انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ناامن ترین سیستم عامل ؟  (دفعات بازدید: 18621 بار)

0 کاربر و 11 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سید اشرار

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
پاسخ : ناامن ترین سیستم عامل ؟
« پاسخ #45 : 09 فروردین 1394، 12:05 ق‌ظ »
تابناک؟

آفلاین ا م

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 83
« پاسخ #46 : 13 فروردین 1394، 11:50 ب‌ظ »
من یک سوال دارم این چیز ها که تو فیلم ها نشون می دهند یارو با کامپیوتر خونش برق شهر را می پرونه راسته ؟

آفلاین Amir Emad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 419
« پاسخ #47 : 14 فروردین 1394، 12:10 ق‌ظ »
من یک سوال دارم این چیز ها که تو فیلم ها نشون می دهند یارو با کامپیوتر خونش برق شهر را می پرونه راسته ؟

دو حالت داره شما دیسپچ تحت اینترنت برق رسانی یک منطقه شهر رو هک میکنید و سیستم رو اف میکنید

حالت دیگه هم به هک ربطی نداره شما با ساخت مدار و .. بک کانوررتر یا ریورسر میسازی پست برق محله شما نمیکشه برق میپره

یک چیز دیگه هم بگم خالی از لطف نیست از طریق برق میشه به سیستم ها نفوذ کرد شاید باور نکنید ولی اگر اثبات کنم خشکتون میزنه  ;D

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
« پاسخ #48 : 14 فروردین 1394، 12:13 ق‌ظ »
اینا همش فیلم های هالیوودی هست :)
البته نمیگم غیر ممکنه ولی شاید همین کاری که طرف با فشار دادن چندتا کلید میکنه ، در دنیای واقعی نیاز به یه تیم و چندین سال زمان نیاز داشته باشه
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین abdoullah

• Full Member
  • *
  • ارسال: 170
« پاسخ #49 : 14 فروردین 1394، 01:01 ب‌ظ »
 ;D
زندگی کردن با لینوکس رو دوست دارم

آفلاین KraToS

• Full Member
  • *
  • ارسال: 148
    • KraToS . Ir
« پاسخ #50 : 14 فروردین 1394، 04:08 ب‌ظ »

دو حالت داره شما دیسپچ تحت اینترنت برق رسانی یک منطقه شهر رو هک میکنید و سیستم رو اف میکنید

حالت دیگه هم به هک ربطی نداره شما با ساخت مدار و .. بک کانوررتر یا ریورسر میسازی پست برق محله شما نمیکشه برق میپره

یک چیز دیگه هم بگم خالی از لطف نیست از طریق برق میشه به سیستم ها نفوذ کرد شاید باور نکنید ولی اگر اثبات کنم خشکتون میزنه  ;D

داداش هنوز فایل آقای دانیال بهزادی رو ندادینا :)) اول اون رو بیارین من برق رو هم باور  میکنم :))
Information is POWER. But like all POWER, There are those who want to keep it for themselves.
- Aaron Swartz
1986-2013

آفلاین AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 506
  • :(
« پاسخ #51 : 14 فروردین 1394، 04:37 ب‌ظ »
خود استفاده صلح آمیز bpl  ماژول لازم داره
چه برسه بخوای به صورت سر زده نفوذم بکنی!

آفلاین Amir Emad

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #52 : 14 فروردین 1394، 09:13 ب‌ظ »

داداش هنوز فایل آقای دانیال بهزادی رو ندادینا :)) اول اون رو بیارین من برق رو هم باور  میکنم :))

قرار نیست من بدم !

آفلاین ا م

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #53 : 14 فروردین 1394، 11:13 ب‌ظ »
البته این را که من می گم مربوط به یکی از شاهکار های جولیان اسانژ است ولی خوب به نظر نمی رسه ما الان موفق به چنین کاری بشویم مگر دانش سخت افزاری بالایی داشته باشیم البته اگر این سی شارپ اجازه بدهد برنامه نویسان ما یک سری به زبان اسمبلی زبان سی و الکترونیک بزنند این سی شارپ تبدیل به یک بیماری ویروسی بین برنامه نویسان شده به هر کس سرایت می کند دیگر طرف قید سایر زبانها را می زند من خودم سه سال به این بیماری دچار بودم تا اینکه بوسیله دوست خوبم مهدی معالجه شدم و به سمت جریان اصیل برنامه نویسی و خانواده یونیکس برگشتم

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #54 : 14 فروردین 1394، 11:23 ب‌ظ »
البته این را که من می گم مربوط به یکی از شاهکار های جولیان اسانژ است
چیزی که مسلمه، اینه که ایران قانون کپی رایت جهانی نداره و مردمش چشم باز کردن، ویندوز کرکی روی سیستمشون بوده و برنامه نویسا پول بیشتر رو توی ویندوز می بینن واسه همین میرن سمت سی شارپ. ابزارهای کارشون رو مفتی و کرکی نصب می کنن و ازش شروع می کنن پول در آوردن. وگرنه برای نصب یه ویندوز + ابزارهای برنامه نویسیش دست کم باید 12 میلیون طرف پیاده شه.
از نظر قدرت زبون های برنامه نویسی، من نه سوادش رو در حال حاضر دارم و نه نیاز به این کار می بینم که بخوام بینشون مقایسه انجام بدم. ولی اینو میدونم که زبون های برنامه نویسی غیر سی شارپ، دست برنامه نویس رو بازتر میذارن و کرس پلتفرم هم هستن. مثل همین پایتون که شما داری روش کار می کنی.
ولی تنها چیزی رو که میدونم اینه که اکثر کاربرای کامپیوتر در ایران، کاربرای عادی هستن و اگه قانون کپی رایت توی ایران بود الان دقیقا سهم بازار زبان های برنامه نویسی و سیستم عامل ها و مرورگر ها و و و برعکس میشد.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین ا م

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #55 : 15 فروردین 1394، 12:03 ق‌ظ »
ممنون از نظر خوبت رسول جان

یک تاپیک درباره خطرات استفاده از سی شارپ باز کردم همین قدر بگم من با سی شارپ کار کردم و مدت سه سال به این بیماری خطرناک دچار بودم تا بوسیله یکی از دوستان منم به خانواده یونیکس برگشتم سی شارپ یم زبان مرده متحرک است لطفا بیا و در تاپیک هم نظر بده

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #56 : 15 فروردین 1394، 12:14 ق‌ظ »
ممنون از نظر خوبت رسول جان

یک تاپیک درباره خطرات استفاده از سی شارپ باز کردم همین قدر بگم من با سی شارپ کار کردم و مدت سه سال به این بیماری خطرناک دچار بودم تا بوسیله یکی از دوستان منم به خانواده یونیکس برگشتم سی شارپ یم زبان مرده متحرک است لطفا بیا و در تاپیک هم نظر بده
تاپیک رو دیدم. ولی خب من سی شارپ کار نکردم. نمی تونم راجب بهش نظر بدم.
فکر هم نکنم این انجمن برای همچین تاپیکی مناسب باشه. سی شارپ نه مربوط به اوبونتو و گنو/لینوکسه نه مربوط به جامعه ی متن باز. اکثر کاربرای اینجا هم مسلما کاری به سی شارپ ندارن.  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین علی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 67
« پاسخ #57 : 15 فروردین 1394، 09:07 ق‌ظ »

دیسپچینگ ( نه برق نه گاز) روی اینترنت نیست . دسترسی بهشون بسیار مشکله و این فیلمها هم عملا خزعبلاتی بیش نیستند . اگر دقت کرده باشید یک کابل اضافی در خطوط فشار قوی عبور میکنه که اطلاعات شبکه مخابرات وزارت نیرو رو منتقل میکنه و کل شبکه از اینترنت جداست .
تنها راه اثبات شده قطع سراسری برق در کشور ( همونطور که در سال ۸۱ به گمانم اتفاق افتاد) قطع یکی از کابل های مادر شبکه برق (جدا کردن یکی از نیروگاهها در ساعات اوج مصرف ) و افتادن بار بر روی کل شبکه برق و به تبع اون شاوت داون شدن اتوماتیک نیروگاهها بدلیل اضافه بار هست ! این اتفاق یک بار افتاده دلیلش هم تعمیر خط نکا تهران و قطع شدن خط جایگزین ( بدلیل اتفاقات طبیعی مثل صاعقه ) بوده .

آقا من مشتاقانه منتظرم ببینم چجوری از طریق برق میشه هک کرده .لطفا حداقل یک کلیات بگید بدونیم تفکر پشت این کار چیه .

آفلاین Amir Emad

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #58 : 15 فروردین 1394، 01:09 ب‌ظ »
بعضی از سلوشن های دور دست به صورت ارتباط از راه دور بر روی بستر اینترانت داخلی شبکه برق هست تجهیزاتشون هم معمولا نانو استیشن هست روی 5 گیگاهرز

این بحث هک کردن از طریق برق رو تو defcon مطرح کردند چیز جالبی بود استدلال های خوبی هم داشت فیلم های خوبی هم نشون دادند

به عنوان مثال ایجاد طول موج روی کابل برق برای رد بدل دیتا که الان بو تولید صنعتی رسیده و شما میتونید با سیم برق به اینترنت وصل بشید حالا این بحث هم به همین صورت هست دستگاهی درست میکنند که سیم برق رو وصل میکنید این میاد یک طول موج تولید میکنه

حالا نیاز به یک چیزی داریم که از سیستم مورد نظر به ما دسترسی بده روی همین فرکانس به عنوان مثال یا اضافه کردن یک برد در مادربرد

یا استفاده از پورت های pci  یا usb که وقتی این رو به سیستم شما بزنند تو محدوده بیان اون فرکانس رو کابل برق دریافت کنند

و تا فریموری که روی اون برد نصب کردند مثلا تغییر برد دایال اپ کسی هم نمیفهمه این برد از سیستم شما دسترسی بده روی همون فرکانس

حالا کل بحث رو لینکش رو میزارم دانلود کنید

آفلاین !

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 586
  • Don't Panic!
    • مانیتورینگ سایت
« پاسخ #59 : 15 فروردین 1394، 01:24 ب‌ظ »
بعضی از سلوشن های دور دست به صورت ارتباط از راه دور بر روی بستر اینترانت داخلی شبکه برق هست تجهیزاتشون هم معمولا نانو استیشن هست روی 5 گیگاهرز

این بحث هک کردن از طریق برق رو تو defcon مطرح کردند چیز جالبی بود استدلال های خوبی هم داشت فیلم های خوبی هم نشون دادند

به عنوان مثال ایجاد طول موج روی کابل برق برای رد بدل دیتا که الان بو تولید صنعتی رسیده و شما میتونید با سیم برق به اینترنت وصل بشید حالا این بحث هم به همین صورت هست دستگاهی درست میکنند که سیم برق رو وصل میکنید این میاد یک طول موج تولید میکنه

حالا نیاز به یک چیزی داریم که از سیستم مورد نظر به ما دسترسی بده روی همین فرکانس به عنوان مثال یا اضافه کردن یک برد در مادربرد

یا استفاده از پورت های pci  یا usb که وقتی این رو به سیستم شما بزنند تو محدوده بیان اون فرکانس رو کابل برق دریافت کنند

و تا فریموری که روی اون برد نصب کردند مثلا تغییر برد دایال اپ کسی هم نمیفهمه این برد از سیستم شما دسترسی بده روی همون فرکانس

حالا کل بحث رو لینکش رو میزارم دانلود کنید

محتوای فایل رو دسکتاپ دانیال به کجا رسید؟
I just felt like running

Altern AI Directory --- GitHub