انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب ابونتو روی لبتاپ  (دفعات بازدید: 11192 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad-hero

• Full Member
  • *
  • ارسال: 128
  • There are solutions: Even to the hardest problems
پاسخ به: نصب ابونتو روی لبتاپ
« پاسخ #15 : 07 مهر 1388، 11:56 ب‌ظ »
نقل‌قول
کسی از دوستان مشکل مودم رو حل کرده؟
یعنی رو این نوع برند تست گرفته ببینه میشه راش انداخت یا نه.
برای نصب مودم Conexant این تاپیک رو بخون:
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,10840.0.html

آفلاین ابرار

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
پاسخ : نصب ابونتو روی لبتاپ
« پاسخ #16 : 01 دی 1393، 12:43 ب‌ظ »
سلام دوستان.
من لپ تاپم Asus VivoBook s300 هستش و روش پیشفرض ویندوز 8 نصب بود یعنی نسخه اصلی نه کرکش و میتونم رایگان به ویندوز 8.1 و شایدم 10 آپدیت کنم.
نرم افزار هایی رو هم که میخوام نصب کنم رو سیستمم همه یا نرم افزار آزادن یا رایگانن مثل gipm - LibreOffice - VLC - Viber و ... حالا با این اوصاف :
1. ارزششو داره که بجا ویندوز از اوبونتو استفاده کنم ؟
2. با نصب اوبونتو کنار ویندوز موافقم اما اگه بخوام با اومدن نسخه جدید اوبونتو ، نسخه جدیدش رو نصب کنم دیگه ویندوزمم بالا نمیاد. قبلا که اینطور بود هر زمان نسخه جدید رو نصب میکردم ویندوزم بالا نمیومد. درسته ؟
3. با وجود اینکه روی ویندوز از نرم افزار های معادل رایگان یا آزاد استفاده میکنم اصلا احتیاجی به نصب اوبونتو هست یا همین ویندوز اصلی خوبه ؟
« آخرین ویرایش: 01 دی 1393، 12:49 ب‌ظ توسط ابرار »

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
« پاسخ #17 : 01 دی 1393، 01:27 ب‌ظ »
سلام دوستان.
من لپ تاپم Asus VivoBook s300 هستش و روش پیشفرض ویندوز 8 نصب بود یعنی نسخه اصلی نه کرکش و میتونم رایگان به ویندوز 8.1 و شایدم 10 آپدیت کنم.
نرم افزار هایی رو هم که میخوام نصب کنم رو سیستمم همه یا نرم افزار آزادن یا رایگانن مثل gipm - LibreOffice - VLC - Viber و ... حالا با این اوصاف :
2. با نصب اوبونتو کنار ویندوز موافقم اما اگه بخوام با اومدن نسخه جدید اوبونتو ، نسخه جدیدش رو نصب کنم دیگه ویندوزمم بالا نمیاد. قبلا که اینطور بود هر زمان نسخه جدید رو نصب میکردم ویندوزم بالا نمیومد. درسته ؟
3. با وجود اینکه روی ویندوز از نرم افزار های معادل رایگان یا آزاد استفاده میکنم اصلا احتیاجی به نصب اوبونتو هست یا همین ویندوز اصلی خوبه ؟
1.نظر شخصی منو بخواهی شک نکن!
2. قاعدتا نباید با بوت ها مشکلی داشته باشید ده بار پشت سر هم هم اگر اوبونتو رو کنار ویندوز نصب کنید باید بوت ویندوز رو بشناسه واسه من که اینجوریه و مشکلی ندارم شاید واسه بار دوم درایوی که ویندوز توشه رو فرمت می کنید؟
3. اوبونتو خودش دنیای دیگه است محاسن و معایب خاص خودش رو داره!
ببین دوست من، من خودم ویندوز واسه کارهای خیلی خیلی خاص دارم مثل بازی خاصی که ازش خاطره دارم اگر نه که اون هم نبود در غیر این صورت کلا سویچ می کردم به لینوکس الان پارتیشن ویندوزی هام فقط یه 300 مگابایتی واسه بوت درست می شه و یه چیزی حدود 25 گیگاباتی که ویندوز و همه چیزایی که می خواهم و اینا روشه و تموم شد حتی واسه ذخیره کردن فایلهام از EXT4 استفاده کردم که ویندوز نتونه اصلا بشناسه
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #18 : 01 دی 1393، 01:38 ب‌ظ »
۱- بستگی به خودتون داره!
۲- خیر، مشکلی پیش نمیاد، پیش هم بیاد با یک خط کد درست میشه :)
۳- اگر منظورتون اینه که تو ویندوز هم آزاد هستید، خیر! ویندوز خودش انحصاریه و از طرفی شما هم با کرک کردنش دارید به صورت دزدی ازش استفاده می کنید در نتیجه اوبونتو آزاد و رایگان گزینه ی بهتریه.

آفلاین ابرار

• Newbie
  • *
« پاسخ #19 : 01 دی 1393، 01:58 ب‌ظ »
۳- اگر منظورتون اینه که تو ویندوز هم آزاد هستید، خیر! ویندوز خودش انحصاریه و از طرفی شما هم با کرک کردنش دارید به صورت دزدی ازش استفاده می کنید در نتیجه اوبونتو آزاد و رایگان گزینه ی بهتریه.
ممنون از جواب دوستان.
آقای مقدم ویندوزی که دارم اورجیناله. کرک نیست.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19708
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #20 : 01 دی 1393، 02:55 ب‌ظ »
۱. ارزشش رو که داره صددرصد. حداقلش اینه که یه تجربه‌ی خوب به دست می‌آری. اگه می‌خوای بیشتر علاقه‌مند بشی باید در مورد آزادی نرم‌افزار تحقیق کنی، وگرنه مباحث فنّی صرف خیلی ارزشش رو نداره. اگه می‌خوای بیش‌تر با آزادی نرم‌افزار اشنا بشی این مقاله خوبه:
http://danialbehzadi.persiangig.com/document/GNU/free sofware.pdf

۲. نه، اگه اوبونتو رو درست نصب کرده باشی هیچ منطقی نداره با به‌روزر رسانی اوبونتو ویندوز بالا نیاد.

۳. هرچه قدر هم از نرم‌افزارهای آزاد روی ویندوز استفاده کنی، خود ویندوز گاو نه من شیرده‌است که با یه لگد همه‌ی نه من شیر رو می‌ریزه زمین. از اون‌جا که خود بستری که نرم‌افزارها روشون اجرا می‌شن آزاد نیست، عملاً امنیتت مساوی با صفره. در ضمن از اون‌جا که مایکروسافت به علّت تحریم‌ها به ایران سرویس نمی‌ده، با وجود اصل بودن ویندوز روی لپ‌تاپت، باز هم داری کار غیرقانونی می‌کنی و کار کردنت با ویندوز اصل توی ایران فرقی با کرک کردن ویندوز نداره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین elmi.alireza70

• Full Member
  • *
  • ارسال: 209
  • سوال پرسیدن عیب نیست؛ ندانستن عیب است.
    • دانشنامه آموزشی رسم بنفش
« پاسخ #21 : 01 دی 1393، 03:39 ب‌ظ »
از ورودت به جامعه نرم افزار ازاد تبریک میگم و اینو بدون که ارزشش رو داره امتحان کنی جون در اینده چند ساله نرم افزارها همه ازاد میشن و فقط برای پشتیبانی پول میگیرن.

من به شخصه توصیه میکنم ویندوز اورجینال رو نگه دار و به پارتیشن های اون دست نزن و یکم تحقیق کنی ویندوزت نمیپره(مخصوصا پارتیشن اول روی دیسک) و البته با پروکسی و .. میتونی ویندوزت رو اپدیت کنی.

اینجا ایران هست و خیلی ها حتی اسم گنو/لینوکس رو نشنیدن حالا چه برسه به اینکه باهاش ارتباط برقرار کنن. من به این نتیجه رسیدم که مهم نیست با چه سیستم عاملی کار کنی و هدف اصلی از سیستم عامل روی سخت افزار برای راحتی کار هست حالا میخواد اوبونتو باشه ،مک و یا حتی ویندوز.
حتما نگهش دار جون به دردت میخوره لااقل 400 تومن بیشتر بابتش دادی   ;D
دانشنامه آموزشی رسم بنفش
http://rasmebanafsh.ir/

آفلاین ابرار

• Newbie
  • *
« پاسخ #22 : 01 دی 1393، 04:55 ب‌ظ »
تشکر دوستان. پس فعلا اوبونتو رو در کنار ویندوز نصب میکنم.
من سوالاتی راجع به حق انتشار موسیقی و فیلم دارم که نمیدونم کجا باید بپرسم. میشه یه آدرس بدین؟
« آخرین ویرایش: 01 دی 1393، 05:05 ب‌ظ توسط ابرار »

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #23 : 01 دی 1393، 05:16 ب‌ظ »
تشکر دوستان. پس فعلا اوبونتو رو در کنار ویندوز نصب میکنم.
من سوالاتی راجع به حق انتشار موسیقی و فیلم دارم که نمیدونم کجا باید بپرسم. میشه یه آدرس بدین؟
اینجا