انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: (حل شد) سؤال: برطرف کردن مشکلات پلاسما5 روی PC  (دفعات بازدید: 3540 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آنلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3501
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
سلام دوستان.
سال نو همگی مبارک باشه.  \\:D/
ما دیگه تو عید هم دست از سر سؤال پرسیدن بر نمی داریم  ;D

قبلا توی این تاپیک
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,96337.0.html
راجب به مشکلات گرافیکی سؤال کرده بودم.
KDE4 رو وقتی لایو بوت می کردم (چه از روی دیسک چه فلش) میزکار کاملا به هم ریخته بود و قر و قاطی  :P
راه چاره ش این بود که سیستم رو موقع بوت کردن، بیام از other option تیک های Nomodeset و Nolapic رو بذارم تا میزکار درست لود بشه.
ولی بعد از نصب کردن، دیگه کلا این مشکل برطرف میشد و نیازی به این کارا نداشتم. با نصب کردن درایور انویدیا هم که دیگه کاملا نور علی نور میشد  ;D
ولی این KDE5 خیلی بیشتر اذیت می کنه.
مشکل از اونجایی شروع شده که بوت لودر اوبونتو جوری شده که یا اون منوی قدیمی نمیاد (کلا 15.04 زده ور او درش  ;D) یا اگه بیاد و منم nomodeset و nolapic رو تیک دار کنم، بازم فرقی نمی کنه و میزکار همین جور قر و قاطی لود میشه. جالب اینجاس که بعد از نصب هم باز اوضاع همین جوریه. (چچوریش رو توی پیوست نگاه کنین  ;D)
عکس اول: سیستم به صورت کاملا عادی بوت شده و هیچ دستکاری ای در میزکار انجام نشده
عکس دوم: هم به همین ترتیب  :D
عکس سوم: با زدن شرتکات alt+shift+F12 و غیرفعال کردن کلی افکت های پلاسما، می بینید که میزکار کامل لود میشه. و همه جاش هم کار می کنه غیر از همون افکت ها که غیرفعالشون کردم. مثل سایه ها و ...

نکته: بعد از نصب درایور انویدیا (برای ساپورت کردن گرافیک از OpenGL) دیگه کلا سیستم بالا نمیاد (میشه اوضاع همونایی که بعد از نصب گرافیک سیستمشون بالا نمیاد و ما میگیم احتمالا یه درایور ناجور نصب کردی. ولی موضوع اینه که من دقیقا همون درایوری رو نصب می کنم که الان یک ساله دارم توی زوبونتو و کوبونتو و اوبونتو نصبش می کنم)

مشکلش چیه آیا؟؟
کلا سیستم من جوابگوی KDE5 نیست؟
مشکل از گرافیکه یا یه چیز دیگه؟؟ کارت گرافیک هم تاریخ ساختش مال قبل از 2004 هست  ;D
nVidia geforce 6200 turbocache
« آخرین ویرایش: 19 فروردین 1394، 02:20 ب‌ظ توسط Rasubuntu »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
پاسخ : سؤال: برطرف کردن مشکلات پلاسما5 روی PC
« پاسخ #1 : 03 فروردین 1394، 03:37 ق‌ظ »
nvidia از نسخه های ۳۴۰ و ۳۰۴ پشتیابنی از خیلی از کارت های گرافیکشو قطع کرد
برین تو tty و کارت گرافیکو حذف کنین و بسته nvidia-304 رو نصب کنین.البته مطمئن نیستم اسمش تو کوبونتو چی میشه
کارت گرافیک من یکم از مال شما جدید تره ولی همین مشکل ها برای kde و یکم عجیب تر برای gnome-shell اتفاق افتاده بود
و با نصب بسته nvidia-340xx (که مال توزیع ارچ هستش) حل شد!

آنلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 03 فروردین 1394، 11:30 ق‌ظ »
سلام.
سیستمم از همین گرافیک استفاده می کنه الان. (روی کوبونتو 14.04 البته)
روی کوبونتو 15.04 هم اگه نصبش نکنم (اونجا هم همین نسخه ی 304 هست) مثل پیوست های بالاس و اگه نصبش کنم کلا میزکار دیگه بالا نمیاد و مجبورم پاکش کنم تا دوباره برگرده به اون حالت قر و قاطی
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
« پاسخ #3 : 03 فروردین 1394، 12:03 ب‌ظ »
به این لینک یه نگاهی بندازین.فکر کنم طرف به مشکل شما دچار شده باشه  \\:D/

آنلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 03 فروردین 1394، 12:09 ب‌ظ »
آره سؤالش مشابه سؤال منه.
برم بخونم ببینم راه حل مشکل رو گفتن یا نه.
مرسی  ;)

آنلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 03 فروردین 1394، 01:17 ب‌ظ »
یه خورده به نتیجه رسیدم.
کوبونتو رو لایو آوردم بالا. خب طبق معمول خراب بود. بعد alt+shift+F12 رو زدم تا میزکار درست لود بشه. بعد رفتم توی دیسپلی و گذاشتمش روی Xrender (توی 4 توی همون قسمت افکت ها بود الان توی 5 رفته توی تنظیمات دیسپلی) درست شد  \\:D/. در حالت پیشفرض روی OpenGL2 بود و واسه همین مشکل درست می کرد.
ولی خب درایور رو نصب نکردم ببینم بعد چه اتفاقی می افته (چون هنوز پلاسماش پایدار پایدار نیست و خودش هم بتا هست و باید صبر کنم تا زمان ریلیز کوبونتو 15.04) اونم بعد از نصب درایور و گذاشتن OpenGl2 برای تنظیمات گرافیک باید ببینم چی میشه  ;)
مرسی.