انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دانلود منجر Persepolis ورژن ۱.۱۸.۴  (دفعات بازدید: 184973 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علی ۵۰۰

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 775
سپاس. به نظرم واقعاً نیاز بود. :)

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 299
علیرضا اگه بخواییم از سایت یوزر پس دانلود کنیم باید فایل متنی درست کنیم لینکهای دانلود رو واردش کنیم یوزر و پسوورد رو چطور وارد کنیم (البته این فایل رو میخوام توسط محیط گرافیکی بدم) ممنون میشم راهنماییم کنی
لینوکس مورد استفاده مینیت

آفلاین msajadi832

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 331
  • http://appza.ir
    • اپزا: ابزار هوشمند کسب و کار شما
ببخشید برای بروزرسانی به آخرین نسخه باید کار خاصی انجام بدیم؟

باید فولدر های مربوط به برنامه (پوشه های مخفی) رو در پوشه Home کامل پاک کنیم؟
یا فقط به همون شیوه نصب، دوباره روی قبلی نصب کنیم؟

آفلاین Fire.Phoenix

• Full Member
  • *
  • ارسال: 108
مشکل با یوتیوب همچنان باقی است
با flashgot هم تست کردم. وقتی که در حال تلاش برای دانلود لینک است روبروی لینک آدرس کامل نیست مثلا اگر آدرسی که flashgot داده
https://r3---sn-xjpm-cxge.googlevideo.com/videoplayback?lmt=1411710254212143&clen=6286038&requiressl=yes&sparams=clen%2Cdur%2Cgir%2Cid%2Cinitcwndbps%2Cip%2Cipbits%2Citag%2Ckeepalive%2Clmt%2Cmime%2Cmm%2Cmn%2Cms%2Cmv%2Cpl%2Crequiressl%2Csource%2Cupn%2Cexpire&key=yt5&initcwndbps=367500&expire=1439514743&mt=1439493073&mv=m&pl=24&id=dc9baf4a86e3322e&ms=au&source=youtube&mm=31&mn=sn-xjpm-cxge&ip=65.49.68.203&gir=yes&itag=247&upn=F9P-svPgw6A&dur=279.800&mime=video%2Fwebm&signature=7B7CF75EF47548A5BAA08EEC21D1B487A2CFF6DC.5E09203D59C38F53A7D1AAF4BCABDC1BD2CA0AF7&sver=3&keepalive=yes&fexp=9406983%2C9408710%2C9415170%2C9415365%2C9415485%2C9416023%2C9416126%2C9417707%2C9418153&ipbits=0&ratebypass=yes&cmbypass=yesباشد در ترمیتال روبروی link آدرس کامل وجود ندارد و به صورت
https://r3---sn-xjpm-cxge.googlevideo.com/videoplayback?lmt=14117102542نشان داده میشود که با کلیک روی این لینک هم طبیعتا فایلی باز نمیشود (مثل اینکه برنامه کامل لینک را برای دانلود قرار نمیدهد البته در report آدرس کامل نشان داده میشود

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
مشکل با یوتیوب همچنان باقی است
با flashgot هم تست کردم. وقتی که در حال تلاش برای دانلود لینک است روبروی لینک آدرس کامل نیست مثلا اگر آدرسی که flashgot داده
https://r3---sn-xjpm-cxge.googlevideo.com/videoplayback?lmt=1411710254212143&clen=6286038&requiressl=yes&sparams=clen%2Cdur%2Cgir%2Cid%2Cinitcwndbps%2Cip%2Cipbits%2Citag%2Ckeepalive%2Clmt%2Cmime%2Cmm%2Cmn%2Cms%2Cmv%2Cpl%2Crequiressl%2Csource%2Cupn%2Cexpire&key=yt5&initcwndbps=367500&expire=1439514743&mt=1439493073&mv=m&pl=24&id=dc9baf4a86e3322e&ms=au&source=youtube&mm=31&mn=sn-xjpm-cxge&ip=65.49.68.203&gir=yes&itag=247&upn=F9P-svPgw6A&dur=279.800&mime=video%2Fwebm&signature=7B7CF75EF47548A5BAA08EEC21D1B487A2CFF6DC.5E09203D59C38F53A7D1AAF4BCABDC1BD2CA0AF7&sver=3&keepalive=yes&fexp=9406983%2C9408710%2C9415170%2C9415365%2C9415485%2C9416023%2C9416126%2C9417707%2C9418153&ipbits=0&ratebypass=yes&cmbypass=yesباشد در ترمیتال روبروی link آدرس کامل وجود ندارد و به صورت
https://r3---sn-xjpm-cxge.googlevideo.com/videoplayback?lmt=14117102542نشان داده میشود که با کلیک روی این لینک هم طبیعتا فایلی باز نمیشود (مثل اینکه برنامه کامل لینک را برای دانلود قرار نمیدهد البته در report آدرس کامل نشان داده میشود

اینکه لینک رو کامل نشون نمیده برای اینه که شلوغ نشه!ولی لینکتون رو کامل داره دانلود میکنه
در هرصورت به خاطر اینکه مشکلتون رفع بشه یه ویدیو از میزکارم در حال دانلود از یوتیوب ضبط کردم و توضیح دادم
ویدیو رو دانلود کنید و ببینید فکر میکنم مشکلتون حل بشه :)
http://www.mediafire.com/download/w3uexkoivnja1ya/pdm.mp4
« آخرین ویرایش: 23 امرداد 1394، 12:19 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من

یک بار فقط دستورات نصب رو انجام بدید برنامه آپدیت میشه
ورژن برنامه رو چک کنید اگر آپدیت نشده بود یک بار uninstall کنید و دوباره install کنید

علیرضا اگه بخواییم از سایت یوزر پس دانلود کنیم باید فایل متنی درست کنیم لینکهای دانلود رو واردش کنیم یوزر و پسوورد رو چطور وارد کنیم (البته این فایل رو میخوام توسط محیط گرافیکی بدم) ممنون میشم راهنماییم کنی
هنوز محیط گرافیکی این قابلیت رو نداره متاسفانه :)
انشالله اضافه میشه
ممنون از لطفت :)

آفلاین Fire.Phoenix

• Full Member
  • *

ورژن برنامه رو چک کنید اگر آپدیت نشده بود یک بار uninstall کنید و دوباره install کنید

انشالله اضافه میشه
دست شما درد نکنه بابت ویدیو ولی متاسفانه مراحل با وجود اینکه یکسان است همچنان روی سیستم من مشکل دارد (روش بیشتر کار میکنم ببینم ایراد از کجاست فریگیت را هم با 127.0.0.1:8580 میدم قبول نمیکند)
پبشنهادی هم داشتم  من نرم افزار را روی dash قرار دادم بسیار خوب میشد اگر با کشیدن یک لینک روی آیکون برنامه اتوماتیک صفحه ای باز می کرد که از ما می پرسید دانلود را شروع کنم یا به یک لیست دانلود ( داخلی) اضافه کنم (یا اگر چند لینک بود عملکری مثل IDM داشته باشد لیست فایل ها)
چند بار سعی کردم این کار را انجام بدم ولی به نظرتون zenity یک مقدار برای توسعه بیشتر رابط گرافیکی PDMT محدود نیست (برای مثال من هنوز نتونستم یک دکمه با عملکرد خاص در zenity بسازم -البته ممکن من روی zenity مسلط نباشم)
اگر بخواهم reconnect دستی به برنامه اضافه کنم باید چه کار کنم
« آخرین ویرایش: 23 امرداد 1394، 10:41 ب‌ظ توسط Fire.Phoenix »

آفلاین amooali

• Full Member
  • *
  • ارسال: 235
نقل‌قول

ممنون از تلاشتون
وقتی دستورات نصب یعنی
cd
 cd /tmp
 wget -O pdmt.tar.gz https://github.com/alireza-amirsamimi/pdmt/archive/master.tar.gz
 tar  --overwrite --overwrite-dir -xf pdmt.tar.gz
 cd pdmt-master
 sh install
آیا نیاز به تنظیمات مجدد همانطور که در سایت گفته شده است؟؟
خواستن برخاستن است.
ubuntu 18.04 lts

آفلاین samis

• Full Member
  • *
  • ارسال: 112
به به تبریک به خاطر انتخاب چنین اسم زیبایی !
جدا از بحث فوتبالیش(که اصلا منظورم این نیست هرچند که پرسپولیسی هستم) این بهترین اسمی بوده که یه شیرازی میتونسته رو برنامه ی خوبش بذاره.
سپاس
به گمانم در هیچ جای دنیا دو الف مست را پیدا نخواهید کرد! البته بجز در سردابه های الف های سیاه بیشه!

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
به به تبریک به خاطر انتخاب چنین اسم زیبایی !
جدا از بحث فوتبالیش(که اصلا منظورم این نیست هرچند که پرسپولیسی هستم) این بهترین اسمی بوده که یه شیرازی میتونسته رو برنامه ی خوبش بذاره.
سپاس
یه پنج دقیقه ای هست دارم به این عکس پروفایل بامزت میخندم ;D

نقل‌قول

ممنون از تلاشتون
وقتی دستورات نصب یعنی
cd
 cd /tmp
 wget -O pdmt.tar.gz https://github.com/alireza-amirsamimi/pdmt/archive/master.tar.gz
 cd pdmt-master
 sh install
آیا نیاز به تنظیمات مجدد همانطور که در سایت گفته شده است؟؟

آره با یه تغییر کوچیک! اینجوری اجراش کن ;)

cd
 cd /tmp
 cd pdmt-master
sh uninstall
 sh install

انشالله اضافه میشه
دست شما درد نکنه بابت ویدیو ولی متاسفانه مراحل با وجود اینکه یکسان است همچنان روی سیستم من مشکل دارد (روش بیشتر کار میکنم ببینم ایراد از کجاست فریگیت را هم با 127.0.0.1:8580 میدم قبول نمیکند)
پبشنهادی هم داشتم  من نرم افزار را روی dash قرار دادم بسیار خوب میشد اگر با کشیدن یک لینک روی آیکون برنامه اتوماتیک صفحه ای باز می کرد که از ما می پرسید دانلود را شروع کنم یا به یک لیست دانلود ( داخلی) اضافه کنم (یا اگر چند لینک بود عملکری مثل IDM داشته باشد لیست فایل ها)
چند بار سعی کردم این کار را انجام بدم ولی به نظرتون zenity یک مقدار برای توسعه بیشتر رابط گرافیکی PDMT محدود نیست (برای مثال من هنوز نتونستم یک دکمه با عملکرد خاص در zenity بسازم -البته ممکن من روی zenity مسلط نباشم)
اگر بخواهم reconnect دستی به برنامه اضافه کنم باید چه کار کنم
اصلا zenity و bash اصولا برای رابط گرافیکی و ... نیستند
zenity صرفا کمک میکنه کمی user friendly تر بشه وگرنه برای یک رابط کاربری پیچیده ساخته نشده

البته روز اولی هم که PDMT رو استارت زدم هدفم رابط گرافیکی نبود اصلا
چون چنتا رابط گرافیکی مثل xdman و uget و flareget و ... هستند که برنامه های خوبی هم هستند و فکر میکردم اضافه کردن یه رابط گرافیکی دیگه اصلا ضروری نیست!
معمولا کاربرای گنو / لینوکس وقتی کمی دست و پنجشون با ترمینال راه میفته ترجیح میدن کارهاشون رو از خط فرمان(ترمینال) راه بندازن و از محیط گرافیکی فقط جاهایی که ضروری هست استفاده میکنن.(خودم هم ترمینال رو ترجیح میدم)
من هم استارت پروژه PDMT رو با همین تفکر زدم . چون آریا ۲ یه سری امکانات رو نداشت ( مثل ساعت شروع دانلود و یه سری کنترل ها روی دانلود و... ) و به این امکانات نیاز داشتم و مجبور بودم کرون رو تنظیم کنم و اسکریپت بنویسم . حدس زدم بقیه دوستانن هم نیاز دارند براش برنامه نوشتم و یه سری امکانات بهش اضافه کردم که کار با آریا ۲ هم راحت تر بشه! هم امکاناتی که میخوام بهش اضافه بشه و هم کمی زیباتر بشه.
توی این دوتا ورژن آخر هم صرفا رابط گرافیکی رو با این تفکر اضافه کردم که دوستانی که هنوز با خط فرمان آشنایی ندارن هم با PDMT راحت باشن
من خودم پیرو این تفکر هستم که قدرت در ترمیناله! :D
البته دیدم از این دو ورژن اخیر استقبال خوبی شد توی این فکر رفتم که یه رابط کاربری مشابه uget براش بنویسم(هر چند به نظرم قبلا چند بار این کار انجام شده و چرخ نباید دوباره اختراع بشه و باید توسعه داده بشه :) )
« آخرین ویرایش: 24 امرداد 1394، 07:58 ق‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
چون چنتا رابط گرافیکی مثل xdman و uget و flareget و ... هستند که برنامه های خوبی هم هستند و فکر میکردم اضافه کردن یه رابط گرافیکی دیگه اصلا ضروری نیست!
معمولا کاربرای گنو / لینوکس وقتی کمی دست و پنجشون با ترمینال راه میفته ترجیح میدن کارهاشون رو از خط فرمان(ترمینال) راه بندازن و از محیط گرافیکی فقط جاهایی که ضروری هست استفاده میکنن.(خودم هم ترمینال رو ترجیح میدم)
من هم استارت پروژه PDMT رو با همین تفکر زدم . چون آریا ۲ یه سری امکانات رو نداشت ( مثل ساعت شروع دانلود و یه سری کنترل ها روی دانلود و... ) و به این امکانات نیاز داشتم و مجبور بودم کرون رو تنظیم کنم و اسکریپت بنویسم . حدس زدم بقیه دوستانن هم نیاز دارند براش برنامه نوشتم و یه سری امکانات بهش اضافه کردم که کار با آریا ۲ هم راحت تر بشه! هم امکاناتی که میخوام بهش اضافه بشه و هم کمی زیباتر بشه.
توی این دوتا ورژن آخر هم صرفا رابط گرافیکی رو با این تفکر اضافه کردم که دوستانی که هنوز با خط فرمان آشنایی ندارن هم با PDMT راحت باشن
البته دیدم از این دو ورژن اخیر استقبال خوبی شد توی این فکر رفتم که یه رابط کاربری مشابه uget براش بنویسم(هر چند به نظرم قبلا چند بار این کار انجام شده و چرخ نباید دوباره اختراع بشه و باید توسعه داده بشه :) )

سلام

احترام همه دوستان دیگه ای که دوست دارند PDMT هم دارای رابط کاربری باشه سرجاش
اما پیشنهاد میکنم که برای PDMT رابط کاربری نوشته نشه.

چون همانطور که آقای امیرصمیمی فرمودند رابط های کاربری زیاد هست.

کلا اگر بخواید وقت براش بذارید عملا وقت تلف کردن هست. ( قصد جسارت ندارم )

اما اگر واقعا می خواهید برای PDMT رابط کاربری درست کنید، پیشنهاد میکنم که تحت مرورگر یا همون Web Base باشه.
به چند دلیل اینو می گم:
۱− در همه جا قابل استفاده هست.
۲− میشه از راه دور وضعیت Download ها را بررسی کرد، و کلی کارهای دیگه.
۳− تا الان به غیر از WebUI Aria2 که نقص هایی هم داره، رابط مناسب دیگه ای ندیدم و در نتیجه در این مورد پیش قدم شدن خیلی عالیه.

اگر هم امکان استفاده از زبان های برنامه نویسی دیگه نیست. پیشنهاد میکنم که رابط کاربری را تحت CLI درست کنید. مثل aptitude

اینطوری هم تحت خط فرمان هست و هم رابط کاربری ساخته میشه.

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز

سلام

احترام همه دوستان دیگه ای که دوست دارند PDMT هم دارای رابط کاربری باشه سرجاش
اما پیشنهاد میکنم که برای PDMT رابط کاربری نوشته نشه.

چون همانطور که آقای امیرصمیمی فرمودند رابط های کاربری زیاد هست.

کلا اگر بخواید وقت براش بذارید عملا وقت تلف کردن هست. ( قصد جسارت ندارم )

اما اگر واقعا می خواهید برای PDMT رابط کاربری درست کنید، پیشنهاد میکنم که تحت مرورگر یا همون Web Base باشه.
به چند دلیل اینو می گم:
۱− در همه جا قابل استفاده هست.
۲− میشه از راه دور وضعیت Download ها را بررسی کرد، و کلی کارهای دیگه.
۳− تا الان به غیر از WebUI Aria2 که نقص هایی هم داره، رابط مناسب دیگه ای ندیدم و در نتیجه در این مورد پیش قدم شدن خیلی عالیه.

اگر هم امکان استفاده از زبان های برنامه نویسی دیگه نیست. پیشنهاد میکنم که رابط کاربری را تحت CLI درست کنید. مثل aptitude

اینطوری هم تحت خط فرمان هست و هم رابط کاربری ساخته میشه.
رابط کاربری تحت وب به نظر فکر خوبی هست. در امکانات چه تفاوتی با رابط کاربری معمولی داره؟ مثلا برنامه uget  اجرا میده کسی در توسعه اون کمک کنه؟
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
رابط کاربری تحت وب به نظر فکر خوبی هست.
:D
در امکانات چه تفاوتی با رابط کاربری معمولی داره؟
هیچ فرقی نداره.
مثلا برنامه uget  اجرا میده کسی در توسعه اون کمک کنه؟
منظورتون متوجه نشدم.
ولی اگر منظورتون اینه که UGet اجازه توسعه میده یا نه؟! باید مجوز آن را بررسی کنید. من اطلاع ندارم.
اما این نکته را هم اضافه کنم که UGet تحت مرورگر نیست. ( تا اونجا که من اطلاع دارم )

رابط کاربری تحت مرورگر برای Aria2 اسمش WebUI Aria2 هست.

https://github.com/ziahamza/webui-aria2

آفلاین Fire.Phoenix

• Full Member
  • *
ولی به نظرم اگر بتوان هر دو را توسعه دادبهتر است اینجوری کاربر بسته به نیازش از یک ابزار یکسان استفاده میکند چه ترمبنال و چه رابط گرافیکی بسته به انتخاب کاربر.
از سویی توسعه رابط گرافیکی قدری سخته از این لحاظ گفتم شخصا فکر میکنم این برنامه بتونه با قدری کار بیشتر به طور کامل خلا (IDM) را برای کاربر تازه کار و حرفه ای برظرف کند

آفلاین علی ۵۰۰

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 775
سلام
می‌خواستم بپرسم زمانی که به صورت گرافیکی داریم دانلود می‌کنیم، اگر دکمه cancel رو بزنیم، بعداً می‌تونیم ادامه‌اش رو دانلود کنیم یا خیر؟ :)