انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: دنبال لپتاپی سازگار با لینوکس  (دفعات بازدید: 9767 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
پاسخ : دنبال لپتاپی سازگار با لینوکس
« پاسخ #15 : 16 اسفند 1393، 02:00 ب‌ظ »
HP PROBOOK
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین سهراب سپید

• Full Member
  • *
  • ارسال: 207
« پاسخ #16 : 16 اسفند 1393، 03:54 ب‌ظ »
من در آینده دور قصد خرید این لپتاپ رو دارم
Aspire E1-510 لپ تاپ ایسر
CPU:Celeron / Ram:2GB / HDD:500GB / VGA:intel HD
http://www.lapbuy.com/price-list-laptop-notebook-acer/5076-aspire-e1-510-%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D8%B1.html

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #17 : 16 اسفند 1393، 04:05 ب‌ظ »
دوست عزیز با نهایت احترام به انتخاب شما ایسر، سونی، فوجیتسوزیمنس و توشیبا اصلا ارزش خرید رو ندارند.من دو تاشو داشتم و دوتای دیگه دست دوستام بود.اصلا مفت نمی ارزند.hp , dell , lenovo واقعا ارزش خرید رو داره.ایسوس قبلا خوب بود ولی الان تعریفی نداره.

پ.ن:این تجربه من و دوستام بود ممکنه نسبت به مدل یا برند و یا حتی تجربه افراد متفاوت باشه.

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
« پاسخ #18 : 16 اسفند 1393، 07:18 ب‌ظ »
دوست عزیز با نهایت احترام به انتخاب شما ایسر، سونی، فوجیتسوزیمنس و توشیبا اصلا ارزش خرید رو ندارند.من دو تاشو داشتم و دوتای دیگه دست دوستام بود.اصلا مفت نمی ارزند.hp , dell , lenovo واقعا ارزش خرید رو داره.ایسوس قبلا خوب بود ولی الان تعریفی نداره.

پ.ن:این تجربه من و دوستام بود ممکنه نسبت به مدل یا برند و یا حتی تجربه افراد متفاوت باشه.
تایید میشه
من acer v3 داشتم و اصلا جالب نبود
جدای از مشکلات گرافیک و کارت شبکه ، اصلا لپ تاپ های محکمی نیستند ( برعکس چیزی که شنیده بودم )
او توی یه کیف لپ تاپ نسبتا محکم ، یه ضربه ی کوچیک خورد و دیگه کم مونده بود لپتاپ نصف بشه ، قاب پشت + قاب ال.سی.دی + ال.سی.دی کاملا خرد شد ، مادربورد هم کج شد
acer نخرید بهتره  :)
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
« پاسخ #19 : 16 اسفند 1393، 07:34 ب‌ظ »
به نظر من اچ پی بخرید حتی مدل های ویندوزیشم خیلی خوب با گنو لینوکس مچ میشوند چه برسه به مدل هایی که خودش پیش فرض اوبونتو داره.(تنها مورد ازار دهنده گرافیک مجزا میتونه باشه که اونم خبر های خوبی از انویدیا و ای تی ای شنیدم)
حتما اگر اچ پی میگیرید از سری بدنه فلز بگیرید یکم سنگین تر هستند منتها خیلی مقاوم هستند من لب تاپم چندین بار به لطف دوستان و اشنایان از نزدیک با جناب زمین اشنا شده ولی اخ نگفته!!!!! ???
از لحاظ قدرت هم دو سری Pavilion(که من از این سری دارم) و Envy قدرتمند ترین ها و pro bookها هم خیلی سبک با سخت افزار مناسب هستند.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین سهراب سپید

• Full Member
  • *
  • ارسال: 207
« پاسخ #20 : 16 اسفند 1393، 10:21 ب‌ظ »
نظرمو عوض کردم این بهتر به نظر میرسه
HP Pavilion 15-r114ne
11,100,000 Rial
Weight: 2.4 kg
LED: 15.6" LED
CPU: Intel Pentium N3540 2.16GHz up to 2.66 GHz
Ram: 4GB DDR3
HDD: 500GB-5400 rpm
VGA: Intel HD Graphics - Onboard  UpTo 2.0 GB
http://www.lapbuy.com/g6-/6257-hp-pavilion-15-r114ne-%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%DA%86-%D9%BE%DB%8C.html

آفلاین ابراهیم مشهدی تفرشی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 336
  • همیشه یک راه بهتر هست.
« پاسخ #21 : 16 اسفند 1393، 11:35 ب‌ظ »
سلام دوست من شما که زحمت کشیدید حداقل میفرمودید تو دیجی چی پیدا کردید که لینوکسه

من این مدل رو پیدا کردم البته اون موقع موجود بود و من هم یکی خریدم
Dell Inspiron 15R 5537http://www.digikala.com/Product/DKP-23953/Dell-Inspiron-15R-5537-A/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%AF%D9%84-%D8%A7%D9%8A%D9%86%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D9%88%D9%86-15R-%D9%85%D8%AF%D9%84-5537
البته شما می تونید
توی همون دیجی کالا لپتاب مورد نظرتون رو سرچ کنید
http://www.digikala.com

یه لیست برای شما درست می کنه یکی یکی اون لیست رو توی سایت اوبونتو جستجو کنید
http://www.ubuntu.com/certification/desktop

شاید یکی از اون مدلهایی که توی لیست مورد علاقه شما هستند اوبونتویی هم باشند
البته امیدوارم

اگر نبود هم خیلی مشکلی نیست فکر نکنم نصب اوبونتو روی لپتاب های ویندوزی یا حداقل بدون سیستم عامل پیش فرض خرابشون کنه
من خودم یکی دیگه دارم که ویندوز ۸.۱ پیش فرضش بود الآن کوبونتو ریختم خیلی عالیه

در ضمن این سایت هم هست ولی نمی دونم به دردت بخوره یا نه چون من مدل لپتاب دلم رو توش پیدا نکردم به هر حال
http://www.linux-laptop.net/
« آخرین ویرایش: 16 اسفند 1393، 11:44 ب‌ظ توسط ابراهیم مشهدی تفرشی »
ET

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #22 : 17 اسفند 1393، 01:50 ق‌ظ »
نظرمو عوض کردم این بهتر به نظر میرسه
HP Pavilion 15-r114ne
11,100,000 Rial
Weight: 2.4 kg
LED: 15.6" LED
CPU: Intel Pentium N3540 2.16GHz up to 2.66 GHz
Ram: 4GB DDR3
HDD: 500GB-5400 rpm
VGA: Intel HD Graphics - Onboard  UpTo 2.0 GB
http://www.lapbuy.com/g6-/6257-hp-pavilion-15-r114ne-%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%DA%86-%D9%BE%DB%8C.html

مدل خوبیه با توجه به قیمت مناسبش.
به طور کلی دوستانی که لب تاپ میخرید به قضیه UpTo هرچی گرافیک اصلا توجه نکنید. مثلا لب تاپ من UpTo 6.0 GB ولی عمرا مثل یه گرافیک 6 گیگابایتی کار کنه خیلی بخواد جواب بده همون 4 گیگابایتی هست.
اگه عمری بود طی چند روز آینده تاپیکی تحت عنوان نکات طلایی برای خرید لب تاپ(اوبونتویی و غیر اوبونتویی) میزنم و مفصل توضیح میدهم.
« آخرین ویرایش: 17 اسفند 1393، 01:58 ق‌ظ توسط Риал Краесис »

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
« پاسخ #23 : 17 اسفند 1393، 08:50 ق‌ظ »
قضیه UpTo گرافیک مربوط به مموری اون هست و قدرتش بیشتر به خود GPU برمیگرده ;)

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #24 : 17 اسفند 1393، 03:09 ب‌ظ »
hp pavilion و dell inspiron مدل خانگیه و به درد این می خوره یه بار ویندوز رو بزنی و فقط استفاده کنی.زیاد با لینوکس میونه خوبی ندارند.اما hp probook و dell vostro و dell latitude سیستم های تجاری و جون سختی اند و با لینوکس به خوبی سازگارند.لنوو که همیشه فوق‌العاده بوده و هست.

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #25 : 18 اسفند 1393، 12:23 ق‌ظ »
hp pavilion و dell inspiron مدل خانگیه و به درد این می خوره یه بار ویندوز رو بزنی و فقط استفاده کنی.زیاد با لینوکس میونه خوبی ندارند.اما hp probook و dell vostro و dell latitude سیستم های تجاری و جون سختی اند و با لینوکس به خوبی سازگارند.لنوو که همیشه فوق‌العاده بوده و هست.

با این بخش از حرفتون اصلا موافق نیستم.
شما از کجا میدونی میونه خوبی ندارند؟ الان من چه مشکلی باید داشته باشم احیانا(قبلا گفتم که پاویلیون دارم)
منظورتون از مدل خانگی چیه؟؟؟؟؟
دل رو نمیدونم اما تو اچ پی وقتی میخوان از توان کاری بالا و قدرت پر دازشی مثال بزنند دو مدل Pavilionو Envy رو مثال میزنند و پرو بوک ها بیشتر به سبک بودن شناخته میشوند.

Ghost Shadow جان منم دقیقا منظورم همین بود.
در واقع فروشندگان نامرد خیلی راحت با همین قضیه up to سر ملت رو کلا میذارند و میره پی کارش.
البته قدرت گرافیک تنها محدود به خود GPU نمیشه خیلی عوامل دیگه مثل میزان حافظه و نوع اون و پهنای باند کاری حافظه و سرعت سیکل ساعت حافطه پردازنده گرافیکی و حتی نوع کنترل کننده های حافظه گرافیکی و معماری خود پردازنده و ...............(تا حالا دقت کردید چرا بعضی از کارت گرافیک ها حتی با پردازنده و فرکانس کاری  کاملا مشابه خروجی گرافیکی متفاوت دارند؟ دلیل همین مواردی هست که بالا اشاره کردم)
« آخرین ویرایش: 18 اسفند 1393، 12:25 ق‌ظ توسط Риал Краесис »

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
« پاسخ #26 : 18 اسفند 1393، 01:14 ق‌ظ »
نقل‌قول
البته قدرت گرافیک تنها محدود به خود GPU نمیشه خیلی عوامل دیگه مثل میزان حافظه و نوع اون و پهنای باند کاری حافظه و سرعت سیکل ساعت حافطه پردازنده گرافیکی و حتی نوع کنترل کننده های حافظه گرافیکی و معماری خود پردازنده و ...............(تا حالا دقت کردید چرا بعضی از کارت گرافیک ها حتی با پردازنده و فرکانس کاری  کاملا مشابه خروجی گرافیکی متفاوت دارند؟ دلیل همین مواردی هست که بالا اشاره کردم)
منم برای همین گفتم بیشترش نگفتم همش :D

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #27 : 18 اسفند 1393، 07:46 ق‌ظ »
@Риал Краесис
hp probook سری تجاری و پاولیون سری خانگی هستش.ببینید دوست عزیز من منظورم این نبود که براساس مدل لپ تاپ آدم ها رو قضاوت کنم، ولی بی انصافی پاولیون رو هم سطح با envy بدونید و probook رو سری سبک عنوان کنید.

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #28 : 18 اسفند 1393، 02:59 ب‌ظ »
@Риал Краесис
hp probook سری تجاری و پاولیون سری خانگی هستش.ببینید دوست عزیز من منظورم این نبود که براساس مدل لپ تاپ آدم ها رو قضاوت کنم، ولی بی انصافی پاولیون رو هم سطح با envy بدونید و probook رو سری سبک عنوان کنید.

من هم اصلا منظورم این نبود که شما بر اساس مدل لب تاپ آدم ها رو قضاوت میکنید.
بی انصافی؟؟؟؟ درضمن من نگفتم که envy هم سطح با pavilion هست.گفتم وقتی میخواهند از قدرت پردازشی و کلا توان کاری مثال بزنند از این 2 مدل استفاده میکنند.(جمله پست قبلیم هم براتون میذارم و تاکید میکنم با دقت بیشتر بخونید:از لحاظ قدرت هم دو سری Pavilion(که من از این سری دارم) و Envy قدرتمند ترین ها و pro bookها هم خیلی سبک با سخت افزار مناسب هستند. سبک بودن یعنی اینکه مثلا یک مدل پروبوک با مشخصات مساوی با پاویلیون وزن کمتری داره همین)
Casual users, gamers, designers and students would be better off choosing one of HP's standard home and home office laptops as the cost-versus-performance ratio is more enticing than with the business-class units. For power users, HP's Pavilion dv-series notebooks should provide the desired hardware and feature set. Choosing a ProBook or EliteBook as a personal computer involves added cost for features the home user will probably not need. For businesses, for which security is of the utmost importance, the small business, medium business and enterprise ProBook, EliteBook and Mobile Thin Client computers are likely the better choice.
فکر کنم شما دارید بی انصافی میکنید.

آفلاین JAP

• Full Member
  • *
  • ارسال: 197
  • japdeveloper
    • japdeveloper
« پاسخ #29 : 19 اسفند 1393، 09:20 ب‌ظ »
من Lenevo G500  دارم آیا خوبه ؟ با لینوکس سازگاره؟

خودم نمیدونم اگه کسی میدونه بگه
کد سالم در بدن سالم ** کد سالم در سیستم عامل سالم