انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دراپ باکس داره چی دانلود میکنه؟  (دفعات بازدید: 2766 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sajjad93

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 294
دراپ باکس داره چی دانلود میکنه؟
« : 27 بهمن 1393، 12:24 ب‌ظ »
من چیز جدیدی رو به دراپ باکس اضافه نکردم و داخل دایرکتوری دراپباکس هم رو همه ی فایل ها تیک هست که یعنی همشون سینک شدن ولی نمیدونم چرا وقتی با nethogs چک میکنه دراپ باکس داره همینجوری دانلود میکنه یعنی چی داره دانلود میکنه؟  :o

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : دراپ باکس داره چی دانلود میکنه؟
« پاسخ #1 : 27 بهمن 1393، 03:23 ب‌ظ »
چیز خاصی نیست، داره جاسوسی می‌کنه، خیالت راحت (:
راه‌حل: از MEGA یا بهتر از اون از OwnCloud استفاده کن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین sajjad93

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 27 بهمن 1393، 03:38 ب‌ظ »
چیز خاصی نیست، داره جاسوسی می‌کنه، خیالت راحت (:
راه‌حل: از MEGA یا بهتر از اون از OwnCloud استفاده کن
یعنی چی جاسوس میکنه؟!  :o

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 27 بهمن 1393، 04:32 ب‌ظ »
به مستندات آقامون اسنودن مراجعه کن. دراپ‌باکس یکی از فعّال‌ترین سرویس‌های جاسوسی در جهانه. یعنی پرونده‌هایی که استفاده می‌کنی، کارهایی که انجام می‌دی و… به سازمان‌هایی مثل NSA و… می‌فروشه. روش کسب درآمدش اینه و به همین دلیل مجّانی بهت خدمات می‌ده
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین sajjad93

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 28 بهمن 1393، 10:46 ب‌ظ »
به مستندات آقامون اسنودن مراجعه کن. دراپ‌باکس یکی از فعّال‌ترین سرویس‌های جاسوسی در جهانه. یعنی پرونده‌هایی که استفاده می‌کنی، کارهایی که انجام می‌دی و… به سازمان‌هایی مثل NSA و… می‌فروشه. روش کسب درآمدش اینه و به همین دلیل مجّانی بهت خدمات می‌ده
عجب دزدایی  :o
دیگه دارم pcloud استفاده می کنم!

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1348
« پاسخ #5 : 07 اسفند 1393، 06:21 ب‌ظ »
عجب دزدایی  :o
دیگه دارم pcloud استفاده می کنم!

pcloud خوبه مگا هم جالبه
http://mega.co.nz
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
« پاسخ #6 : 04 فروردین 1395، 10:52 ب‌ظ »
این پست خیلی قدیمه ولی لازم دونستم مهمترین سوال رو بپرسم دراپ باکس کلا ۲ گیگ رایگان ارائه میکنه و اگر بخوای فضای بیشتر داشته باشی یا باید کسی رو معرفی کنی  که دیگه خیلی زیاد بشه میشه حدود ۲۰ گیگ مگر بخری تازه مبلغ پریمیوم اون از بقیه خیلی بالاتره چک کنید سرویسهاش رو ----  ولی مگا از اول ۵۰ گیگ رایگان میده
سوالی که اینجا به وجود میاد اینه ؟
کی داره مفد میده و کی داره بابت خدمات پول میگیره؟
چرا باید ۵۰ گیگ رایگان بده؟
اگر دراپباکس اطلاعات رو میفروشه پس چرا مفد فضا در اختیار کاربرهاش نمیذاره
مثلا همین گوگل درایو و وان درایو از اول ۱۵ گیگ رایگان میدن با کلی امکانات مثلا ویرایش متن گروهی و هزار مدل خدمات دیگه که کاملا رایگان هست ولی دراپ باکس اگر بخوای از ویرایش متن گروهی یا به قول معروف فقط خواندنی کردن استفاده کنی باید حتما پریمیوم باشی در کل قصد دفاع ندارم چون به شخصه از کاربرهای قدیمی این سیستم هستم و بقیه رو هم تست کردم و میدونم کدوم سرویس چه خدماتی داره ارائه میکنه و چه خدماتی رو رایگان
توجه:تا همین چند ماه پیش اگر با گوشی سامسونگ اکانت وان درایو فعال میکردی فضای بی نهایت بهت میداد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!باور میکنید بی نهایت رایگان!!!!!!!!!!!!!

« آخرین ویرایش: 04 فروردین 1395، 10:54 ب‌ظ توسط علیرضا.ج »

آفلاین 不眠症

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
    • lazygeek
« پاسخ #7 : 05 فروردین 1395، 02:43 ق‌ظ »
وقتی اطلاعاتت رو آنلاین کردی به هیچ طریقی نمیشه گفت امنه!
مثلا همین مگا رو وقتی خواستم اکانت بسازم از ایمیل شرکتهای متفرقه قبول نمیکرد و در آخر مجبور شدم ایمیل گوگل بهش بدم تا ثبت نام رو قطعی کنه! همین قبول نکردن ایمیل متفرقه خودش باعث بی اعتمادی است!

چند وقت پیش هم که تصاویر لو رفته بازیگران در icloud مطرح شد

در مجموع اگر از این سرویس ها استفاده میکنی جایی برای اعتماد به هیچکدام نیست ، چه پولی! چه رایگان!

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
« پاسخ #8 : 06 فروردین 1395، 12:13 ق‌ظ »
وقتی اطلاعاتت رو آنلاین کردی به هیچ طریقی نمیشه گفت امنه!
مثلا همین مگا رو وقتی خواستم اکانت بسازم از ایمیل شرکتهای متفرقه قبول نمیکرد و در آخر مجبور شدم ایمیل گوگل بهش بدم تا ثبت نام رو قطعی کنه! همین قبول نکردن ایمیل متفرقه خودش باعث بی اعتمادی است!

چند وقت پیش هم که تصاویر لو رفته بازیگران در icloud مطرح شد

در مجموع اگر از این سرویس ها استفاده میکنی جایی برای اعتماد به هیچکدام نیست ، چه پولی! چه رایگان!
موضوع این نیست که فضای ابری امن هست یا نه!!
موضوع سره این هست که مثلا شرکت دراپ باکس خودش جاسوس هست و اطلاعات رو میفروشه!!!
من فقط با چند سوال ساده تصمیم داشتم این رو رد کنم!!!
چون هک یک سیستم و دزدی اطلاعات یک چیز عادیه و روزمره شده و به قول یکی از همین بزرگان که فکر کنیم مستر چابز باشه حریم خصوصی در آینده یک رویاست  ولی اینکه بخوای به یک شرکت بگی خودت جاسوس هستی یک موضوع جداست!!

آفلاین 不眠症

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
    • lazygeek
« پاسخ #9 : 06 فروردین 1395، 12:53 ق‌ظ »
متوجه شدم که منظورتان چیست...
بعد من هم گفتم صرفا به خاطر پولی بودن دلیلی بر سالم بودن یک شرکت نیست

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #10 : 06 فروردین 1395، 01:07 ق‌ظ »
نحوه عملکرد mega امکانپذیر بودن تئوری شما رو رد می‌کنه، درواقع mega فضای زیادی میده + اینکه طبق گفته خودشون اطلاعات شما فقط توسط شما قابل دسترس هست:

What is MEGA User Controlled Encryption
All files stored on MEGA are encrypted. All data transfers from and to MEGA are encrypted. And while most cloud storage providers can and do claim the same, MEGA is different – unlike the industry norm where the cloud storage provider holds the decryption key, with MEGA, you control the encryption, you hold the keys, and you decide who you grant or deny access to your files, without requiring any risky software installs. It's all happening in your web browser!
https://mega.nz/#privacycompany

در هر حال بهترین حالت استفاده از ownCloud و یا رمزنگاری اطلاعات قبل از ارسال اونا به سیستم دیگران هست، چونکه: (تصویر)
..I feel no fault for the fault I feel..