزار PlayOnLinux نصب کنید !

۶) نه دوست عزیز خالی بندی نیست ! سطح دسترسی ها و مجوز ها در لینوکس طوری هست که به این راحتی ها سیستم ویروسی نمیشه ! تعداد ویروس هایی که برای لینوکس نوشته شده بسیار اندک هستند , به همین دلیل گفته میشه  لینوکس ویروس نداره و درست هم هست !

۷) این ۶۰ ثانیه رو میتونید حذف کنید . اینجا توضیح دادم. در مورد صدا هم فکر کنم با قطع کردن صدای PC Speaker در میکسر ( Volume Control ) بتونید صدا رو قطع کنید.

۸) برای یاهو میتونید از Pidgin استفاده کنید که نصب هم هست در اوبونتو ! یا میتونید از Gyachi استفاده کنید که امکانات خیلی بیشتری هم داره ! برای رایت cd/dvd هم از Brasero استفاده کنید که به صورت پیش فرض نصبه !

۱۰) میتونید با Ubuntu Tweak اون آیکون ها رو بردارید از دسکتاپ !  این برنامه امکانات و قابلیت های زیادی رو به اوبونتو اضافه می کنه !!

۱۱) میتونید از طریق این سایت نام بسته رو برای نسخه ی اوبونتوی مورد نظرتون جستجو کنید. برای راحتی بیشتر از این برنامه استفاده کنید !

۱۲) بله تنظیماتتون ثابت بمونه ! بهتره این کار رو انجام بدید ... چون حدود تا یک ماه و چند روز دیگه اوبونتو ۹.۱۰ هم منتشر میشه .....

۱۳) با اجرای دستور زیر میتونید لوگین منیجر اوبونتو (gdm) رو مجددا انتخاب کنید !

sudo dpkg-reconfigure gdm
* نظر شخصی من اینه که بهتره برای کار با دسکتاپ KDE کوبونتو رو جداگانه در یک پارتیشن دیگه نصب کنید تا تداخل و مشکلی با اوبونتو و دسکتاپ GNOME پیش نیاد و تجربه ی کاری بهتری داشته باشید !
« آخرین ویرایش: 01 مهر 1388، 12:50 ب‌ظ توسط Hosein-Mec »

آفلاین khafan_bat

• Jr. Member
  • *
تشکر از دوستان
« پاسخ #3 : 01 مهر 1388، 04:40 ب‌ظ »
در رابطه با پست آقای milad-hero :

از راهنمایی های سازنده ی شما بسیار ممنونم.  پنج تا سوال دیگه از خوندن پست شما برام ایجاد شد و اینکه:

۱) منظور از تفاوت خصوصیات فایل ها در ویندور و لینوس چیه؟ منظور اشما اینه که در لینوکس زیاد پسوند مهم نیست و هر فایلی میتونه خاصیت executive داشته باشه؟؟

۲) شما دستور sudo chmod -R 644 برای یک دایرکتوری اجرا کردید تا mode اون دایکتوری رو تغییر بدین. اما جه جوری روی اون پنجره تاثیر میزاره؟؟ اصلا اونجا چه خبره؟ (دایرکتوری رو میگم)

۳) بابت دستور تغییر لوگین هم ممنون.

از پاسخ های جناب Hosein-Mec نیز بسیار سپاسگزارم. فقط یه سوال دیگه اینکه من دیر شروع نکردم؟؟
« آخرین ویرایش: 01 مهر 1388، 04:48 ب‌ظ توسط khafan_bat »

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
با سلام
نقل‌قول
فقط یه سوال دیگه اینکه من دیر شروع نکردم؟؟
هیچ وقت برای آزادی و یادگیری دیر نیست .
۴- مشکل ۹۹٪ از نصب نبودن کارت گرافیکته .
۶- به هر سیستمی از پشتش نشستن می‌شه نفوذ کرد . ولی مهم از اونور اینترنته .
۸- علاوه بر brasero که Hosein-Mec گفت ، K3B هم هست که حرف نداره .
یا علی
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

آفلاین milad-hero

• Full Member
  • *
  • ارسال: 128
  • There are solutions: Even to the hardest problems
نقل‌قول
منظور اشما اینه که در لینوکس زیاد پسوند مهم نیست و هر فایلی میتونه خاصیت executive داشته باشه؟؟
درسته. لینوکس از روی بیت‌های جادویی آغاز هر فایل، نوع اون رو تشخیص میده.
برای امتحان میتونید پسوند یک فایل تصویری jpg رو حذف کنید یا به یک پسوند نامشخص تغییر بدید: مثلا به .dbd
و ببینید که لینوکس هنوز اون رو بعنوان یک فایل تصویری تشخیص میده.
نقل‌قول
۱) منظور از تفاوت خصوصیات فایل ها در ویندور و لینوکس چیه؟
خصوصیت فایل (file attribute) تعدادی بیت هست که همراه با هر فایل ذخیره میشه و تعدادی از خصوصیات اون فایل رو نشون میده.
مثلا ویندوز برای نشون دادن این که یک فایل مخفی یا فقط خواندنی هست و ... از این بیت ها استفاده میکنه.
لینوکس از همین بیت ها برای ثبت کردن سطح دسترسی کاربرها به هر فایل استفاده می‌کنه.
یکی از این بیت ها در لینوکس مربوط به اجرا کردن فایله. تا فقط صاحب یک فایل بتونه اون رو اجرا کنه.
یک سطح امنیتی دیگه علاوه بر این وجود داره تا اگه کسی اتفاقی یک فایل اجرایی (مثلا یه ویروس با زبان شل) رو دوبار کلیک کرد، یک پیغام تایید به کاربر نشون بده که اجراش کنم یا نه؟ (همون پیغامی که عکسش رو گذاشتی)
البته این پیغام فقط برای فایلهایی نشون داده میشه که بیت مربوط به اجرا کردنشون مقدار ۱ یا فعال رو داشته باشه.
مشکل اینجاست که این بیت در ویندوز همون بیت archive هست که با تغییر هر فایل در ویندوز به مقدار ۱ ست میشه. و به همین خاطر دوبار کلیک هر فایل ویندوزی توی لینوکس این پیغام رو میده.
دستوری هم که نوشتم بیت اجرایی همه فایلهای یک پوشه دلخواه (در مثال من، پوشه /home/user/)  رو غیرفعال میکنه.

آفلاین khafan_bat

• Jr. Member
  • *
آهان حالا شد ، همه چی اومد دستم. هدف من فقط یادگیری بود. برای من قابل قبول نیست که یه دستوری رو برای رفع یک نیاز یا مشکلی اجرا کنم بدون اینکه بدونم اصل قضیه چیه... این فروم کار ما رو داره راه میندازه. بازم تشکر.

نکته ی دیگه اینکه من ابونتو رو روی لبتاپ Dell 6400 نصب کردم و وقتی تو تنظیمات دور میزدم دیدم که ATI من رو شناخته .  Visual effect ها خوب اجرا میشن.

اما بالاخره زدم ترکوندم  \\:D/

قضیه از این قراره که  ISP یی که من ازش ADSL گرفتم محدودیت دانلود رو براشته و سرعت من هم شب ها خیلی زیاد تر میشه ( چون share ) . من هم رحم نکردم زدم بیشتر Package ها رو دانلود کردم از Win گرفته یا Flash player از Partion Editor گرفته تا edubuntu و نرم افزار های آموزشی و سیستمی و .. به این امید که با اون نرم افزاره ردیفشون کنم بزنم تو  DVD  و دیگه بعدا دوباره دانلودشون نکنم.  آخر سری یه سری چیزای دیگه رو دانلود کردم و بعد از اتمام ، سیستم رو خاموش کردم. چند ساعت بعد که سیستم رو روشن کردم دیدم بعد از Load  ، صفحه Login بالا نمیاد (صفحه سیاه میشه ، عکسش رو هم با موبایل گرفتم گذاشتم ببینید.)

الان دنبال راه حلم. چیزی که به فکر خودم رسید اینه:

1) با shell بوت بشم و kubunto رو به حالت قبلی خودش برگردونم.

2) از پکیج های deb دانلود شده با استفاده از یک نشخه لایو یه کپی بگیرم بریزم تو فلش.

3) لینوکس رو دوباره نصب کنم.

یه مشکل دیگه هم دارم. با partion edit زدم درایو های سی و دی ویندوز رو ترکوندم. فک کنم از حالت primary  خارج شدن . ویندوز نصب میشه ولی بالا نمیاد.اررور میده

خسته نباشی  ;D :D :D :D

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
    • یه‌انقلابی
با سلام
نقل‌قول
2) از پکیج های deb دانلود شده با استفاده از یک نشخه لایو یه کپی بگیرم بریزم تو فلش.
از این اتفاقات پیش میاد ولی این شماره دو رو احتیاط کن و انجام بده . بعد هرکاری دلت خواست بکن  ;D
یا علی
یا علی

آفلاین khafan_bat

• Jr. Member
  • *
پاسخ به: ترکوندم
« پاسخ #8 : 01 مهر 1388، 11:46 ب‌ظ »
نه نمیشه ، با Fedora 11 Live بالا اومدم. یه نرم افزار error بد سکتور داد. آخه اون چه نرم افزاری که فقط تشخیص میده ولی ابزاری برای رفع عیب نمیزاره...

تازه با فایل منیجر Fedora 11 Live به پوشه های مورد نظر دسترسی ندارم. یعنی اجازه ی ورود ندارم.  ](*,) (یه دیوار بزرگتر بدین سرم رو بزنم بهش)

ولی اشکال نداره ، یه چیز جدید یاد گرفتم. اولین بار جو گرفت هر چی بود زدم دانلود. اول باید یه لیست از مهمترین نرم افزار ها تهیه کنم و فقط اون ها رو دانلد کنم. ولی هنوز منتظم شاید یه راه حل پیدا بشه - فعلا بهش دست نمیزنم.

آفلاین OpenS

• Full Member
  • *
  • ارسال: 213
موقعی که لود میشه سیاه میشه دکمه های Ctrl+Alt+F1 رو بزن

ببین اگه خطایی میده یا error های داده اینجا کپی کن

اگه خط لود تا آخر لود میشه و بعد سیاه میشه شاید دستور :

sudo /etc/init.d/kdm restart

رو امتحان کن

از صفحه لودت معلومه که kubuntu داری ولی اگه مثه من روی اوبونتو kde نصب کردی و  گنوم بعنوان لوگین استفاده میکنی

sudo /etc/init.d/gdm restart
« آخرین ویرایش: 02 مهر 1388، 12:02 ق‌ظ توسط OpenS »

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
    • یه‌انقلابی
با سلام
نقل‌قول
نه نمیشه ، با Fedora 11 Live بالا اومدم. یه نرم افزار error بد سکتور داد. آخه اون چه نرم افزاری که فقط تشخیص میده ولی ابزاری برای رفع عیب نمیزاره...
من این چیزا سرم نمیشه . این همه live حالا چرا فدورا ؟ خود اوبونتو یا پارسیکس یا دبیان نسخه‌ی live یا حتی pmagic-4.1.iso .
باید بتونی اطلاعاتت رو کپی کنی روی یه هارد دیگه . مگه الکیه که نشه  8) ::)
نا امید نشو و مطمئن باش که این کار انجام شدنیه و خودت هم می‌تونی  \\:D/
یا علی
یا علی

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
برای اون بوق این کار رو بکنید:
در حالت کاربر ریشه به این مسیر بروید
/etc/modprobe.dیک فایل با نام blacklist.conf هست آن را ویرایش کنید و این متن را به پایان آن بی افزایید و ذخیره کنید در ری استارت بعدی دیگه صدای بوق نمیاد:
blacklist pcspkr
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین khafan_bat

• Jr. Member
  • *
nok
« پاسخ #12 : 02 مهر 1388، 01:14 ق‌ظ »

دوستان نه مشکل از من بود ، نه از سیستم عامل. مشکل از سخت افزار بود. با ابونتو ۷٫۵ لایو یالا اومدم. پارتیشنی که ابونتو ی من توش نصبه رو mount نمیکنه در حالی که پارتیشن های دیگه همه mount شده اند. حتی ntfs و fat16. در تصویر زیر اون پارتیشن ۱۶ گیگی همون پارتیشن هست که روش کلیک میکنم این خطلا رو میده:

همونطور که در پست قبلی گفتم. فدورا mount کرد اما روی پارتیشن یه آیکون کوچیک قرمز رنگ هم اضافه کرد مبنی بر بد سکتور بودن یا همچین چیزی.
نمیدونم چرا این مشکل بوجود اومد.

سیستم رو رستارت کردم و در صفحه ی بوت رفتم به بخش ( Ubuntu 9.04 , kernel .... (Recovery mode بعد منویی که ظاهر شد تک تک بخش ها رو یه سری زدم. اون بخش ها عبارت بودند از: File System Check ، Update grub bootloader ، repair broken package و آخر سر کنسول رو انتخاب کردم. بعد که هر چقدر سرچ کردم تو پوشه ی var/...apt  سرچ کردم . دیدم تمام فایل های دانلود شده پریده. فکر کنم این قسمت ter از خودم بود.

دستوراتی که رفیق ما معرفی کرد انجام دادم. مشکل حل نشد. باز میرفت صفحه گیر میکرد. با خط های رنگی.

بی خیال . مشکل نداره. هدف یادگیری بود. دوباره نصب میکنم. یه سری نرم افزار های مخصوص رو دانلود و سریعا Back up میگیرم.

فعلا با فدورا به home دسترسی دارم. حداقل web pages هایی که save کرده بودم رو بریزم تو flash.

از تمامی شما دوستان ممنون. این تاپیک آخرش دراماتیک بود.... :(

آفلاین khafan_bat

• Jr. Member
  • *
پاسخ به: همه چی پر
« پاسخ #13 : 02 مهر 1388، 01:45 ق‌ظ »
این دیگه چه گیریه .. من فایل هام رو میخوام. با فدورا فقط بعضی از پوشه ها رو تونستم کپی کنم. یه سری ها permission ندارم. همه چی پرید.<!!!!؟؟

فعلا دارم pmagic-4.4.iso رو از http://en.kioskea.net/telecharger/telecharger-508-parted-magic-livecd دانلود میکنم. ببینم چی میشه کرد
« آخرین ویرایش: 02 مهر 1388، 01:57 ق‌ظ توسط khafan_bat »

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 728
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
دوست عزیز به نظر پارتیشنی که اوبونتو روش نصبه نیاز به یه چک ساده داره! fsck /dev/sda5 رو اجرا کن.

در صورتی که پارتیشن مشکل دار، پارتیشن دیگست باید اون عدد رو عوض کنی.

برای اینکه ببینی کدوم پارتیشن اوبونتو رو نصب کردی در ترمینال دستور sudo fdisk -l رو بزن و خروجی رو ببین. اگه درست نشد برو سراغ کارای دیگه!