انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ناامن ترین سیستم عامل ؟  (دفعات بازدید: 18624 بار)

0 کاربر و 14 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین deymah

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
ناامن ترین سیستم عامل ؟
« : 05 اسفند 1393، 12:29 ب‌ظ »
سلام
مهم ترین دلیلی که به لینوکس مهاجرت کردم امنیتش هست ،حالا این خبر رو بخونید

http://www.tabnak.ir/fa/news/478139/
واقعا اینطوریه؟

آفلاین saeedgig

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
    • سکه اینترنتی bitcoin
پاسخ : ناامن ترین سیستم عامل ؟
« پاسخ #1 : 05 اسفند 1393، 01:33 ب‌ظ »
سلام دوست عزیز
بهتره به این نکته توجه داشته باشی که تو دنیای لینوکس چون متن باز هست وقتی یکی یه باگ یا مشکل پیدا می کنه اون رو منتشر می کنه تا زودتر راه حلش پیدا بشه و این مشکل برطرف شه ولی تو وینودوز با توجه به این که متن بسته است و فقط مایکروسافت می تونه کدهاش رو تغییر بده و مشکل رو حل کنه کسی نمیاد مشکلی رو که پدا کرده تو بشتر وقت ها علنی کنه و مایکروسافت هم اگه یه شرکت معتبر جهانی نباشید به شما توجهی نمی کنه!

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
« پاسخ #2 : 05 اسفند 1393، 01:41 ب‌ظ »
چرته
باگ های فیکس شده که باعث نا امن بودن سیستم نمیشه
اومده صاف دست گذاشته روی دو تا از باگ های فیکس شده
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین HSN6

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • یک راَکتیست اسپرانتیست پایتونیست گودوئیست!
    • بلاگ شخصی
« پاسخ #3 : 05 اسفند 1393، 02:00 ب‌ظ »
خب این که آمار تقریباً خوبیه !
تا حدودی تعداد آسیب‌پذیری‌های « کشف شده » با امنیت رابطه‌ی مستقیم داره .
کافیه درصد رفع باگ‌ها رو در کل و دریافت به‌روزرسانی‌ها رو ببینی .
یک محله‌ی فقیرنشین و دورافتاده ( مثل ویندوز از نظر در دسترس بودن کد ) در سال مشکلات‌ش کم‌تر دیده می‌شه و کم‌تر رفع می‌شه ولی در عوض در یک محله‌ی ثروتمند با آدم‌های مشهور ( مثل نرم‌افزار آزاد ) هر روز یه دستی به سر و روش می‌کشن و هر هفته توش کار مفید انجام می‌دن ؛ چون توی دیده .
حالا شما بیا توی این دو تا محله قدم بزن و تفاوت رو احساس کن !

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19699
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 05 اسفند 1393، 02:34 ب‌ظ »
از سایتی مثل تابناک انتظار فهم این آمارها هم نمی‌ره!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین moghadam

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
« پاسخ #5 : 05 اسفند 1393، 02:48 ب‌ظ »
سیستمی که کدش در دسترسه و به قولی سرش معلومه تهش هم معلومه جای نگرانی نداره
گیرم باگی هم پیدا بشه خب میشه رفعش کرد
کلا اگر آدمی دستش باز باشه اگر هم به مشکلی بر بخوره میتونه با اون ابزار هایی که تو دستش داره مشکلش رو رفع کنه نه مثل ویندوز یا نرم افزار های کد بسته که نمیفهمی اصلا توش چه خبره
مثل این میمونه یه ماشین شیک و پیک با موتور پلمپ شده تحویلت میدند و میگن تو فقط برون و برو و کاری به این کارا نداشته باش که توش چیه، بعد که به مشکل بر خوردی اون وقت باید التماس کنی بیاید درستش کنید
من فکر کنم از روی اغماض یا با نیت خاصی این خبر رو گذاشتند چون تو بین همه اون موارد از قضا دست گذاشته روی لینوکس و حتی اسمش رو هم تو متن خبرش آورده، خب میتونست به یه چیز دیگه اشاره کنه
چشم ندارند ببینند بعد میخوان با این دروغای گنده حداقل یه شک تو جامعه ایجاد کنند 

آفلاین Amir Emad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 419
« پاسخ #6 : 05 اسفند 1393، 04:14 ب‌ظ »
راه نفوذ به لینوکس خیلی بیشتر از ویندوز هست همه میدونند این رو ! وقتی شما یک سرور میخواین راه اندازی بکنید باید کلی کانفیگ روش انجام بدید یک چیزی مثل سیملینک که یک چیز ساده ای هست خطرناک ترین باگ برای هاستینگ ها است چون من میتونم از هاستینگ شما یک هاست بگیرم و به بقیه هاست هادسترسی داشته باشم فایلکانفیگ وردرپرس رو ببینم !

تو لینوکس با یک حرکت کد چند خطی c++ میشه دسترسی روت گرفت ! و یک کدی هست به نام مس دیفیس اون رو اجرا میکنی تمام صفحه های اول وب سایت های روی سرور صفحه ای که من میخوام میشه :)))

البته گفتم لینوکس باید کانفیگ بشه ! ولی ویندوز نیاز به کانفیگ نداره خودش ازاول تمام فیوچر هارو بسته و کار برنامه نویس ها هم سخت هست هی باید فیوچرهارو باز کنند

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19699
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 05 اسفند 1393، 05:27 ب‌ظ »
راه نفوذ به لینوکس خیلی بیشتر از ویندوز هست همه میدونند این رو ! وقتی شما یک سرور میخواین راه اندازی بکنید باید کلی کانفیگ روش انجام بدید یک چیزی مثل سیملینک که یک چیز ساده ای هست خطرناک ترین باگ برای هاستینگ ها است چون من میتونم از هاستینگ شما یک هاست بگیرم و به بقیه هاست هادسترسی داشته باشم فایلکانفیگ وردرپرس رو ببینم !
واقعاً می‌تونی؟ D: احتمالاً با سطح دسترسی‌ها در یونیکس آشنا نیستی…

تو لینوکس با یک حرکت کد چند خطی c++ میشه دسترسی روت گرفت ! و یک کدی هست به نام مس دیفیس اون رو اجرا میکنی تمام صفحه های اول وب سایت های روی سرور صفحه ای که من میخوام میشه :)))
Show me the code
اگه چنین چیزی وجود داشته باشه که بدون اجازه‌ی کاربر بتونه دسترسی روت بگیره من همین الآن استعفا می‌دم (:
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Amir Emad

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 05 اسفند 1393، 05:47 ب‌ظ »
واقعاً می‌تونی؟ D: احتمالاً با سطح دسترسی‌ها در یونیکس آشنا نیستی…

Show me the code
اگه چنین چیزی وجود داشته باشه که بدون اجازه‌ی کاربر بتونه دسترسی روت بگیره من همین الآن استعفا می‌دم (:

root ()uid=0

www.youtube.com/watch?v=oywB0NYaSVU

local root

3.x kernel

http://www.exploit-db.com/exploits/25444/

« آخرین ویرایش: 05 اسفند 1393، 05:55 ب‌ظ توسط Wilson »

آفلاین ngc0der

• Full Member
  • *
  • ارسال: 106
« پاسخ #9 : 05 اسفند 1393، 11:01 ب‌ظ »
آمار جالبیه!
اول اینکه آسیب پذیریهای جدی(HIGH) در ویندوز و لینوکس تقریبا برابره و وضع osx از این دو تا بدتره.اینها احتمالا آسیب پذیریهایی هستن که منجر به دسترسی از راه دور میشن و از بقیه خطرناکترن.البته اینو حدس زدم چون از سایت داغون nvd که نمیشه چیزی فهمید!
دوم تفاوتی که میشه قائل شد بین لینوکس و ویندوز اینه که اگه یک توزیع دسکتاپ لینوکسی و ویندوزی رو مقایسه کنیم باز وضع ویندوز بدتره چون اینترنت اکسپلورر به طور پیش فرض روی همه ویندوزها نصبه و اگه تعداد مشکلاتش رو با مشکلات ویندوز جمع بزنیم به عدد بدتری نسبت به لینوکس که معمولا روش فایرفاکس نصبه میرسیم.از طرفی یک موردی هم که در اینجا در نظر گرفته نشده مشکلات دات نته که وضع رو به مراتب برای ویندوز بدتر میکنه چون اون هم تقریبا روی همه ویندوزها نصبه.
احتمالا پورت دات نت به سایر پلتفرمها تا الان خیلی جلو رفته باشه(متاسفانه؟!خوشبختانه؟!) ولی امیدوارم هیچ وقت مایکروسافت به سرش نزنه IE رو به سایر پلتفرمها پورت کنه!

آفلاین Amir Emad

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 05 اسفند 1393، 11:17 ب‌ظ »
آمار جالبیه!
اول اینکه آسیب پذیریهای جدی(HIGH) در ویندوز و لینوکس تقریبا برابره و وضع osx از این دو تا بدتره.اینها احتمالا آسیب پذیریهایی هستن که منجر به دسترسی از راه دور میشن و از بقیه خطرناکترن.البته اینو حدس زدم چون از سایت داغون nvd که نمیشه چیزی فهمید!
دوم تفاوتی که میشه قائل شد بین لینوکس و ویندوز اینه که اگه یک توزیع دسکتاپ لینوکسی و ویندوزی رو مقایسه کنیم باز وضع ویندوز بدتره چون اینترنت اکسپلورر به طور پیش فرض روی همه ویندوزها نصبه و اگه تعداد مشکلاتش رو با مشکلات ویندوز جمع بزنیم به عدد بدتری نسبت به لینوکس که معمولا روش فایرفاکس نصبه میرسیم.از طرفی یک موردی هم که در اینجا در نظر گرفته نشده مشکلات دات نته که وضع رو به مراتب برای ویندوز بدتر میکنه چون اون هم تقریبا روی همه ویندوزها نصبه.
احتمالا پورت دات نت به سایر پلتفرمها تا الان خیلی جلو رفته باشه(متاسفانه؟!خوشبختانه؟!) ولی امیدوارم هیچ وقت مایکروسافت به سرش نزنه IE رو به سایر پلتفرمها پورت کنه!

ie دیگه رفت کنار یه چیز دیگه اومده به نام اسپارتان روی ویندوز 10 هست

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4862
  • masoft قدیم
« پاسخ #11 : 05 اسفند 1393، 11:57 ب‌ظ »
root ()uid=0

local root

3.x kernel

این‌ها Exploitها یا مشکلات قدیمی هستند که هیچ کدومشون دیگه کار نمی‌کنه :)

آفلاین Amir Emad

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 06 اسفند 1393، 12:01 ق‌ظ »
root ()uid=0

local root

3.x kernel

این‌ها Exploitها یا مشکلات قدیمی هستند که هیچ کدومشون دیگه کار نمی‌کنه :)

شما سه هزار دلار بده ! من مرد نیستم اگه اکسپلویت روز لینوکس بهت ندم  ](*,) !

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4862
  • masoft قدیم
« پاسخ #13 : 06 اسفند 1393، 12:25 ق‌ظ »
هر کسی بهت گفته با سه هزار دلار بهت Zero-day Exploit می‌ده، سرکارت گذاشته :)

آفلاین Amir Emad

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #14 : 06 اسفند 1393، 12:59 ق‌ظ »
هر کسی بهت گفته با سه هزار دلار بهت Zero-day Exploit می‌ده، سرکارت گذاشته :)

من کلاس های اشیانه میرم خود کمالیان گفت میده ! ابونتو 14.10 ! گفت لوکال روت زیرو هست قیمت برای اعضای کلاس فقط 3 هزار دلار ! ???

باور نمیکنی بیا باهم بریم بهت نشون بده !