انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آموزش قدم به قدم نصب لینوکس در اندروید  (دفعات بازدید: 12746 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 573

سلام
خوب من قول آموزش نصب لینوکس روی اندروید بصورت کامل رو به آقای علیرضا امیر صمیمی عزیز  تو تلگرام  داده بودم که   الان گفتم بنویسمش

من یه گوشی با cpu quad core 2.2ghz snapdragon  و 2G ram دارم که صفحه تاچش باطل شده و استفاده خاصی نمیشه کرد از گوشی

برای شروع بهترین راه و راحترین راه رو من مینویسم که از همه راه ها کم دردسر تر و راحت تره
بعد از یک هفته جستجو بهترین راهی که پیدا کردم نرم افزار linux deploy بود! چرا؟
کامل ترین و بروز ترین او اس ها داخلش لینک شده و خودش خیلی راحت نصب میکنه با میزکار و ...
یا اینکه از کامند لاین خودتون نصب کنید که یخورده حوصله + فضای اس دی کارت بالا تر برای ازمایش و خطا میطلبه
نکته: گوشی باید روت شده باشه
پس از نصب برنامه، روی آیکون + لمس کنید و یه اسم وارد کنید و واردش بشید
یه فلش پایین صفحه هست روش لمس کنید
قسمت distribution سیستم عامل خودتون رو انتخاب کنید (من چون kde میخواستم و روی اوبونتو آرم kde خوب مچ نیست آرچ نصب کردم)
قسمت distribution suit هم ورژن سیستم عامل خودتون
username که خودتون میدونید
desktop environment هم میزکارتون رو انتخاب کنید
select componets هم vnc رو فعال کنید
gui تیکش رو فعال کنید
graphic subsystem هم vnc رو قرار بدید
gui settings هم طول و عرض نمایشگر (نکته داره)

خوب حالا بالای همون صفحه روی install لمس کنید، نصب شروع میشه  و شروع به دانلود پکیج ها میکنه
یه نکته که موقع نصب اگه اینترنتتون قطع شد یا حالا هرچی، زیر همون گزینه install یه گزینه reconfigure هست بزنید اوکی میشه
نصب که تموم شد نرم افزار vnc رو باز کنید (اگه از داخل موبایل میخواید باز کنید باید بنویسید: localhost:5900  و اگه از یه جای دیگه میخواید وصل شید، بالای صفحه ایپی لوکال رو نوشته که برای من مثلا هست 192.168.1.4:5900)
پسورد پیشفرض vnc هست: changeme
ترمینال رو داخل vnc باز کنید و sudo passwd root رو وارد کنید و یه پسورد قرار بدید
حالا کارمون راحت تر شد
من اصلا به vnc علاقه ای ندارم و کار توش مخصوصا کلاینت موبایل رو دوست ندارم، مطمعا هم هستم شما هم با دیدنش گفتین چقد مسخرست و پشیمون شدید از نصب لینوکس!
کلاینت remote desktop مخصوصا برای اندروید عالی هستش، بخصوص با کیبورد و موس خیلی خوب مچه
برای همین از xrdp استفاده میکنیم
من تو آرچ زدم:
pacman -S xrdp
و در آخر نصب هم:
echo "
[xrdp8]
name=Vino-Session
lib=libvnc.so
username=ask
password=ask
ip=127.0.0.1
port=5900
" >> "/etc/xrdp/xrdp.ini"
حالا:
cd /etc/xrdp && sh xrdp.sh start
میریم توی ریموت دسکتاپ و همون ایپی لوکال
username: root
pass: خودتون وارد کردید
نکته:‌یوزر و پسورد رو بعد از باز شدن ریومت دسکتاپ که یه صفحه جدید میاد وارد کنید

بینگو!

خوب یسری نکته ها باید بگم:
اگه از مرورگر کروم و kde استفاده نمیکنید و اهل بازی هم نیستید کارتونم سبکه، کیستون رو بفروشید!
این مدتی که من کار کردم لگی نداشتم، هرچند سخت افزار گوشیم بالاست، حتی تو kde  فقط کروم مشکل کمبود رم میخورد
کلاینت ریموت دسکتاپم تو لینوکس remmina  و تو اندروید هم خود نرم افزار remote desktop مایکروسافت

اون نکته توی gui settings هم هماهنگ با مانیتورتون قرار بدید طول و عرض رو که تو vnc مشکل دار نباشید

موفق باشید  ;)
« آخرین ویرایش: 18 اسفند 1393، 07:36 ب‌ظ توسط PunkGeek »

آفلاین کاوه

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
پاسخ : آموزش قدم به قدم نصب لینوکس در اندروید
« پاسخ #1 : 18 اسفند 1393، 07:52 ب‌ظ »
عالی بود
در ارتباط این جمله که گفتی:
نقل‌قول
اگه از مرورگر کروم و kde استفاده نمیکنید و اهل بازی هم نیستید کارتونم سبکه، کیستون رو بفروشید!
اگه برنامه نویسی رو هم به این لیست اضافه می کردی :) واقعا چنین فردی نیازی به کیس نداره :)
اگر ظلمتی نبود، امیدی برای دست یافتن به نور نبود و اگر نوری نبود، کوششی برای رفع ظلمت نبود.
رامین جهانبگلو / ذهن زمستانی

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #2 : 19 اسفند 1393، 01:49 ب‌ظ »
ممنون بابت مطلب مفیدت. لازم شد یه تستی بزنم :)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین Mehrdad Dolatkhah

• Full Member
  • *
  • ارسال: 208
  • Impossible Impossible
    • غیرممکن غیرممکنه !!!
« پاسخ #3 : 24 اسفند 1393، 12:01 ق‌ظ »
یعنی با اینکار ما یه نسخه از اوبونتو رو روی موبایلمون داریم ؟!‌ در واقع یعنی هرکاری که با کامبیوتر میتونیم بکنیم با گوشی هم میتونیم ؟ حتی برنامه نویسی ؟!‌ درست متوجه شدم ؟!‌

بعد یه نکته ! من تازه گوشیم رو عوض کردم و اندرویدش update میشه ! بنظرتون می ارزه گوشیم رو روت کنم و اوبونتو رو روش نصب کنم ؟!‌
http://mskm.ir/
Imagination is more important than science

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
« پاسخ #4 : 24 اسفند 1393، 01:09 ق‌ظ »
یعنی با اینکار ما یه نسخه از اوبونتو رو روی موبایلمون داریم ؟!‌ در واقع یعنی هرکاری که با کامبیوتر میتونیم بکنیم با گوشی هم میتونیم ؟ حتی برنامه نویسی ؟!‌ درست متوجه شدم ؟!‌

بعد یه نکته ! من تازه گوشیم رو عوض کردم و اندرویدش update میشه ! بنظرتون می ارزه گوشیم رو روت کنم و اوبونتو رو روش نصب کنم ؟!‌
البته اگه بخواین برنامه نویسی بکنین یا از نرم افزار هایی مثل بلندر یا گیمپ استفاده کنین یا در کل کارای سنگین انجام بدین
باید یه گوشی مثل note 4 داشته باشین

آفلاین mohamad4859

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
« پاسخ #5 : 20 خرداد 1395، 12:07 ب‌ظ »
عالی بود
در ارتباط این جمله که گفتی:
نقل‌قول
اگه برنامه نویسی رو هم به این لیست اضافه می کردی :) واقعا چنین فردی نیازی به کیس نداره :)
من نصب کردم چندتا مشکل دارم درمورد نصب برنامه و...

آفلاین amir217

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
سلام
من با این آموزش کارم راه افتاد که توصیه میکنم شما هم تست کنید هر چند تو گوشی صفحه کوچیکه نشد زیاد با اوبونتو کار کنم و حذفش کردم: https://it-planet.ir/16492