انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آیا اوبونتو میتواند جایگزین اندروید شود؟  (دفعات بازدید: 2565 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alih_net

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 596
    • سیدعلی حسینی
سلام دوستان
در انجمن موضوعاتی در این مورد مطرح شده که همگی قدیمی اند و در اون زمان نصب اوبونتو روی دیوایس های اندرویدی پیشنهاد نشده بود . حالا چطور ؟
من یک Note3 دارم و با دیدن تصاویر اوبونتو تاچ هوس کردم اونو نصب کنم و اندروید رو کنار بذارم
در کل وضعیت اوبونتو تاچ چطوره ؟ چقدر پشتیبانی میشه ؟ آیا برنامه های اوبونتو تاچ و اوبونتو دسکتاپ با هم متفاوته ؟ در کل هر کسی اطلاعی در این زمینه داره ممنون میشم در میون بذاره
بازم ممنون
« آخرین ویرایش: 11 اسفند 1393، 06:10 ب‌ظ توسط مَدَّکْ »

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
حوسو بذار کنار.تو این دنیای وحشی حوس به هیچ دردی نمیخوره :D
با سرچ عبارت "ubuntu touch review" میتونی به جواب سوالت کامل برسی
چیزی که توصیه میشه(توصیه خود کنونیکال) اینه که اصلا و ابدا اندرویدو کنار نذاری و اگه خواستی اوبونتو تاچ رو دوال بوت
تو گوشیت نصب کنی که حتما برای گوشی شما موجوده

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
نقل‌قول
در کل وضعیت اوبونتو تاچ چطوره ؟
اوبونتوتاچ سیستم عاملیه که از اواخر 2012 توسعه ش شروع شده و تا همین الان هم به صورت رسمی و کاملا پایدار ریلیز نشده. یعنی هنوز در حال توسعه اس و کاملا آماده نیست.
خود سیستم عامل خیلی خوب شده و اگه نسخه های دو سال پیش رو با الان مقایسه کنی متوجه میشی تغییرات در سیستم عامل آزاد/اپن سورس یعنی چی!!  ;)
الان مهم ترین چیزی که باید بهش توجه داشت، استور نرم افزاریشه که باید غنی بشه. الان فقط یه گوشی  از اوبونتوتاچ اومده بیرون و استور هم هنوز درست و حسابی راه نیفتاده. باید مقداری صبر کرد تا همه چیز درست بشه  ;)

نقل‌قول
چقدر پشتیبانی میشه ؟
پشتیبانیش فرقی با اوبونتودسکتاپ نداره.

نقل‌قول
آیا برنامه های اوبونتو تاچ و اوبونتو دسکتاپ با هم متفاوته ؟
هم میشه گفت آره.
هم میشه گفت نه.
نه از اون نظر که من همین امروز اوبونتونکست (که همون نسخه ی دسکتاپ/تبلت تاچ اوبونتو هست) رو تست کردم و توی ترمینالش زدم
sudo apt-get install vlcو دیدم که نصبش کرد  ;D
پس فرقی ندارن.
آره از اون نظر که برای گوشی یا تبلت، برنامه ها باید بهینه بشن. یعنی این دیوایس ها دو حالت براشون رخ میده. یا دیوایست تاچ هست یا نیست. اگه تاچ هست که نسخه ی تاچ رو لود می کنه. اگه بهش ماوس یا کیبورد اضافه کنی، نسخه ی دسکتاپ همراه با input ها رو لود میکنه. پس یه گوشی که نه ماوس داره و نه کی بورد باید نسخه ی تاچ برنامه ها رو لود کنه. بنابراین برنامه ها علاوه بر ظاهر دسکتاپی، باید ظاهر کوچک تر متناسب با گوشی وتبلت + قابلیت تاچ رو اضافه کنن.

نقل‌قول
آیا اوبونتو میتواند جایگزین اندروید شود؟
نظر من (شخصی هم هست. یهو مث بعضیا تو گروه تلگرام فروم نندازن خودشونو وسط) اینه که اوبونتو به راحتی می تونه اندروید رو کنار بزنه. فقط زمان میخواد. اندروید در حال حاضر به دو دلیل از اوبونتوتاچ برتره:
1) تبلیغات- در حدی که اکثر دارندگان دیوایس های اندرویدی به اندرویدشون میگن ویندوز اندروید  :D پس سطح معلومات اکثریت رو در نظر بگیر (که گول تبلیغات رو هم ممکنه بخورن)
2) استور خیلی غنی از نرم افزار- که البته اگه اسپم ها رو فاکتور بگیریم استورش اونقدرا غنی نیست. مثلا از هر برنامه توی استور اندروید، 1000 تا برنامه هست که همون کار رو انجام میدن. ولی ایا توی گنو/لینوکس از هر برنامه شما 1000 تا می بینی؟؟ نه! معدود می بینی ولی همون تعداد کاملا کار آدم رو راه می اندازن.

پس اوبونتو اولا باید تبلیغ کنه. که خب تبلیغ هم نکنه، لینوکسیای سرتاسر دنیا، اوبونتوتاچ رو می فهمن و همین به نظر من کافیه  ;)
دوما باید استورش غنی بشه که اون دیگه به همت ما بستگی داره  ;)

در مورد اوبونتوتاچ سوال داشتی در خدمتم. دو ساله شب و روز رؤیام اوبونتوتاچه  ;)
« آخرین ویرایش: 11 اسفند 1393، 10:02 ب‌ظ توسط Rasubuntu »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
آقا این اوبونتو تاچ با چه گوشی هایی سازگاره؟ میشه مثلا روی نوکیا 5800 هم نصبش کرد ؟  ;D
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
آقا این اوبونتو تاچ با چه گوشی هایی سازگاره؟ میشه مثلا روی نوکیا 5800 هم نصبش کرد ؟  ;D

https://wiki.ubuntu.com/Touch/Devices/
 ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین alih_net

• High Sr. Member
  • *
    • سیدعلی حسینی
ممنون رسول جان خیلی اطلاعات کامل و خوبی دادی . به محض اینکه برای گوشیم پورت بشه نصبش میکنم :) یه گنو/لینوکس کامل بدون محدودیت با داشتن حس مالکیت نسبت به چیزی که پولشو دادی رو شدیدا به اندروید سامسونگی ترجیح میدم . یه سیانوژن مد سالم و پاک داشتیم که اونم ...

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
ممنون رسول جان خیلی اطلاعات کامل و خوبی دادی . به محض اینکه برای گوشیم پورت بشه نصبش میکنم :) یه گنو/لینوکس کامل بدون محدودیت با داشتن حس مالکیت نسبت به چیزی که پولشو دادی رو شدیدا به اندروید سامسونگی ترجیح میدم . یه سیانوژن مد سالم و پاک داشتیم که اونم ...

خواهش می کنم.  ;)
حیف که گوشی من تک هسته ای هست و نمیشه براش پورت کرد. وگرنه خودم آستین بالا میزدم. اوبونتوتاچ مراحل پورت کردنش مثل سیانوژنه و با کمی آزمون و خطا (با پذیرفتن ریسک بریک شدن) میشه هر کسی اونو برای دیوایسش پورت کرد  ;)
بحث گنو/لینوکس هم کاملا موافقم. هیچی سیستم عامل آزاد نمیشه. (البته شنیدم اوبونتوتاچ اولایل کارش، بیسش باندش بسته هست. حالا نمیدونم تا چقدر این موضوع حقیقت داشته باشه. حتی اگه بسته هم باشه بازم آزاد تر از اندروید هست)
سیانوژن هم آره حیف شد. من خودم سیانوژن دارم ولی نسخه ی پورت شده اش. یعنی زیر نظر سیانوژن نیست. واسه همین سر جریان مسخره بازیای سیانوژن با مایکروسافت، خیلی حرص نمی خورم  ;D
البته من به تایزن هم خیلی امید دارم. به آزادی اوبونتو نمیرسه ولی از اندروید خیلی خیلی بهتره
(بازم میگم. اینکه میگم برتره نسبت به اندروید فقط منظورم سیستم عامله و نه استور نرم افزاریش. اینو گفتم تا بعضیا زود قضاوت نکنن از روی حرفای من  ;) خطاب هم به شخص خاصی نبود ).

آفلاین alih_net

• High Sr. Member
  • *
    • سیدعلی حسینی

خواهش می کنم.  ;)
حیف که گوشی من تک هسته ای هست و نمیشه براش پورت کرد. وگرنه خودم آستین بالا میزدم. اوبونتوتاچ مراحل پورت کردنش مثل سیانوژنه و با کمی آزمون و خطا (با پذیرفتن ریسک بریک شدن) میشه هر کسی اونو برای دیوایسش پورت کرد  ;)
بحث گنو/لینوکس هم کاملا موافقم. هیچی سیستم عامل آزاد نمیشه. (البته شنیدم اوبونتوتاچ اولایل کارش، بیسش باندش بسته هست. حالا نمیدونم تا چقدر این موضوع حقیقت داشته باشه. حتی اگه بسته هم باشه بازم آزاد تر از اندروید هست)
سیانوژن هم آره حیف شد. من خودم سیانوژن دارم ولی نسخه ی پورت شده اش. یعنی زیر نظر سیانوژن نیست. واسه همین سر جریان مسخره بازیای سیانوژن با مایکروسافت، خیلی حرص نمی خورم  ;D
البته من به تایزن هم خیلی امید دارم. به آزادی اوبونتو نمیرسه ولی از اندروید خیلی خیلی بهتره
(بازم میگم. اینکه میگم برتره نسبت به اندروید فقط منظورم سیستم عامله و نه استور نرم افزاریش. اینو گفتم تا بعضیا زود قضاوت نکنن از روی حرفای من  ;) خطاب هم به شخص خاصی نبود ).
من روی این گوشی جیگرمو از دست دادم (جیگر = جرات  ;D )
یه Xperia x10 mini تو کشوم داره خاک میخوره یکم سرم خلوت تر شه روش تست میکنم
« آخرین ویرایش: 11 اسفند 1393، 11:38 ب‌ظ توسط مَدَّکْ »