انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب مايکروسافت آفيس روي اوبونتو 9.04  (دفعات بازدید: 2383 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین foad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 134
سلام.من تنها وابستگي که به ويندوز دارم مايکروسافت آفيسه.يه بار هم فيلهاي پاورپوينتم رو با اوپن آفيس باز کردم همش به هم ريخت.واسه همين تصميم گرفتم که اگر بتونم مايکروسافت آفيس رو با لينوکس اجرا کنم کلا ويندوز رو پاک کنم.اما با wine موفق نشدم virtual box رو هم نميتونم راه بندازم همش اييراد ميگيره که ديسک بوت ندارم.ميخوام بدونم راهي هست که مايکروسافت آفيس رو رو لينوکس سوار کنم؟virtualbox رو اگر با ديسک بوت ويندوز xp استفاده کنم ميتونه اين کار رو برام بکنه؟virtual box هردفعه نياز به ديسک بوت داره براي کار کردن؟

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 728
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
پاسخ به: نصب مايکروسافت آفيس روي اوبونتو 9.04
« پاسخ #1 : 11 مهر 1388، 10:56 ق‌ظ »
برنامه playonlinux رو نصب کن. اونجا راحت می‌تونی آفیس رو نصب کنی. منتها تا جایی که یادمه همه بسته‌های آفیس کار نمی‌کنه (اکسس). اما با ورد و پاورپوینت فک نکنم مشکلی پیدا کنی

آفلاین iCEAGE

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 399
  • Life is Free and Beautiful
    • وبلاگ شخصی من
« پاسخ #2 : 11 مهر 1388، 06:29 ب‌ظ »
سلام.من تنها وابستگي که به ويندوز دارم مايکروسافت آفيسه.يه بار هم فيلهاي پاورپوينتم رو با اوپن آفيس باز کردم همش به هم ريخت.واسه همين تصميم گرفتم که اگر بتونم مايکروسافت آفيس رو با لينوکس اجرا کنم کلا ويندوز رو پاک کنم.اما با wine موفق نشدم virtual box رو هم نميتونم راه بندازم همش اييراد ميگيره که ديسک بوت ندارم.ميخوام بدونم راهي هست که مايکروسافت آفيس رو رو لينوکس سوار کنم؟virtualbox رو اگر با ديسک بوت ويندوز xp استفاده کنم ميتونه اين کار رو برام بکنه؟virtual box هردفعه نياز به ديسک بوت داره براي کار کردن؟
سعی کن از این به بعد از فرمت های آزاد استفاده کنی که دیگه این مشکلات تو سیستم عامل های مختلف برات پیش نیاد
People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world. Richard Stallman
زندگی آزاد

آفلاین R3za

• Newbie
  • *
  • ارسال: 23
    • My Digital Life
« پاسخ #3 : 12 مهر 1388، 11:05 ب‌ظ »
سلام
این راهنمای تصب Office 2007 توی ubuntu با wine هستش . اگر مشکلی داشتین باز بگید ...
http://samanathon.com/how-to-install-microsoft-office-2007-in-ubuntu-804/

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #4 : 12 مهر 1388، 11:23 ب‌ظ »
سعی کن از این به بعد از فرمت های آزاد استفاده کنی که دیگه این مشکلات تو سیستم عامل های مختلف برات پیش نیاد

صحبت این دوستمون تایید میشه , ولی با این وجود اینجا رو ببینید ...

آفلاین foad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 134
« پاسخ #5 : 15 مهر 1388، 08:58 ق‌ظ »
playonlinux  رو نتونستم راه بندازم.همش میگه به شبکه وصل نیست در حالیکه من وصلم به وایرلس.winetricks هم همش ارور میده و ... .2007 رو نتونستم اینستال کنم. اما 2003 رو به شکل عادی با  wine اینستال کردم.البته حالا که به محیط اوبونتو آشنا تر شدم یه کم اعتماد به نفسم رفت بالا و ویندوز رو به کل پاک کردم.همون اپن آفیس بهتره.فوقش اینه که وقتی سمینار میدم لپ تاپ خ.دم رو به ویدیو پرژکتور وصل میکنم.
مرسی از راهنماییهای همه.

آفلاین پیام ابراهیمی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1123
    • پلت ولگ
« پاسخ #6 : 15 مهر 1388، 06:05 ب‌ظ »
همون اپن آفیس بهتره.فوقش اینه که وقتی سمینار میدم لپ تاپ خ.دم رو به ویدیو پرژکتور وصل میکنم.
مرسی از راهنماییهای همه.

می تونین به جای فرمت اوپن آفیس کار هاتونو با فرمت ویندوز توی اوپن آفیس سیو کنین... روی آفیس ویندوز هم بی مشکل اجرا می شه... البته پیشنهاد می کنم همیشه فونت هایی رو که استفاده کردین همراه داشته باشین...
http://www.palatvalg.com اینم وبلاگ جدید منه...

آفلاین daashali

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
« پاسخ #7 : 26 مهر 1388، 03:54 ب‌ظ »
Wine از راست به چپ به خوبی پشتیبانی نمی کنه. بعد از نصب M$ Office و فونت باز هم مشکل پیدا می کنید.

آفلاین reza_e13

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
پاسخ : نصب مايکروسافت آفيس روي اوبونتو 9.04
« پاسخ #8 : 04 تیر 1391، 10:12 ب‌ظ »
من افیس ۲۰۰۷ رو با playonlinux راحت نصب کردم. اما موقع اجرا نمی تونم راست به چپ کنم متن رو و با فارسی هم مشکل دارم. کسی راهی برای حل این مشکل داره ؟!

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 900
همون اپن آفیس بهتره.فوقش اینه که وقتی سمینار میدم لپ تاپ خ.دم رو به ویدیو پرژکتور وصل میکنم.
مرسی از راهنماییهای همه.

می تونین به جای فرمت اوپن آفیس کار هاتونو با فرمت ویندوز توی اوپن آفیس سیو کنین... روی آفیس ویندوز هم بی مشکل اجرا می شه... البته پیشنهاد می کنم همیشه فونت هایی رو که استفاده کردین همراه داشته باشین...
البته در صورتی که متن خالی باشه بدون مشکل اجرا میشه
اگه شامل جدول یا عکس باشه،ممکنه جاهاشون یه کم به هم بریزه که باید دستی درستش کنید

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #10 : 04 تیر 1391، 11:28 ب‌ظ »
من افیس ۲۰۰۷ رو با playonlinux راحت نصب کردم. اما موقع اجرا نمی تونم راست به چپ کنم متن رو و با فارسی هم مشکل دارم. کسی راهی برای حل این مشکل داره ؟!
سلام.
این رو ببینین:
http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=33502.0
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #11 : 05 تیر 1391، 12:21 ق‌ظ »
من خودم رو خوره‌ی لیبره‌آفیس می‌دونم!! واقعا پیشرفته هست. اگر خواستی می‌تونم براتون تو لیبره‌آفیس تر و تمیز درستش کنم. فقط کافیه متن خام رو برام رایانامه کنی. !

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #12 : 05 تیر 1391، 01:49 ق‌ظ »
کافیه فونت‌ها رو تو اوبونتو نصب کنی و از لبره‌آفیس استفاده کنی. اگه از آفیس ۲۰۰۷ استفاده می‌کنی پرونده‌هات رو با فرمت‌های doc و ppt به جای docx و pptx دخیره کن و اگه از آفیس ۲۰۱۰ استفاده می‌کنی با فرمت‌های آزاد odf و odp. مطمين باش بهتر از خود آفیس اجرا می‌شه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن