انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: قابلیت سخت افزاری مورد نیاز برای ساخت فلش بوتیبل  (دفعات بازدید: 1587 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین saeid_gh87

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
سلام
برای ساخت فلش بوتیبل، فلش باید دارای چه قابلیت سخت‌افزاریی باشه؟

آفلاین abyz

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 83
    • تجربه‌های پراکنده
سلام

تا اونجایی که من میدونم هیچ نیاز سخت افزاری نداره فقط مهمه که پارتیشن بندیش درست باشه که یکی از مواردش اینه که پارتیشن فلش active باشه
تجربه‌های پراکنده من http://blog.abyz.ir
بسازید شکست بخورید اما موفق شوید http://pretotyping.ir

آفلاین saeid_gh87

• Newbie
  • *
سلام
من چند وقت پیش ۷-۸ تا فلش رو با Universal USB Installer بوتیبل کردم که مارکاشون سیلیکون پاور، ترنسند و اچ‌پی بود. از بین اونا، از هر مارک فقط یکی جواب داد. پس می‌تونیم نتیجه بگیریم که باید قابلیت خاصی داشته باشن!؟

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
سلام
من چند وقت پیش ۷-۸ تا فلش رو با Universal USB Installer بوتیبل کردم که مارکاشون سیلیکون پاور، ترنسند و اچ‌پی بود. از بین اونا، از هر مارک فقط یکی جواب داد. پس می‌تونیم نتیجه بگیریم که باید قابلیت خاصی داشته باشن!؟

سلام
نه دوست عزیز گاهی به خاطر عدم توانایی نرم افزار و یا کانفلیکت های لحظه ای ممکنه که نتونید فلش بوتیبل ایجاد کنید.
کلا اصل بوتیبل بودن فلش به نوع پارتیشن بندی اون هست نه مارک نه نوع تراشه های به کار رفته اهمییت ندارند(مثلا اگه فلشی مربوط به 10 سال پیش باشد هم میتواند بوتیبل بشود و همچنین فلشی که همین دیروز با فن اوری 14 نانومتری تولید شده اصل نوع پارتیشن ایجاد شده است)
ممکنه برنامه Universal USB Installer توانایی ایجاد پارتیشن مناسب بر روی ان دسته از فلش ها نداشته حتی ممکنه یک خطای یا کانفلیکت لحظه ای بوده باشد.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین saeid_gh87

• Newbie
  • *
سلام

سلام
نه دوست عزیز گاهی به خاطر عدم توانایی نرم افزار و یا کانفلیکت های لحظه ای ممکنه که نتونید فلش بوتیبل ایجاد کنید.
کلا اصل بوتیبل بودن فلش به نوع پارتیشن بندی اون هست نه مارک نه نوع تراشه های به کار رفته اهمییت ندارند(مثلا اگه فلشی مربوط به 10 سال پیش باشد هم میتواند بوتیبل بشود و همچنین فلشی که همین دیروز با فن اوری 14 نانومتری تولید شده اصل نوع پارتیشن ایجاد شده است)
ممکنه برنامه Universal USB Installer توانایی ایجاد پارتیشن مناسب بر روی ان دسته از فلش ها نداشته حتی ممکنه یک خطای یا کانفلیکت لحظه ای بوده باشد.

سلام
من بعد از اینکه پست شما رو دیدم، یه بار دیگه ۳ تا فلش رو با UNetbootin بوتیبل کردم و فقط یکی از فلش‌ها که ترنسند 350 بود جواب داد.
من دقیقن منظور شما رو از پارتیشن‌بندی فلش متوجه نمی‌شم. پارتیشن‌بندی فلش موقعی نیازه که بخوایم لینوکس رو روی فلش نصب کنیم در حالی که ۲تا نرم‌افزاری که من باهاشون کار کردم، این کار رو انجام نمی‌دن و فقط فایل‌های داخل سی‌دی یا ایزوی لینوکس رو روی فلش کپی می‌کنن.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
من تا حالا حداقل بیش‌از ۵۰۰ تا فلش رو قابل راه‌اندازی کردم و یک مورد هم پیش نیومده که نشه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن