انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل با کانکشن vpn pptp در kde 4.3  (دفعات بازدید: 5750 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین SAM1

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 382
  • LONG LIVE FREEDOM
مشکل با کانکشن vpn pptp در kde 4.3
« : 20 مهر 1388، 11:07 ب‌ظ »
سلام. (:

من روی اوبونتو jaunty میزکار kde 4.3 را نصب کرده ام. برای کانکت شدن به vpn pptp بسته network-manager-pptp را نصب کردم و با network manager خود gnome بدون مشکل کانکت میشم بهش. ولی توی kde روی اسم کانکشن vpnی که ساختم کلیک می کنم و هیچ اتفاقی نمی افته. می دونید مشکل کجاست؟
رسیده ها چه غریب و نچیده می افتند، به پای هرزه علفهای باغ کال پرست

وطنم

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
پاسخ به: مشکل با کانکشن vpn pptp در kde 4.3
« پاسخ #1 : 21 مهر 1388، 12:46 ق‌ظ »
نتورک منیجر کوبونتو ۹.۰۴ کامل نیست و مشکل زیاد داره. این مشکل هم احتمالا به خاطر همینه ! در کوبونتو ۹.۱۰ تمام این مشکلات برطرف شده ...

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #2 : 21 مهر 1388، 12:56 ق‌ظ »
سلام

در عین حال میتونید نتورک منجر گنوم رو نیز نصب و بهره برداری کنید میاد تو تاسکبار KDE ;)

sudo apt-get install pptp-linux network-manager-pptp network-manager-gnome

قبلش احتمالا نتورک منجر ناقص فعلی کی دی ای باید حذف بشه این نتورک منجر کاملش متاسفانه نرسید به کی دی ای

هنوز داره روش کار میشه نسخه کاملش رو بعدا خواهید دید ولی فعلا این راهکار هست

موفق باشی

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
« پاسخ #3 : 21 مهر 1388، 02:39 ق‌ظ »
به عنوان کسی که از کوبونتو ۹.۱۰ داره استفاده می کنه می گم که این مشکل و همچنین بخش dsl به طور کامل برطرف شده و کار می کنه...

بشتابید به سوی ۹.۱۰  :D
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین SAM1

• Sr. Member
  • *
  • LONG LIVE FREEDOM
« پاسخ #4 : 21 مهر 1388، 03:47 ق‌ظ »
ممنون از همه دوستان بابت پاسخ و تشکر مخصوص از حسن آقا بابت راه حلشون. (:

به عنوان کسی که از کوبونتو ۹.۱۰ داره استفاده می کنه می گم که این مشکل و همچنین بخش dsl به طور کامل برطرف شده و کار می کنه...

نسخه بتا را با آپدیت می شود به نسخه نهایی تبدیل کرد دیگر؟ دردسر زا که نیست؟
یه سوال دیگه این که برای نصب کوبونتو ۹.۱ روی همین اوبونتوی ۹.۰۴ دستکاری شده ام راهی هست؟ اگر نه برای home/ پارتیشن جدا ساخته ام، با نگه داشتنش تنظمیات و پکیج ها و سفارشی سازی هام می مونه یا فایده ای نداره؟ خلاصه یه راهی پیشنهاد بدید که نخوام همه این کارها را از نو انجام بدم!
« آخرین ویرایش: 21 مهر 1388، 03:49 ق‌ظ توسط SOULTE »

وطنم

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 21 مهر 1388، 05:05 ق‌ظ »

خب این راهکار برای نسخ پیش از اونه  ;)

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
پاسخ به: پاسخ به: مشکل با کانکشن vpn pptp در kde 4.3
« پاسخ #6 : 21 مهر 1388، 05:23 ق‌ظ »

یه سوال دیگه این که برای نصب کوبونتو 9.10 روی همین اوبونتوی ۹.۰۴ دستکاری شده ام راهی هست؟ اگر نه برای home/ پارتیشن جدا ساخته ام، با نگه داشتنش تنظمیات و پکیج ها و سفارشی سازی هام می مونه یا فایده ای نداره؟ خلاصه یه راهی پیشنهاد بدید که نخوام همه این کارها را از نو انجام بدم!

شدنش که میشه بله اپدیت نه صرفا از بتای یک نسخه به نهایی اون بلکه از یک نسخه به نسخه بالاتر مثلا 9.04 به 9.10 هم ممکنه ولی پیشنهاد میکنم کمی صبر داشته باشید و نسخه پایدار نهایی رو نصب کنید اونم بطور خالص

خب شما KDE رو روی اوبونتو نصب کردی و حتما شده یه چیز گل منگلی :) به جز برای اهداف اموزشی و موقتی اینکار پیشنهاد نمیشه بهتره KDE خالص تجربه بشه حال به تنهایی یا با ویرایش گراب اگه میدونید در کنار اوبونتو و صد در صد جدا از هم

پیشنهاد میکنم تو این فرصت کوتاه باقیمونده تا انتشار نسخه بعدی تو همین KDE هر چند با وجود مشگلاتی که تو این حالت ناقص دارید کار کنید و وقتی تا حدی به امور این دسکتاپ تنظیماتش و ویجتهاش و .. مسلط شدید نسخه جدیدم میاد  ;D که البته تجربه اون متفاوته و بسیار بهتر  ;)

در مورد تنظیمات هم بستگی داره برای چه نرم افزارها و محیطی باشه مثلا تنظیمات اوبونتو که برای کوبی تقریبا به کار نمیاد چون برای ابزارهای اونه و سفارشی سازیهاتونو باید برای نرم افزارها و ابزارها و محیط جدید انجام بدید یه جور کوچ کردن ارام با طی یه دوره اموزشی کوتاه :)

موفق باشید

آفلاین SAM1

• Sr. Member
  • *
  • LONG LIVE FREEDOM
« پاسخ #7 : 21 مهر 1388، 04:53 ب‌ظ »

یه سوال دیگه این که برای نصب کوبونتو 9.10 روی همین اوبونتوی ۹.۰۴ دستکاری شده ام راهی هست؟ اگر نه برای home/ پارتیشن جدا ساخته ام، با نگه داشتنش تنظمیات و پکیج ها و سفارشی سازی هام می مونه یا فایده ای نداره؟ خلاصه یه راهی پیشنهاد بدید که نخوام همه این کارها را از نو انجام بدم!

شدنش که میشه بله اپدیت نه صرفا از بتای یک نسخه به نهایی اون بلکه از یک نسخه به نسخه بالاتر مثلا 9.04 به 9.10 هم ممکنه ولی پیشنهاد میکنم کمی صبر داشته باشید و نسخه پایدار نهایی رو نصب کنید اونم بطور خالص

خب شما KDE رو روی اوبونتو نصب کردی و حتما شده یه چیز گل منگلی :) به جز برای اهداف اموزشی و موقتی اینکار پیشنهاد نمیشه بهتره KDE خالص تجربه بشه حال به تنهایی یا با ویرایش گراب اگه میدونید در کنار اوبونتو و صد در صد جدا از هم

پیشنهاد میکنم تو این فرصت کوتاه باقیمونده تا انتشار نسخه بعدی تو همین KDE هر چند با وجود مشگلاتی که تو این حالت ناقص دارید کار کنید و وقتی تا حدی به امور این دسکتاپ تنظیماتش و ویجتهاش و .. مسلط شدید نسخه جدیدم میاد  ;D که البته تجربه اون متفاوته و بسیار بهتر  ;)

در مورد تنظیمات هم بستگی داره برای چه نرم افزارها و محیطی باشه مثلا تنظیمات اوبونتو که برای کوبی تقریبا به کار نمیاد چون برای ابزارهای اونه و سفارشی سازیهاتونو باید برای نرم افزارها و ابزارها و محیط جدید انجام بدید یه جور کوچ کردن ارام با طی یه دوره اموزشی کوتاه :)

موفق باشید
ممنون.
راستش همون اول که کوبی ۹.۰۴ اومد نصبش کردم ولی انقدر باگ داشت که چند ساعت بعد پاکش کردم (مثل باگ آنلاک کردن مدیر بسته که حسابی روی اعصاب بود). kde 4.3 را هم تعریفش را زیاد شنیدم و شنیدم که روی اوبونتو هم میشه نصبش کرد نتونستم جلوی خودم را بگیرم! شما استادید می گید اینطوری گل منگلی و ناقصه حتما همینطوره ولی اتفاقا از اون کوبی 9.04 خیلی بهتر کار میده! الانم ۲ ماهی میشه دارم باهاش حال می کنم!

خب حالا یه سوال دیگه. من الان kde را حذف می کنم و همون اوبی شاخ دراز ارجینالم را نگه می دارم. نتیجه آپگریدش به 9.1 بعد از ریلیز شدن ورژن نهایی رضایت بخش خواهد بود یا کلا بی خیال بشم برم سراغ یه نصب تمیز؟ اصلا دلیلی داره آپگرید کنم به ۹.۱ یا یه نصب تمیز انجام بدم؟ آخه واقعا هیچ مشکلی با ۹.۰۴ ندارم (به جز یه ایراد کوچیک با درایور کارت شبکه ATI اونم البته روی سیستم رومیزیم که مشکل با vnc server هست و نمی دونم با آپگرید x حل خواهد شد. راستی x هم آپگرید میشه تو ۹.۱؟).

ببخشید خیلی سوال پرسیدم!  ;D

وطنم

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 21 مهر 1388، 06:19 ب‌ظ »

بشتابید به سوی ۹.۱۰  :D

پیشنهاد میکنم تو این فرصت کوتاه باقیمونده تا انتشار نسخه بعدی تو همین KDE هر چند با وجود مشگلاتی که تو این حالت ناقص دارید کار کنید و وقتی تا حدی به امور این دسکتاپ تنظیماتش و ویجتهاش و .. مسلط شدید نسخه جدیدم میاد  ;D که البته تجربه اون متفاوته و بسیار بهتر  ;)

موفق باشید
ممنون.
راستش همون اول که کوبی ۹.۰۴ اومد نصبش کردم ولی انقدر باگ داشت که چند ساعت بعد پاکش کردم (مثل باگ آنلاک کردن مدیر بسته که حسابی روی اعصاب بود). kde 4.3 را هم تعریفش را زیاد شنیدم و شنیدم که روی اوبونتو هم میشه نصبش کرد نتونستم جلوی خودم را بگیرم! شما استادید می گید اینطوری گل منگلی و ناقصه حتما همینطوره ولی اتفاقا از اون کوبی 9.04 خیلی بهتر کار میده! الانم ۲ ماهی میشه دارم باهاش حال می کنم!

خب حالا یه سوال دیگه. من الان kde را حذف می کنم و همون اوبی شاخ دراز ارجینالم را نگه می دارم. نتیجه آپگریدش به 9.1 بعد از ریلیز شدن ورژن نهایی رضایت بخش خواهد بود یا کلا بی خیال بشم برم سراغ یه نصب تمیز؟ اصلا دلیلی داره آپگرید کنم به ۹.۱ یا یه نصب تمیز انجام بدم؟ آخه واقعا هیچ مشکلی با ۹.۰۴ ندارم (به جز یه ایراد کوچیک با درایور کارت شبکه ATI اونم البته روی سیستم رومیزیم که مشکل با vnc server هست و نمی دونم با آپگرید x حل خواهد شد. راستی x هم آپگرید میشه تو ۹.۱؟).

ببخشید خیلی سوال پرسیدم!  ;D

خب درسته KDE 4.3 عالیه ولی تو محیط خالص کارایی واقعی داره گنوم هم همینطور هر چی سر جای خودش درسته نتیجه اپدیت یه اوبونتوی خالص به بالاتر طبیعتا خوبه گرچه همیشه نصب تمیز تمیز تره  :) ولی خیلی اوقات ما اونقدر کارای جور واجور کردیم و یا به هر دلیلی میل به نصب از نو نیست و صرفا باید اپگرید بشه در اون مورد خودتون تصمیم بگیرید

در مورد دلیل ارتقا هم مطمئنا داره نرم افزار و کتابخانه ها و ابزارهای جدید و قابلیتهای جدید و مزایای دیگه

البته اگه میخوایین اپگرید کنین پیشنهادم اینه روز انتشار 9.10 اینکار رو نکنید بزارید چند روزی بگذره و اگه مشگلی هست کشف و حل بشه و براش اپگرید بیاد مثلا بعد از یه هفته از انتشار اونوقت برید سراغ اپگرید اوبونتو در ضمن سرور ها هم اونوقت خلوتره  ;)

در مورد کوبونتو هم میتونید زمان انتشار دانلود و در کنار اوبونتو نصبش کنید و پس از چند روزی که KDE 4.3.3 براش اومد با قابلیتهای جدیدتر و فکیس شدن مشگلات احتمالی کوبی رو هم اپگرید کنید

در مورد اون مشگلتونم که بله همه چیز اپگرید خواهد شد از جمله X سرور . هسته و موارد بسیار دیگه

در ضمن نسخه نهایی کوبونتو با KDE 4.3.2 هست که خب عالیه ولی بدون XSPLASH خواهد بود که در مورد اسپلش هم میتونید KubuntuVision رو از سایت www.kde-look.org دریافت در صورت تمایل رو کوبی 9.10 نصب کنید

موفق باشید
« آخرین ویرایش: 21 مهر 1388، 06:25 ب‌ظ توسط Freeman ( حسن حبیبی ) »

آفلاین SAM1

• Sr. Member
  • *
  • LONG LIVE FREEDOM
« پاسخ #9 : 21 مهر 1388، 07:15 ب‌ظ »
خب درسته KDE 4.3 عالیه ولی تو محیط خالص کارایی واقعی داره گنوم هم همینطور هر چی سر جای خودش درسته نتیجه اپدیت یه اوبونتوی خالص به بالاتر طبیعتا خوبه گرچه همیشه نصب تمیز تمیز تره  :) ولی خیلی اوقات ما اونقدر کارای جور واجور کردیم و یا به هر دلیلی میل به نصب از نو نیست و صرفا باید اپگرید بشه در اون مورد خودتون تصمیم بگیرید

در مورد دلیل ارتقا هم مطمئنا داره نرم افزار و کتابخانه ها و ابزارهای جدید و قابلیتهای جدید و مزایای دیگه

البته اگه میخوایین اپگرید کنین پیشنهادم اینه روز انتشار 9.10 اینکار رو نکنید بزارید چند روزی بگذره و اگه مشگلی هست کشف و حل بشه و براش اپگرید بیاد مثلا بعد از یه هفته از انتشار اونوقت برید سراغ اپگرید اوبونتو در ضمن سرور ها هم اونوقت خلوتره  ;)

در مورد کوبونتو هم میتونید زمان انتشار دانلود و در کنار اوبونتو نصبش کنید و پس از چند روزی که KDE 4.3.3 براش اومد با قابلیتهای جدیدتر و فکیس شدن مشگلات احتمالی کوبی رو هم اپگرید کنید

در مورد اون مشگلتونم که بله همه چیز اپگرید خواهد شد از جمله X سرور . هسته و موارد بسیار دیگه

در ضمن نسخه نهایی کوبونتو با KDE 4.3.2 هست که خب عالیه ولی بدون XSPLASH خواهد بود که در مورد اسپلش هم میتونید KubuntuVision رو از سایت www.kde-look.org دریافت در صورت تمایل رو کوبی 9.10 نصب کنید

موفق باشید
خیلی خیلی ممنون دوست عزیز. جواب همه سوال هام را گرفتم. در انتظار نسخه های نهایی کارمیک می مانم!
موفق باشید :)

وطنم