انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: انتشار گنوم ۳.۱۶  (دفعات بازدید: 16115 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
انتشار گنوم ۳.۱۶
« : 06 فروردین 1394، 06:15 ق‌ظ »
نسخه ۳.۱۶ میزکار موفق  و پیشرو گنوم، بعد از شش ماه، در حالی منتشر شد که شامل بیش از ۳۳۰۰۰ تغییر و بهبود است. برای مشاهده برخی از مهم ترین تغییرات ویدیوی زیر رو از دست ندید.

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
پاسخ : انتشار گنوم ۳.۱۶
« پاسخ #1 : 06 فروردین 1394، 07:08 ق‌ظ »
نسخه ۳.۱۶ میزکار موفق  و پیشرو گنوم، بعد از شش ماه، در حالی منتشر شد که شامل بیش از ۳۳۰۰۰ تغییر و بهبود است. برای مشاهده برخی از مهم ترین تغییرات ویدیوی زیر رو از دست ندید.

خوب این شد یه چیزی.
دیگه وقتش بود بیاد. \\:D/ ;D

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #2 : 06 فروردین 1394، 10:54 ق‌ظ »

خوب این شد یه چیزی.
چه تغییراتی هم کرده...
کی میره روی نسخه ۴ ؟

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
« پاسخ #3 : 06 فروردین 1394، 11:44 ق‌ظ »

خوب این شد یه چیزی.
چه تغییراتی هم کرده...
کی میره روی نسخه ۴ ؟
تنها خبری که من راجع به گنوم ۴ پیدا کرم این بود که گفته بودن "زودتر از چیزی که فکر میکنین"!

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 06 فروردین 1394، 05:17 ب‌ظ »

خوب این شد یه چیزی.
چه تغییراتی هم کرده...
کی میره روی نسخه ۴ ؟

اره!
من از الان لحظه شماری میکنم بیاد تو ریپو های ارچ جلدی بپرم نصبش کنم.
خیلی باحال شده.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #5 : 06 فروردین 1394، 11:51 ب‌ظ »
سلام.
دیشب نسخه ی اپن سوزه لایو 3.16 رو دانلود کردم. واقعا روون تر از نسخه های قدیم شده. ویژگی های زیادی هم اضافه کرده. سرعت دسترسی به آیتم ها هم زیاد شده. (یعنی میزکار سریع شده)
فقط یه سؤال برام پیش اومده. پریشب یه ویدئو از 3.14 دیدم که توش افکت های جالبی بود. حتی توی ویدئوهای اول 3.16 هم اینو دیده بودم ولی نه توی 3.14 و نه توی 3.16 اون افکت ها رو ندیدم (مثلا با زدن دکمه ی اپلیکیشن ها، اپ های وسط صفحه از همون دکمه ی اپلیکیشن با افکت خاصی وارد صفحه میشن و ...)
جریان چیه؟؟ باید یه چیزی فعال کنیم تا ظاهر بشن؟
این گنوم 3.16 اگه تسک منیجر سنتی (مثل KDE) پیدا کنه (غیر از اون اکستنشن داخل افزونه ها) من حاضرم KDE رو بذارم کنار و به فراق یار پایان بدم  ;D
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #6 : 07 فروردین 1394، 12:02 ق‌ظ »
اگه منظورت از تسک منیجر یه برنامه واسه کیل کردن پروسه هاست گنوم یه نرم افزار گرافیکی به اسم system monitor داره که میشه باهاش وضیت سی پی یو, رم و شبکه رو هم چک کرد.

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #7 : 07 فروردین 1394، 12:10 ق‌ظ »
حداقل لینک ویئو رو میذاشتی

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 07 فروردین 1394، 12:26 ق‌ظ »
اگه منظورت از تسک منیجر یه برنامه واسه کیل کردن پروسه هاست گنوم یه نرم افزار گرافیکی به اسم system monitor داره که میشه باهاش وضیت سی پی یو, رم و شبکه رو هم چک کرد.

:o
در این حد بلدم که بابا  ;D ;)
نه منظورم از تسک منیجر، تسک بار بود  ;D (آخه توی KDE به قسمتی که برنامه ها قرار میگیرن میگه تسک منیجر  ;D)
یعنی یه پنل باشه که تمام برنامه های در حال اجرا اونجا باشن و وقتی مینیمایز می کنی همه توی همون تسک بار باشن. گنوم چون مینیماله و خیلی هم مدرنه واسه همین قابلیت های سنتی رو نداره دیگه. و برای سوییچ کردن بین برنامه ها و قرار دادنشون کنار هم، از روش های متفاوتی استفاده می کنه که خب من سنتیش رو دوست دارم. یه اکستنشن هست که اون پنل رو اضافه می کنه ولی گنوم رو از ریخت خوشگلش میندازه  :'(
البته خب قرار هم نیست همه ی میزکارها یک شکل باشن. هر میزکار طیف خاصی از سلیقه ها رو پوشش میده. و ما طلبکار نیستیم  ;)

حداقل لینک ویئو رو میذاشتی

با منی؟؟  ;D
توی همین سایت محسن جان یه دید بزنی می بینیش  ;) (ویدئوی مراحل ساختن گنوم)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 07 فروردین 1394، 01:14 ق‌ظ »
سلام.
دیشب نسخه ی اپن سوزه لایو 3.16 رو دانلود کردم. واقعا روون تر از نسخه های قدیم شده. ویژگی های زیادی هم اضافه کرده. سرعت دسترسی به آیتم ها هم زیاد شده. (یعنی میزکار سریع شده)
فقط یه سؤال برام پیش اومده. پریشب یه ویدئو از 3.14 دیدم که توش افکت های جالبی بود. حتی توی ویدئوهای اول 3.16 هم اینو دیده بودم ولی نه توی 3.14 و نه توی 3.16 اون افکت ها رو ندیدم (مثلا با زدن دکمه ی اپلیکیشن ها، اپ های وسط صفحه از همون دکمه ی اپلیکیشن با افکت خاصی وارد صفحه میشن و ...)
جریان چیه؟؟ باید یه چیزی فعال کنیم تا ظاهر بشن؟
این گنوم 3.16 اگه تسک منیجر سنتی (مثل KDE) پیدا کنه (غیر از اون اکستنشن داخل افزونه ها) من حاضرم KDE رو بذارم کنار و به فراق یار پایان بدم  ;D

اگه افکت مثلا ورود برنامه از قسمت دکمه all aplication به میانه صفحه رو میگی هست که عزیز میخوای فیلم بگیرم برات اپلود کنم.
شما یه تست بزنی دیگه سراغ KDE نمیری.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 07 فروردین 1394، 10:05 ق‌ظ »
نقل‌قول
اگه افکت مثلا ورود برنامه از قسمت دکمه all aplication به میانه صفحه رو میگی هست که عزیز میخوای فیلم بگیرم برات اپلود کنم.
شما یه تست بزنی دیگه سراغ KDE نمیری.
عزیز دارم میگم دیروز 3.16 رو تست کردم. نبود.
KDE و گنوم هم بزرگ ترین و باتجربه ترین و بهترین میزکارها حساب میشن.  هیچ کدومشون رو برتر از اون یکی نمی بینم و طبق نیازم از یه میزکار استفاده می کنم. اگه از گنوم استفاده نکردم تا حالا، به خاطر این بوده که برای اندک مواردی، نیازم رو تامین نکرده. وگرنه من آدمی ام که تمام میزکارها+تمام نسخه هاشون کار کردم. تا با چیزی کار نکنم، راجبش نظر نمیدم. (اگه کسی کار نکرده نظر بده، نشونه ی بیسوادیشه  ;) )
اون فیلم هم بی زحمت بگیر بذار.
مدل گرافیکت رو هم بگو.

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #11 : 07 فروردین 1394، 12:02 ب‌ظ »
دیشب نسخه ی اپن سوزه لایو 3.16 رو دانلود کردم
رسول جون از خوده سایت سوزه دانلود کردی؟ نسخه لایوی که تو سایت هست 3.16 رو داره ؟
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین کامروا

• Full Member
  • *
  • ارسال: 235
  • ایالات متحده جهرم
« پاسخ #12 : 07 فروردین 1394، 12:21 ب‌ظ »
چرا tint2 نصب نمیکنی؟

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 07 فروردین 1394، 12:41 ب‌ظ »
دیشب نسخه ی اپن سوزه لایو 3.16 رو دانلود کردم
رسول جون از خوده سایت سوزه دانلود کردی؟ نسخه لایوی که تو سایت هست 3.16 رو داره ؟

سلام.
نه. خبرش توی سایت OMG Ubuntu دیدم و اونجا لینک گنوم 3.16 هست که نسخه ی خام گنوم هست (هیچ برنامه ای غیر از برنامه های گنوم توش نیست. مثلا مرورگرش همون مرورگر گنومه نه فایرفاکس یا کروم و ...) ولی وقتی لود میشه بوت لودر اپن سوزه رو نشون میده. اپن سوزه ها که اکثرا 4 گیگ حجم دارن. ولی این 700 مگه. میشه همون گنوم خام  ;)

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 07 فروردین 1394، 12:43 ب‌ظ »
چرا tint2 نصب نمیکنی؟

الان که توی گنوم 3.16 هستم (لایو) و پروتکل https رو کلا مرورگرش باز نمی کنه. اوکی هر وخ رفتم توی کوبونتو، میرم ببینم اینی که گفتی چیه  ;)
مرسی.