انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب توزیع مناسب برای dell 5110 (حل شد )  (دفعات بازدید: 1101 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ُSaeidR

• Full Member
  • *
  • ارسال: 152
نصب توزیع مناسب برای dell 5110 (حل شد )
« : 07 فروردین 1394، 12:38 ق‌ظ »
سلام خدمت همه دوستان

اول اینکه چند تاپیک جداگانه نمیزنم عذرخواهی میکنم.

مشخصات لپ تاپ من این هست:

پردازنده مرکزی:Intel Core i7 2630QM 2 GHZ 2 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 6 گیگابایت
پردازشگر گرافیکی:NVIDIA GeForce GT525M

میخواستم بدونم دوستانی که این مدل رو دارند کدوم توزیع رو نصب کردند و چه مشکلاتی داشتند؟
و اینکه الان چه توزیعی رو دارند و کدوم رو پیشنهاد میدن؟

بعد اینکه به نظر شما دبیان نصب کنم یا اوبونتو( 12.04 یا 12.10 ) ؟
دبیان رو هنوز دانلود نکردم ولی اوبونتو رو دارم.

هرچند که توی قسمت تازه کاران نمیتونیم موضوع جدید بزنیم ولی واقعا خیلی چیزها رو بلد نیستیم  ;)

درباره مشکل تازه وارد ها باید بگم که فکر میکنیم همون موقع که یک گنو لینوکس رو نصب کردیم فکر میکردیم همون ویندوز هست و همون کارها رو انجام میده (شکی نیست که شاید بهتر هم انجام بده ولی نه برای ما ) ولی فقط رایگان هست و برای کارهای پیچیده تر باید به خودمون ی کم زحمت بدیم  :o ولی وقتی وارد میشیم میدونیم که فکرمون کاملا اشتباه بوده و برای نصب برنامه های ساده هم کلی مشکل داریم....

در ضمن الان کالی دارم نمیدونم چرا بعضی وقت ها که روشن میکنم همون موقع خطا میده و دوباره باید خاموش و روشن کنم تا درست بشه (در ضمن بعضی فیلم های هک رو باهاش کار کردم و شانسی بعضی هاشونو انجام دادم  ;D بهمین خاطر دوسش دارم) در این مورد هم نمیدونم مشکل چیه که باید چی رو سرچ کنم!!! هرچند دلم نمیخاد کالی رو پاک کنم ولی....

پیشاپیش از راهنمایی دوستان سپاسگزارم
« آخرین ویرایش: 15 فروردین 1394، 02:21 ق‌ظ توسط ُSaeidR »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19713
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : نصب توزیع مناسب برای dell 5110
« پاسخ #1 : 07 فروردین 1394، 02:13 ق‌ظ »
الآن نباید انتخابت بین ۱۲.۰۴ و ۱۲.۱۰ باشه. می‌تونی بپرسی ۱۴.۰۴.۲ رو نصب کنم یا ۱۴.۱۰ رو! توصیه‌ی من ۱۴.۰۴.۲
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ُSaeidR

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 07 فروردین 1394، 10:31 ق‌ظ »
فکر کنم اشتباه تایپ کردم و حق با شماست ☺

میگم اگه 14.04.1 رو آپگرید کنم بهتره یا 14.04.2 رو دانلود کنم؟ یا اصلا بعد آپگرید فرقی نداره...
« آخرین ویرایش: 07 فروردین 1394، 10:50 ق‌ظ توسط ُSaeidR »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19713
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 07 فروردین 1394، 04:38 ب‌ظ »
فرقی نداره. اگه الآن ۱۴.۰۴.۱ رو نصب کردی، به‌روز رسانی کن. اگه هنوز نصب نکردی ۱۴.۰۴.۲ رو بگیر، چون حجم به‌روز رسانی‌هاش از خودش خیلی بیش‌تره
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سید اشرار

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
« پاسخ #4 : 07 فروردین 1394، 05:02 ب‌ظ »
منم dell 5110n دارم و از  Ubuntu MATE 14.04.2 استفاده میکنم . بهت پیشنهادش میکنم

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #5 : 08 فروردین 1394، 02:33 ب‌ظ »
من سه چهار ساله رو همین مدل لپتاپ، همه توزیعی نصب کرده‌م و با هیچ کدوم مشکل خاصی نداشته‌م. دیگه بستگی به خودت داره چی نصب کنی. البته گاهی ممکنه باگ‌های جزئی هم باشه که با آپدیت کردن یا عوض کردن توزیع حل می‌شه. مثلا روی دو تا نسخه‌ی اخیر اوبونتو و همینطور دبین جسی، بعد از بیرون اومدن از ساسپند مشکلاتی پیش می‌یومد یا بعضاً حتی ساسپند نمی‌شد. برا همین الان چاکرا نصب دارم و راضیم ازش.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #6 : 08 فروردین 1394، 05:40 ب‌ظ »
من سه چهار ساله رو همین مدل لپتاپ، همه توزیعی نصب کرده‌م و با هیچ کدوم مشکل خاصی نداشته‌م. دیگه بستگی به خودت داره چی نصب کنی. البته گاهی ممکنه باگ‌های جزئی هم باشه که با آپدیت کردن یا عوض کردن توزیع حل می‌شه. مثلا روی دو تا نسخه‌ی اخیر اوبونتو و همینطور دبین جسی، بعد از بیرون اومدن از ساسپند مشکلاتی پیش می‌یومد یا بعضاً حتی ساسپند نمی‌شد. برا همین الان چاکرا نصب دارم و راضیم ازش.
دقیقا منم یکی دارم هم فدروا هم اوبونتو دوماه پیشم روش اپن‌سوزه نصب کردم و فعلا مشکلی نبوده

آفلاین ُSaeidR

• Full Member
  • *
« پاسخ #7 : 10 فروردین 1394، 06:56 ب‌ظ »
بالاخره اوبونتو 14.04.2 رو نصب کردم.
بعدش اومدم گرافیک nvidia رو نصب کردم و اینتل رو انتخاب کردم کلا فن خاموش شد و خیلی خوب شد....

http://upload7.ir/uploads//8ee3d73c9462bad965c6b413772c05cccb3478bd.png

http://upload7.ir/uploads//4a8c8819b3c4df773b6af842097b6300b2711b93.png